Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tatica

Господо, све сте у праву, нећу више да полемишем на ову тему. Даћу вам само нову тему за ЛОГИЧНО (?)  размишљање: хајде да нападнемо и лекаре који су имали чак три дана да младог Луку извуку из коме и спасу му живот! Јер:
1. Имали су најсавременије медицинске апарате! И лаик би њиховом применом могао да направи чудо.
2. Лекари су, јелте, као и полицајци, врло склони корупцији!
3. Лука је дете обичних људи. Да му је отац бумбар, малога би свакако спасили!
4. Хитна помоћ је доста касно стигла - зашто?

Понекад се нешто претвори у театар апсурда. Србија је, као држава, ДАЛЕКО од савршеног, али, ипак, није све толико труло и безнадежно. Ако блато газимо, не треба њиме и да се мажемо. Имам доста животног искуства и реалних информација, а имао сам и више прилика да се са породицом иселим у неке много боље уређене државе.  Остао сам и трудим се да деца и унуци живе боље и нормалније. И сигуран сам да нисам једини, ни на свом послу ни у овом граду. И зато сам и остао.

П.С.:  @Slaninar:   Ако ПАЖЉИВО прочиташ сваки део мог текста који си транжирао и коментарисао, наћи ћеш бар један елемент због којег дате примедбе не стоје.

mareskin


Mene najvi¹e nervira ¹to imamo na primer kameru koja snima vo¾nju ¾utom trakom kad silazi¹ sa mosta prema sajmu koja redovno zbog metar prekoraèenja, stupidno postavljene, linije naplaæuje kazne, a nemamo kamere koje snimaju saobraæaj na va¾nim èvori¹tima koje slu¾e za bezbednost graðana.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Dukags

Не бих ја замењивао теме и тезе, него само констатовао да би и брже и боље то одрадио онај милицајац са блокчетом од ових нових којима смо купили силне камере, компутере и чуда технике.

MIGE

Citat: Dukags poslato 13 Avgust, 2014, 10:57
Не бих ја замењивао теме и тезе, него само констатовао да би и брже и боље то одрадио онај милицајац са блокчетом од ових нових којима смо купили силне камере, компутере и чуда технике.
ima istine u tvojoj besedi...

Slaninar

Citat: Tatica poslato 13 Avgust, 2014, 10:46
Господо, све сте у праву, нећу више да полемишем на ову тему. Даћу вам само нову тему за ЛОГИЧНО (?)  размишљање: хајде да нападнемо и лекаре који су имали чак три дана да младог Луку извуку из коме и спасу му живот! Јер:
1. Имали су најсавременије медицинске апарате! И лаик би њиховом применом могао да направи чудо.
2. Лекари су, јелте, као и полицајци, врло склони корупцији!
3. Лука је дете обичних људи. Да му је отац бумбар, малога би свакако спасили!
4. Хитна помоћ је доста касно стигла - зашто?

U na¹e zdravstvo nemam ni malo poverenja i mogu reæi sve najru¾nije. Zaista lo¹im "leèenjem" polako ubijaju svaki dan puno ljudi. Neke direktno upropaste, neke "samo" puste da umru dugim listama èekanja. Sistem je takav. Prijatelj kome verujem je od savesnog lekara u 4 oka èuo ne¹to ovako: "Za ovo ¹to smo ti uradili bi u svakoj zapadnoj zemlji dobio toliku od¹tetu da ne bi morao do kraja ¾ivota da radi¹". To je samo jedan primer.

Citat: Tatica poslato 13 Avgust, 2014, 10:46
Понекад се нешто претвори у театар апсурда. Србија је, као држава, ДАЛЕКО од савршеног, али, ипак, није све толико труло и безнадежно.

Pa... postaje sve trulije i beznade¾nije iz dana u dan. Ima svetlih primera, ali sve ukupno kad pogleda¹, kao obièan èovek...

Citat: Tatica poslato 13 Avgust, 2014, 10:46
Ако блато газимо, не треба њиме и да се мажемо. Имам доста животног искуства и реалних информација, а имао сам и више прилика да се са породицом иселим у неке много боље уређене државе.  Остао сам и трудим се да деца и унуци живе боље и нормалније. И сигуран сам да нисам једини, ни на свом послу ни у овом граду. И зато сам и остао.

П.С.:  @Slaninar:   Ако ПАЖЉИВО прочиташ сваки део мог текста који си транжирао и коментарисао, наћи ћеш бар један елемент због којег дате примедбе не стоје.

Nije mi cilj da se raspravljam. Napisao sam za¹to mi je normalno da su ljudi skeptièni. Ako ti nije te¹ko da mi "nacrta¹", stvarno bi me zanimalo - jer ne kontam na ¹ta misli¹. Verovatno nisam ba¹ previ¹e bistar, jebiga.  :)

Za ovaj konkretan sluèaj mene lièno zabole patka - to je jedan ¾ivot. Jeste stra¹no, ali je samo jedan ¾ivot, a dnevno ih na stotine upropa¹tavamo lo¹im zdravstvom, ¹kolstvom i sveop¹tom korupcijom...  Pa kod nas je po zakonu dozvoljeno da bogat èovek kupi slobodu (barem za saobraæajne prekr¹aje), a siromah mora da robija!  To po zakonu, da ne ulazimo u korupciju i moguænost izvrdavanja kad se podma¾e ko sve treba.

Tako da sam veoma sumnjièav u sve ¹to vlast ka¾e, novine napi¹u, sudovi, lekari i panduri urade...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Avgust, 2014, 01:29
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/486875/Koje-tragove-o-Lukinom-ubici-policija-ima-do-sad

"Neverovatno je da kamera koja je do sad snimila toliko prekr¹aja, ovog puta zaka¾e. Zbog toga pozivamo èitaoce vozaèe, koji su ranije snimljeni upravo kamerom na Brankovom mostu, da svoje snimke po¹alju redakciji "Blica" na mejl redakcija [email protected]."


meni je neverovatno da ovo moze da napise neko ko se kvalifikuje kao novinar, zar su u tim redakcijama stvarno samo potpuni idioti koji nemaju veze sa novinarstvom ili su samo zaboravili sta znaci novinarstvo zbog para ili cega vec
neko me pito skoro jel sam procitao nesto u novinama, sta da citam? lazi, napumpane naslove, propagandu?
zatvorio bi svake novine koje ovako pisu i te novinare bacio na goli otok

Tatica

Цитат Сланинар: Za ovaj konkretan sluèaj mene lièno zabole patka - to je jedan ¾ivot. Jeste stra¹no, ali je samo jedan ¾ivot, a dnevno ih na stotine upropa¹tavamo lo¹im zdravstvom, ¹kolstvom i sveop¹tom korupcijom...  Pa kod nas je po zakonu dozvoljeno da bogat èovek kupi slobodu (barem za saobraæajne prekr¹aje), a siromah mora da robija!  To po zakonu, da ne ulazimo u korupciju i moguænost izvrdavanja kad se podma¾e ko sve treba.

Tako da sam veoma sumnjièav u sve ¹to vlast ka¾e, novine napi¹u, sudovi, lekari i panduri urade...

Познато Ти је да за случај за који Тебе боли патка мене боли срце, јер је настрадали клинац био дете из нашег дворишта и друг мог сина који му је на сахрани носио ковчег. Као и да сам ''извор веома близак истрази''. Дао сам свима довољно чињеница, не да Вас убеђујем, него да имате став који није суви стереотип и последица пуке хроничне ''сумњичавости''. Индиректно, треба да схватим да сам и ја корумпиран и неспособан, јер сам део исте машинерије која сакрива убицу. Или ме великодушно аболираш само зато што сам члан овог форума?


tokio

Apriori licno ja ne bih ni tebi verovao ali ajd... a o teorijama verovanja, zavere novinara, naroda i sl. a sta je ovo i ko prosipa teorije zavere vise od...
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/487355/Agenti-u-civilu-fotografisali-ljude-na-protestu-na-Brankovom-mostu


Slaninar

Citat: Tatica poslato 13 Avgust, 2014, 11:45
Познато Ти је да за случај за који Тебе боли патка мене боли срце, јер је настрадали клинац био дете из нашег дворишта и друг мог сина који му је на сахрани носио ковчег.

Molim te da prihvati¹ izvinjenje - skroz sam smetnuo s uma da si ovo ranije spominjao. Magarac. Bez ¾elje da umanjujem tvoju i tragediju roditelja. Ne daj Bo¾e nikome.

Ono ¹to je meni stra¹no je ¹to i dalje sistematski uni¹tavamo (mlade) ljude, a o tome se ne pi¹e, ne prièa, nije toliko spektakularno da bude u novinama.

Citat: Tatica poslato 13 Avgust, 2014, 11:45
Као и да сам ''извор веома близак истрази''. Дао сам свима довољно чињеница, не да Вас убеђујем, него да имате став који није суви стереотип и последица пуке хроничне ''сумњичавости''. Индиректно, треба да схватим да сам и ја корумпиран и неспособан, јер сам део исте машинерије која сакрива убицу. Или ме великодушно аболираш само зато што сам члан овог форума?

Nemam razloga da sumnjam u tvoje reèi... ali se ne znamo dovoljno da to ne prihvatim sa rezervom. Ovo pi¹em bez ¾elje da te vreðam. Meni lièno nije nemoguæe da se ovaj lik ne mo¾e naæi i da je sve ¹to si napisao taèno. Ali mora¹ razumeti za¹to ljudi nisu skloni da veruju kad se tako ne¹to ka¾e - kad uzmu svoje iskustvo sa ovom dr¾avom & njenim aparatom u obzir.

Kolega Dukags je morao lièno da tra¾i lika koji ga je udario - iako je bilo kamera, koliko se seæam. Ne znam da li je do dan danas neko mrdnuo prstom da se taj lik iz inostranstva naðe, da plati od¹tetu i odgovara.  Kad dr¾ava tako ne¹to uradi jednom, ja vi¹e ne verujem kad ka¾u "e, pa mi stvarno tra¾imo sad!"  Pa ¹to niste za Duku tra¾ili isto tako, on nije i¹ao u novine, trebalo je da pogine, ¹ta?!  Ne znam da li me razume¹?

Neka me Duka ispravi ako sam ne¹to netaèno napisao. Evo teme:

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,14331.0.html
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Tatica

Citat: tokio poslato 13 Avgust, 2014, 11:53
Apriori licno ja ne bih ni tebi verovao ali ajd... a o teorijama verovanja, zavere novinara, naroda i sl. a sta je ovo i ko prosipa teorije zavere vise od...
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/487355/Agenti-u-civilu-fotografisali-ljude-na-protestu-na-Brankovom-mostu



...Али верујеш извесној Јулијани (вероватно Чворовић) из линкованог чланка, која је препознала агенте у цивилу који фотографишу народ. Препознала их је по дугачким кожним капутима и брковима. Ма све се уклапа, завера доказана јасно је свакој б.

Токио, хвала ти што ми не верујеш. Без ироније.

tokio

Nema na cemu, ne verujete vi ni narodu sluzbeno, sto bi mi verovali vama kad smo se toliko puta do sada uverili da... nazalost, to ti dodje kao kolateralna steta, ima ok likova taxista ali grupa onih sto muljaju sa taksimetrima nadjaca sve njih, ako me razumes. ;)

mi¹ko_kolo

Citat: Tatica poslato 13 Avgust, 2014, 12:04
...Али верујеш извесној Јулијани (вероватно Чворовић) из линкованог чланка, која је препознала агенте у цивилу који фотографишу народ. Препознала их је по дугачким кожним капутима и брковима. Ма све се уклапа, завера доказана јасно је свакој б.

Uop¹te ne mora¹ da bude¹ Ilija Èvoroviæ da bi znao ko su ljudi koji rade za Slu¾bu. Pre par nedelja sam pomenuo koliko je agenata u civilu bilo na protestu sindikata i koliko ih je snimalo skup. I nisu ni jednog trenutka skrivali ko su. Sa sve "tu¾ibabama" i tako tipiènim pona¹anjem za pripadnike svog zanata.

Hohštapler

Tatice, Slaninar nije takav èovek, kad ga upozna¹ sve æe ti biti jasno...
Nego jednostavno, i on sa svog radnog mesta vidi i do¾ivljava verovatno mnoge stvari...

Eto na primer, meni si promenio mi¹ljenje, bar donekle, jo¹ pre koji dan kad si napisao da si "izvor blizak istrazi", ubedio si me da zaista radite sve da ga naðete,
ne ka¾emo da si ti korumpiran i verujem zaista da je ovaj put tehnika zakazala i da stvarno ne mo¾ete da razaznate tablicu, ali i ti mora¹ shvatiti da postoji ogroman broj kivnih ljudi, koji su plaæali kazne, hvatali ih za gluposti zbog iste te tehnike a sad je glavna prièa da ne mo¾e da se vidi... normalno je da to izaziva sumnju.

Bilo kako bilo, ko je to poèinio, imao je dovoljno vremena da preðe u Bosnu, Crnu Goru, da ode na "odmor", tamo da mu promene sve ¹to mu je polupano i da sad KO KURVA SEDI ISPRED TVa I GLEDA SVAKI DAN KAKO GA TRA®E! I sve je manja ¹ansa da æe ga ikad pronaæi.
Kakva ljaga treba da bude¹ da to uradi¹ i da posle sam sa sobom ¾ivi¹ - ne znam, ali znam da je karma ili Bo¾ija pravda (nazovi kako hoæe¹) jedna neumoljiva stvar, ako i¹ta bar svoj mir neæe nikad imati, ¾elim mu dugu starost i te¹ku bolest.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Joker

@Tatica, jedno pitanje.. Cime se bavis? Mislim na posao... Ako smatras da je previse licno ne moras da odgovoris... Pitam bez ikakvog odredjenog razloga...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Tatica

Citat: Joker poslato 13 Avgust, 2014, 12:21
@Tatica, jedno pitanje.. Cime se bavis? Mislim na posao... Ako smatras da je previse licno ne moras da odgovoris... Pitam bez ikakvog odredjenog razloga...

   Није тајна, био сам десетак пута ''јавно'' и на телевизији. Бавим се форензиком. Мишљење заснивам искључиво на доказаним и провереним чињеницама. И у послу, и у приватном животу. Моје чињенице и закључци базирани на њима су понекад тешки десетине година робије. Не постоји криминалац или жртва којој данас не могу да погледам у очи, на суду или на улици. И покушавам да утичем на људе око себе да буду слободномислећи појединци, а не део масе која ''размишља'' на врло специфичан начин. У мојој служби су за тридесет година, од стотина људи који су ту радили (Београд), само двојица злоупотребила своја овлашћења и могућности. Оба су одмах, без емоција елиминисана - најпре од стране непосредних колега, па затим од других надлежних органа.

    И дешава се да ме неки поистовећују са неким корумпираним саобраћајцем, макар и као ''колатералну штету''.  И то људи којима саобраћајац није силом отео паре из џепа, него су са њим уз осмех трговали, тражећи да купе његову ''услугу''.

    И лекара има свакаквих. И у болници где је дете требало да ми буде оперисано је један непосредно пре тога ухапшен. Да ли је требало да дете предам хирургу са подозрењем? Сумњом? Да одмах превентивно понудим паре? Завршило се све у најбољем реду, са врхунском медицинском услугом од стране врло младог лекара. Са којим сам се касније и спријатељио и делио приче о старим кабриолетима које вози. И било би ме страшно срамота да сам му понудио паре. И када је недавно требало да новорођеној унуци хирург обради пупак, позвао сам га после петнаест година, и поново ми је изашао у сусрет, иако је у међувремену постао међународно признат врхунски специјалиста. Подразумевало се да би за обојицу била увреда флаша ''Чиваса'' са приложеном ковертом у кутији. Пиће може, али негде у лепој природи, где нас викендом случајно наши ''коњи'' нанесу. Да ли треба да њега и многе сличне њему посматрам кроз оне друге који узимају паре? Па макар ови други били и у већини.

Slaninar

Citat: Tatica poslato 13 Avgust, 2014, 13:37
Да ли је требало да дете предам хирургу са подозрењем? Сумњом? Да одмах превентивно понудим паре?

DA! Jebeno DA!  Prijatelj je najebao jer mu nisu odmah objasnili da treba da nudi mito, ili tra¾i debelu vezu. Ka¾e nije mu ni na kraj pameti bilo, kad je shvatio o èemu se radi, bilo veæ kasno.

O novosadskom porodili¹tu da ne prièam. I tako dalje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivan1979

Laaazicuuuuuu  daj nadji onu atomku misa mu ebem  [panic]

Joker

Citat: Tatica poslato 13 Avgust, 2014, 13:37
Citat: Joker poslato 13 Avgust, 2014, 12:21
@Tatica, jedno pitanje.. Cime se bavis? Mislim na posao... Ako smatras da je previse licno ne moras da odgovoris... Pitam bez ikakvog odredjenog razloga...

   Није тајна, био сам десетак пута ''јавно'' и на телевизији. Бавим се форензиком. Мишљење заснивам искључиво на доказаним и провереним чињеницама. И у послу, и у приватном животу. Моје чињенице и закључци базирани на њима су понекад тешки десетине година робије. Не постоји криминалац или жртва којој данас не могу да погледам у очи, на суду или на улици. И покушавам да утичем на људе око себе да буду слободномислећи појединци, а не део масе која ''размишља'' на врло специфичан начин. У мојој служби су за тридесет година, од стотина људи који су ту радили (Београд), само двојица злоупотребила своја овлашћења и могућности. Оба су одмах, без емоција елиминисана - најпре од стране непосредних колега, па затим од других надлежних органа.

    И дешава се да ме неки поистовећују са неким корумпираним саобраћајцем, макар и као ''колатералну штету''.  И то људи којима саобраћајац није силом отео паре из џепа, него су са њим уз осмех трговали, тражећи да купе његову ''услугу''.

    И лекара има свакаквих. И у болници где је дете требало да ми буде оперисано је један непосредно пре тога ухапшен. Да ли је требало да дете предам хирургу са подозрењем? Сумњом? Да одмах превентивно понудим паре? Завршило се све у најбољем реду, са врхунском медицинском услугом од стране врло младог лекара. Са којим сам се касније и спријатељио и делио приче о старим кабриолетима које вози. И било би ме страшно срамота да сам му понудио паре. И када је недавно требало да новорођеној унуци хирург обради пупак, позвао сам га после петнаест година, и поново ми је изашао у сусрет, иако је у међувремену постао међународно признат врхунски специјалиста. Подразумевало се да би за обојицу била увреда флаша ''Чиваса'' са приложеном ковертом у кутији. Пиће може, али негде у лепој природи, где нас викендом случајно наши ''коњи'' нанесу. Да ли треба да њега и многе сличне њему посматрам кроз оне друге који узимају паре? Па макар ови други били и у већини.


[cheers] Ovo nisam pitao zbog postova iznad, nisam ih ni procitao, tek sada planiram.. Hteo sam jos ranije da pitam i sve zaboravljam..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

stilgar

Citat: Slaninar poslato 13 Avgust, 2014, 13:54
Citat: Tatica poslato 13 Avgust, 2014, 13:37
Да ли је требало да дете предам хирургу са подозрењем? Сумњом? Да одмах превентивно понудим паре?

DA! Jebeno DA!  Prijatelj je najebao jer mu nisu odmah objasnili da treba da nudi mito, ili tra¾i debelu vezu. Ka¾e nije mu ni na kraj pameti bilo, kad je shvatio o èemu se radi, bilo veæ kasno.

O novosadskom porodili¹tu da ne prièam. I tako dalje.

sad ga pretera. Jel znas zasto su u manjim mestima lekari tako alavi a posebno u porodilistima? Zenina sestricina se skoro poradjala  a iz paracina je da nekazem manje mesto. Znas kako se tamo ide kod lekara za kijavicu? nosi se sir, kafa, petao, rakija i jos kojesta. Uz sve to kad je neka operacija nosi se i prase i naravno koverta. Za porodjaj doktor koji je radio porodjaj ocekuje pod obavezno "cast" za uspesan porodjaj a bice jos pazljiviji da "cast" padne pre. Zbog takvih koji misle tako ko ti se i stvara ta fama da su svi takvi i da nece kurcem da mrdnu ako ne ponudis pare, jednostavno su naviknuti na takav odnos. Isti odnos je i prema uciteljima u skolama, i prema salterskim sluzbenicima u opstini kao i ovima u veterinarskim stanicama. Kad odes kod majstora za  motor il auto i kad zavrsi posao i kaze cenu castis li ga? Konobara? Problem je u nama a ne u njima mi ne cenimo pare i ponasamo se ko da padaju sa neba. Pitaj nekog ko je ziveo na zapadu dal mu se desilo da ga neko pozove i plati turu onako prijateljski da mu nije trebala usluga. Al kad bi svi prestali da daju sta ce onda? da se lece medjusobno da bi se vrtela para.
Znaci prestani da frkces na lekare i ostale nego pokusaj da utices na prijatelje i poznanike da ne placaju nesto za sta je taj vec placen. (ako mu se nesvidja mala mu plata sirok drum)

Slaninar

Citat: stilgar poslato 13 Avgust, 2014, 15:52
sad ga pretera.
Znaci prestani da frkces na lekare i ostale nego pokusaj da utices na prijatelje i poznanike da ne placaju nesto za sta je taj vec placen. (ako mu se nesvidja mala mu plata sirok drum)

Ni¹ta ja ne izmi¹ljam. Probaj da ne plati¹. Mo¾e¹ da ne plati¹. Nadam se da neæe¹ pasti u ruke na¹im lekarima za i¹ta ozbiljnije od kijavice. Nikome to ne ¾elim. Nisu svi takvi, verovatno èak ni veæina, ali ih je dovoljno, na dovoljno va¾nim mestima da ne bude dobro.

Citat: stilgar poslato 13 Avgust, 2014, 15:52
Al kad bi svi prestali da daju sta ce onda? da se lece medjusobno da bi se vrtela para.

Treba da ti se rodi, ili operi¹e dete, pa ti vi¹e njih ka¾e da je bolje da podma¾e¹ - inaèe ako ne¹to bude po¹lo po zlu, sve æe boleti kurac. Onda sedne¹, pa razmisli¹ hoæe¹ da bude¹ principijelan (i da im poduva¹, jer im po zakonu ne mo¾e¹ ni¹ta kad zajebu - uvek se ograde), ili da pomogne¹ tom svom, najbli¾em. Svako sebi bira, ali velika veæina izabere da plati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen