Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat

Citat: juga poslato 24 Avgust, 2013, 22:24

Mislim da je sve reèeno!Nemam ni¹ta ni protiv koga, ali pod izgovorom kr¹enja ljudskih prava manjine dobijaju veæa prava od veæine!
U USA su svi prvo  amerikanci , pa tek onda kinezi, poljaci, meksikanci, SRBI, .....

Koliko god zeleo da je ova izjava realna, izgleda da nije tako.

Na sajtu predsednika Rusije, na dan 04.02.2013. postoje samo dve izjave i nijedna nije o manjinama i njihovima pravima.


Takodje, na sajtu New York Times-a, nema vesti u kojoj se prenosi ta Putinova izjava:


Steta...

juga

I ja sam to dobio putem mail-a , èak i da nijje istinita izjava smatram da je to ispravan stav!!!

Hohštapler

Ne, nije istinit, nego je trenutno kod nas Srba Putin ustolièen za Boga, i on je kul i dobar, èvrsta ruka koja nama treba i bla bla bla...
I sad svaka ekstremno desnièarska frakcija kad hoæe da protera neku svoju ideju napi¹e da je to Putinova ideja.

Nemam ni¹ta protiv dotiènog ali je klasièan diktator (¹to nije nu¾no ni lo¹a stvar, od demokratije se ni Rusi a ni Srbi neæe leba najesti), al smatram da smo dovoljno pametni ne bi trèali nikom u zagrljaj da nam bude "gazda", ni Rus ni ©vab'o...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

juga

Bilo bi super da mo¾emo da balansiramo izmedju dve strane , ali da ostanemo neutralni! Mada opet ka¾em takav stav je pravi!

Joker

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 26 Avgust, 2013, 09:41
Ne, nije istinit, nego je trenutno kod nas Srba Putin ustolièen za Boga, i on je kul i dobar, èvrsta ruka koja nama treba i bla bla bla...
I sad svaka ekstremno desnièarska frakcija kad hoæe da protera neku svoju ideju napi¹e da je to Putinova ideja.

Nemam ni¹ta protiv dotiènog ali je klasièan diktator (¹to nije nu¾no ni lo¹a stvar, od demokratije se ni Rusi a ni Srbi neæe leba najesti), al smatram da smo dovoljno pametni ne bi trèali nikom u zagrljaj da nam bude "gazda", ni Rus ni ©vab'o...

Ja sam vise za to da dodje bilo ko ko deli misljenje vecine nas da samo cvrsta ruka moze nesto da promeni u Srbiji, da vidi njen potencijal i da ga iskoristi (ne u licnu korist)... Ali mi smo isuvise ponosni da bilo koga ko nije "nas" dovedemo i stavimo na takvo neko mesto i pustimo da radi posao... Cak i da se to desi, mi bi smo po default-u trazili apsolutnu kontrolu nad njim, jer smo ga ipak mi doveli na tu poziciju... A da neko "nas" dodje na takvo mesto, to se nece desiti u skorije vreme... Ne zato sto ne postoji takva osoba, vec zato sto bi ona dolazila sa dna ka vrhu a to je prakticno nemoguce, bar ne za sada pored ovih sakala...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Lazic

Citat: juga poslato 26 Avgust, 2013, 09:58
Bilo bi super da mo¾emo da balansiramo izmedju dve strane , ali da ostanemo neutralni! Mada opet ka¾em takav stav je pravi!

u jednom periodu moderne istorije smo  ba¹ to radili, solidno uspe¹no...[facepalm]

Zamisli pre 50 godina smo pravili ovakve stvari, pa nek je i od nepovoljnih kredita, u jednom trenutku ka¾u da se brana kod Bajine Ba¹te za 20 godina rada otplatila 25 puta...:o [facepalm]

Izgradnja Hidroelektrana „Bajina Bašta" Perućac - film 1986.god

mrle

Delta Kappa Epsilon за бољитак српске економије
Блог
Share on facebook Share on twitter Share on email 15. август 2013.
Пише: Иван Ивановић
Србија је добила новог министра финансија, а то је извесни Лазар Крстић – главна тема медија последњих дана чији је долазак најављиван са много помпе. Ћак генерације који је примљен на престижни Јејл и који је како штампа преноси добио стипендију од 42.500 долара, од прве године се издвојио као један од најбољих студената, у трећој години проглашен је најперспективнијим и дипломирао је у области математике, етике, политике и економије, читајући биографију из медија многи би рекли импресивно. Мећутим, кроз биографију се провукао један детаљ, који је кључан за причу нашег младог министра.
Наиме како преносе медији млади министар је на Јејлу био члан братства „Delta Kappa Epsilon“ чији су чланови били ништа мање него отац и син Џорџ Буш, затим Џералд Форд и Бил Клинтон, и ту ћемо се и задржати.
Поменуто братство „Делта Капа Епсилон“ је једно од низа окултно сатанистичких братстава на америчким колеџима (којих да напоменем има на десетине) које служи за увлачење у сатанизам младих и перспективних студената и сама симболика братства је сасвим јасна и недвосмислена, на њему се налази свевидеће око, сунце као знак носиоца светлости, односно Лучоноше – Сатане, крила богиње Иштар, који су сатанистички симболи и представљају палог анђела.
Да би се постао члан овог реда, мора се проћи и одређена иницијација која је слична иницијацији у масонерију, и док сам истраживао за писање овог текста, дошао сам до једне расправе студената Јејла у којој се говори по чијем обреду су постали чланови „Делта Капа Епсилон“, да ли по Шкотском обреду или неком другом.
Суштина је следећа, да би се постао члан овог реда мора се проћи одређена сатанистичка иницијација, која је слична или идентична уласку у масонерију, која је да поменем осуђена од Православне Цркве као сатанистичка организација и о њеном антихришћанском раду и античовечанском уопште писали су многи православни духовници и светитељи.
Овај ред има и своје тајне слогане и поздраве и из тог реда „само срећници“ прелазе у чувени окултни ред „Кост и Лобања“, а „Делта Капа Епсилон“ је заправо регрутни центар, одакле их касније постављају у познатије окултне редове и на моћне друштвене позиције.
Наш нови министар очигледно се добро показао у овом окултном реду и да ли је стигао до „Кости и Лобање“ сумњам, али је очигледно да га као припадника братства постављају на моћне позиције, наравно пошто је прошао обуке ЦИА и њених испостава.
У априлу 2001. године Лазар Крстић постаје део Yale World Fellow програма, помоћу којег Американци креирају пожељне лидере, попут Алексеја Навалнија, неуспешног антипутиновског револуционара, који би Русију да врати под окриље Брисела и Вашингтона. Исти програм је прошла и тренутна саветница „косовске председнице“ Јатифете Јахјаге за спољну политику, Константина Гаја.
Читав систем кроз који је прошао Крстић није ништа ново нити запањујуће, оваквим методама ЦИА се користи већ деценијама за врбовање студента, како из САД тако и оних који су дошли из Европе као стипендисти, са којима је најлакше и манипулисати.
Деца из моћних породица која су чланови најпре „Делта Капа Епсилон“, а затим „Кости и Лобање“ добијају и моћне позиције, што нам говори податак колико је председника САД постало из овог братства које их је иницирало у свој ред у младости.
Људи попут Крстића се користе за мање акције, попут ове што нам се сада дешава, они долазе са одређеним задатком који треба да обаве, а затим их чека нека од позиција у некој мултинационалној компанији где ће чекати нову прилику и задатак.
Иначе још један податак је интересантан по ком шаблону функционише ЦИА, када је завршио студије, Крстић се запослио у истој консултантској кући у којој је радио и Божидар Ђелић, пре него што је водио приватизацију у Русији за време Јељцина, а потом и у Србији. Епилог ових транзиција: руска економија је била упропашћена на исти начин на који је данас упропашћена српска економија.
Оваквих експерата које је одгајила ЦИА и сатанистичка братства има на стотине и систем функционисања је идентичан у свакој поробљеној и окупираној земљи која је у канџама САД. О свему овоме сведоче и нескривене везе овог братства са ЦИА, па се тако наводи и истиче да је први директор ЦИА, Сидни Соуерс (Sindey W. Souers), био управо члан овог братства.
Оно што се наводи на сајту овог братства такође открива о каквом „друштванцету добрих студената“ је заправо реч. Они кажу „Ритуал Делта Капа Епсилон је братство, то је заклетва на пријатељство. Као засебно друштво делимо одређене тајне, ритуале и циљеве који су познати нашем чланству. Веома је важно напоменути да ритуал није нешто што се проживи једном или двапут током нашег студирања, него је то ритуал који постаје део нашег живота.“
У Србији не само да неће бити никаквог економског бољитка, већ сам сасвим сигуран да нас чека финансијски крах.
ЗНАК „ДЕЛТА КАПА ЕПСИЛОН“ БРАТСТВА

Кратка веза: http://nasisrbija.org/?p=11840
       

План Лазара Крстића: Нова задуживања, отпуштање радника, распродаја државне имовине
17. август 2013. | Блиц

Лазар Крстић (Фото: Телеграф)Београд – Како београдски дневни лист “Блиц” у Немањиној 11 сазнаје већ је договорено неколико мера и потеза који ће Крстић повући, међу којима су нова задуживања Србије са дупло већим каматама него што је Србију заджио претходни министар Динкић – путем продаја државних обвезница; продаја Телекома, најпрофитабилнијег српског јавног предузећа који својим приходима редовно попуњује државни буџет Србије и још неколико профитабилних државних компанија. Такође је договорена и реформе великих система које ће се извести тако што ће се отпусти велики број запослених у тим државним службама.
Другим речима, Србију чека сурова приватизација свега што је вредно у нашој држави, где ће највреднији део те имовине завршити у рукама странаца.
Крстић је током синоћног разговора разговарао са потпредседником Владе Александром Вучићем и прихватио да 26. августа на седници Скупштине Србије буде именован за члана Владе и министра финансија.
Први кораци заправо биће спровођење акционог плана који је Крстићу Вучић већ предочио. Тако ће већ у септембру уследити нова продаја државних еврообвезница од милијарду долара, чиме би се обезбедило редовно измирење свих обавеза државе до марта 2014.
„Буџет сада располаже са довољно новца за финансирање свих обавеза. Али Влада је пре месец дана усвојила одлуку да се дозволи нова емисија еврообвезница, ангажован је саветник за овај посао, али се чека најбоља цена на светском тржишту „, објашњава извор „Блица“.
Међутим, Србија данас тешко може да прода државне обвезнице по камати која је добијена пролетос. Тада смо продали записе на седам година уз камату од 4,8 одсто, док је сада цена око 7,5 одсто.
„Чекаће се најбољи моменат, али је већ сада јасно да уколико се обвезнице издају на десет година, цена може бити око 7,5 одсто, док за оне петогодишње морамо понудити камату од 6,1 одсто“, објашњава извор „Блица“.
Нови министар финансија имаће задатак да до краја спроведе решавање питања 179 фирми у реструктурирању, за шта већ постоји план. Тај посао мора да се оконча до средине 2014. године. Осим тога, добиће и налог да изврши наплату заосталих дуговања за порезе од свих активних фирми.
„Током јесени објавиће се позиви за приватизационе саветнике који би припремили тендере за све фирме у власништву државе за које је постигнут консензус о продаји. Ту су, пре свих, „Ресавица“, али и „Телеком“, који дефинитивно не може да издржи темпо који задаје конкуренција.“
Хоће ли се наћи већински или мањински партнер, питање је процене која ће се донети након изјашњавања свих оних који су до сада показали интересовање за стратешку сарадњу са државом у националном телеоператеру – тврди извор „Блица“.
Представници Владе Србије су, како нам је потврђено, већ започели разговоре са представницима Светске банке о стратешком партнерству у „Дунав осигурању“, док се још увек очекују потенцијални инвеститори у Чачанској банци.
„Могуће је да до краја године Влада Србије понуди на усвајање Скупштини Србије још један ребаланс буџета“, открива извор „Блица“.
Поред тога, током јесени интензивно ће се радити на припреми свега онога што би у наредној години омогућило Србији истинске структурне реформе, о којима се овде претходну деценију само причало.
„Отвориће се разговори о реформи пензијског, здравственог, просветног система. Од наредне године ћемо свакако морати да извршимо озбиљнију контролу рада јавних предузећа, али и да почнемо са давно обећаним послом смањења броја запослених у јавном сектору и државној управи“, тврди извор „Блица“.
У Влади Србије, како нам је речено, очекују и нове предлоге, али су ипак свесни да нико нема чаробни штапић за брзо решење нагомиланих проблем.
Хитан разговор са Светском банком
Светска банка је по објављивању информације да Млађан Динкић више неће бити министар финансија објавила да ова институција повлачи свој предлог да Србији одобри 200 милиона долара намењених буџету.
У Влади се, ипак, надају да ће по објављивању акционог плана Владе Светска банка променити мишљење.
Већ данас ће се, како нам је потврђено, први потпредседник Владе Александар Вучић видети са директорком Светске банке за земље западног Балкана

Hohštapler

#6467
...moj deda stric ima sad 70godina, ceo ¾ivot je majstor, sertifikovani varilac.
(Inaèe, prvi put sam se u ¾ivotu vozio na motoru tako ¹to me je on provozao. Pro¹le godine je na moto skupu u Mu¾lji dobio nagradu kao najstariji bajker ;) Uvek vozi neke njegove rukotvorine)

On nam prièa pre koji dan dok smo sedeli kod nas u gara¾i i varili radni sto - uèi mene i mog matorog da varimo, da su oni
varili su fabrike, rafinerije, hiljade kilometara cevi, gasovode, naftovode... Radio je u Naftagas monta¾i.
Ja kad to slu¹am, ja ne verujem... Tada je on kao obièan radnik zidao kuæu, vozio nova kola, vodio porodicu na more.
Danas je "radnik" neko ko radi za 30.000 (ako ima sreæe) i ne ¾ivi, veæ pre¾ivljava.
Jedna njegova koja mi se urezala je da "Ovi danas nemaju para da prekreèe ono ¹to smo mi onda sazidali".
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mrle

ba¹ tako. Pozdravi dedu.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 26 Avgust, 2013, 11:29
...moj deda stric ima sad 70godina, ceo ¾ivot je majstor, sertifikovani varilac.
(Inaèe, prvi put sam se u ¾ivotu vozio na motoru tako ¹to me je on provozao. Pro¹le godine je na moto skupu dobio nagradu kao najstariji bajker ;) Uvek vozi neke njegove rukotvorine)

On nam prièa pre koji dan dok smo sedeli kod nas u gara¾i i varili radni sto - uèi mene i mog matorog da varimo, da su oni
varili su fabrike, rafinerije, hiljade kilometara cevi, gasovode, naftovode... Radio je u Naftagas monta¾i.
Ja kad to slu¹am, ja ne verujem... Tada je on kao obièan radnik zidao kuæu, vozio nova kola, vodio porodicu na more.
Danas je "radnik" neko radi za 30.000 (ako ima sreæe) i ne ¾ivi, veæ pre¾ivljava.
Jedna njegova koja mi se urezala je da "Ovi danas nemaju para da prekreèe ono ¹to smo mi onda sazidali".


Prosto obo¾avam kad danas èujem prièe kao:
"bilo je to MO®DA i bolje, ali to je bilo sve na kreditima...",
a svi ljudi koje ja znam su radili za firme koje su radile dobro. Barem je u NS bilo posla i radilo se, PROIZVODILO, izvozilo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Pa i sad smo pod kreditima, al sad nam "pozajme" pare da bi dr¾ava ispaltila plate i penzije a ako dobijemo kredit za most ili put onda njihove kompanije zidaju, rade njihovi radnici i oni dobijaju koncesije...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bokilic

kazu do oktobra ima para za plate..penzije..posle toga...bankrot.....
mislim na rzavne aparate
brmmmm

Boban_m

A kad Lazar Krstic mrdne prstic?

El Jefe

Citat: Boban_m poslato 26 Avgust, 2013, 11:46
A kad Lazar Krstic mrdne prstic?
Stavice ga sebi u dupe,pretpostavljam
Друштво за заштиту од животиња

Hurricane

...sme¹no ali istinito, ovo gore za Krstiæa...
A i istinito je da je Ðeliæ mason, pa i to da je bio u vladi samo da bi kontrolisao ekonomsko uni¹tavanje Srbije, tj. po¹to ni¹ta nije imalo ni da propadne,
bio je tu da spreèi bilo kakav poku¹aj srpskog naroda u smeru napretka..

mareskin

Citat: bokilic poslato 26 Avgust, 2013, 11:45
kazu do oktobra ima para za plate..penzije..posle toga...bankrot.....
mislim na rzavne aparate

Bogami smo onda najebali!!! Jer njima æe dati kad otmu od mene i sliènih.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

a zar vi stvarno mislite da taj krstic dolazi zato sto je wunderkind ?
trenutka stoka ga dize u nebesa kao da je postigao bog zna sta a on samo radi kao savetnik u nekoj stranoj banci koja je i naterala ovu nasu stoku da ga zaposli da bi uzimao kredite i dalje i da zaduzi ovu drzavu toliko da ce nam po glavi igrati a mi necemo smeti da pisnemo
sta mislite sto su madjari izbacili MMF iz drzave?

mareskin

Citat: dzimika poslato 26 Avgust, 2013, 12:19
a zar vi stvarno mislite da taj krstic dolazi zato sto je wunderkind ?
trenutka stoka ga dize u nebesa kao da je postigao bog zna sta a on samo radi kao savetnik u nekoj stranoj banci koja je i naterala ovu nasu stoku da ga zaposli da bi uzimao kredite i dalje i da zaduzi ovu drzavu toliko da ce nam po glavi igrati a mi necemo smeti da pisnemo
sta mislite sto su madjari izbacili MMF iz drzave?


Mislim da neko bez velikog iskustva na rukovodeæim mestima nije pogodan da bude ministar u bilo kojoj dr¾avi. Kod nas je dodu¹e normalno da nesvr¹eni studenti zasednu na rukovodeæa mesta.

E, da i da to ¹to ima veliko iskustvo na rukovodeæim mestima bude na rukovodeæim mestima sa vrlo uspe¹nim rezultatima. Kod nas su svi ovi komunistièki i ini ekonomisti i ministri biv¹i direktori propalih velikih firmi.

Tuga i ¾alost.


Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

nama treba cudotvorac a ne "wunderkind" kako ga nazivaju
a generalno i ja mogu da bude savetnik kao on, nije to neki problem biti, savetujes nekoga da li da ulozis novac ili ne u nesto

PECA BMW

Citat: bokilic poslato 26 Avgust, 2013, 11:45
kazu do oktobra ima para za plate..penzije..posle toga...bankrot.....
mislim na rzavne aparate

ahahahaha .. pa to uvek kaze opozicija .. ali svake godine ista prica na svakih par meseci ... huskaju narod ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !