Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Radanovic

ovo æe sad biti aktuelno nekoliko dana , poslije 15 dana niko se neæe sjeæati ni Tijane kao ¹to se ni danas ne sjeæaju drugih djevojaka koje su do¾ivile istu sudbinu
Evo krenula sa potpisivanjem peticija o smrtnoj kazni ( ja je potpisao , mada znam da neæe ni¹ta promjeniti )
http://www.peticije24.com/smrtna_kazna_za_tijaninog_ubicu
a ovaj kad nakon 20 godina (u vrh glave) izaðe iz zatvora , mlad je èovjek , imaæe jo¹ dosta vremena za pro¾iviti , a Tijane æe se sjeæati samo njena porodica

Zvonèica

Kod nas postoji samoodbrana za ¾ene, ima elemente MMA. Odlièna stvar, nauèile smo dosta.
Hold your head high and your middle finger higher

Lazic

Citat: Radanovic poslato 07 Avgust, 2014, 13:18
ovo æe sad biti aktuelno nekoliko dana , poslije 15 dana niko se neæe sjeæati ni Tijane kao ¹to se ni danas ne sjeæaju drugih djevojaka koje su do¾ivile istu sudbinu
Evo krenula sa potpisivanjem peticija o smrtnoj kazni ( ja je potpisao , mada znam da neæe ni¹ta promjeniti )
http://www.peticije24.com/smrtna_kazna_za_tijaninog_ubicu
a ovaj kad nakon 20 godina (u vrh glave) izaðe iz zatvora , mlad je èovjek , imaæe jo¹ dosta vremena za pro¾iviti , a Tijane æe se sjeæati samo njena porodica
Treba imati pamæenje kao slon, jbg...

Kad negde proèitam tornado u Kseniji '99-te ubio toliko i toliko i toliko napravio ¹tete, pomislim, ko vas jebe, tog dana ste ubili Milicu Rakiæ na no¹i, na tamo nekom neposlu¹nom brdovitom Balkanu... Imala bi danas 18 godina... Pamtiæe jo¹ neko osim porodice...

Slaninar

Citat: Zvonèica poslato 07 Avgust, 2014, 13:30
Kod nas postoji samoodbrana za ¾ene, ima elemente MMA. Odlièna stvar, nauèile smo dosta.

To je super, ali ne vidim da igde ima da se lepo objasni - kako se pona¹ati u mraènoj ulici, na parkingu i slièno. Kako prepoznati potencijalnog napasnika. Ako ima tako ne¹to, onda je to super. Oslanjati se na borilaèku ve¹tinu za samoodbranu je isto kao i oslanjati se na air bag, umesto na koènice, u saobraæaju - bolje je uvek izbeæi. Ovu devojèicu ne bi ni crni pojas spasao, kad je lik udario kolima, pa onda spopao. Da nije bila sama, verovatno bi pièka odustao u startu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Zvonèica

Znaèi kada ti objasni kako da postupi¹ kada te neko napadne sa leða, ¹ta uraditi kada te uhvati oko vrata, ¹ta uraditi kada te obori na zemlju, koje su njegove slabe taèke u tim trenucima, kolik je ¾ena u prednosti  i sl. Btno je koliko ¾eni u tom trenutku radi mozak i da li je panièar...ako jeste d¾aba sve ¹to je uèila a ako nije i ako uspe da ostane iole smirena taj æe biti bez svesti, garant.
U pravu si, da je bila sama pizda bi pobegla, sigurno. Eee, treba njega staviti na trg!
Hold your head high and your middle finger higher

Slaninar

Citat: Zvonèica poslato 07 Avgust, 2014, 14:01
Znaèi kada ti objasni kako da postupi¹ kada te neko napadne sa leða, ¹ta uraditi kada te uhvati oko vrata, ¹ta uraditi kada te obori na zemlju, koje su njegove slabe taèke u tim trenucima, kolik je ¾ena u prednosti  i sl. Btno je koliko ¾eni u tom trenutku radi mozak i da li je panièar...ako jeste d¾aba sve ¹to je uèila a ako nije i ako uspe da ostane iole smirena taj æe biti bez svesti, garant.
U pravu si, da je bila sama pizda bi pobegla, sigurno. Eee, treba njega staviti na trg!

To su super stvari za znati, ali to meni izgleda kao ti da krene¹ trenirati sutra fudbal na primer. Nikada ga nisi igrala. Onda krene¹ trenirati - SVAKI DAN, CELU GODINU dana. I onda doðe¹ u situaciju da treba da na utakmici predribla¹, ili saèuva¹ nekog ko to trenira ceo ¾ivot, ko je jaèi, br¾i, iskusniji. 

Krajnje sredstvo, ali svi koliko vidim preskaèu ono najva¾nije, prvo - kako izbeæi sranje situaciju. Dosta su tipiène, mogu se prepoznati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

ovo je stra¹no, ali jo¹ gore stvari se de¹avaju i de¹avaæe se. Jedino zakonodavac mora da predvidi drastiène kazne, a sudovi da ih se pridr¾avaju. Neke stvari je te¹ko dokazati, ali ako se doka¾u...http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/uhapsen-monstrum-otac-50-silovao-maloletnu-cerku-4-clanak-1497877  pa kada zna da æe ga baciti na do¾ivotnu sa javno objavljenim kriviènim delom iole pametan æe razmisliti. Na ¾alost, nekima to nije prepreka, e takvi su najveæa pretnja.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Slaninar

Dokazano je da visina kazne ne deluje efikasno na odvraæanje. Takve stvari rade bolesni ljudi.

Kazne koje su brze, primerene, va¾e za sve - daju puno bolji efekat. ©to je sve kod nas suprotno.

©to se linèa i strogih kazni tièe, jo¹ jedna stvar - da li bi verovao na¹im sudovima i vlasti sa takvim alatom u rukama? Ja sam lièno bio u situaciji da oko ponoæi u de¾urnu dovedem tada¹nju devojku sa masnicom na glavi, koja nepovezano prièa. Udarila se, ja insistirao da idemo da je pogledaju - ipak je to glava, bilo joj muka. Hteli su odmah da me linèuju kad je krenula da zamuckuje na pitanje ¹ta se desilo. Kad sam video koliko je sati, ja se nasmejao i rekao: "ma priznaj lepo da sam te tukao, nije to sramota!"  Da je bila neka kvarna, mogao sam verovatno da robijam, ni kriv ni du¾an.  :)


Postoji naèin da se podi¾e nivo svesti u dru¹tvu, da se pravi humano dru¹tvo, bez takvih sranja. E, kod nas se radi upravo suprotno. I jedva èekaju da ljudi sami zatra¾e stro¾ije i uvoðenje smrtne kazne, pa æe tek onda krenuti da nas jebu. Institucija pritvora se veæ najstra¹nije zloupotrebljava i to je javna tajna. U ludnicama ima normalnih, potpuno normalnih ljudi, koji su nekome bili smetnja. I tako dalje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

tokio

Citat: Slaninar poslato 07 Avgust, 2014, 14:32
...
Kazne koje su brze, primerene, va¾e za sve - daju puno bolji efekat. ©to je sve kod nas suprotno.
..
[thumb_up]

BOKYBOY


Plazma Keks

ma i njegov zakon je bio sranje. ako obican gradjanin nesto ukrade, odseku mu ruku, ako neki bogatas to uradi lupe mu samar...

TEEfqd

aaaa ne ne smrtna kazna, nikako. samo zatvor verujte mi

Hohštapler

Citat: redshadow poslato 07 Avgust, 2014, 16:39
aaaa ne ne smrtna kazna, nikako. samo zatvor verujte mi


...znam lika koji je le¾ao par godina, i jednom nam je prièao kako proðu silovatelji i slièni u zatvoru...
prvi dan kad ga uvode stra¾ar ka¾e "evo vam ovaj ¹to voli devojèice, znate ¹ta vam je èiniti".
U prevodu, mora svaki dan da bude tuèen i modar, svaki dan... i ka¾e da ga svaki dan neko drugo bije.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Plazma Keks

dzabe i to, on ce svaki dan dobijati batina i batina, ali poriv u njemu da siluje nece nestati. pre ili kasnije ce opet isto to uraditi kada izadje na slobodu.

p0peye

Људи, а што да се одлучујемо за једно?
Прво га осуде на 3 доживотне са могућношћу 1ног помиловања (тиме смо се осигурали ако преко везе извуче још једно помиловање)
А изгласати и допуну закона која каже да свака особа која је осуђена на 3 године аутоматски после одслужене нпр 2 године иде на столицу...
Знам да није лако изводљиво, али треба размислити о томе.
Да га туку из дана у дан, а он да одбројава дане...
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

mi¹ko_kolo

Da se razumemo, nema dovoljno velike kazne za nekoga ko ubije nedu¾no èeljade. Ali koliko sam primetio, za sada, niko od pandura nije pomenuo silovanje. Èini mi se da su rekli ‚‚obdukcijom æe se utvrdiditi da li je bilo i silovanja".


BOKYBOY

Citat: Dukags poslato 07 Avgust, 2014, 18:33
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/486094/Ministar-pravde-Ubici-Tijane-30-godina-to-je-dovoljno-stroga-kazna

...iskreno se nadam da ce se neko u zatvoru pobrinuti da ovaj majmun ne odsluzi ni pola godine tj. da ne pozivi toliko,a sve u korist drustva i nas poreskih obveznika...

zVuk

za takve je smrt blaga kazna......sto duzi zivot u sto vecim mukama.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

*zeka*