Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Kom¹o, da li (po tebi) treba da "juri¹" trepæuæe zeleno sa 160?! Video si zeleno na 150-200 metara, vozi¹ A8 (NKTN8), pljune¹ po gasu, pa ako stigne¹ - stigao si, ako ne stigne¹ - jeba ga! Roknuo si nekoga iz popreène ulice.  Po tome, u gradu ne treba da postoji ogranièenje brzine?! "Stigao" si zeleno. Zar ne?!

Dukags

Citat: Jecko poslato 09 Jun, 2014, 14:14
Svakako strasna tragedija...

Ali ne vidim razlike i ne treba da bude razlike dal' je Audi ili Mercedes....ili Jugo....dal mu je dao tata ili je sam zaradio...
Sto, ja ne bih vozila Audi TT pre 10 godina da je tata mogao da mi ga kupi?!
I to..."prekoracenje brzine, alkohol"....svi nesto pijemo sokice na druzenjima i vozi se u okvirima ogranicenja?

Cinjenica je da je tragedija sto je izgubljeno tri zivota, ali takodje cinjenica da je on prosao na zeleno svetlo... Kriv je za brzinu, alkohol....ali ne treba ga vesati za ubistvo troje ljudi kada realno nije kriv....
ono jes kod nas je opste poznato da su ovi u stojadinima i na biciklovima izuzetno bahata kategorija a ovi sa TT Audijima, BmW6,.. sve po propisu i zakonui, shodno tome bi ovom sto vozi 160 kroz grad trebalo bar nadoknaditi stetu na vozilu i nekako se iziviniti za ometanje u toj propisnoci
da su sankcionisali one VIP pevaljke i kvazi frajere sto na tv-u u po bela dana prolaze kroz deset crvenih ne bi se mozda ni ovi klinci promuvavali nocu na to isto crveno
tek ako cemo onako iskreno ljudski, a pravo i zakoni su nesto drugo i trece

perlx

Cesto iz usta razno raznih pametnjakovica izleti kako su ogranicenja brzine za debile i da tamo gde je ogranicenje 40 oni opusteno prolaze sa 80/100/200.
Da je Audi isao propisanom brzinom ne bi ni bio blizu raskrsice kada je Polo u nju usao. Cak i da je udario u Pola pri 40km/h danas bi vozac Pola gledao koja ga kazna ceka i kako ce da nadoknadi stetu i povrede drugima. Umesto toga sprema se sahrana troje ljudi. U najmanju ruku nepristojno je nazivati poginule i okrivljene pogrdnim nazivima kada se detalji nesrece jos ne znaju.
I pored punog oslobadjanja vazdusnih jastuka i odrzanja strukture zastitnog kaveza na Polu jasno je da su ukljucene sile bile prevelike da bi ih putnici preziveli.
Te sile ne bi bile tolike da je brzina pri udaru bila manja - primerena ogranicenju.

Lazic

Citat: mi¹ko_kolo poslato 09 Jun, 2014, 16:27
Kom¹o, da li (po tebi) treba da "juri¹" trepæuæe zeleno sa 160?! Video si zeleno na 150-200 metara, vozi¹ A8 (NKTN8), pljune¹ po gasu, pa ako stigne¹ - stigao si, ako ne stigne¹ - jeba ga! Roknuo si nekoga iz popreène ulice.  Po tome, u gradu ne treba da postoji ogranièenje brzine?! "Stigao" si zeleno. Zar ne?!
Ne bre naravno da ne treba, ali ovde je cela diskusija nastala zato ¹to ljudi zbog predrasuda unapred osuðuju nekoga ko je doprineo, ali realno nije izazvao udes... ©ta ako je klinac u golfu bio jo¹ pijaniji(to æe valjda utvrditi prilikom obdukcije), jel bi i onda ovaj iz audija bio toliko kriv...? Velika brzina dovodi do sranja kad tad, jer nemaju svi reflekse ni kola za jurnjavu, a i ostatak saobraæaja se ne pona¹a kao na trkama, ali èovek je pro¹ao na crveno potpuno retardirano, niti je stao da vidi jel' mo¾e, niti je stisnuo gas i pro¹ao ispred ovoga...

TEEfqd

Citat: perlx poslato 09 Jun, 2014, 16:40
Cesto iz usta razno raznih pametnjakovica izleti kako su ogranicenja brzine za debile i da tamo gde je ogranicenje 40 oni opusteno prolaze sa 80/100/200.
Da je Audi isao propisanom brzinom ne bi ni bio blizu raskrsice kada je Polo u nju usao. Cak i da je udario u Pola pri 40km/h danas bi vozac Pola gledao koja ga kazna ceka i kako ce da nadoknadi stetu i povrede drugima. Umesto toga sprema se sahrana troje ljudi. U najmanju ruku nepristojno je nazivati poginule i okrivljene pogrdnim nazivima kada se detalji nesrece jos ne znaju.
I pored punog oslobadjanja vazdusnih jastuka i odrzanja strukture zastitnog kaveza na Polu jasno je da su ukljucene sile bile prevelike da bi ih putnici preziveli.
Te sile ne bi bile tolike da je brzina pri udaru bila manja - primerena ogranicenju.
naravno da su ogranicenja za debile i to je prvo sto mi cuva zivot kad vozim motor. kad sam tek uzeo motor vozio sam po ogranicenju, guraju te sa puta, seku te ne jebu zivu silu i to je recept za katastrofu.
nema ovde mesta za sta bi bilo kad bi bilo price, ovo je vec svrsen cin.
drugo, ovaj u polu je debil i to je cinjenica, prosao na crveno a nije vozio brzo, samo je usao u raskrsnicu da ga neko pokupi.
detalji nesrece? na klipu se sve jasno vidi. jeste audi vozio brze, ali bilo mu je zeleno i tu je KRAJ CELE PRICE. jel sad isto tako treba da osudjujem drugara sto je prosle godine vozio preko ogranicenja a zena nije stala na stop i on se zakucao
u nju kad je preprecila obe trake? ovaj nije stao na crveno, isto ili jos i gore.
jezim se kad vidim sta ljudi rade i kako voze a ja prvi ne postujem ogranicenja brzine. zbog ovakvih vozaca kao ovog u polu prinudjen sam da kocim i na zeleno pred raskrsnicu i da pre toga razmisljam sta je iza mene i dal ce da me nesto
oduva od pozadi.

mi¹ko_kolo

Sad bi mogli da se preganjamo do preksutra. Samo par pitanja.
Koliko preko ogranièenja vozi¹? 10, 30, 50 ili 100?
Da li isto vozi¹ auto i motor?
Da li isto pijan seda¹ u auto ili na motor?
Da li vodi¹ raèuna i o ostatku saobraæaja ili samo gleda¹ da "istera¹" svoje?
I jo¹ mnogo pitanja koja èine razliku izmeðu ¾ivota i smrti, tebi i ljudima pored tebe koji uèestvuju u saobraæaju.

TEEfqd

brate ja sad mogu da ti kazem da vozim i 50 i 500 nije ni bitno, mnogo je lako osuditi nekog po recima a drugo su dela i kako vozis.

nema preganjanja do sutra ova situacija je jasna ko dan, barem meni. evo da objasnim na ovaj nacin.
prvi scenario, svi vozaci voze 150 kroz zeleno. da li bi bilo nesreca? verovatno. u kojim slucajevima?
u slucaju da ti neko izleti, to mi jedino pada na pamet.
ajde sad da zamislimo da svi vire kroz raskrsnicu na crveno i voze po ogranicenjima.
sta mislis, koliko nesreca bi bilo u prvom scenariju, a koliko u drugom u procentima.
ljudi, budimo realni.
zao mi je poginule dece, i strasno mi je zao vozaca audija sto je najebao
i sad mora da zivi ceo zivot sa tim da je tudjom greskom svojim vozilom ubio tri deteta.

Plazma Keks

ako ti vozis 80kmh, imas vremena da ukocis, ako vozis 150kmh, mozda ako imas kocnice za F1

TEEfqd

ako ti imas oci stanes na crveno svetlo i ja ne moram da kocim, mogu 300 da vozim.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DaChaS

Cinjenica je da se nije kretao tom brzinom nego propisnom...velika je verovatnoca da bi bilo prezivelih ...al opet sta bi bilo kad bi bilo sad ne vredi nista jer su i jedan i drugi napravili greske ...


mi¹ko_kolo

Citat: mkt poslato 09 Jun, 2014, 21:41
i opet jbg
http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/audijem-pokosio-ucenicu-nasred-pesakog-letela-20-metara-uznemirujuc-video/139248.phtml
Citat: redshadow poslato 09 Jun, 2014, 18:03
brate ja sad mogu da ti kazem da vozim i 50 i 500 nije ni bitno, mnogo je lako osuditi nekog po recima a drugo su dela i kako vozis.

nema preganjanja do sutra ova situacija je jasna ko dan, barem meni. evo da objasnim na ovaj nacin.
prvi scenario, svi vozaci voze 150 kroz zeleno. da li bi bilo nesreca? verovatno. u kojim slucajevima?
u slucaju da ti neko izleti, to mi jedino pada na pamet.
ajde sad da zamislimo da svi vire kroz raskrsnicu na crveno i voze po ogranicenjima.
sta mislis, koliko nesreca bi bilo u prvom scenariju, a koliko u drugom u procentima.
ljudi, budimo realni.
zao mi je poginule dece, i strasno mi je zao vozaca audija sto je najebao
i sad mora da zivi ceo zivot sa tim da je tudjom greskom svojim vozilom ubio tri deteta.

Pretpostavljam da je i ova brzina sasvim ok.

Plazma Keks

vidis da covek kaze da je ok voziti 500 na sat kroz zeleno i ako neko prodje na crveno, ako ga pokupi, nije kriv... a to sto je neko prekoracio brzinu, da je vozio normalnom brzinom u NASELJENOM mestu, mozda bi zakocio. krivi su jedan i drugi

TroxX

#9894
Da zivimo u svetu gde ne postoje zakoni vec  samo sagledamo postupke sa moralne strane  kriv bi bio vozac audija."Kriv za prebrzu voznju u naseljenom mestu-naslinicku voznju,voznju u alkoholisanom stanju, to sto je vozac audija,tatin mamin sin" i ne zna sta je jos sve pisano po raznim forumima itd.Posto zivimo u svetu gde postoji zakon koji bi jelte trebao da se postuje kriv je vozac golfa.Vozac golfa je prosao na crveno i amin,po zakonu i zdravo razumski na crveno se staje i ceka.On nije trebao da udje u raskrnicu barem jos 3-4 sekunde.Lik u audiju  isao 50 ili 350 prosao je na zeleno i da je zakon ispostovan od strane vozaca golfa,ovaj iz audija  bi protrcao kroz tu raskrsnicu bez bilo kakvog incidenta.Mozemo ovu dijabolu  iz audija da okrivljujemo za svasta,da bude sinonim za vreme u kojem zivimo,slika i prilika bahatog maminog i tatinog sina,moralna stoka,ali u ovoj nesreci nije glavni uzrocnik.

TEEfqd

Citat: Plazma Keks poslato 09 Jun, 2014, 22:17
vidis da covek kaze da je ok voziti 500 na sat kroz zeleno i ako neko prodje na crveno, ako ga pokupi, nije kriv... a to sto je neko prekoracio brzinu, da je vozio normalnom brzinom u NASELJENOM mestu, mozda bi zakocio. krivi su jedan i drugi
sto se tice mene kao ucesnika u saobracaju, mozes da prodjes na svoje zeleno 300 ja ti necu izleteti na crveno da poginemo obojca, u to sam siguran i to garantujem i potpisujem zivotom za sva vremena.
ali prijatelju, nemoj ni 1 na sat da mi izletis u raskrsnicu na moje zeleno, to je direktno ugrozavanje mog (i tvog) zivota.
ne vidim vozaca audija kao krivca ovde ni najmanje. ni sa moralne strane ni zakonske. 21 vozi audi a8? svaka cast. vozi malo brze uvece svojim zelenom bulevarom? pa nek vozi i ja sam vozio milion puta, a verujem i dobra vecina odavde.
a novine su ga razapele s pricama ovo je ubica i tako dalje.

Lazic

#9896
Citat: redshadow poslato 09 Jun, 2014, 23:31
Citat: Plazma Keks poslato 09 Jun, 2014, 22:17
vidis da covek kaze da je ok voziti 500 na sat kroz zeleno i ako neko prodje na crveno, ako ga pokupi, nije kriv... a to sto je neko prekoracio brzinu, da je vozio normalnom brzinom u NASELJENOM mestu, mozda bi zakocio. krivi su jedan i drugi
sto se tice mene kao ucesnika u saobracaju, mozes da prodjes na svoje zeleno 300 ja ti necu izleteti na crveno da poginemo obojca, u to sam siguran i to garantujem i potpisujem zivotom za sva vremena.
ali prijatelju, nemoj ni 1 na sat da mi izletis u raskrsnicu na moje zeleno, to je direktno ugrozavanje mog (i tvog) zivota.
ne vidim vozaca audija kao krivca ovde ni najmanje. ni sa moralne strane ni zakonske. 21 vozi audi a8? svaka cast. vozi malo brze uvece svojim zelenom bulevarom? pa nek vozi i ja sam vozio milion puta, a verujem i dobra vecina odavde.
a novine su ga razapele s pricama ovo je ubica i tako dalje.
Pa o tome prièam sve vreme, kad mi je crveno boli me ba¹ i da prolazi na zeleno lovac nadzvuènom brzinom, njegova jebena stvar... Ako sam nestrpljiv i ba¹ mi se ne èeka zeleno, pogledaæu vi¹e puta levo desno da li nailazi f15 i tek onda æu da proðem... Krive su godine i neiskustvo kod obojice... Mada na drugom snimku ¹to je Relja okaèio, vidi se da je onaj u audiju koèio mnogo pre semafora, i pored 1.1 promila je video da retard ide na crveno... I nije posle izgubio kontrolu... ®ivo me zanima taj toksikolo¹ki nalaz vozaèa golfa, smeo bih da se opkladim da je imao mnogo vi¹e alkohola, bar po retardiranom naèinu ula¾enja u raskrsnicu... I koja je jebena poenta semafora i zakona, ako æe ovaj da robija budalu koga nisu na vreme nauèili èemu slu¾i koje svetlo na semaforu...???


edit:
Vozim nepovreðen veæ 20 godina i nekih 700.000 kilometara... Ne jurim da stignem zeleni talas zato ¹to stalno oèekujem budale na crveno... Izvuklo me mnogo puta... Iskustvo je majka mudrosti... Na¾alost jedino ako po¾ivi¹ dovoljno...

Jecko

Povrh svega toga...da je proleteo kroz to crveno, sto nikako ne sme i ne treba, umesto sto je milio....bili bi zivi... Jebiga...

Ali....poenta price....on je kriv za nesrecu...vozac audija je kriv za nepostovanje ogranicenja i alkohol u krvi....nista vise...

perlx


Lazic

Jesi video da veæ koèi kad je uleteo u kadar i da je na jebenom tenku od audija ostao dovoljno èitav upravljaèki sistem i esp.... Verovatno je i¹ao preko 200 pre koèenja...