Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Dali je taj covek sluzio vojsku ? Pa valjda zna osnovno pravilo da se mecki na rupu NIKADA ne ide. Moze i lizanje, i oprosti i satro drugovanje, ali samo na ekstremno obezbedjenom ili neutralnom terenu. Veliki danak politickom i licnom neiskustvu, i naivnosti koja se granici sa kretenizmom rekao bih.

viper

Ja bih rekao da poku¹ava od sebe da napravi muèenika, eto on pru¾io ruku pomirenja oni njega kamenjem.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Hattrick poslato 11 Jul, 2015, 19:26
Dali je taj covek sluzio vojsku ? Pa valjda zna osnovno pravilo da se mecki na rupu NIKADA ne ide. Moze i lizanje, i oprosti i satro drugovanje, ali samo na ekstremno obezbedjenom ili neutralnom terenu. Veliki danak politickom i licnom neiskustvu, i naivnosti koja se granici sa kretenizmom rekao bih.
nije taj video uniformu...na vreme se stekovao u politicke krugove.....nije mikada zasvirao metak iznad glave....kad je uvuces u ramena toliko da slem spadne ..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ivicat


Hattrick

! No longer available

Slabo arapski mudzahedini razumeju Srpski....

mareskin


©ta god ja mislio o Vuèiæu èini mi se da se previða da je ovde izvr¹en napad na premijera jedne zemlje.
Pomislite ¹ta bi se desilo da je to premijer bilo koje druge zemlje i kako bi EU i USA reagovala. Razmislite kako se priprema poseta stranih dr¾avnika u Srbiji i koje mere bezbednosti se primenjuju.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mkt

tipujem da je namerno napravljen propust

mareskin

@Slaninar
Ne znam koliko si imao prilike da komunicira¹ sa ljudima koji su pre¾iveli strahote rata u Bosni.
Ja sam na¾alost imao prilike da prièam sa èovekom koji je pre¾iveo muslimanski logor i naje¾im se svaki put kada se toga setim. Muèenja i strahote koje je pre¾iveo se porede sa horor filmovima.
I na¾alost sam prièao sa èovekom koji je uèestovao u opsadi Sarajeva.
I sa èovekom koji je ranjen granatom i na kraju umro od raka izazvanog osiroma¹enim uranijumom.
I sa èovekom koji je la¾no optu¾en da je ubijao muslimane, a on nije uèestovao u ratu. Na osnovu jedne reèenice muslimana iz Foèe njemu su amerikanci minirali vrata od stana u 4 ujutru, upali unutra, polomili mu sve zube i vilicu kundakom, odbili bubrege i prebacili ga u vojnu bazu u Tuzlu. Posle nekoliko dana su shvatili da nemaju nikakve dokaze i odvezli ga u Foèu i izbacili iz vozila. Nikakvu pravdu nije mogao da ostvari.
I dobro poznajem èoveka koji je ucenjen da ide u Hag i la¾no svedoèi. I kad je bio u Hagu smogao je hrabrosti da bez obzira na cenu ka¾e istinu i isprièa na koji naèin su ga ucenjivali i terali la¾no da svedoèi. Naravno da tu¾ila¹tvo u Hagu nije odgovaralo za svoj poku¹aj.
I poznavao sam èoveka koga su SFOR snage izre¹etale u kombiju po¹to je bio na poternici zbog zloèina. Nisu poku¹ali da ga hapse, a mogli su. Prosto su poslali specijalce helikopterom i ovi ga iz zasede ubili. Da li da pomenem da su u kombiju bila i neka deca koja su sreæom pre¾ivela. Da li da pomenem da poznajem i neke od roditelja te dece i da su mi isprièali ¹ta su oni sve pre¾iveli.
I odlièan prijatelj mi je èovek koji je pre¾iveo ne¹to slièno prièi iz Lepih sela. Izvukao se jedva sa metkom pored kième.
Da li da pomenem izbeglièke porodice koje su i danas nastanjene u mom kraju. Jedna porodica je ¾ivela do pre neku godinu u na¹oj drugoj kuæi. Njihova kuæa u Gora¾du je spaljena i temelj je sravnjen buldo¾erom.
Da li da pomenem da sam posle rata i¹ao u Bosnu èesto i video spaljene, minirane kuæe i mostove. Tuga je kad vidi¹ spaljenu ili miniranu kuæu.

I opet ka¾em hajde da se utvrdi kompletna istina.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

stilgar

Citat: Hattrick poslato 11 Jul, 2015, 21:34
! No longer available

Slabo arapski mudzahedini razumeju Srpski....
uvek je poturica bio veci turcin od samih turaka.

mkt


mareskin

Ako ne znate za ovaj događaj obavezno pročitajte kako se dolazi na listu najtraženijih ratnih zločinaca u tako ozbiljnoj instituciji kao što je Tribunal u Hagu :)


PODVALA STOLECA U KNjIZI NEBOJSE JEVRICA

FANTOM NA POTERNICI

Ratni reporter ispricao, u kafani, americkom kolegi da je najveci silovatelj muslimanki bio Gruban iz Bijelog Polja. Na cuvenoj poternici koja je obisla svet, na 23.mestu nasao se i taj knjizevni junak iz Bulatovicevog romana "Heroj na magarcu"

PODVALU stoleca u bosanskom ratu napravio je ratni reporter i pisac Nebojsa Jevric. On je, jedne pijane noci prohibicije u "slobodnim srpskim planinama", u uvo americkog novinara, nesudjenog pulicerovca i honorarnog saradnika CIA, ispricao najvecu "tajnu" rata u bivsoj BiH - koji je Srbin silovao najvise muslimanki.

Jevric je, u svom poznatom farsicnom stilu, za najveceg "kandidovao" Grubana Malica, junaka poznatog romana Miodraga Bulatovica "Heroj na magarcu". Amer se nije libio da odmah Grubanovo ime dojavi gde treba i BiH i ostatak sveta preplavila je ona poznata poternica za "srpskim z licincima", sa fotografijama i najosnovnijim podacima.

Tako se, pored Radovana Karadzica, Ratka Mladica, Milana Martica, Veselina Sljivacanina i drugih (optuzenih zbog zlocina samoodbrane), nasao i Bulatovicev Gruban, bez ikakvih drugih podataka. Ispod (samo) licnog imena, na poternici pise: starost - nepoznata, nacionalnost - nepoznata, opis - nepoznat, adresa - nepoznata!

http://www.srpska-mreza.com/WarCrime/gruban/index_s.htm
https://en.wikipedia.org/wiki/Gruban_Mali%C4%87
https://theremustbejustice.wordpress.com/2013/04/02/the-historys-greatest-rapist-of-bosnian-muslim-women-gruban-malic/
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/133631#.VaGqY7VWCSp
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Boban_m

Imao je bezbjednosne procjene svojih nadleznih struktura iz Srbije, nije ih poslusao. Imao je bezbjednosne procjene iz Republike Srpske, nije ih slusao. Imao je samoljubivu zelju da bude Vili Brant Balkana, imao je preporuku "nadleznih" ambasada u Beogradu da ode i otisao je. Nije meni problem sto je otisao. Momenat koji je izabrao nije bio mudar. Nakon intervencije Engleske u vezi sa rezolucijom, potpuno slucajno pred 11. juli, nakon potpirivacnih izjava nekih bosnjackih politicara, nakon atmosfere koja je stvorena, nakon toga da njemu kao premijeru nacelnik opstine Srebrenica odredjuje da je u jednom momentu nije dobrodosao (kad je Naser u njegovom drustvu uhapsen u Svajarskoj), a nekoliko dana kasnije da jeste dobrodosao (majko sveta) on je odlucio da njega nece nista omesti da ode. I sta je bilo?

Izlozio je Srbiju ismijavanju dok je strugao uz ono brdasce kamenovan, nisi ti Aleksandar Vucic, pretendent na Nobelovu nagradu za..nesto, nego premijer zemlje koju predstavljas. I prema njoj moras da budes odgovoran.

Nije ovo u interesu ni Srba ni Bosnjaka koji tamo zive. Sutra vec niko od bulumente koja se sjatila nece biti tu, ali ce oni morati ostati tu da zive. Engleska nije dobila svoju rezoluciju, ali neku satisfakciju jeste ovim sto se desilo. Ko je jos sta dobio tu, vise nije ni bitno. Izgubio je narod ponovo. Jebi ga vise...


mareskin

Ne sporim to što kažeš. Samo kažem da je napadnuit premijer jedne zemlje. I da se tu ponovo vide dvostruki standardi.

P.S. A Nobelova nagrada nema nikakav kredibilitet otkad je dobio Obama za jebeni mir. Ili ordenje otkad ga Nikolić deli šakom i kapom.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Boban_m

Nije moj post replika na to sto ti pises. Stavise, mislim da o ovom imamo vrlo slican stav.

Slaninar

Kontam da on mukica radi ¹ta mu ka¾u. Zato je i postavljen. Mi smo buduæa kolonija, evropska Kina. Mislim da je cena minimalca manja nego u Kini sad kod nas - rob radi ceo dan za 10 evra.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


Lazic