Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 18 Septembar, 2015, 23:41
I opet se pitam da li si toliko glup ili toliko bezobrazan?! Ipak je ovo drugo. Nisu u pitanju samo predratni bogata¹i, nije samo njima oduzimano. Oduzimano je i onima koji nisu mogli da ispune kvotu za "otkup", pa su dolazili i kupili sve ¹to se na¹lo u dvori¹tu, u oborima, ambarima, èardacima, a na kraju su uzimali i samu zemlju. Iako ljudi nisu bili ni bogati, ni kolaboracionisti, ni "dr¾avni neprijatelji". U Bogatiæu je postojao lik koga su zvali Metlica. ©ta misli¹ za¹to?! A takvog olo¹a je bilo koliko god hoæe¹, koji su isplivali iz mulja i saèekali svojih pet minuta. U mom selu sirotinja je bio samo onaj ko nije hteo da radi ili je propio i prokockao oèevinu. Svi ostali su ¾iveli pristojno od zemlje jer je puno davala.
Moji preci su bili seljaci i zanatlije, ¾iveli od svog rada, sticali i muèili se da bi im potomci imali bolji ¾ivot. Ako nisi èuo, postojale su razlièite vrste zadruga, od porodiènih preko esnafskih, gde su èlanovi pomagali jedni druge, gde su se znali prioriteti, gde se znalo ko ¹ta radi, tako se i napredovalo i sticalo. Nisi morao sve sam i na sopstvenu snagu. Proguglaj malo pa naði ko je bio Luka Æeloviæ Trebinjac https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBwQFjAAahUKEwimr8fgt4HIAhWKBSwKHU9PCzQ&url=https%3A%2F%2Fsr.wikipedia.org%2Fsr%2F%25D0%259B%25D1%2583%25D0%25BA%25D0%25B0_%25D0%258B%25D0%25B5%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B8%25D1%259B&usg=AFQjCNExdHclw3D6L1QFKn8aKzYi4hWMwQ i on je bio jedan od primera kako nisi morao biti ratni profiter da bi bio bogat a na kraju sve ¹to je imao (a imao je mnooooogo) ostavio je Beogradskom univerzitetu. I to su govna otela i rasparèala! Eto, zato mrzim poratna govna koja su do¹la na vlast i jebo vam pas mater svima! Nabijem vas sve na kurac!  [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko]

Pre rata su radnici ¾iveli siroma¹no. I dosta seljaka. Velika veæina. Standard, praktièno feudalne zemlje bio je nizak. To su èinjenice, statistika, o tome nema ¹ta da se diskutuje.

©to se nasilnog otkupa tièe, to je svinjarija, ali nije trajalo 100 godina.  Prièao sam sa komunistom iz Vojvodine koji je znao ¹ta znaèi raditi zemlju i reèe da je na sastancima o tome govorio da æe seljaci davati koliko mogu, da je nasilan otkup lo¹a ideja. Zanimljivo: ljudi takvog stava bili su preglasani, reèe, od strane srbijanskog kadra. Ako je lagao mene i ja la¾em vas, ¹to bi Ðole rekao.

Da ne prièam o novijoj istoriji, ¹to reèe drugar: "zlatno doba izdajnièke vlade Ante Markoviæa" - da svi budu zadovoljni i oni koji misle kao ti i oni koji misle kao ja.    [rofl]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


mali_zmaj

dali mu je iko ikada rekao da njegovo "dete" voli kitu,pare i slavu!!!! nije,zato bla¾en ¾ivi u neznanju!!!  [ludak]
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

kakva majka takva cerka....deda mi pricao...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11




monsterbnt

Citat: OKi poslato 20 Septembar, 2015, 10:37
http://snaganaroda.net/svet/658-%D1%88%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BA-%D1%85%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5%D1%80-%D1%82%D1%83%D1%87%D0%B5-%D0%BC%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B0,-%D0%B4%D0%BE%D0%BA-%D0%BC%D1%83-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B6%D1%83-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE.html

Samo su retardi zaboravili da napisu da je taj isti siptar koji se usunjao u migrante praveci se da je sirijac i bacivsi kosovski pasos ba horgosu, izleteo iz hotela i zavrljacio ciglu u fotreportere jednom od njih slomivsi prste na ruci.... Dobro je prosao, ovde ga ne bi policija spasila za tako nesto... I ak onisi gledao video odgledaj.... Nije dobio batine samo je bacen na zemlju i zadrzan do dolaska murije... Daleko od fastioisdne madjarice koja nicim izazvana sutira decu i saplice starca sa detetom....

Smrt SVIMA!!!!

balcan girl

pa lepo se èuje na snimku kako im kaze da puse i kurac i jebe im mater svima na vrlo èistom jeziku :D ako je taj izbeglica i sirijac onda sam ja kineski car :D mada sada kada sam bila u bg vrlo malo sam videla izbeglica al videla sam punooo imigranta koji bi da zapale u evropu bez papira :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња



OKi


balcan girl

i ajd sad opet I told you sooooo :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

izbeglice zeljne da onu u zapadnu evropu nista osim smrti nemoze zaustaviti....morace jednog po jednog da pobiju.....sto ograda nije dosta....granica nije kineski zid niti se moze napraviti takvom....ice ce okolo ako treba samo da dodju do cilja....a lazne azilante treba da salju na robiju a ne da ih vracaju .....i oni ce naci put da predju granu opet ako ne budu fasovali resetke za to....oni nisu beznadezni kao izbeglice....
Imao sam priliku da pricam sa parom Sirijaca koji pricaju engleski odlicno....beze od rata a ne od nemastine....oni rentaju gajbu na petlovom brdu i cekaju da se resi problem sa njihovim prebacivanjem u Nemacku....para imaju za par godina da borave ovde plus da plate da im neko zavrsi kombinaciju....koliko sam skontao cekaju da im neko zavrsi fals srpske paipire...cigosi prodaju pasose....i da uhvate bus kad se ujdurma smiri....koliko li takvih ima....trenutno su strani studenti :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mi¹ko_kolo

Otkako sam dobio klince, mnogo vi¹e vremena sam proveo u ¹etnji ulicama Beograda. Na potezu od Ðerma do Kalemegdana, u poslednje dve godine nemam pojma koliko sam sreo Arapa koji uop¹te ne izgledaju kao da su u prolazu. ©to mu¹karaca, ¹to ¾ena, ¹to èitavih vi¹eèlanih porodica.

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Septembar, 2015, 23:16
izbeglice zeljne da onu u zapadnu evropu nista osim smrti nemoze zaustaviti....morace jednog po jednog da pobiju.....sto ograda nije dosta....granica nije kineski zid niti se moze napraviti takvom....ice ce okolo ako treba samo da dodju do cilja....a lazne azilante treba da salju na robiju a ne da ih vracaju .....i oni ce naci put da predju granu opet ako ne budu fasovali resetke za to....oni nisu beznadezni kao izbeglice....
Imao sam priliku da pricam sa parom Sirijaca koji pricaju engleski odlicno....beze od rata a ne od nemastine....oni rentaju gajbu na petlovom brdu i cekaju da se resi problem sa njihovim prebacivanjem u Nemacku....para imaju za par godina da borave ovde plus da plate da im neko zavrsi kombinaciju....koliko sam skontao cekaju da im neko zavrsi fals srpske paipire...cigosi prodaju pasose....i da uhvate bus kad se ujdurma smiri....koliko li takvih ima....trenutno su strani studenti :)

Sla¾em se, sem za "la¾ne" azilante. Svako ima pravo da tra¾i azil i da se oseæa ugro¾enim. Oni prihvate, ili odbiju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

jedan odsece glavu dvojici ili trojici ili siluje neku devojku u selu  i onda se oseca ugrozenim jer ga mogu seljaci nahvatati i navuci na neomascen kolac ili ga uhapsiti panduri ...i sta ce covek...ide baci pasos i trazi azil ....

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion