Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Jevto, gde je 'leba 30 dind¾i? A jaje 7+1? U Beogradu nema ispod 40 a jajca ispod 10. A i da ima, ti se bahati¹ tuðim parama. Nisi ni¹ta zaradio, nisi ni¹ta proizveo, bezobrazan si i boli te kita za sve i svakoga u ovoj dr¾avi. Bitna ti je samo tvoja guzica i kako da je napuni¹. U tome je problem. Ni¹ta ja ne bih imao sa ekonomslki opravdanim cenama. Iz maloprodaje, umanjeno za pdv i teraj Lenka. Ko hoæe-hoæe al' da vidi¹ kako bi se ispraznio restoran.

Slaninar

Meni je taj restoran najmanja briga - to bih poslednje ukidao. Pogotovo ¹to i dalje cenim da pokrije sve tro¹kove. Radnici su na bud¾etu, ali zarada restorana isto ide u bud¾et - bar bi to bilo normalno.  Ne znam gde Mi¹ko nabavlja robu, ali kanda ga prodavci deru.  :)

Poslednji put kad je Ivica Daèiæ - tada kao ministar policije, dolazio u NS, biloe je 10 (DESET) onih velikih audija u povorci. E to gorivo ko¹ta vi¹e nego ¹to ko¹ta da se namiri tih 300 grla za mesec dana. Ni ostali nisu bolji - to je samo primer. A i to je malo spram onog ¹to se pokrade i pokralo i iznelo iz zemlje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Novembar, 2015, 17:55
nabavne cena skuse je ispod 200 dinara.....pri tome skupstinski restoran je dobija ispod cene...jer ako im ne daju ispod cene....sleduje guzenje....a nisu neke velike kolicine za uvoznika...
nikada ovakve cene nisu bile u restoranima drustvene ishrane...jeu u studenjaku, ali mislim da su i tamo vise cene....
laz je da nemaju dotacije....radinici su na budzetu, struju placa skupstina, adaptacije i renoviranje restorana isto....malo li je dotiranja....dakle samo materijal i to po povlascenoj vp ceni....nek ga duvaju....to je prva stvar koju bi trebalo ukinuti....nikada nijedna firma sa 300 zaposlenih nije imala menzu....1500 do 2000 pa da pricamo.....
O tome i ja prièam.

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 05 Novembar, 2015, 18:06
Meni je taj restoran najmanja briga - to bih poslednje ukidao. Pogotovo ¹to i dalje cenim da pokrije sve tro¹kove. Radnici su na bud¾etu, ali zarada restorana isto ide u bud¾et - bar bi to bilo normalno.  Ne znam gde Mi¹ko nabavlja robu, ali kanda ga prodavci deru.  :)
Brate, na Ðermu. Vekna hleba je 45 kinti. Jaja od 10-13 kinti.

ЯЭВОЛУТИОН

kod moje tetkejaja dzabe, slanina takodje i luk i pasulju...ali za mene...to nije merilo....
evo zasto to treba prvo ukinuti:
Nicim to nisu zasluzili vise od radnika i rudara....a ko od njih ima klopu u firmi po toj ceni...niko...dakle ne treba ni oni da imaju.
Sluzbeni automobili...i za to bi im jebao kevu....treba im obezbedjenje....od koga...od naroda...pa ako rade posteno narod ce da ih brani....mozda za neke poput predsednika i premijera...ministri nek se voze gradskim ....i onako ne rade nista pametno i ne predstavljaju nista....paraziti.
Treba im ukinuti i dnevnice i dati im za rad u skupstini prosecnu platu u republici....pa nek rade da podignu prosek...

i ograniciti sve plate u drzavnoj sluzbi na republicki prosek....dok si monopolista i dok si na budzetu ne moze vise....to sto radis u posti koja ima monopol ne daje ti pravo da delis visoke plate....to sto radis u EPSu, NISu ili nekoj drugoj pljackaskoj firmi....idi u privatnike ako hoces vecu platu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Sa makroekonomskog stanovi¹ta, najveæa glupost je smanjivati te proseène plate. Treba smanjiti one od 12000 jura ¹to imaju bejatoviæi i slièni. Poslanici mogu da imaju dve proseène republièke plate. Ko hoæe i upravni odbor - mo¾e ali za d¾. Ili da se odrekne poslanièke plate. Ma treba ressurectovati Tita na sledeæi Haloween i sve bi se to sredilo.  :D
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

PECA BMW

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:575260-Uveli-taksu-za-bicikl

Ali pazi ti ovog frajera : Goran Kovaèeviæ, generalni direktor trgovinskog lanca "Gomeks", koji raspola¾e sa 15 marketa u Zrenjaninu i ne¹to vi¹e u naseljenim mestima sa teritorije grada, javno je reagovao istièuæi da novi namet poskupljuje poslovanje"

To je od onih privatnika sto vec dve godine rade i jos nisu skupili za jahtu od 40m a bave se privatnim biznisom ! Oni sto primaju radnike na 6 meseci probno - svakih 6 meseci .. ... jaooo seme im ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mali_zmaj

sjebase tanjug..,nevjerovatno... e do kurca..
jin-jang

Lazic

Od nove Jugoslavije odavno nema ni mojega...

Hattrick


PECA BMW

Evo za kostu  .. da proda njegov i odmah kupi drugi stan a razliku potrosi na motor

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/604159/SKANDAL-Stan-u-Beogradu-kosta-2500-evra
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

eclipse4

trebalo bi procitai:

stiglo na mail od mog cenjenog prijatelja

Èetvrtak 05.11.2015.

Veliki Voða nas zadu¾uje, vara, pljaèka, izdaje i vodi na strati¹te, Vlada Srbije usmerena je na optu¾ivanju novinara i urednika medija, koji rade na raskrinkavanju korupcionaskih afera njegovih kumova, familije i stranaèkih, ne¹kolovanih parazita, sa kupljenim diplomama, prevr¹ila je svaku meru. On izjavljuje da dr¾ava nema problema sa finansijama, veæ politièkih problema. Kako to da „nema finansijskih problema“, kada se besomuèno zadu¾uje, prodaje dr¾avne obligacije, da popuni kasu? Kada je do¹ao na vlast sredinom 2012, dug je bio 14 milijardi evra, da bi ga za vi¹e od tri godine strahovlade i tiranije podigao na 25 milijardi evra, i to galopirajuæe, svakog meseca raste. Kao zloæudni tumor. Za¹to raste? Kada je opljaèkao i izreketirao penzionere, lekare, medicinske sestre, prosvetare, i udomio svu stranaèku bulumentu po svim dr¾avnim, op¹tinskim i javnim komunalnim preduzeæima, nasilje, reket, nestruènost i nekompetentnost njegove dru¾ine postali su nepodno¹ljivi. Oèi su im gladne svega, posle dugogodi¹nje opozicione apstinencije. Apetiti su porasli, a ekonomija pred totalnim slomom i kolapsom. Ali, kupljenim diplomama, nisu kupili i znanje, ve¹tine i radnu etiku. Dana, 12. oktobra, bili smo svedoci Voðine izjave o jednoj mega pljaèki u njegovoj izvedbi. Priznanje pred kamerama, trebali bi za Tu¾ila¹tvo biti validan dokaz. Iskaz nije dao pod prinudom, te da se kasnije vadi. Naime, nije Vlada Srbije za otvaranje italijanske firme u Jagodini dala sredstva, veæ je ovaj napaæeni narod je opljaèkan za 8 miliona evra. Kome drugom mo¾e da otima plaæeni ekonomski ubica iz MMF-a, da bi se lihvari sa Zapada namirili? Za samo 100 radnika, subvencija po otvorenom radnom mestu u ovom sluèaju iznosi fantastiènih 80.000 evra, ali æe plata zaposlenih biti maksimum 200 evra. Ako vlada plaæa kamate 5% godi¹nje na 8 miliona evra, a porez na platu je 63 % (oko 130 evra meseèno), onda æe ova investicija Srbiji da se isplati posle 200 godina. Lepo za bankare, oèajno za narod. Zato su tu ovi „experti“, koje su doveli. Da nas ¾ive sahrane i zatrpaju. To je put ka zatiranju Srbije, i galopirajuæe posrnuæe i ropstvo ka lihvarima EBRD-a, MMF-a, WB i drugih le¹inara. Voða nas nije èastio samo jednom besmislicom i ludaèkom izjavom, veæ æe kada, proda Aerodrom i Telekom, i uzme proviziju i reket od minimum 10 %, da spuca 150 miliona evra za izgradnju fudbalskog stadiona, na radost najgore reprezentacije u Evropi! Èisto ispumpavanje para, samo na mnogo veæem nivou. Jaèe nego nego ispumpavanje vode iz Tamnave, a koja je bila pokazna ve¾ba, kako oprati bud¾etski novac. Telekomov godisnji profit je jedno igrali¹te. name¹tajuæi tendere za gradnju svojim kumovima i stranaèkim tajkunima. Kako to da shvati Voða, èovek bez ijednog dana radnog sta¾a u realnom sektoru? Neæe on samo igrali¹te da pravi, veæ je u nameri i da obnavlja ¹kole i bolnice! Isti izvoðaèi æe biti, kao i kod stadiona. Veæ poznati, i sa naduvanim cenama bar dva puta vi¹e. Voða od Beograda pravi Diznilend. Hoæe da ga potopi Despotovim gradom i Beograd na vodi, kad pored reka, potkopa zemlju i uru¹i lagume i podzemne tunele, a prostor zatrpa betonom i èelikom. Ni¾e delove æe prekriti voda. Lièiæe na Veneciju. Samo jo¹ gondole, i imaæemo potpuni ugoðaj. Jedino se u Beograd ula¾e. Srbija ubrzano IZUMIRE demografski, privredno, administrativno. Napraviti milion stanova, ¹to je obeæao za 380 evra po kvadratu, i celu Srbiju, ju¾no preseliti oko Beograda. Biæe to urbani pa¹aluk, megalopolis, nalik Atini sa 5 miliona stanovnika. Biæe Beograd i Srbija tada pretvoreni u Bankok ili Pataju. Egzotika jeftinog sex turizma i svakakve izopaèenosti. Splavovi su tek mali uvod. Legalizacija svakakve ponude u prostituciji, uz legalizaciju i obaveznu fiskalizaciju, doneæe drzavi novih 0,5 BDP godi¹nje (?). Dinamièan rast u sektoru usluga, male privrede…Jo¹ da bude ex teritorijalnost… Novi UAE u srcu Evrope. Bog da nas vidi. Veæ sada, ®eljko Mitroviæ svojim nakaznim satanistièkim emisijama regrutuje populaciju, za uslu¾ne delatnosti za Arape i na¹e „EU prijatelje“. To Voða zove na dualno usavr¹avanje i ¹kolovanje. Permanentna promena savesti, svesti, moralnih normi, hri¹æanskih vrednosti. Legalizovaæe p e d erastiju, sodomiju, zoofiliju. To æe biti preèica, ka na¹im bezalternativnim EU bespuæima. Kada legalizuje i nekrofiliju, tek tada æemo otvoriti poglavlja 23. i 24. Voða je Srbiju pretvorio u dru¹tvo bede, beznaða, jeftine radne snage. Za ¹aku pirinèa eksploati¹u stranci narod Srbije. Dobijaju i 10.000 evra po radnom mestu. Oni uni¹tavaju, kao nelojalna konkurencija, domaæi sitan i srednji biznis. Jer nismo ravnopravni. Mi smo u poslovanju diskriminisani, politikom ludaka. Braæa Albanci mu divljaju po Bujanovcu i orgijaju, a on ne ¹alje policiju, da ih ispendreèe. Gde æe protiv svojih. Ljutiæe se babo, i fis Musliju iz Prizrena. Voða èini mnoga krivièna dela, od kojih su najte¾a protiv ustavnog ureðenja i bezbednosti. Plus zloèinaèko udru¾ivanje, zloupotreba slu¾benog polo¾aja, organizovani kriminal. Imaæe tada puno drugara pored sebe. Ti dani se bli¾e, jer su strane gazde, resile da ga ubrzano puste niz vodu. On je raèunao bar do 2017, ali ruska intervencija u Siriji i nova geopolitièka realnost, ubrzavaju stvari. Bitno je tada blokirati samo aerodrom i sve graniène prelaze. Da svi zlikovci i zlotvori, ¹to su èinili razna zla i nepoèinstva po Srbiji, u du¾em vremenu, ne uteknu od procesuiranja i odgovornosti. Uz obaveznu konfiskaciju celokupne imovine i slanje u Gulage na dobrovoljni rad, uz standard kakav danas ima 80 odsto graðana, kako u ishrani, tako i u pijaæoj vodi i elementarnoj higijeni. Brzo dolazi to novo vreme, kada æe da odgovaraju i polo¾e raèune za svoja brojna nedela. Spas za Srbiju je je na Istoku. Proterati Devenporta, i ostalu EU agenturu, koji isisavaju bud¾etski novac, truju, kontaminiraju i zagaðuju Srbiju, svojim izopaèenim idejama, koji od Soro¹a dobijaju da plasiraju. Treba zatvoriti, kao Viktor Orban, sve kancelarije MMFa i WB. Reci im da nema vi¹e otplate duga, jer æemo to prebiti sa ratnom stetom za 1999. I da se tra¾i doplata bar jo¹ 30 milijardi evra. Rusiji treba ponuditi bar 4 do 5 vojnih baza, sa bar 20.000 vojnika, uz uslov ekonomske pomoæi i preorjentacije na manuelnu, organsku proizvodnju, koja zahteva lièni rad. I novu decu, kao ispomoæ i radnu snagu roditeljima. A, to donosi ubrzani demografski preokret.




PECA BMW

Lici kao da je tekst pisao Ljubomir Zivkov ..

Inace ta fabrika sto se pominje u Jagodini je zatvorena pre jedno mesec dana a 500 radnika poslato kuci ...

Jeste da je drzava ulozila u tu fabriku 8 mil. ali je i opstina Jagodina dala besplatno zemljiste ,prikljucak gasa,vode,struje i komunalije .
Na sastanku dok se jos pregovaralo oko firme italijani kazu
"da bi se nama investicija isplatila mi ne mozemo dati vise od 400e plate"
nasta je Palma odgovorijo :
"dosta je njima i 200e"
Naravno tako i bi  .. a o pricama radnika o radu u samoj fabrici bih mogao roman da napisem ali mrzi me da kucam ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

sta si ocekivao da amerika ima para ko srbija da placa za onog debila i majmuna sto je prebio onog amera???

covek koji je izbo srbina je iz amerike,amerika je prijatelj srbije a obama je vucicev  partner...tako da se ovo sve resilo jednim telefonskim pozivom...mozda bi mogli sutra da objave neki naslov poput "srbija,zemlja gde su ljudska prava na prvom mestu"


monsterbnt

Vaseljenska kao i obicno lupeta gluposti.... mediji su se okomili na tonus iz prostog razloga.... Posle prvog objavljivanja da trivit jednostavno LAZE na pakovanjima, svi mediji koji su to objavili su bobili pretnje od vlasnice, kao i tuzbe za povredu casti i ugleda kompanije i njenog cenjenog proizvoda... Ok, oces da se kacis, neka ti bude....

Trivit je napravio sranje, otkriveni su, popili su tuzbe, umesto da tiho i mirno ispeglaju situaciju oni ulaze u otvoreni rat sa medijima. Izvinite ali niste vi Vucic pa da vam se moze da ratujete sa medijima..... Pojesce vas brze od vaseg tupavog hleba koji leci sve poznate i nepoznate bolesti...

A tuzna prica kako je eto skovana zavera protvi jadnog proizvodjaca hleba koji leci sve poznae i nepoznate bolesti.... molim vas... Cudi me da se vec nisu javili vlajkovi sektasi da objasne kako iza svega toga u stvari stoji farmakomafija koja oce da spreci da se ljudi lece hlebom...
Smrt SVIMA!!!!

El Jefe

Потпуно си у праву. Само није у реду да они који су учествовали у креирању афере, нуде том истом Тонусу, помоћ. За паре, наравно.
Друштво за заштиту од животиња

monsterbnt

To se onda lepo preda tuzilastvu jer se bar meni cini da je to krivicno delo iznude. Inace je trivit neke druge blogere platio da pisu na njihovu stranu... Generalno skupila se gomila mentola...izmedju ostalog i urednik rubrike drustva u blicu Milan Vukelic... Al novinarka koja se bavila celom pricom je izuzetno sposobna i savesna, i prikupila je sve potrebne dokaze, trazila sve podatke od obe strane, od vlasnice trivita je dobila samo odgovor da ce da zazali ako se bude bavila time u stilu ''JEL ZNAS TI KO SAM JA!!!''...
Smrt SVIMA!!!!