Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

#9860
Mlatis ko dupe po samaru.

Zamisli situaciju ceonog sudara na bijeloj liniji. Oba podjednako kriva, ali bi po tvom tumacenju onda sudija morao da baca novcic kome da pripise krivicu, jer staje samo jedno ime u formular... [doh]

Redshadow pomenu nasu percepciju krivice, u slucaju da je umjesto audija bio motorista. Zaista, sta bismo rekli da je to bio kolega bajker, pijan i jurio 160km/h po gradu?

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 09 Jun, 2014, 00:47
pazi da ovaj treba da robija brate treba nego kako, i to malo vise od godinu jer brate centar grada a ti ga sibas preko 160 na sat.. ja i brat danas jedva ¾ive glave isèupasmo kod èaèka sve idioti pièka im materina voze audije ...

Gde pi¹e koliko brzo je i¹ao?

Noæu nema saobraæaja, ja sam vi¹e puta vozio 100 na sat tim istim bulevarom... jedino ¹to imam obièaj da USPORIM na raskrsnicama zbog idiota koji prolaze na crveno, kao onaj postradali vozaè Pola. Vozaè Audija treba da odgovara za prekoraèenje brzine (ako se utvrdi koliko je) i za vo¾nju u pijanom stanju (ako je to dokazano). Polo (ili Golf?) je svesno u¹ao na DEBELO crveno.


Uz to, ubistvo u saobraæajnoj nezgodi se ne tretira ni blizu kao ostala ubistva (èak i iz nehata se stro¾ije sudi). Ko od nas bi sa 21 jednom godinom vozilo onakav auto 50 na sat u sitne sate na praznom bulevaru?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

OKi

Pitali profesionalnog vozaca - ,,kako to da za 30 godina niste imali nijedan udes,,? Odgovor - ,, nikada nisam imao prednost,,!

tokio

#9863
Citat: Slaninar poslato 09 Jun, 2014, 07:14

Gde pi¹e koliko brzo je i¹ao?
...
pa pise u desetak novina sto ne citas, naravno to nije merodavno, ali posto je tema sta stampa ne pise ni da je isao propisanom brzinom i imao dozvoljenu granicu alkohola u sebi, a i moja baba bi sa snimka videla da onakav udarac nije od brzine 20 km na sat

drugo tip iz audija je poznat po bahatoj voznji a kad se nesto desi stampa voli da napise da je od ranije poznat organima... i koliko god je krivica na onom sto je prosao na crveno, nije bas da se sve ponistava ako si tako odranije poznat opet ganjao auto kroz grad, mozda alkoholisan i ucestvovao u ubistvu troje mladih ljudi, da je to policija na vreme sankcionisala sada mozda do ovog ne bi doslo!

njegov fb nalog...


btw osudio bih i kolegu bajkera da je prekomernom brzinom ucestvovao u smrti troje ljudi ili ga bar ne bih previse zalio jer motor ipak nije toliko masivan

Plazma Keks

Citat: Laziæ poslato 09 Jun, 2014, 01:23
O jebote Filipe ovde niko izgleda ne zna zakon, Ne mo¾e¹ da ima¹ izazivanje nesreæe(sa smrtnim ishodom, krivièno) ako si i¹ao na zeleno, onaj ¹to je i¹ao na crveno je izazvao, ovaj æe odgovarati prekr¹ajno, ako tata ne sredi advokata i ve¹taka da doka¾u da mu nisu bile usporene reakcije sa 1.1 promila i da je golf mogao na vreme da ga vidi(¹to je skroz taèno, jer nije i¹ao 300 i farovi se jako lepo vide po mraku)...
mozda svi mi znamo a ti ne. ja sam bas imao takav udes gde sam ja i ovaj sa kojim sam se sudario bili krivi. tacnije, oboje smo trebali da odgovaramo za svoje prekrsaje. pitaj advokata nekog ili sudiju.

Slaninar

Citat: tokio poslato 09 Jun, 2014, 09:12
pa pise u desetak novina sto ne citas, naravno to nije merodavno,

Upravo tako. Ve¹taci treba da utvrde koliko je i¹ao.

Citat: tokio poslato 09 Jun, 2014, 09:12
drugo tip iz audija je poznat po bahatoj voznji

Ali se za to ne sme suditi. Samo za ono ¹to je uradio. Na toj slici ¹to si je stavio se ne vidi da je on vozio, a ne vidi se ni gde je vo¾eno. Pa ja bih prvi oti¹ao na stazu ili/i auto put da vidim koliko auto mo¾e da ide. Ovako kad manipuli¹e¹ medijima i hoæe¹ da napravi¹ da je lo¹, mo¾e¹ staviti to u kontekst da je to slikano pored zabavi¹ta, da je bio pijan - ali to se na slici ne vidi.

Citat: tokio poslato 09 Jun, 2014, 09:12
da je to policija na vreme sankcionisala sada mozda do ovog ne bi doslo!


Upravo tako. Ja sam siguran da je lik budala, ¾e¹æa. Policija i sudovi (barem isto, ako ne i vi¹e) bi trebalo da suzbijaju pijano divljanje noæu - ali to se ne radi.

U ovom konkretnom sluèaju je po meni veæa gre¹ka ovaj ¹to ulazi na debelo crveno u raskrsnicu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

kriv je sud, policija je tu da privede i drzi u pritvoru onoliko koliko sud odredi.

Slaninar

Citat: Plazma Keks poslato 09 Jun, 2014, 09:51
kriv je sud, policija je tu da privede i drzi u pritvoru onoliko koliko sud odredi.

To je sistem spojenih sudova - jedno vuèe drugo. Ne mo¾e sud da ne valja, a policija da valja i obrnuto. ©to je sve opet slika dru¹tva u celini kakvo je - usrano. Nekad je bilo naèina da se sa bahatima izaðe na kraj, a sad su svi kao nemoæni, zbunjeni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

tokio


Joker

Izmena... Nisam video da je snimak ec okacen... U svakom slucaju strasno..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Jecko

Svakako strasna tragedija...

Ali ne vidim razlike i ne treba da bude razlike dal' je Audi ili Mercedes....ili Jugo....dal mu je dao tata ili je sam zaradio...
Sto, ja ne bih vozila Audi TT pre 10 godina da je tata mogao da mi ga kupi?!
I to..."prekoracenje brzine, alkohol"....svi nesto pijemo sokice na druzenjima i vozi se u okvirima ogranicenja?

Cinjenica je da je tragedija sto je izgubljeno tri zivota, ali takodje cinjenica da je on prosao na zeleno svetlo... Kriv je za brzinu, alkohol....ali ne treba ga vesati za ubistvo troje ljudi kada realno nije kriv....

TEEfqd

pisu u novinama audi odneo tri zivota. ja bih napisao debil u polu izleteo na crveno, ubio sebe i dve devojcice.


mkt

ma oba vozaca su kriva

balcan girl

samo jednu situaciju da vam opisem, lik koga sam poznavala prokliza u krivini na rizlu ne nekom velikom brzinom (na motoru naravno) motor i on proklizaju bocno, auto ide velikom brzinom preko 130 na sat u drugoj traci, motor izadje s puta klizajuci, lik ostane u toj traci verovatno ziv jer je imao opremu, auto ga pregazi i to preko grudnog kosa i glave...ko je kriv??
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

TEEfqd

motorciklista, nije prilagodio brzinu uslovima puta pa se sve to izdesavalo... tuzno je i brutalno ali je tako.

balcan girl

aha, a odkud rizla na putu u avgustu mesecu?
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

TEEfqd

balkan takav je zakon. nikoga nije ni briga otkud rizla u avgustu mesecu na putu, to je nesrecna okolnost i uslov puta na zalost.

balcan girl

ok. ja èisto da pitam, jer ova situacija je bila jakooo davno i vozaè automobila je odgovarao za ovaj udes krivièno tada...
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic

#9879
Citat: redshadow poslato 09 Jun, 2014, 15:22
pisu u novinama audi odneo tri zivota. ja bih napisao debil u polu izleteo na crveno, ubio sebe i dve devojcice.
Æuti oèigledno pojma nemamo... A da je i¹ao 60 i da je spièio juga(opet bi svi poginuli), i onda bi bio zver u audiju...?

@Irena:
Jako bi voleo da vidim obrazlo¾enje te presude... Verovatnoæa da je krivièno odgovarao neko kome iz kontra smera doleti bilo ¹ta, je slièna kao i da se u Obrenovcu stvarno udavilo 3000+ ljudi i da su le¹evi spaljeni u Batajnici...


@Boban:
jedina je razlika ¹to se nisu èeono sudarili, nego jedan od njih nije po¹tovao crveno svetlo... Sve posle toga je ¹bbkbb...