Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Ima¹ to i u Novom Sadu. Potpuno drugi svet. Oèe¹e¹ se na ulici o ljude, a nema¹ pojma pored èega prolazi¹. Kriminalci, ludaci, fanatici. Nije to jedinstveno za inostranstvo, niti za muslimane.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

to multi kulti sluzi samo i iskljuèivo u situacijama kad nemas para da ratujes :D u sustini prosto je i vrlo jednostavno izbeglica ne bi bilo da ameri nece da mlate pare i uvode demokratije tamo gde ne mogu da probiju do onoga sto zele, lepa zemlja bila i avganistan i sirija i libija i sve te aaaaaa fundamentalistièke zemlje nit zene bile zabradjene nit se furao serijat u toj meri, sto ti vise pristiskas neku naciju to ih vise iritiras da biraju nacionalistièki pokret, mi prvi smo izabrali milosevica u tom kontekstu, kad krenes da uvodis tudjoj naciji i veri neke svoje tripove kako ta zemlja treba da izgleda naravno da æes da ih iznerviras, ko si ti da butas nos u tudje dvoriste....dok neko ne rokne jednu atomsku bombu na amere (èek malo je jedna jbg velika to drzava) oni da se smire nece jer njihova ekonomija je zasnovana na ratu i na nafti i jedino tako mogu da opstanu, onog trenutka kad neko uspe da proda tanker nafte u evrima a ne u dolarima oni ekonomiju nemaju, oni ne stampaju novac na osnovu rezervi u zlatu kao ostale zemlje veæ je dolar vezan za naftu, a rat im treba jer njihovi vojnoindustrijski kompleksi drze amerièku ekonomiju u plusu sa izvozom oruzja, a kome da izvezes oruzje ako se ne ratuje a?
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Mislim da ni dolar ni evro nemaju podr¹ku u realnoj vrednosti - bilo zlato, nafta ili bilo ¹ta. Onog momenta kad ljudi poènu sumnjati da neæe moæi da kupe ne¹to za dolar/evro, pa krenu prodavati te valute, one æe postati bezvredne.

Do tad æe Liman veæ dobiti status kontinenta, pa æemo prihvatiti i sve izbeglice.  :)

http://novinenovosadske.rs/liman-podneo-zahtev-da-postane-regija/
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 16 Novembar, 2015, 21:19
Ima¹ to i u Novom Sadu. Potpuno drugi svet...

Mislis na Hercegovce ?  :)

Citat: balcan girl poslato 16 Novembar, 2015, 21:23
to multi kulti sluzi samo i iskljuèivo u situacijama kad nemas para da ratujes :D u sustini prosto je i vrlo jednostavno izbeglica ne bi bilo da ameri nece da mlate pare i uvode demokratije tamo gde ne mogu da probiju do onoga sto zele, lepa zemlja bila i avganistan i sirija i libija i sve te aaaaaa fundamentalistièke zemlje nit zene bile zabradjene nit se furao serijat u toj meri, sto ti vise pristiskas neku naciju to ih vise iritiras da biraju nacionalistièki pokret, mi prvi smo izabrali milosevica u tom kontekstu, kad krenes da uvodis tudjoj naciji i veri neke svoje tripove kako ta zemlja treba da izgleda naravno da æes da ih iznerviras, ko si ti da butas nos u tudje dvoriste....dok neko ne rokne jednu atomsku bombu na amere (èek malo je jedna jbg velika to drzava) oni da se smire nece jer njihova ekonomija je zasnovana na ratu i na nafti i jedino tako mogu da opstanu, onog trenutka kad neko uspe da proda tanker nafte u evrima a ne u dolarima oni ekonomiju nemaju, oni ne stampaju novac na osnovu rezervi u zlatu kao ostale zemlje veæ je dolar vezan za naftu, a rat im treba jer njihovi vojnoindustrijski kompleksi drze amerièku ekonomiju u plusu sa izvozom oruzja, a kome da izvezes oruzje ako se ne ratuje a?

Sam kapitalizam kao drustveno uredjenje je bazirano na konstantnoj ekspanziji. Kada te ekspanzije nestane, on pocne da jede sam sebe. Ako Amerika nestane, a slazem se da je USA danas Big Evil, zbog toga sto su najjaci, pa samim tim i najvece siledzije i kabadahije, taj vakuum nece ostati vecan. On ce se popuniti, neko drugi ce doci na njihovo mesto. Bilo da je to Kina, Rusija ili neko treci. Tako da jedno na drugo, sta nam je to nam je.  ;D

balcan girl

evro se stampa na kontu ekonomija svih zemalja eu regije, zato ne mogu da funkcionisu a da ne primaju nove èlanice zbog sirovina i dzabe radne snage i davanja kredita po extraaaa dobrim kamatamaaaa :D da se neko napravi pametan pa da zabrani lovu i da uvede opet robnu razmenu bilo bi extraaaa :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 16 Novembar, 2015, 21:33
evro se stampa na kontu ekonomija svih zemalja eu regije, zato ne mogu da funkcionisu a da ne primaju nove èlanice zbog sirovina i dzabe radne snage i davanja kredita po extraaaa dobrim kamatamaaaa :D da se neko napravi pametan pa da zabrani lovu i da uvede opet robnu razmenu bilo bi extraaaa :D

Upravo tako, ¹to reèe i Hattrick - kapitalizam tra¾i stalni "rast". Inaèe je u kurcu.

Sad, da se novac ukine, bilo bi jedno 10 puta gore. Da ne crtam sad osnove makroekonomije.  Ali da je ovakav sistem isto prevarantski i napravljen da orobi sirotinju, a da bogati budu bogatiji - jeste.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt


mali_zmaj

balcan je fino objasnila... americka ekonomija je gradjena na vojnoj industriji i nafti.... nestane li ratova i nafte sa kojom mogu trgovati u dolarima naravno,prnuli su u fenjer...,e posto oni to dozvoliti nece,racunam da je rusija slijedeca,a onda smo otisli u kurac svi,da izvinete,samo da dodje dovoljno lud amer na vlast i cao bella...
a sjecam se da sam kod nekih muslimana doduse prije rata,bio primljen kao gost,kao da sam im rodjen... nikad necu zaboraviti,ljudi su u zamrzivacu imali svinjetinu,samo za goste nemuslimane,u slucaju da navrate. em sto su nas oni ugostili,em i komsije i pola rodbine,nikad u zivotu se nisam nakrkao toliko kao tada,u gracanici je to bilo. skolski kolega od starog.. ismet se zvao sjecam se...

nije islam kriv,niti narod,vec iskrivljeno tumacenje istog,i koriscenje istog u lose svrhe i korist..,to se desava u svim religijama...  ,koristis izmisljen strah,zaludnih i prostih ljudi,i jos koristis iskrivljeno tumacenje vjere da ih ubjedis da je lose,zapravo dobro i ispravno...jbg..
jin-jang

Hattrick

Citat: mali_zmaj poslato 16 Novembar, 2015, 23:11
nije islam kriv,niti narod,vec iskrivljeno tumacenje istog...

Sta ti je Sizifov posao, ubediti nekoga te veroispovesti, da ima pogresno tumacenje sopstvene religije  :)

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 17 Novembar, 2015, 01:55
Citat: mali_zmaj poslato 16 Novembar, 2015, 23:11
nije islam kriv,niti narod,vec iskrivljeno tumacenje istog...

Sta ti je Sizifov posao, ubediti nekoga te veroispovesti, da ima pogresno tumacenje sopstvene religije  :)

Isto va¾i i za sve ostale, ne vidim razliku.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

OKi

Citat: balcan girl poslato 16 Novembar, 2015, 21:33
... i da uvede opet robnu razmenu bilo bi extraaaa :D
A i u naturi :)

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Citat: Hattrick poslato 16 Novembar, 2015, 21:14
Ne sporim, bice da sam se druzio sa pogresnima  :)
Pojedini nisu vise medju zivima, izgibose po bliskoistocnim cukama, neki su po robijama, neki su deportovani, ali su otisli da sire njihovu interpretaciju islama po nekim drugim drzavama. A neki su bogami i dalje tu gde su uvek i bili.  :)
To je za ne poverovati ko sve dolazi po tim ilegalnim dzamijama, i u kolikom broju. Koliko na prvi pogled urbanih i cool likova, a sa ustvari mozgovima zatvrovanim anti hriscanskom ideologijom, dok istovremeno zive, rade i druze se sa hriscanima. Tempirane bombe koje svakog trenutka mogu da krenu u pokolj. Bio sam klinac, sve me je zanimalo, pa sam malo istrazio i neke mracnije strane medalje, sasvim slucajno, mozda i vise nego sto sam zaista hteo, druzeci se sa nekim ljudima kroz neke poslove. Tada sam shvatio da je multi-kulti tikva koja ce se svakome obiti o glavu. Danas ili sutra.
Svakako odlièno ¾ivotno iskustvo... :D :-*

ЯЭВОЛУТИОН

"Ne veruj coveku koji ne jede slaninu"...rece moj pokojni deda....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Ima neèega u tome...

Jecko

Uopste sve to nije tako prosto i crno belo.

Zivim u evo drugoj arapskoj zemlji u periodu od malo vise nego godinu dana...i ne moze da se poredi Arapin iz Egipta i Arapin iz Katara.
A da ne pricam o Pakistanu, Kuvajtu i S.Arabiiji...

Njihova religija ima neke po mom misljenju glupe odredbe ili kako se vec zovu...ali daleko od toga da je ovo sto se desava trenutno odraz icije religije pa i njihove.

mrle

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Novembar, 2015, 11:28
"Ne veruj coveku koji ne jede slaninu"...rece moj pokojni deda....

i ne veruj ¾eni koja ne jede luk uz slaninu.

OKi

Citat: mrle poslato 17 Novembar, 2015, 13:15
i ne veruj ¾eni koja ne jede luk uz slaninu.
I to beli  [veryangry] :P

Hurricane


mrle

Citat: OKi poslato 17 Novembar, 2015, 13:26
Citat: mrle poslato 17 Novembar, 2015, 13:15
i ne veruj ¾eni koja ne jede luk uz slaninu.
I to beli  [veryangry] :P

i beli i crni.
Ozbiljno to mislim. Zamisli da provede¹ ¾ivot krijuæi se da si jeo slaninu i luk.
Ovako zajedno u¾ivate i ne smetate jedno drugom.