Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 17 Septembar, 2015, 20:55
svakim danom otkrijem nesto sto je bilo sakrivano zadnjih pedeset godina,ali i stvari sakrivane i u proslom ratu... mi smo samo zaludjene budale koje svakog dana lazu i zajebavaju budale,zarad vlastitih djepova i tzv. novog svjetskog poretka,kod mene vise nema dobrih i losih,crvenih i plavih itd,sve su govna...,i svi su imali krvave ruke do lakata..,samo gola sirotinja najebe uvjek ne znajuci sta im se kuva iza ledja..

uzdaj se u se i u svoje kljuse,zajebi vise..

Sve, sve, ali nemoj da su svi isti. Partizani su jedna od svetlijih taèaka na¹e istorije.  I obnova i pravljenje dr¾ave posle toga. Barem po merilu obiènog ¹ljakera, pa i seljaka. Nije bilo dobro za ratne profitere, tajkune i te razne "sposobne" & ambiciozne koji su sad isplivali.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

mozda,svakako je antifasizam bio svjetla tacka,ali je i to imalo veliku cjenu,nasilno gusenje nacionalne svjesti,kako srba tako i hrvata,sto ti je dovelo do ovih sranja u devedesetima... ,i jos svasta ponesto... i sakrivanja mase stvari od naroda,cistke i ko zna jos sta,ovaj balkan ti je najljepse mjesto na planeti ali i najturbulentnije,svako sranje koje se moglo desit,desilo se ovdje...,a mi se ama bas nikako ne snalazimo,funkcionisemo samo uz nekog jakog vodju,da ne kazem diktatora,ne znamo drugacije. ma ovo sranje ni najveci filozof ne bi znao objasnit.

hvata me kriza,u nedelju sjedam na kawu i barem dvije stoje kilometara moram sprzit.... pretjerano serem stanislave!!!
jin-jang

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 17 Septembar, 2015, 22:21
Nije bilo dobro za ratne profitere, tajkune i te razne "sposobne" & ambiciozne koji su sad isplivali.
Al' je zato bilo za ©estu lièku i ostalu bratiju koja se i dan danas ba¹kari u tuðim kuæama po Dedinju i Senjaku. A dobar deo tih tajkuna su deca onih koji su otimali tuðe posle rata.

misa-pei

Nije valjalo za obiène ljude, one koji su imali neko obrazovanje i ne¹to stekli, èesto sticali i generacijama pre rata, a onda su doo¹li neki gladni svega i uzeli im na gotovo. Nije valjalo ni za seljake, za one koji po¹teno rade, ali ne mogu da stvore koliko im se tra¾i, pa zavr¹e na konjskom groblju, ili se porodici vrati krvava odeæa iz Zabele sa primedbom da je "nestao". Ne bogata¹, ne profiter, obièan èovek koji je ne¹to malo imao. ©tavi¹e, oni koji e danas smatraju za vrlo skromnog imovnog stanja, u oèima gomile onih koji ba¹ ni¹ta nisu imali, bili su bogata¹i.

Od te 1944. u Beogradu je poèela otimaèina, ubistva i progoni stra¹niji nego za vreme okupacije. Ko to nije imao u svojoj porodici, kome niko nije nestao bez traga, kome nije ni¹ta bilo oduzeto, za wega je komunistièki period bio najbolji.

Stra¹no je ¹to i dalje smatram da je komunizam, kao ideja, ne¹to sjajno. Samo mu nije valjala realizacija ni ljudi koji su bili na èelu svih komunistièkih pokreta jo¹ od 1917.
Država je najveći neprijatelj naroda

balcan girl

sta da vam kazem trenutno mi nije frka od komunista :D vise mi je frka od ovih naprednih u pièku materinu :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

misa-pei

Citat: balcan girl poslato 18 Septembar, 2015, 01:00
sta da vam kazem trenutno mi nije frka od komunista :D vise mi je frka od ovih naprednih u pièku materinu :D :D :D :D

U pravu si. Svaka generacija ima svoje otimaèe :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

Biker-Boy

Komunizam/Socijalizam je fantasticna ideja , samo nazlost, NIGDE u svetu jos nikom nije uspelo da je sprovede kako treba, Jugoslavija je bila jedna od zemalja koja je mozda i najdalje otisla u tome, ali opet, ne dovoljno, a sve to iz jednog prostog razloga, LJUDI SU GLUPA ZATUCANA NAIVNA ALAVA STOKA, i zato je svaka komunisticka drzava pala na onom delu tranzicije gde diktator treba da preda vlast narodu, jer ili se diktatoru previse zasvidjalo da bude na vlasti ili sama cinjanica da je prosto nemoguce dati narodu vlast a da ne zasere stvar, zato nama ni jedan sistem ne valja, nije nam bio dobar komunizam, pa ni kapitalizam.... jer uvek neka alava stoka uzjasi narod...
I feel the need..... the need for speed !!!

mi¹ko_kolo

Citat: misa-pei poslato 18 Septembar, 2015, 00:56
Nije valjalo za obiène ljude, one koji su imali neko obrazovanje i ne¹to stekli, èesto sticali i generacijama pre rata, a onda su doo¹li neki gladni svega i uzeli im na gotovo. Nije valjalo ni za seljake, za one koji po¹teno rade, ali ne mogu da stvore koliko im se tra¾i, pa zavr¹e na konjskom groblju, ili se porodici vrati krvava odeæa iz Zabele sa primedbom da je "nestao". Ne bogata¹, ne profiter, obièan èovek koji je ne¹to malo imao. ©tavi¹e, oni koji e danas smatraju za vrlo skromnog imovnog stanja, u oèima gomile onih koji ba¹ ni¹ta nisu imali, bili su bogata¹i.

Od te 1944. u Beogradu je poèela otimaèina, ubistva i progoni stra¹niji nego za vreme okupacije. Ko to nije imao u svojoj porodici, kome niko nije nestao bez traga, kome nije ni¹ta bilo oduzeto, za wega je komunistièki period bio najbolji.

Stra¹no je ¹to i dalje smatram da je komunizam, kao ideja, ne¹to sjajno. Samo mu nije valjala realizacija ni ljudi koji su bili na èelu svih komunistièkih pokreta jo¹ od 1917.
mi¹ko_kolo
You have already posted a thanks to this post

Lazic

Vala ba¹... Moje dede nisu bile na ovom slaninicinom spisku, pa jedan robijao ni kriv ni du¾an na golom otoku, a drugom oteli sve ¹to je imao, posle 4 godine hranjenja i oblaèenja partizana... I ja sam Srbin, Jugosloven, Balkanac i nedostaje mi zemlja u kojoj sam rastao, ali da je bila napravljena kako treba, nije...
Znao sam neke zaklete "Vraèarce" èije su dede bile oslobodioci i posleratni profiteri, danas su skoro pa kriminalci... Jeb'o im ja svima unuke, hoæu nazad moje...

Bojan

Citat: juga poslato 17 Septembar, 2015, 21:47
Nije ba¹ ¹tampa ali se tièe onoga ¹to svaki dan èitamo i gledamo na tv-u! Treba proèitati ceo tekst! Èovek podelio na FB-u

Ovaj Miodrag ima neki problem, nabacao nam je gomilu informacija u stilu tetkica sa pijace.
Najvise mi se dopalo kako komandant salutira a u isto vreme mu frka krije se, pa ono sa parama i operacijom, njemu su nudili a za kraj naravno Vucic koji ih pusta u Srbiju a ne registruje ih. Kakva nebuloza pa velike i bogate zemlje EU ne mogu da ih zaustave.
Registrovat ce se tamo kad stignu gde zele da budu.
Izvini "Jugo" mozda ti je prijatelj ali jednostavno ne mogu da istrpim gluposti i izmisljanja (ponekad)
Pozdrav


juga

Samo sam preneo ¹ta je èovek do¾iveo, e sad, da nisu registrovan,i nisu, da nemaju dokumenta, nemaju, tj ne daju, da imaju para , imaju ali ne svi, da nismo bili spremni za ovakav nalet, nismo, kao ni drugi!

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња


Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 17 Septembar, 2015, 22:41
mozda,svakako je antifasizam bio svjetla tacka,ali je i to imalo veliku cjenu,nasilno gusenje nacionalne svjesti,kako srba tako i hrvata,sto ti je dovelo do ovih sranja u devedesetima... ,i jos svasta ponesto... i sakrivanja mase stvari od naroda,cistke i ko zna jos sta,ovaj balkan ti je najljepse mjesto na planeti ali i najturbulentnije,svako sranje koje se moglo desit,desilo se ovdje...,a mi se ama bas nikako ne snalazimo,funkcionisemo samo uz nekog jakog vodju,da ne kazem diktatora,ne znamo drugacije. ma ovo sranje ni najveci filozof ne bi znao objasnit.

hvata me kriza,u nedelju sjedam na kawu i barem dvije stoje kilometara moram sprzit.... pretjerano serem stanislave!!!

Ma kamo sreæe da su skroz suzbili tu "svest", jer otkako je ona u prvom planu - samo budale na vlasti, na TV-u i sve oti¹lo u tri lepe. Jebala ih nacionalna svest - sve zajedno.

Komunizam je jedino poku¹an da se sprovede u SFRJ, kao i u skandinavskim zemljama (ne¹to najbli¾e tome). Podizanje svesti, solidarnost i slièno. Ono ¹to je raðeno po Rusiji i "istoènom bloku" je daleko od komunizma. To je kao da uzme¹ alkosa koji tuèe ¾enu za primer kako je brak lepa ideja, ali ne uspeva u praksi.

Da ne spominjem da je poku¹ano na svaki naèin da se sru¹i od strane zapada.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Biker-Boy

Kina i Severna Koreja BLAGE veze nemaju s komunizmom, a ni Rusija u vreme kad je bila "komunisticka".
Tu je velik problem sto se zapadnjacka propaganda vec godinama uspesno trudi da stvori ruznu sliku o komunizmu i tako da plasi svoje narode, a idealnu priliku za to im daje Severna Koreja koja sebe naziva komunistickom a nema veze s komunizmom, to je cista diktatura najgore vrste.
I onda nije ni cudo sto Amerikance hvata panika kad im pomenes komunizam.
I feel the need..... the need for speed !!!

Slaninar

A ove ¹to se bune da su im oteli posle rata. Evo, ja bih uvek dao da mi otmu sve, ali da dobijem besplatno, ali zaista besplatno ¹kolovanje za decu, besplatno leèenje (a ne da te puste da umre¹ na kilometarskoj listi èekanja), jaku armiju, zaposlenje (u struci, da radi¹ ono ¹to zna¹ & voli¹)?

Sutra da pitaju da li sam za to da se oduzme ovima ¹to imaju puno para - prvi bih potpisao. Koliki procenat ih se obogatio po¹teno? I ¹ta ima da bude¹ bogat, ako je sve obezbeðeno? Radi ¹ta voli¹, ima¹ za hranu, raèune, stan, more - pevaj!

Restituciju bih dozvolio, ali da se plati sve ¹kolovanje i posete lekaru potomaka, pa onda mogu kad se to prebije da dobiju kusur. Sa sve zateznom kamatom kao kompenzacijom na kapital ¹to je im je zadr¾an 50 i kusur godina - sve po¹teno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo

I opet se pitam da li si toliko glup ili toliko bezobrazan?! Ipak je ovo drugo. Nisu u pitanju samo predratni bogata¹i, nije samo njima oduzimano. Oduzimano je i onima koji nisu mogli da ispune kvotu za "otkup", pa su dolazili i kupili sve ¹to se na¹lo u dvori¹tu, u oborima, ambarima, èardacima, a na kraju su uzimali i samu zemlju. Iako ljudi nisu bili ni bogati, ni kolaboracionisti, ni "dr¾avni neprijatelji". U Bogatiæu je postojao lik koga su zvali Metlica. ©ta misli¹ za¹to?! A takvog olo¹a je bilo koliko god hoæe¹, koji su isplivali iz mulja i saèekali svojih pet minuta. U mom selu sirotinja je bio samo onaj ko nije hteo da radi ili je propio i prokockao oèevinu. Svi ostali su ¾iveli pristojno od zemlje jer je puno davala.
Moji preci su bili seljaci i zanatlije, ¾iveli od svog rada, sticali i muèili se da bi im potomci imali bolji ¾ivot. Ako nisi èuo, postojale su razlièite vrste zadruga, od porodiènih preko esnafskih, gde su èlanovi pomagali jedni druge, gde su se znali prioriteti, gde se znalo ko ¹ta radi, tako se i napredovalo i sticalo. Nisi morao sve sam i na sopstvenu snagu. Proguglaj malo pa naði ko je bio Luka Æeloviæ Trebinjac https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBwQFjAAahUKEwimr8fgt4HIAhWKBSwKHU9PCzQ&url=https%3A%2F%2Fsr.wikipedia.org%2Fsr%2F%25D0%259B%25D1%2583%25D0%25BA%25D0%25B0_%25D0%258B%25D0%25B5%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B8%25D1%259B&usg=AFQjCNExdHclw3D6L1QFKn8aKzYi4hWMwQ i on je bio jedan od primera kako nisi morao biti ratni profiter da bi bio bogat a na kraju sve ¹to je imao (a imao je mnooooogo) ostavio je Beogradskom univerzitetu. I to su govna otela i rasparèala! Eto, zato mrzim poratna govna koja su do¹la na vlast i jebo vam pas mater svima! Nabijem vas sve na kurac!  [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko] [ljutko]

ЯЭВОЛУТИОН

Rat je higijena sveta.....znas ono kad popijes antibiotike a on pobije dobre bakterije u stomaku pa se prokenjas.....svako burno vreme istera mulj na povrsinu...zamuti se voda i ne zna se ko sta radi....dno i povrsina su jedno....
Komunizam nije ostvariv....kao teorija se moze opvrgnuti kao filozofija ne...sa filozofske strane to je nesto cemu se stremilo....bar deklerativno.....ali
Uvek, ali....zelja da se ima vise nego sto ti je potrebno je cudna.....sve lepe stvari u zivotu su skupe...samo iz jednog razloga ...da bi samo bogati uzivali u njima i kako bi ostali zeleli da budu bogati.....onda bogati i oni koji imaju zelju da budu kao i oni koji su u megucnosti gaze po zivim ljudima da budu bogati.....a zasto....da bi imali skuplji auto....skuplji motor, skuplji brod, skuplji avion.....a onda izadje jos skuplji.....i onda opet jurnjava...
Nekad je covek bio zadovoljan da izrodi i prehrani potomstvo....a onda je neko napravio drzavu u kojoj neko naplacuje porez....porez sluzi da bi drzava napredovala....zasto...pa da bi bila efikasnija u proizvodnji onoga sto mogu nekome da prodaju.....a zasto.....da bi neko ko je na celu drzave izigravao gospodara i ziveo lagodno na ustrb seljaka i radnika....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11