Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

To su dva aspekta price. Rambo je sasvim u pravu sto poziva na zdrav patriotizam, ali u isto vrijeme postoje, na zalost, urgentni slucajevi koji ne mogu da cekaju da zdravstvo ozdravi. Ne mislim da se iko igrao bogova, roditelji nestretne djevojcice, ili neko njima blizak, je pokrenuo akciju i ljudi su se odazvali. I bolje je sto jesu nego da nisu.

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 20 Jul, 2013, 08:27
To su dva aspekta price. Rambo je sasvim u pravu sto poziva na zdrav patriotizam, ali u isto vrijeme postoje, na zalost, urgentni slucajevi koji ne mogu da cekaju da zdravstvo ozdravi. Ne mislim da se iko igrao bogova, roditelji nestretne djevojcice, ili neko njima blizak, je pokrenuo akciju i ljudi su se odazvali. I bolje je sto jesu nego da nisu.

Stoji. Ja sam dao pare isto. I razmi¹ljao sam: va¾no je da smo sve probali, nije mi bilo krivo. Ali sam isto tako svestan da svaki dan neko umire jer nema para. A za ovu operaciju je dato milion jura, pored èinjenice da su ©vabe veæ ranije odbile da operi¹u, jer su ¹anse bile minimalne.

Ja bih na Rambovo samo dodao: kontrola tro¹enja bud¾etskih sredstava - nas to najvi¹e i jebe.  Mislim: prodao bih sve slu¾bene automobile, vile, vikendice, ali i pored toga mi smo siroma¹na zemlja, privreda nam ne radi - treba negde podvuæi crtu i videti dokle se mo¾emo protegnuti (koliko smo dugaèki), pa na osnovu toga praviti strategiju - ¹ta mo¾e iz bud¾eta, ¹ta ne.

Taj tekst ne vidim kao prièu protiv akcije, nego kao prièu za bolju pomoæ svima, solidarnost.


Èitam ovih dana da se roditelji dece obolele od Batenove bolesti bore za pomoæ dr¾ave. Onda èitam o toj bolesti:
100% smrtonosna, deca do¾ive max 12. godinu, a pola tog vremena su vi¹e biljke. Ispada da se pomaganjem samo produ¾ava agonija. Meni prvo pala na pamet eutanazija, a ne skupo leèenje. Opet, mo¾da nisam dobro razumeo kako to ide, izem ga.  Sad - ja ne bih prosuðivao da li treba pare dati za to, ili za ne¹to drugo. Ima ko je struèan za te stvari. Samo vidim da se podi¾e tenzija, pi¹e se o tome - mo¾da na kraju dr¾ava odre¹i kesu i da za te lekove (hranu teènu, ¹ta li). To je samo po sebi mo¾da i lepo, dobro, ali æe onda neko drugi, ko se mo¾e izleèiti, dobiti kurac, a o tome se ne prièa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

dzimika

zar ti stvarno mislis da ce neko dozvoliti da se ratuje? dobicemo naredjenje da im prepustimo sve
prvo ce otcepiti vojvodinu a onda ce dalje ici presevo, bujanovac i medvedja pa onda ce i novi pazar i taj kraj da ode
a ovaj glupi narod ce da cuti na sve to i samo ce saputati svremena na vreme "cuti, moze da bude i gore"

Slaninar

Citat: dzimika poslato 20 Jul, 2013, 10:14
prvo ce otcepiti vojvodinu

Pa ovde je 90% Srba, kakvo crno otcepljenje!?!  Kad bosanci skontaju koliko nas ¹i¹aju, dobiæemo autonomiju i to je to.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

juga

@ monster:  Mo¾da ne treba uèiti decu kako da koriste oru¾je (iznenadio bi se koliko znaju) , ali im treba stalno prièati o bli¾oj istoriji ( i daljoj) i to ko su ¹iptari, hrvati, ''bo¹njaci'', p uèiti ih kako i oni uèe svoju decu ko su Srbi! Sada æe neko reæi da se tako produbljuje netrpeljivost, pa èekaj malo, zar mi da uèimo decu da je gej OK, a oni kako se puca iz strojnice .. u Srbe naravno.!!!!

dzimika

vi ne zelite autonomiju vec drzavu, tj vama pricaju jedno ali sve rade da bi dobili drugo

pit

Citat: juga poslato 20 Jul, 2013, 10:49
@ monster:  Mo¾da ne treba uèiti decu kako da koriste oru¾je (iznenadio bi se koliko znaju) , ali im treba stalno prièati o bli¾oj istoriji ( i daljoj) i to ko su ¹iptari, hrvati, ''bo¹njaci'', p uèiti ih kako i oni uèe svoju decu ko su Srbi! Sada æe neko reæi da se tako produbljuje netrpeljivost, pa èekaj malo, zar mi da uèimo decu da je gej OK, a oni kako se puca iz strojnice .. u Srbe naravno.!!!!

          Podrzao bi owu konstataciju 100%....

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 20 Jul, 2013, 09:28
Naucite decu da koriste oruzje, pogotovo vi sa juga srbije.....
http://www.medio.rs/73505_Danaj:-Ili-Velika-Albanija-ili-novi-rat!.html

Ti se ne seæa¹ kako su pro¹li prethodni ratovi? Ima¹ dete, hoæe¹ da ga ¹alje¹ u rat?

Narednik Lobanja i Vod Smrti - Nagazna mina [Trupa Trupala EP, 2011] (Lyrics in info)


Gledam ne¹to Sej¹ele od jutros.



Citat: dzimika poslato 20 Jul, 2013, 10:50
vi ne zelite autonomiju vec drzavu, tj vama pricaju jedno ali sve rade da bi dobili drugo

Ma jok - to je samo prièa. Oni laju, ali mole Boga da ne dobiju vlast - ne znaju ¹ta bi. Ovako lepo imaju svojih 10% glasova, na osnovu toga, polo¾aje, pare i jebe im se za sve (te ekstremne stranke). Èanak i kompanija su vi¹e na¹kodili ideji autonomije, nego ¹to su pomogli. O ekstremnim mad¾arima da ne prièam.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 20 Jul, 2013, 10:59
Citat: monsterbnt poslato 20 Jul, 2013, 09:28
Naucite decu da koriste oruzje, pogotovo vi sa juga srbije.....
http://www.medio.rs/73505_Danaj:-Ili-Velika-Albanija-ili-novi-rat!.html

Ti se ne seæa¹ kako su pro¹li prethodni ratovi? Ima¹ dete, hoæe¹ da ga ¹alje¹ u rat?


Secam se. I secam se i istorije i kako su prosli svi prethodni ratovi na ovim prostorima. Da li mislis da ce se taj siptar zadovoljiti presevom i bujanovcem..... pre ili kasnije ce i do vojvodine stici...... 4 generacije moje porodice su ratovale, ratovace i peta ako treba..... Kad ti dodje siptar i mudzahedin i pocne da kolje po kuci pitaces se zasto ih niko nije na vreme zaustavio..... To nisu ljudi i razumeju samo metak u celo.
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 20 Jul, 2013, 13:00
Kad ti dodje siptar i mudzahedin i pocne da kolje po kuci pitaces se zasto ih niko nije na vreme zaustavio..... To nisu ljudi i razumeju samo metak u celo.

Tako isto i njih tamo truju: "kad ti doðe Srbin... srbi koljaèi..." i ta sranja. A svugde ima 1% budala, krimosa koji prave sva ta sranja i kojima je do rata. Nisi ni svestan koliko mr¾nje i ksenofobije izbija iz ovog tvog posta.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

K0le

Èitam postove i otvaram okaèene stranice, i svo vreme mi u glavi zvone Maideni "we oil the jaws of the war machine and feed it with our babies.."

farbach

Ratovi na ovim prostorima su stereotipni. Svi nesrbi se udruze sa nekim ko je trenutno jaci i na kraju zajedno popuse. Srbi odnesu pirovu pobedu i ajmo jovo nanovo. Kada se skinu velovi obmane i sarenila koji zamucuju vid i um, vidi se da je ovo verski rat i da ga vodi Vatikan protiv Pravoslavlja. Ne postoji Prvi, Drugi niti Treci rat. Sve su to bitke jednog jedinog rata. Na kraju ce Zapad popusiti, jer samo debil moze da uzme Vavilonsku kulu za svoj simbol, zna se kako prolazi covek u borbi sa Bogom, a nasa braca Muslije, Hrvati i ostali ce slaviti pobedu sa nama. Siptari ne, nece imati nikakvog razloga za slavlje.

MILJAN

#6135
Citat: Slaninar poslato 20 Jul, 2013, 13:52
Citat: monsterbnt poslato 20 Jul, 2013, 13:00
Kad ti dodje siptar i mudzahedin i pocne da kolje po kuci pitaces se zasto ih niko nije na vreme zaustavio..... To nisu ljudi i razumeju samo metak u celo.

Tako isto i njih tamo truju: "kad ti doðe Srbin... srbi koljaèi..." i ta sranja. A svugde ima 1% budala, krimosa koji prave sva ta sranja i kojima je do rata. Nisi ni svestan koliko mr¾nje i ksenofobije izbija iz ovog tvog posta.
Cesto si objektivan ali i lupis za medalju... Boli me qurac sto njima pricaju da mi nevaljamo..ja gledam nas...sta me zabole za njih i sociolsku stranu?  I mi ne crtamo Srbiju preko Albanije,Makedonije i sl. kao oni sto vide dzamahiriju u Srbiji.. A oni to imaju u planu i polako ostvaruju...tako da imam utisak da si dokoni drkadzija,koji nema drugi posao nego da provocira i koprofagise na forumu...






Cave ab homine unius libri

MILJAN

Cave ab homine unius libri

KIZA73

Da su nasi preci razmisljali na foru "jel zelis da ti dete ide u rat" do sada bi smo odavno nestali.
Siptari su nas, svidelo se to nama ili ne, dobili kurcom.
Dok nasi kurceviti Srbi sede po kaficima i gazi ih vreme, sipci stancuju decu. Ne moraju vise ni da ratuju. Svuda su vecina.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Slaninar

Citat: MILJAN poslato 20 Jul, 2013, 18:29
tako da imam utisak da si dokoni drkadzija,koji nema drugi posao nego da provocira i koprofagise na forumu...

Kad prièaju o drugima ljudi èesto ka¾u dosta toga o sebi.    [thumb_up]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

juga

Citat: KIZA73 poslato 20 Jul, 2013, 19:51
Da su nasi preci razmisljali na foru "jel zelis da ti dete ide u rat" do sada bi smo odavno nestali.
Siptari su nas, svidelo se to nama ili ne, dobili kurcom.
Dok nasi kurceviti Srbi sede po kaficima i gazi ih vreme, sipci stancuju decu. Ne moraju vise ni da ratuju. Svuda su vecina.
Taèno tako,ljudi nisu postavljali pitanje, da li trebaju  braniti  svoje ognji¹te, odlazili su u rat jer su bili hrabri i èasni, pravili su decu pre odlaska u boj, jer su bili svesni da se mo¾da neæe vratiti. Danas je druga prièa, nema èasti i hrabrosti, ka¾u: ¹to da idem u rat, i za koga da ratujem? Niko ne shvata da je to za na¹u decu !Ne ka¾em da treba srljati u rat, ali ako dodje do toga, ne treba be¾ati nego èasno se odazvati!!!