Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt



El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

eclipse4

jos jedno stiglo od mog velikog prijatelja:

Stiglo iz Hrvatske, a moglo je iz bilo koje biv¹e Republike biv¹e Yuge.



Dru¾e Tito, nisam te ne¹to volio, nije ni sad bolje, ali moram priznati da si bio svjetski hoh¹tapler, baraba i jebaè. To se vidjelo na sprovodu. Sakupio se ¹lag svjetske politike (209 izaslanstava iz 127 dr¾ava svijeta), a na¹le su se tu i tvoje drage umjetnice. Ka¾u da si ih sve zajebavao i zajebao, a neke i izjebao. Neka si, to me ne smeta, ali me smeta ¹to si zajebao i nas. Ne vjeruje¹? Jesi, jesi.

Iz rata si iza¹ao s nepismenom, u¹ljivom, bolesnom i prolupanom ruljom. Ono malo pismenih ¹to si imao, a broj si im prepolovio Golim otokom i sliènim pomagalima, upregao si u pravljenje nove Dr¾ave.
Izmi¹ljali ste Ustav, Zakone - cijelo dru¹tveno ureðenje. Od poljoprivredne i nerazvijene zemlje napravili ste srednje razvijenu.
Izgradili tvornice, bolnice, vrtiæe, ¹kole, fakultete, poljoprivredne kombinate, hotele, odmarali¹ta, ceste, hidrocentrale, brodogradili¹ta . onda si umro.

Oti¹o si i narodu ostavio Dr¾avu. Bar da si je na nekog prepisao, veæ ovako oni nisu znali ¹to bi s njom, pa su je razjebali i to u krvi. O krivcima za rasturanje i krvarenje neæu sad govoriti, ali ti ¾elim reæi, makar mali dio, ¹to smo mi Hrvati napravili od tvoje ostav¹tine (da ne ka¾em steèevine - to je sad moderno).

Mraèno doba i truli kapitalizam

Rusima si rekao: "Ko vas jebe" jo¹ 1948., a 1968. si im priredio dobrodo¹licu tenkovima na Dravi, slièno i Talijanima 1957.. Mi nikoga ne mo¾emo doèekati tenkovima, ali zato glancamo tenkove i brodove Amerima, gledamo njihove avione kako lete iznad na¹ih glava i vodimo neke njihove ratove.

Ulagao si sve snage da ostanemo nesvrstani, da nikom ne damo da nas jebe. Mi smo s dva zaokru¾ivanja ZA izabrali kome æemo dati guze.

Napravio si Goli otok, tamo si slao one koji su se pjesmom, rijeèju, djelom ili propustom ogrije¹ili o tvoja uèenja. Elita je odmah ukinula Goli otok, kako ne bi sluèajno nekom palo na pamet, da ih tamo po¹alje ¹to grije¹e i mi¹lju i djelom i propustom, za pjesmu vi¹e niko ne pita.

Zatvarao si direktore koji su krali, neke malo i pendreèio. Vi¹e ne pendreèimo nikog, a zatvaramo samo one koji smetaju trenutnoj politièkoj garnituri, ostali uglavnom ni¹ta ne znaju, a ne dao ti Bog, u kojeg ti nisi vjerovao, da nazove¹ nekog od njih lopovom.

Tvornice, a bilo ih je pun quratz, dao si radnicima. Njih smo oteli i dali Velikim Hrvatima, a oni su pola uni¹tili, a drugu polovicu zadu¾ili vi¹e nego vrijede skupa s njihovim gazdama. Niko za njih ne govori da su gubita¹i, kao u tvoje vrijeme, veæ se njih spa¹ava pljaèkom zvanom predsteèajna nagodba, do neke druge prilike .

Radnike si nazivao avangardom. Oni vi¹e ne postoje, dali im ime djelatnici, a kapitalisti ih zovu TRO©AK, iako ni kapitalista vi¹e nema, zovu ih poduzetnici.

S jednom plaæom je ¾ivjela èetvoroèlana obitelj, imali su godi¹nji, otplaæivali su kredit, djeca su se ¹kolovala, plaæali su re¾ije J. Ne da to vi¹e ne mogu, ne znaju ni da li æe plaæu dobiti, a pogotovo ne znaju da li æe vi¹e uopæe raditi.

Govorilo se da nas pljaèka Beograd. Sad je malo gora situacija, preko banaka, trgovaèkih lanaca, pljaèkaju nas svi.

Firme su imale odmarali¹ta, gdje su odmarali radnici s obiteljima.
Odmarali¹ta prodana, obala ograðena, more okupirano, radnici more i planine gledaju na televiziji kad to odabere Ðelo Haðiselimoviæ.

Studenti su po zavr¹etku faksa, dobivali posao, kadrovski stan, kupovali auto i ¾enili se. Vi¹e se ne ¾ene, ne voze, ne pronalaze posao, a stanove ne dobivaju, vi¹e nisu kadrovi, oni su visokoobrazovani vi¹ak.

Bile su redukcije struje. Redukcija vi¹e nema, a sve vi¹e je onih koji ostaju u mraku.

Bila je inflacija. Za sada je nema, ali ima kredita u ¹vicarcima.

Vozilo se par-nepar, nije bilo goriva. Goriva ima, prodavali ga èak i generali, ali nema ga u rezervoarima automobila. Voze se samo oni koji imaju puno nula u novèaniku.

U ¹oping se i¹lo preko grane, nije bilo zapadne robe. Zapadne robe ima u izobilju, ali ako se kupuje, kupuje se uglavnom Kineska, zapad je i dalje predaleko.

©efovi, direktori ili neki drugi rukovodeæi kadrovi, uglavnom su morali biti èlanovi Partije (ja nisam). Sada ni pas èuvar ne mo¾e èuvati ni jednu firmu, ako nije èlan neke od Partija, koje, sazna tek poslije izbora.

Srednjeg sloja (stali¹a kako bi govorio Francek) bilo je 80%. Postotak isti, siroma¹nih.

Bratstvo i jedinstvo, tekovina, da ne ka¾em steèevina, koju si ti njegovao zabranjena, osim: sveæenicima i popovima, oni se ljube i grle i za Bo¾iæ i za Vaskrs, te kapitalistima kad se ¹ire u druge banana dr¾ave, lovi ne smeta bratstvo i jedinstvo, èak je po¾eljno.

Govorilo se da smo prezadu¾eni, 23 milijarde na 23 milijuna stanovnika. Odsijecanjem Lijepe na¹e, odsjekli smo i na¹ komad duga,
5,5 milijardi na 4,5 milijuna, ali smo uz pomoæ nesposobnih Vlada, svaka iduæa sve nesposobnija, uspjeli podebljati dug 10 puta, stanovni¹tvo se smanjilo.

Dru¾e Tito ne smijem dalje nabrajati jer æe mi reæi da sam jugonostalgièar, iako me boli quratz za to. I zato za kraj.

Jebi ga, Dru¾e Tito, rasprodajemo i pljaèkamo veæ vi¹e od 20 godina ono ¹to si ti ostavio.

PS. Sreæa da nema jo¹ puno, pa je nacionalizacija blizu.

Aussweis

Jeste na Engleskom , ali svakako je tragicno sta pederi Francuzi idalje rade  :wtf:

http://www.siliconafrica.com/france-colonial-tax/
Sve ima cenu ili čast!




Slaninar

Citat: El Jefe poslato 21 Januar, 2015, 11:24
http://www.nspm.rs/kulturna-politika/prilog-raspravi-o-zabrani-svakog-telesnog-sankcionisanja-dece-dajte-mi-dobru-decu-pa-cete-videti-kako-sam-dobar-roditelj.html

Ne sme¹ reæi detetu da nema¹ para da mu kupi¹ èokoladu. Ne sme¹ mu reæi da si ostao bez posla. "Izaziva stres".  Re¹ili da rasture porodicu. Treba sve razjediniti i razjebati, da robovi budu poslu¹niji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

http://www.kurir.rs/stars/zivotna-prica-kemal-monteno-pesma-mi-je-mnogo-dala-ali-i-uzela-clanak-1663420

Ode jos jedan iz stare garde Jugoslovena. Nas, iz raje, onaj zbog koga se postidimo i malo zbunimo kad se pocnemo dijeliti i zatvarati u svoje etnicke getoe. Putuj Kemo, pjesme ostaju.

Kemal Monteno - Šta je život

Slaninar

Malo o Jugoslaviji, malo o ovim getoièiæima:

http://pescanik.net/vrli-novi-svet/
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 21 Januar, 2015, 17:02
Malo o Jugoslaviji, malo o ovim getoièiæima:

http://pescanik.net/vrli-novi-svet/

vala od njih je sve i krenulo....hteli oni sami u evropu...nikad nisu bili ni blizu evrope...samo su za nas bili neko...tamo su niko i nista...previse mali kao trziste, i previse siromasni kao nalaziste....pa koji ce im kurac...posluzio je evropi da jeftino unisti staru drzavu i kupi sve resurse za sicu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

balcan girl

eee, nesto nisu ni morali da kupe dobili su na poklon, mene samo zanima sta æe da prodaju ove i sledeæe godine jer su i nas sa sve rudnicima, telekomom, distribucijom i ostalim firmama veæ prodali u roblje...
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

ЯЭВОЛУТИОН

jebi ga tebe ce ili u polje da radis, ili u harem (malo verovatno jer si matora) a nas mogu i u evnuhe da gurnu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11




El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

zVuk

ovaj nikola aleksic nije bas sam u glavi......kaze da srpski narod haarp sprecava da izadje na ulice i da se pobuni.....ili nije sam u glavi ili je strani placenik, pa haarpom maze oci napacenom narodu......pa ni protiv milosevica se nije narod sam pobunio, nego je neko to platio stotinama miliona evra i organizovao neke tamo "otpore" i sta ti ja znam sta sve ne......kakav haarp, kakvi bakraci....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

monsterbnt

Jos jedan moron.... Jeste... nije glupavi narod kriv nego HAARP....
Smrt SVIMA!!!!