Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Moze, ali da onaj ko sve ove stvari predlaze, pojede naramak sena
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: goranvojska poslato 23 Februar, 2015, 19:05
sto se niste ranije zenili pa da su vam veca deca.

E neka si nam reko :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Citat: Ivicat poslato 22 Februar, 2015, 22:47
Kolika li mu je plata? Da li spada u srednju klasu :D
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [kralj] [cheers]

joka

Citat: goranvojska poslato 23 Februar, 2015, 19:05
sto se niste ranije zenili pa da su vam veca deca.
Da, ali sad vozimo svoje unuke!   [thumb_up]   [cheers]

mi¹ko_kolo

Citat: Ivicat poslato 23 Februar, 2015, 18:58
Iz mog ugla sto se tice sedista.
Zanemarimo kazne, meni su sedista za decu neizostavan deo auta. Ne razmisljam da li sedi ili cuci ili stoji. Da li je iza mene ili u sredini sedista. ..
Hajde vi meni objasnite kako ja sam, bez decijih auto sedista, voziti dva deteta. Jedno 4 a drugo 1god. Ako su u svojim sedistima, samo ponekad pogledam u retrovizor i to je to.
Potpuno saglasan. Ne znam ni sam koliko sam puta veæ i¹ao sam sa ovom mojom dvojicom i da ne sede u sedi¹tima, nemam pojma kako bismo se prevezli. Ovako, zakopèam ih u sedi¹tima i peglaj!

Lazic

Citat: Tatica poslato 23 Februar, 2015, 14:07
Citat: zVuk poslato 23 Februar, 2015, 10:26
idemooooo....jos malo da izbijemo pare narodu iz dzepa.....

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/536984/Deca-do-12-godina-samo-u-specijalnom-sedistu

Ово подржавам, јер буквално деци спашава животе. Да не цитирам статистике - више пута сам видео настрадало дете у колима буквално згњечено телом родитеља, чак и у сударима при мањим, ''градским'' брзинама. Почетком деведесетих су моја деца била једина која су се возила у наменским седиштима, а сада унуци као прве поклоне од мене добијају исто (''Cybex''). Препоручујем свима (са поприличним знањем и искуством).

Ovde ima par zamena teza... Nije problem nemanje sedi¹ta za decu jer su jebene generacije i generacije odrastale bez istih, pre 37 godina sam imao stravièan udes bez jebenog sedi¹ta i dlaka mi sa glave nije falila(za razliku od mojih roditelja), èak sam prespavao... Ali tada se dozvole nisu dobijale za siæu... Moje dvoje dece je letelo levo desno napred nazad skoro 400.000 km, ni¹ta im nije falilo, vozio sam ih 180.000km u gepeku od pikapa, osim par modrica, takoðe im nikad ni¹ta nije falilo, nema to veze sa sedi¹tima nego sa reterdiranim vozaèima...

Ne raèunam Ivicu i Mi¹ka...;D Upsiæ...;D


Evo Perlx(merix, el deterd¾ente) se vozio sa mojim i Nelinim sinom u gepeku 400km, svi ¾ivi i zdravi...;D


@Mi¹ko:
Otkrio sam fenomenalan naèin(upalio kod oba deteta), ako neæe da sede lepo, samo zakoèim naglo...;D Kad prestane da kuka, samo ka¾em, lepo sam rekao sedi mirno...;D

zVuk

Citat: Ivicat poslato 23 Februar, 2015, 18:58
Iz mog ugla sto se tice sedista.
Zanemarimo kazne, meni su sedista za decu neizostavan deo auta. Ne razmisljam da li sedi ili cuci ili stoji. Da li je iza mene ili u sredini sedista. ..
Hajde vi meni objasnite kako ja sam, bez decijih auto sedista, voziti dva deteta. Jedno 4 a drugo 1god. Ako su u svojim sedistima, samo ponekad pogledam u retrovizor i to je to.

naravno da mala deca treba da sede u sedistima......ali sumnjam da je iko od vas sedeo u tim sedistima kad je krenuo u prvi osnovne, pa na dalje...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mali_zmaj

ma nekad su ljudi bili realno bolje skolovani za voznju,imali slabija auta,malo se i vise bojali policije pa su se i pridrzavali ogranicenja.... danas kojekakve budale imaju jaka auta i vozacke dozvole..... koliko god ti ili ja pazimo i vozimo polako i oprezno,uvjek neka budala misli da je on kralj ceste i da smije da sere po cesti!!!!
i ja sam na zadnjem sjedistu stojadina i poslije juga, obisao jugoslaviju uzduz i poprijeko... ma ni vezali se nismo..tj. ni ne sjecam se dali je bilo i pojaseva nazad!?
jin-jang

goranvojska

Citat: joka poslato 23 Februar, 2015, 19:52
Citat: goranvojska poslato 23 Februar, 2015, 19:05
sto se niste ranije zenili pa da su vam veca deca.
Da, ali sad vozimo svoje unuke!   [thumb_up]   [cheers]
ja dok odrastu NE.za sad ih voze mama i tata.

joka

 ©ta æu "jadan", kad mi utrape i unuka i sedi¹te!   [thumb_up]    [cheers]

goranvojska


Tatica

Када сам почињао да возим моторе, у Београду је сваки двадесети мотоциклиста носио кацигу. Данас је сваки двадесети не носи. Ипак поооооолааааако растемо и сазревамо, па дајем толико времена и некима овде да схвате и значај дечијих ауто седишта.


mi¹ko_kolo

Citat: mali_zmaj poslato 23 Februar, 2015, 20:12
ma nekad su ljudi bili realno bolje skolovani za voznju,imali slabija auta,malo se i vise bojali policije pa su se i pridrzavali ogranicenja.... danas kojekakve budale imaju jaka auta i vozacke dozvole..... koliko god ti ili ja pazimo i vozimo polako i oprezno,uvjek neka budala misli da je on kralj ceste i da smije da sere po cesti!!!!
i ja sam na zadnjem sjedistu stojadina i poslije juga, obisao jugoslaviju uzduz i poprijeko... ma ni vezali se nismo..tj. ni ne sjecam se dali je bilo i pojaseva nazad!?

Uz to, broj automobila pre 35-40 godina (kad sam ja bio dete ;D ) i sada je nemerljiv.

Bori¹a

Citat: mali_zmaj poslato 23 Februar, 2015, 20:12
. ma ni vezali se nismo..tj. ni ne sjecam se dali je bilo i pojaseva nazad!?

moj tata u ladi nije imao ni napred, fabricki tako ;D

Slaninar

Citat: Bori¹a poslato 24 Februar, 2015, 00:42
Citat: mali_zmaj poslato 23 Februar, 2015, 20:12
. ma ni vezali se nismo..tj. ni ne sjecam se dali je bilo i pojaseva nazad!?

moj tata u ladi nije imao ni napred, fabricki tako ;D

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: Tatica poslato 23 Februar, 2015, 21:23
Када сам почињао да возим моторе, у Београду је сваки двадесети мотоциклиста носио кацигу. Данас је сваки двадесети не носи. Ипак поооооолааааако растемо и сазревамо, па дајем толико времена и некима овде да схвате и значај дечијих ауто седишта.

ajde ovako.....ne kazem da ne treba stavljati malu decu u decija sedista.....nego do koliko godina starosti si svoju decu stavljao u sedista..??..
Ko se ljuti, uleti mu kruti

juga

Dana¹nja deca od 12 godina imaju 175cm visine i 70 kg, taj ¹to je pisao zakon oèigledno nema decu!

prpa_zr


u moru lo¹ih i nedoreèenih propisa koji nam se nameæu, ovaj za deèija sedi¹ta je (po meni) skroz OK

moj sin ima nepunih 6 godina, od kad se rodio voza se u tom sedi¹tu.. prvo malom sada imamo neko veæe koje mo¾e bukvalno do 12. godine da koristi i vezuje se automobilskim pojasom dok je ono prethodno imalo svoje pojaseve..
pored svih veæ navedenih prednosti.. va¾na je i navika.. mi kad sednemo u auto ja ne stignem da zatvorim svoja vrata a klinja veæ vièe "tata, jel mo¾e¹ da mi zakopèa¹ pojas?"

e sad, verujem da æe sada krenuti lavina izjava tipa - " ja ni svoj pojas nikad ne vezujem .. ovo ono"   jbg taj pojas nije izmi¹ljen bezveze..

dakle, svest u glavi mora da se gradi..

isto je sa bacanjem smeæa u kantu a ne kroz prozor, isto je sa parkiranjem na parking mestu a ne na trotoaru, isto je sa svim ostalim stvarima koje treba raditi na ispravan naèin a ne onako kako je lak¹e..
pa kad budemo imali dve generacije koje odrastu po¹tujuæi propise.. neæemo stalno uzdisati za nekom Danskom, ©vedskom i ostalim ureðenim zemljama..
uostalom, svi vi koji pamtite kasne 80.-e znate o èemu govorim.. tada smo bili na pragu ureðenosti..

a ¹to se tièe ogranièenja do 12 godina, ono je ostavljeno kao jedan od uslova - ako dete ima navedenu visinu a manje od 12 godina - ne mora biti u sedi¹tu.. ovo je dobro koncipirano

mareskin

Citat: juga poslato 24 Februar, 2015, 09:14
Dana¹nja deca od 12 godina imaju 175cm visine i 70 kg, taj ¹to je pisao zakon oèigledno nema decu!

Nevezano za ovo, ali meni se èini da mnoge zakone vezane za decu pi¹u ljudi koji nemaju decu  [neampojma]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu