Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 1 gost pregledaju ovu temu.

zVuk

#9240
plazma brate, u politici nema ljubavi, politika se vodi iskljucivo interesima, to sto neko nekome nudi "pomoc", to nije pomoc u pravom smislu te reci, to je politicki termin za trgovinu po nepovoljnim uslovima ili u prevodu "pomocicu ti ako ti meni das/uradis ovo ili ono ili oba...."
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Dukags

Apropo...
Lepo sve to zvuci i u Ameriki ima i starosedeoca Indijanaca i Mexikanaca i ko zna sve kakvih punopravnih eskima, ali zaposli se ti u javnoj firmi i promovisi to sto ne znas drugi jezik i zabole te da ga ucis a najdemokratskija zemlja. Gledam kod mene u firmi, krene voz iz Subotice tamo otpravnik zna samo Madjarski, onaj u Vrbasu Crnogorski,.. i tako redom i ako hoce sporazumece se a mozda i nece jer dok se oni tako sporazumevaju voz se vec sudario... Znaci nije to niciji hir ni u Ameriki ni u Holandiji pa sto bi bio u Vojvodini. Ili aj svi da ucimo Madjarski odnosno da se dogovorimo da je Madjarski sluzbeni jezik a kod kuce, u prodavnici i u kafani pricaj brate koji god hoces ako tako hoces i ako ti se tako lakse sporazumevati.

Slaninar

Citat: Dukags poslato 27 Mart, 2014, 09:41
Apropo...
Lepo sve to zvuci i u Ameriki ima i starosedeoca Indijanaca i Mexikanaca i ko zna sve kakvih punopravnih eskima, ali zaposli se ti u javnoj firmi i promovisi to sto ne znas drugi jezik i zabole te da ga ucis a najdemokratskija zemlja. Gledam kod mene u firmi, krene voz iz Subotice tamo otpravnik zna samo Madjarski, onaj u Vrbasu Crnogorski,.. i tako redom i ako hoce sporazumece se a mozda i nece jer dok se oni tako sporazumevaju voz se vec sudario... Znaci nije to niciji hir ni u Ameriki ni u Holandiji pa sto bi bio u Vojvodini. Ili aj svi da ucimo Madjarski odnosno da se dogovorimo da je Madjarski sluzbeni jezik a kod kuce, u prodavnici i u kafani pricaj brate koji god hoces ako tako hoces i ako ti se tako lakse sporazumevati.

Dok je postojala dr¾ava na ovim prostorima, sve je to funkcionisalo bez problema. Kad su hajduci zaseli, poèela anarhija, sad je sve oti¹lo u tri lepe. Jezik je tu najmanji problem. Uvek se setim ovog skeèa kad poène ta prièa:

Top lista nadrealista - Zagadjenje


Nemamo pruga vi¹e, pokrali pola, nema vozova, nema ko kud da putuje jer nemaju ni za hleb. A problem je crnogorski otpravnik...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

Citat: zVuk poslato 27 Mart, 2014, 09:40
plazma brate, u politici nema ljubavi, politika se vodi iskljucivo interesima, to sto neko nekome nudi "pomoc", to nije pomoc u pravom smislu te reci, to je politicki termin za trgovinu po nepovoljnim uslovima ili u prevodu "pomocicu ti ako ti meni das/uradis ovo ili ono ili oba...."
naravno da nema i naravno da su sve interesi... od zapada smo dobili pomoc prve klase. sve su nam uzeli. rusi bi trazili udeo u onim rudnicima koje smo posedovali na kosovu i jos tako nesto ali bi smo zadrzali kosovo i verovatno siptari ne bi pravili sranja kao sto jesu.
o tome ja pricam.

Ivicat

^^
CitatHajduk! – nekada ponosno i sveto ime, kojim se Srbin dièio – sada na¹a sramota i na¹ op¹ti jad!

Stari hajduci bili su zatoènici vere i slobode, branioci i za¹titnici nejake sirotinje srpske protiv nasilja turskog – dana¹nji razbojnici, koji nepravo nose ponosno ime hajduka, skidaju ¾enama ðerdane s vrata, kradu i odvode decu u ¹umu, da ucenjuju roditelje njine i peku roditelje njine i peku ljude usijanim verigama, da im pare iscede! Pravi zanat pravih pr¾ibaba.

Jes, dana¹njim razbojnicima nepravo se daje ime hajduka! Ali, po neznanju ili po nepa¾nji, tako su ih krstili na¹i prvi zakonodavci, tako je zapisano u zakonu, na to se ime navikao na¹ svet, pa æemo ih tako zvati i mi.

Hajduèija - Pera Todorovic - 1897

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

farbach

Citat: zVuk poslato 27 Mart, 2014, 09:11
putinove trupe su svojevremeno zauzele aerodrom u pristini, a onda se povukli i prepustili ga amerima........pitaj ti tog putina zasto je to uradio.......a sad kao nesto glumi nekog zastitnika........

lako je putinu da zrtvuje srbe za rad svojih interesa...

...nas narod ima jednu sjajnu izreku koja kaze..."ne laje kera sela radi, vec sebe radi"

Jesi siguran da su to bile Putinove trupe?  Izguglaj  sta je Putin radio 1999. i ko je vladao Rusijom.

Plazma Keks

tada je bio jeljcin, ali su trupe povucene izmedju 99' i 03', a tada je bio putin. ali ne prica o razlogu zasto je povukao trupe..

zVuk

Citat: farbach poslato 27 Mart, 2014, 09:57
Citat: zVuk poslato 27 Mart, 2014, 09:11
putinove trupe su svojevremeno zauzele aerodrom u pristini, a onda se povukli i prepustili ga amerima........pitaj ti tog putina zasto je to uradio.......a sad kao nesto glumi nekog zastitnika........

lako je putinu da zrtvuje srbe za rad svojih interesa...

...nas narod ima jednu sjajnu izreku koja kaze..."ne laje kera sela radi, vec sebe radi"

Jesi siguran da su to bile Putinove trupe?  Izguglaj  sta je Putin radio 1999. i ko je vladao Rusijom.

1999. putin bio premijer.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН

politika je kurva.....ali postoji nesto sto se zove veza medju narodima.....zanimljivo je da nikad nismo ratovali protiv Grka, a protiv svih ostalih na ovi prostoria jesmo.....moze li to neko da objasni....da neka zemlja zarati sa svima ....hrvati, balije, austrijanci, madjari, rumuni, bugari, turci, arbanasi....a nikad sa Grcima.....Crnogorce na racunam, oni su najsrpskiji od svih srba pa su se samoodcepili od matice, a makedonci su srbi sa tesko govornom manom.....a verovatno ima vise crnogoraca i makedonaca u Srbiji nego tamo odakle su.....Dakle zasto Srbija nikada u novijoj istoriji nije ratovala sa Grcima.....Ne racunajuci Dusanovo carstvo gde je veci deo danasnje Grcke bio u sastavu Srbije..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ivan1979

Pa gde bi na more isli?

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 27 Mart, 2014, 10:35
politika je kurva.....ali postoji nesto sto se zove veza medju narodima.....zanimljivo je da nikad nismo ratovali protiv Grka, a protiv svih ostalih na ovi prostoria jesmo.....moze li to neko da objasni....da neka zemlja zarati sa svima ....hrvati, balije, austrijanci, madjari, rumuni, bugari, turci, arbanasi....a nikad sa Grcima.....Crnogorce na racunam, oni su najsrpskiji od svih srba pa su se samoodcepili od matice, a makedonci su srbi sa tesko govornom manom.....a verovatno ima vise crnogoraca i makedonaca u Srbiji nego tamo odakle su.....Dakle zasto Srbija nikada u novijoj istoriji nije ratovala sa Grcima.....Ne racunajuci Dusanovo carstvo gde je veci deo danasnje Grcke bio u sastavu Srbije..

Ti podr¾ava¹ ¹to nismo ratovali sa Grcima ili nas podseæa¹ da ih opet ne zaboravimo kad se zarati? ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Bio sam solidno ubeðen da ni sa Rumunima nismo ratovali, mada su bili sa Nemcima u ratu...

perlx

Citat: zVuk poslato 27 Mart, 2014, 09:11
putinove trupe su svojevremeno zauzele aerodrom u pristini, a onda se povukli i prepustili ga amerima........pitaj ti tog putina zasto je to uradio.......a sad kao nesto glumi nekog zastitnika........

lako je putinu da zrtvuje srbe za rad svojih interesa...

...nas narod ima jednu sjajnu izreku koja kaze..."ne laje kera sela radi, vec sebe radi"
Ne krivi istoriju, previse njih se ovih dana bave time.
Ruske trupe bile su u Bosni u okviru medjunarodnih snaga.
Kada su culi da se poslednji ostaci nasih snaga povlace sa aerodroma i da siptarski teroristi imaju podrsku medjunarodnih snaga da zauzmu aerodrom na svoju ruku su posli put aerodroma.
Nisu imali zvanicno naredjenje a ni odobrenje da to ucine.
6x6 ruski oklopni trasporteri u proseku su imali 4 tocka a funkcionisala su 3, detalj o stanju opreme.
Odbranili su aerodrom od napada terorista i nisu dozvolili ulaz britanskim NATO snagama sve dok nisu dobili zvanicno naredjenje iz Moskve da se povuku sa polozaja i vrate u maticu.

zVuk

perlxe u vojsci ne postoji nista na svoju ruku. u vojsci postoji naredjenje-izvrsenje. to ko ti je rekao da je neka jedinica na svoju ruku nesto uradila te lagao ili nema pojma kako vojska funkcionise.....ili si procitao na sajtu dveri.....

ispravnost vojnih vozila je vojna tajna, koliko su funkcionisali to moze da ti kaze samo neki rus koji je bio clan te jedinice, tako da taj detalj ne mozes da znas......

na kraju i sam si rekao da su dobili naredjenje da se povuku, sto sam i ja rekao.....ja sam samo pitao zasto je putin to naredio...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

perlx

Citat: zVuk poslato 27 Mart, 2014, 13:14
perlxe u vojsci ne postoji nista na svoju ruku. u vojsci postoji naredjenje-izvrsenje. to ko ti je rekao da je neka jedinica na svoju ruku nesto uradila te lagao ili nema pojma kako vojska funkcionise.....ili si procitao na sajtu dveri.....

ispravnost vojnih vozila je vojna tajna, koliko su funkcionisali to moze da ti kaze samo neki rus koji je bio clan te jedinice, tako da taj detalj ne mozes da znas......

na kraju i sam si rekao da su dobili naredjenje da se povuku, sto sam i ja rekao.....ja sam samo pitao zasto je putin to naredio...
;)
Komandant jedinice je posle povratka penzionisan, jedinica rasformirana.

Ivicat

#9256
Ne znam gde je procitao da nije bilo zvanicnog naredjenja za dolazak rusa na aerodrom u Pristini, ali i meni se cini da sam nesto slicno procitao. Odakle tebi informacija da nije tako bilo? Zasto je cudno da neka vojna jedinica bude nezvanicno poslata na neku misiju?

Evo ga tekst gde ima par reci o tome:

http://ruskarec.ru/politics/2013/04/23/zasto_je_ruska_vojska_napustila_kosovo_21569.html

Mozda ovaj sajt za tebe ima veci kredibilitet nego sajt Dveri. A mozda i ne. Ipak .ru  [neampojma]


EDIT:

NATO kaze da nista od ovoga nije tacno i da su prijatelji od prvog dana  [rofl]

“We have recently celebrated the fourth anniversary of KFOR’s entry into Kosovo. Russian soldiers have been our partners from that first day”, said General Fabio Mini, KFOR commander, at the farewell ceremony."

http://www.nato.int/cps/en/natolive/news_20218.htm?selectedLocale=en

mi¹ko_kolo

Citat: Laziæ poslato 27 Mart, 2014, 11:02
Bio sam solidno ubeðen da ni sa Rumunima nismo ratovali, mada su bili sa Nemcima u ratu...
Srbija nikada nije bila u ratu sa Rumunijom, ni u bli¾oj, ni u daljoj istoriji.

Dukags

#9258
Citat: mi¹ko_kolo poslato 27 Mart, 2014, 14:19
Citat: Laziæ poslato 27 Mart, 2014, 11:02
Bio sam solidno ubeðen da ni sa Rumunima nismo ratovali, mada su bili sa Nemcima u ratu...
Srbija nikada nije bila u ratu sa Rumunijom, ni u bli¾oj, ni u daljoj istoriji.

...a jos onda Kralj Aleksandar ozenio Princezu od Rumunije Mariju koja je posle bila najomiljena Kraljicu Srbije. I iako je brak dogovoren diplomatskim putem ljubav bila od pocetka do kraja neizmerna, sto je opet "impliciralo" dobrim odnosima dve drzave. Poznata kao veliki humanitarac i strastveni vozac automobila, majka Karalja Pere...  


Pa mislim trebalo bi i ovi sadasnji da zene neke tamo njine da nas mal malo ne ...

mrle

bio je sukob Srbije i Rumunije oko dela Banata. Srbija je popustila, dala deo teritorije i deo SPC Rumuniji i izbegnut je siguran oru¾ani sukob.