Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ostoja

Ovi iz "Palate Pravde" su stvarno goveda na kvadrat, nema dileme. A ona dva nesretnika sa Karaburme... Da se razumemo, daleko od toga da ne¹to obo¾avam policiju ali prièa o vi¹esatnom batinanju jednostavno ne pije vodu. Posle takve obrade bude¹ plav kao ¹ljiva, ode¹ kod lekara uzme¹ uverenje, fotografi¹e¹ tragove pa onda prièa¹. Ne bih ba¹ rekao da oni izgledaju "obraðeni" na fotki ispred UC. Zaustavljala me inteventna mnogo puta u autu i na motoru, sa i bez dokumenata, nisam se kurèio i pravio va¾an i nije bilo znaèajnijih problema. A nije da nije bilo razloga da me zadrze do ujutro (nikakv dokument kod sebe, ni za mene ni za vozilo, pri tom ne znam ime vlasnika vozila a imam i neki stari dosije). I ne prebi¹e me, mo¾e biti zato ¹to sam se pona¹ao normalno i nisam imao pribor tipa fantomka/potkapa i plastièni pi¹tolj.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

pit



           Pa niko nece da bije normalnog coweka koji se normalno ponasa. E sad ponekad zazalim za onim wremenima kad je ulicni policajac bio zakon.....sada wisw nw mogu ni da se wide kako setaju ulicama a kamoli da nekog boli kurac za sitne prekrsaje ,kradje i iziwljawanja.
            Recimo pre neko wece u centru Nisa cigancic od 13-14 g sedi sedi sa ortakom na klupi gradske autob.stanice i pewa na saw glas doki zene koje cekaju autobus okrecu glawu od njega i nesto gestikuliraju rukama.
           Pridjem kad mali cigo ga digo i samara ga samo tako.Pridjem mu iza ledja pa mu odwalim dandaru sto sam mogu jacu ,pa jos nekoliko ne znam kolko ...zabrojao sam se, plus 5-6 cipele u dupe ....
           Njemu zakon za tako nesto ne moze nista....ali nekada to malo gowno nije ni smelo da pomislim da uradi tako nesto jer bi ga lokalni pandur odwalio od ziwota.
            Demokratija je na zalost u Srbiji pogresno protumacena pa mogu manijaci i stoka da rade sta oce...na zalost.
            Da je u Americi digo kurac na sred ulice mislim da bi zawrsio u mentalnoj bolnici momentalno...bez obzira sto  je maloletan.

DaChaS


Hurricane

...e ako si mu nalupao dandare, mnogo su se bre oni opustili..

ovde isto, vataju gospoðe, duvaju lepak na ulici u podne, otimaju torbice...

to mora da se re¹ava batinama, kazne ne vrede za njih... para nemaju a u zatvoru im lep¹e nego kuæi koju ni nemaju..

Hohštapler

...o ciganima bolje da ne krenem... paraziti...
Ispred AreneCineplex u NSu sam umalo onog jednog ¹to ¾icari za "parking koji ti je on na¹ao" satro sa zemljom.
Èekam devojku ispred bioskopa i vidim je prekoputa kako parkira, a æoman smrdljivi dotrèao do nje, stao ispred nje i ne da joj da proðe, tra¾i joj pare, jo¹ joj se unosi u facu "Daj pare, ja sam ti na¹ao parking, kako nema¹?!", devojka mi prebledela...
Pretrèim preko i ka¾em mu da se skloni od nje, a on se unese meni u facu i krene isti tekst "Ovo je moj pakring, dao sam joj mesto, daj 50 dinara!"
A iz usta Oxo lepak...
Pa ¹to neka¾e¹ prijatelju!?!  Odma  sam mu dao "telefon" da proveri dal mu je pro¹la uplata... a nije se nadao, oèigledno da ga retko ljudi "poèaste"... seo je malo da odmori, taman da mu poka¾em i koji broj cipela nosim kad veæ sedi na podu, a ova moja me skine sa njega i uvuèe me u kola...
Propade nam bioskop... posle sam morao da je vodim na koncert Aleksandre Kovaè   [slomljenzid]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

monsterbnt

Sve to treba tuci dok se ne usere.....
Smrt SVIMA!!!!

Bojssa

Citat: monsterbnt poslato 17 Avgust, 2013, 00:24Radili su filmskim nikonima zato sto sa digitale jos uvek ne moze da se izvuce toliko uvecanje kao sa filma a ne zato sto nemaju parte za digitalu. Digitala je jeftinija za koriscenje nego film..... Forenzika kod nas je odlicna, ali za ovaj konkretan slucaj malo primenjiva.
Ne, radilo se analognim Nikkon FM2 aparatima iz razloga sto je na sudu digitalna fotografija bila navodno jako `problematicna` jer je postojala ona nasa stara Srpska teorija zavere i foto sopa dok se kod analognih aparata negativ posebno skladisti a moze se naknadno vestaciti u koliko se sumnja na verodostojnost foto dokumentacije, a drugi razlog je taj soi se nije imalo para za digitalce. Sada se koriste digitalci prozumeri i slr u celoj Srbiji a kvalitet fotografija je mnogo bolji.

mkt

Citat: Bojssa poslato 16 Avgust, 2013, 20:35
Citat: MILJAN poslato 16 Avgust, 2013, 19:27
Citat: UFF poslato 15 Avgust, 2013, 22:45
naravno da ne
samo teoretisem sa podacima koji su mi dostupni jos bezan pod utiskom kako se ponasa obezbedjenje u palati pravde


mene zaustavljala interventna milion puta, izvlacila na haubu, pretresala i mene i auto, nalazila u gepeku suzavac i neke lovacke nozeve pa nikad ni samar dobio nisam
NIsi dobio ¹amar jer se nisi nalazio sa fantomskom i pla¹ljivcem ispred menjaènice, banke, pumpe...A da si previ¹e kru¾io tim reonom, ima¹ dosije i poseduje¹ fantomku i pi¹tolj (pla¹ljivac ili pravi) onda bi te tamburali da iscede iz tebe istinu...
Napisah ti gore...: kod nas je forenzika jako lo¹e razvijena i nije kao u jakim zemljama.Stoga je do materijalnih dokaza te¹ko doæi( mikrotragovi, dnk...) ... Staro , dobro batinanje onih sa dosijeom je efektivnije, jetinije i ekspeditivnije..Jebi ga..Tako je kako je...
MAda razumem tvoj stav ali ti nisi kriminalac i nema potrebe da tebe maltretiraju a pogotovo ako se ne opire¹, ne pièkara¹ ih i pravi¹ se pametan...Iskulira¹, i ide¹ dalje...

Evo da ti kazem iz prve ruke, kod nas je forenzika dobro razvijena, imamo kvalitetan i na zalost jako ispraksovan kadar ali nam konstantno fale sredstva i materijali za rad jer smo siromasni kao zemlja, do pre 3 godine se fotografisalo sa Nikonima starim 20 godina, samo jedno Dnk vestacenje kosta vise od 100 eura a vecina praskova i materijala se uvozi iz Holandije i papreno je skupa dok neki djmaci zamenski rekviziti i oprema nisu ni za k... Svedjani nas pomazu materijelno a dolaze i na praksu kod nasih forenzicara jer mi imamo vise od 5 ubistava mesecno, dok oni imaju jedno u sest meseci i to vecinom neke porodicne neresene prilike pa ga rade po nedelju dana. PS. Nemojte mnogo gledati CSI, onde je 60% stvari cisto proseravanje.
jbte i vi se svaceg nagledate tamo kapiram  :o :o :o

MILJAN

#6388
Citat: Bojssa poslato 16 Avgust, 2013, 20:35
Citat: MILJAN poslato 16 Avgust, 2013, 19:27
Citat: UFF poslato 15 Avgust, 2013, 22:45
naravno da ne
samo teoretisem sa podacima koji su mi dostupni jos bezan pod utiskom kako se ponasa obezbedjenje u palati pravde


mene zaustavljala interventna milion puta, izvlacila na haubu, pretresala i mene i auto, nalazila u gepeku suzavac i neke lovacke nozeve pa nikad ni samar dobio nisam
NIsi dobio ¹amar jer se nisi nalazio sa fantomskom i pla¹ljivcem ispred menjaènice, banke, pumpe...A da si previ¹e kru¾io tim reonom, ima¹ dosije i poseduje¹ fantomku i pi¹tolj (pla¹ljivac ili pravi) onda bi te tamburali da iscede iz tebe istinu...
Napisah ti gore...: kod nas je forenzika jako lo¹e razvijena i nije kao u jakim zemljama.Stoga je do materijalnih dokaza te¹ko doæi( mikrotragovi, dnk...) ... Staro , dobro batinanje onih sa dosijeom je efektivnije, jetinije i ekspeditivnije..Jebi ga..Tako je kako je...
MAda razumem tvoj stav ali ti nisi kriminalac i nema potrebe da tebe maltretiraju a pogotovo ako se ne opire¹, ne pièkara¹ ih i pravi¹ se pametan...Iskulira¹, i ide¹ dalje...

Evo da ti kazem iz prve ruke, kod nas je forenzika dobro razvijena, imamo kvalitetan i na zalost jako ispraksovan kadar ali nam konstantno fale sredstva i materijali za rad jer smo siromasni kao zemlja, do pre 3 godine se fotografisalo sa Nikonima starim 20 godina, samo jedno Dnk vestacenje kosta vise od 100 eura a vecina praskova i materijala se uvozi iz Holandije i papreno je skupa dok neki djmaci zamenski rekviziti i oprema nisu ni za k... Svedjani nas pomazu materijelno a dolaze i na praksu kod nasih forenzicara jer mi imamo vise od 5 ubistava mesecno, dok oni imaju jedno u sest meseci i to vecinom neke porodicne neresene prilike pa ga rade po nedelju dana. PS. Nemojte mnogo gledati CSI, onde je 60% stvari cisto proseravanje.
Pa jel ti æita¹ ¹ta sam napisao? Forenzika je kod nas kurac..... KURAC! Ima¹ kompletne laboratorije samo u Beogradu i polu kompletne u nekim veæim gradovima....  U Srbiji dalje jok...Pa onda iz policijskih ispostava moraju da èekaju rezulatte analiza koje po¹alju u veæe gradove dok se operativni tragovi "hlade". A vreme je èesto krucijelni moment u svakom predkriviènom i kriviènom postupku.. Zato lepo policajci lemaju i dolaze do informacija i tragova... Lako se re¹i kada ide lanèano.. A kada nema¹ lice koje æeð da lema¹ veæ samo mikro tragove onda se istraga odu¾iiii nenormalno jer npr. Kraljevo nema laboratortiju nego se pakuje sa svom papirologijom za BG.... Zamisli da svi gradovi imaju laboratorije za DNK analize....  E prc malo to u Srbiji....
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: pit poslato 17 Avgust, 2013, 09:28


         
            Demokratija je na zalost u Srbiji pogresno protumacena pa mogu manijaci i stoka da rade sta oce...na zalost.
            .
Nije u pitanju politièko poimanje socijalno-pravnog instituta demokratije veæ su nam zakoni takvi da su data prevelika prava svima a najmanje policiji...Danas svaki narkoman pribavi 2 svedoka da je policajac prekr¹io pravila upotrebe sredstava prinude i on najebe... A samo je radio svoj posao dok se narkoman otimao...
Tako da jesam pravnik, ali serem im se na dr¾avu, zakone i sve ostalo kada nam je praksa takva..
Cave ab homine unius libri

juga

Citat: pit poslato 17 Avgust, 2013, 09:28


          Pa niko nece da bije normalnog coweka koji se normalno ponasa. E sad ponekad zazalim za onim wremenima kad je ulicni policajac bio zakon.....sada wisw nw mogu ni da se wide kako setaju ulicama a kamoli da nekog boli kurac za sitne prekrsaje ,kradje i iziwljawanja.
           Recimo pre neko wece u centru Nisa cigancic od 13-14 g sedi sedi sa ortakom na klupi gradske autob.stanice i pewa na saw glas doki zene koje cekaju autobus okrecu glawu od njega i nesto gestikuliraju rukama.
          Pridjem kad mali cigo ga digo i samara ga samo tako.Pridjem mu iza ledja pa mu odwalim dandaru sto sam mogu jacu ,pa jos nekoliko ne znam kolko ...zabrojao sam se, plus 5-6 cipele u dupe ....
          Njemu zakon za tako nesto ne moze nista....ali nekada to malo gowno nije ni smelo da pomislim da uradi tako nesto jer bi ga lokalni pandur odwalio od ziwota.
           Demokratija je na zalost u Srbiji pogresno protumacena pa mogu manijaci i stoka da rade sta oce...na zalost.
           Da je u Americi digo kurac na sred ulice mislim da bi zawrsio u mentalnoj bolnici momentalno...bez obzira sto  je maloletan.
Sasvim si u pravu, Pre nekoliko godina je bio poku¹aj da se vrate pozornici, ali nije uspelo. Mislim da se boje da bi ti pozornici mogli da udju u ¹emu sa lokalnim krimosima i eto organizovanog kriminala, a nije retkost da proèitamo da su u izvr¹enju kriviènog dela uèestvovali policajci! Pozornik je znao svakoga ko ¾ivi na njegovom reonu, èim vidi ''strano lice'' on obrati pa¾nju, tako da su provale, te¹ke kradje ... itd, bile u mnogom manjem broju nego danas, znao je ko je èije dete, pa ako napravi sranje, za u¹i pa kod æaleta. To je bila preventiva!!!

pit

 
Citat: juga poslato 18 Avgust, 2013, 08:38
Citat: pit poslato 17 Avgust, 2013, 09:28


           Pa niko nece da bije normalnog coweka koji se normalno ponasa. E sad ponekad zazalim za onim wremenima kad je ulicni policajac bio zakon.....sada wisw nw mogu ni da se wide kako setaju ulicama a kamoli da nekog boli kurac za sitne prekrsaje ,kradje i iziwljawanja.
            Recimo pre neko wece u centru Nisa cigancic od 13-14 g sedi sedi sa ortakom na klupi gradske autob.stanice i pewa na saw glas doki zene koje cekaju autobus okrecu glawu od njega i nesto gestikuliraju rukama.
           Pridjem kad mali cigo ga digo i samara ga samo tako.Pridjem mu iza ledja pa mu odwalim dandaru sto sam mogu jacu ,pa jos nekoliko ne znam kolko ...zabrojao sam se, plus 5-6 cipele u dupe ....
           Njemu zakon za tako nesto ne moze nista....ali nekada to malo gowno nije ni smelo da pomislim da uradi tako nesto jer bi ga lokalni pandur odwalio od ziwota.
            Demokratija je na zalost u Srbiji pogresno protumacena pa mogu manijaci i stoka da rade sta oce...na zalost.
            Da je u Americi digo kurac na sred ulice mislim da bi zawrsio u mentalnoj bolnici momentalno...bez obzira sto  je maloletan.
Sasvim si u pravu, Pre nekoliko godina je bio poku¹aj da se vrate pozornici, ali nije uspelo. Mislim da se boje da bi ti pozornici mogli da udju u ¹emu sa lokalnim krimosima i eto organizovanog kriminala, a nije retkost da proèitamo da su u izvr¹enju kriviènog dela uèestvovali policajci! Pozornik je znao svakoga ko ¾ivi na njegovom reonu, èim vidi ''strano lice'' on obrati pa¾nju, tako da su provale, te¹ke kradje ... itd, bile u mnogom manjem broju nego danas, znao je ko je èije dete, pa ako napravi sranje, za u¹i pa kod æaleta. To je bila preventiva!!!

               Ima pozornika samo sto nemaju ta owlascenja pa onda ko i da i ne postoje.A i ako napise neku prijawu dok dodje do stanice cekace ga 3 urgencije da je pocepa.I onda su izgubili i wolju da bilo sta rade kad nema smisla...a ako nesto i prodje tu je sud koji ce da obori swe to.
                 


Lazic


MILJAN

Cave ab homine unius libri

mkt


juga

Citat: pit poslato 18 Avgust, 2013, 09:12
Citat: juga poslato 18 Avgust, 2013, 08:38
Citat: pit poslato 17 Avgust, 2013, 09:28


           Pa niko nece da bije normalnog coweka koji se normalno ponasa. E sad ponekad zazalim za onim wremenima kad je ulicni policajac bio zakon.....sada wisw nw mogu ni da se wide kako setaju ulicama a kamoli da nekog boli kurac za sitne prekrsaje ,kradje i iziwljawanja.
            Recimo pre neko wece u centru Nisa cigancic od 13-14 g sedi sedi sa ortakom na klupi gradske autob.stanice i pewa na saw glas doki zene koje cekaju autobus okrecu glawu od njega i nesto gestikuliraju rukama.
           Pridjem kad mali cigo ga digo i samara ga samo tako.Pridjem mu iza ledja pa mu odwalim dandaru sto sam mogu jacu ,pa jos nekoliko ne znam kolko ...zabrojao sam se, plus 5-6 cipele u dupe ....
           Njemu zakon za tako nesto ne moze nista....ali nekada to malo gowno nije ni smelo da pomislim da uradi tako nesto jer bi ga lokalni pandur odwalio od ziwota.
            Demokratija je na zalost u Srbiji pogresno protumacena pa mogu manijaci i stoka da rade sta oce...na zalost.
            Da je u Americi digo kurac na sred ulice mislim da bi zawrsio u mentalnoj bolnici momentalno...bez obzira sto  je maloletan.
Sasvim si u pravu, Pre nekoliko godina je bio poku¹aj da se vrate pozornici, ali nije uspelo. Mislim da se boje da bi ti pozornici mogli da udju u ¹emu sa lokalnim krimosima i eto organizovanog kriminala, a nije retkost da proèitamo da su u izvr¹enju kriviènog dela uèestvovali policajci! Pozornik je znao svakoga ko ¾ivi na njegovom reonu, èim vidi ''strano lice'' on obrati pa¾nju, tako da su provale, te¹ke kradje ... itd, bile u mnogom manjem broju nego danas, znao je ko je èije dete, pa ako napravi sranje, za u¹i pa kod æaleta. To je bila preventiva!!!

               Ima pozornika samo sto nemaju ta owlascenja pa onda ko i da i ne postoje.A i ako napise neku prijawu dok dodje do stanice cekace ga 3 urgencije da je pocepa.I onda su izgubili i wolju da bilo sta rade kad nema smisla...a ako nesto i prodje tu je sud koji ce da obori swe to.
                 
Mislio sam na nekada¹nje pozornike koji su poznavali sve stanare u kraju, a i njih poznavali stanari, toga sada vi¹e nema!!! Oni su èuvali red i MIR, nismo kao deca mogli da larmamo od 14 do 17 h!

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

El Jefe

Tako smo mi davnih godina popili komsiju koji je upao u bunar
Друштво за заштиту од животиња