Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 1 gost pregledaju ovu temu.

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Major


El Jefe

A ni pokoje vesanje ne bi bilo na odmet
Друштво за заштиту од животиња

Ivicat

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html%3A403026-Vojna-vezba-Reka-2012-Poplave-nece-proci

25.10.2012.

"Nijedna ve¾ba, nijedna priprema ili oprema, objasnio je Nikoliæ, nisu skupi kao posledice kada se desi ne¹to za¹ta nismo pripremljeni."

Major

Milioni evra baceni na glupe izbore...jebani imbecili..

juga

Pretpostavlja se da æe ¹teta od poplava biti oko 4000 000 000 eur, a za odbranu od iste nedaæe bi bilo potrebno duplo manje para, pa vi vidite ko je lud, elem , ne bi bili izgubljeni ¾ivoti, a kada sve ovo prodje brzo æe da se zaboravi i sve opet nanovo!

mareskin

Citat: juga poslato 19 Maj, 2014, 11:43
Pretpostavlja se da æe ¹teta od poplava biti oko 4000 000 000 eur, a za odbranu od iste nedaæe bi bilo potrebno duplo manje para, pa vi vidite ko je lud, elem , ne bi bili izgubljeni ¾ivoti, a kada sve ovo prodje brzo æe da se zaboravi i sve opet nanovo!

Raèunaæe da smo mirni sledeæih hiljadu godina.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

juga

Da da , tako svaki put!

Ivicat


juga

Èovek sa neverovatno u¾iveo u ulogu uèitelja, trba ga nominovati za oskara za najbolju ulogu!

durmitor2000

Koristi nesrecu i decenijsku nebrigu oko izrade kanala za svoju promociju i svojih teletabisa. Zato se cuti i ne pomaze mestima gde oni nisu na vlasti. Juce u Krupnju hteli da lincuju Selakovica (inace je iz Krpnja) posto se setio smeker da poseti posle 5 dana.

juga

©ta æe èovek , nije imao vremena!

mrle

Ono ¹to je jo¹ vi¹e zabrinjavajuæe je ¹to se ova vest SAD nalazi SAMO u google web history-ju.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:BK38pjBOQqQJ:www.beograd.rs/cms/view.php%3Fid%3D1601743&client=safari&hl=en&gl=rs&strip=1









Petak, 16. maj 2014.

Mole se graðani Obrenovca da ne napu¹taju svoje domove

Gradonaèelnik Beograda Sini¹a Mali uputio je molbu graðanima Obrenovca da ne napu¹taju svoje domove.

– Mole se graðani Obrenovca da ne napu¹taju svoje domove i da se za sve potrebne informacije obrate Operativnom centru Uprave za vanredne situacije grada Beograda na broj 1985 – precizirao je gradonaèelnik.




mrle


Lazic


Ivicat

^^^ Bas jutros sam trazio tu vest i bilo je na nekoliko mesta. Vec je nema?!?

A vest da je 6 sati pre poplave Obrenovca, gradonacelnik tog grada odbio da se uplale sirene kako se ne bi sirila panika...

mrle

Citat: Ivicat poslato 19 Maj, 2014, 13:04
^^^ Bas jutros sam trazio tu vest i bilo je na nekoliko mesta. Vec je nema?!?

A vest da je 6 sati pre poplave Obrenovca, gradonacelnik tog grada odbio da se uplale sirene kako se ne bi sirila panika...

ovo je sa drugogo foruma


КАКО ЈЕ ОБРЕНОВАЦ СТРАДАО...Poma¾e Bog svima. Oko de¹avanja u Obrenovcu iznosimo sledeæu informaciju za javnost: ...
Sutra æe biti podneta krivièna prijava protiv Èuèkoviæa, predsednika op¹tine Obrenovac, zbog nepravovremenog delovanja u vanrednom stanju i izazivanja op¹te opasnosti po gradjane op¹tine i njihovu imovinu zbog èega su nastale posledice koje sada vidimo. Dakle, jo¹ prvog dana pred zasedanje kriznog ¹taba u ni¾im delovima op¹tine do¹lo je do izlivanja vode po ulicama a u pojedine kuæe voda je poèela da ulazi u ni¾e delove. Obzirom da sam imao informacije o svemu lièno sam obi¹ao vi¹e mesta u gradu i delove nasipa oko Kolubare i videlo se da voda sa druge strane izbija èak i podzemno. Bilo je jasno da je poplava neizbe¾na pa sam odmah kontaktirao neke na¹e ljude da se za svaki sluèaj pripreme odmah ko hoæe dobrovoljno da interveni¹e i da zovu druge kao i da spreme pumpe za vodu i gumene èamce itd. Posle toga oti¹ao sam do mene uzeo ne¹to opreme i u tom trenutku èujem da je zakazana sednica kriznog ¹taba u 23:00 i krenem tamo da im odmah stavim ljude na raspolaganje. Medjutim, umesto da vidim da se tu ne¹to radi ono Èuèkoviæ dr¾i propagandne govore o tome kako su spremni i slièno dok ga mokri policajci i vatrogasci gledaju zbunjeno jer su sve svoje snage anga¾ovali i to nije dovoljno. U tom trenutku ceo grad imao je 4 male pumpe na raspolaganju i NULA d¾akova peska. Umesto da Èuèkoviæ na ¾albu nedostatka svega odmah interveni¹e on je sav sreæan izjavio kako je op¹tina dobila milion i dvesta hiljada dinara za hranu ako neko bude evakuisan u hotel i da æe ujutro dopremiti iz Beograda kamion d¾akova sa peskom da budu spremni da za¹tite deo puta izmedju Barièa i Umke. Napominjem da taj ni¾i deo ima 200 metara du¾ine ali je gospodinu matematika izgleda prilièno slabija strana. Posle toga sednica je raspu¹tena i gospodin nas je sve pozvao na ,,de¾urstvo" u restoran na æo¹ku trga kod glavne po¹te. Tu usputno poprièam sa ovim ljudima iz kriznog ¹taba i ka¾em da tog trenutka, u ponoæ, ima 20 spremnih ljudi sa nekoliko vozila koji mogu doæi odmah a za ujutro mogu da spremim oko 70 ljudi sa svom pomenutom opremom do deset sati. I ljudi se odu¹evili, odgovara im pomoæ i neko prenese Èuèkoviæu da ima spremnih dobrovoljaca itd. On me pogleda kao da sam neki ubaèeni agent i krene da me ispituje za¹to ja hoæu da pomognem, odakle sam itd. Posle toga sednu tamo, ja èekam, ¾deru 2 sata i kada vi¹e nisu mogli Èuèkoviæ ka¾e raspu¹ta se krizni ¹tab do sutra u deset i da svi idu na spavanje a meni je rekao da nema potrebe za dobrovoljcima. Na moje insistiranje da se odmah telefonira u Beograd u Sektor za vanredne situacije da se po¹alje ne¹to d¾akova dotièni nije reagovao niti je anga¾ovao bilo kakvu op¹tinsku mehanizaciju da za¹titi grad kao i objekte od znaèaja kao ¹to su elektrane i slièno iako je zakonski bio u obavezi da to uradi. Posle toga ja odem sa nekim ljudima na teren i vidim da je jo¹ gora situacija. Vratim se do mene i razjavim ljudima da su ujutro u deset spremni. I tako tog jutra odem na tu navodnu sednicu i imam ¹ta da vidim. Skockao se Èuèkoviæ, dr¾i isti govor od prethodne noæi gde æe da stigne navodni kamion peska ali je sakupio vi¹e novinara i tako u sred govora zastane i upita mene; ,, Ko ste vi, u kom svojstvu prisustvujete ovde?" Ja mu odgovorim da sam tu da op¹tini stavim odmah na raspolaganje veliki broj dobrovoljaca i on mi ka¾e da za time nema potrebe i da nema ljutnje nego da odmah izadjem iz sale. Inaèe sednica je bila otvorena za javnost ali je gospodin oèigledno imao ne¹to protiv da neko drugi, osim njegove visosti njega, organizuje ono ¹to on nije hteo i znao. Ja izadjem i raspustim sedamdesetak ljudi da idu na druga mesta po potrebi i ostanem tu da vidim ¹ta æe biti. U medjuvremenu voda je nadolazila oko 10 cm na sat i poplavila naselje ©ljivice za oko 30 cm ali Èuèkoviæ i dalje nije vr¹io evakuaciju naselja niti je tu vodu koja navire odatle blokirao bilo èime iza kanala Tamnave du¾inom obilaznice oko 1km. U toku noæi oko dva stanje vode Tamnave u odnosu na povr¹inu puta iza nje bilo je na dva metra visinske razlike i dalje je lagano nadolazilo. Neki su sami poku¹avali da za¹tite kuæe u tom ni¾em naselju i dok sam im pomagao niko nije dolazio. Nikakve mere odbrane nisu preduzimane. Onda je u jednom trenutku nestala struja i nai¹la ogromna kolièina vode koja je potopila to naselje i deo Belog Polja i prelila preko te obilaznice za oko metar visine i ulila se u ceo Obrenovac. Tek tada oglasila se sirena za uzbunu. Dakle da je ta obilaznica, inaèe stari nasip, za¹tiæena grad bi bio saèuvan. Da je postojalo bilo kakvo ranije upozorenje i da su ljudi de¾urali digli bi uzbunu na vreme pa bi se saèuvali ¾ivoti. I evo ¹ta je bilo ukratko, da nebih pisao kilometar teksta. Uglavnom, uèiniæu sve da dotièni odmah bude uhap¹en da odgovara za svu nastalu ¹tetu i sve izgubljene ¾ivote jer je to lièno izazvao svojim nemarlukom o èemu postoje snimci i dokazi. (Delite i drugima da znaju ¹ta je bilo.)

Aleksandar Sindjeliæ



Major

Citat: durmitor2000 poslato 19 Maj, 2014, 12:09
Koristi nesrecu i decenijsku nebrigu oko izrade kanala za svoju promociju i svojih teletabisa. Zato se cuti i ne pomaze mestima gde oni nisu na vlasti. Juce u Krupnju hteli da lincuju Selakovica (inace je iz Krpnja) posto se setio smeker da poseti posle 5 dana.

Ma slepci obicni.

Jecko

Krajnje ne vezano za politiku i ko je ciji.....ili nije....

Generali koji su se borili na Kosovu jesu ili nisu pogresili u odlukama za vreme rata na jugu Srbije.
Zbog tzv. etnickog ciscenja i broja zrtava sluze po 20 godina zatvora...

Ne vidim razloga zasto ne bi celnici sadasnje vlasti, svi skupa, kojoj god stranci pripadali bili gonjeni i osudjeni za ovo sto se desilo.
Nije Obrenovac, niti Palanka, niti  ijedno od tih mesta poplavilo za pola sata.... Neko je tu debelo zabrljao, slucajno ili namerno, sada vise nije bitno.


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu