Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zVuk

naslov kaze uhvatili lopova, a oni priveli lika koji je samo pokusavao da odbrani svoje ustavom zagarantovano pravo na slobodu kretanja.......s' obzirom da nikog nisu pretresali, znaci da su lika protiv pravno lisili slobode.....to ima samo u srbiji....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mkt

kapiram da bih i ja odlepio da 10min stojim u punom busu ,tako da bi  i mene priveli bzvz
debilizam
jbga svako svoje treba da cuva ,sta da joj se radi,a ljudi debili cute i cekaju da neko prvi pokrene lavinu

eclipse4

Citat: Boban_m poslato 11 Jul, 2013, 16:38
Al Stanija ima glascinu ;D

Eclipse sto ne napisa da nije gola, dzaba odgledah citavu ovu torturu [prebicute]

a sto samo ja da se patim ;)


Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che


MILJAN

Cave ab homine unius libri

Lazic

E ovo je trip, 400km/s...:o Na tim brzinama, vremenska dilatacija je itekako merljiva...:o ©teta ¹to 95% Srba nema pojma ¹ta sam sad napiso...[facepalm]

http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/781282-cunami-na-povrsini-sunca

Boban_m

U koji procenat ti spadas? ;D :-*

Lazic

A ¹ta sam to napisao...??? :o :-*

eclipse4

u onih 1% od 5% sto su znali ali zaboravili ;)


MILJAN

Citat: Laziæ poslato 12 Jul, 2013, 22:46
E ovo je trip, 400km/s...:o Na tim brzinama, vremenska dilatacija je itekako merljiva...:o ©teta ¹to 95% Srba nema pojma ¹ta sam sad napiso...[facepalm]

http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/781282-cunami-na-povrsini-sunca
Hebe¹ Lorentzove transformacije.... Sve je to irelevantno.... A fizika je tu jasna...  :D

 NAma su Asteroidi jedina realna pretnja uvek..
Cave ab homine unius libri

Lazic

:D

Naravno, jedino je pitanje, nama ili deci, unucima, praunucima, povremeno neki tresne i dobro prome¹a karte u prirodi... Do sada smo imali sreæe...:D

Hohštapler

Laziæu, prijatno si me iznenadio èinjenicom da se u slobodno vreme bavi¹ metafizikom...
De' objasni nam malo to oko vremenske dilatacije...
Ja znam (èitao kod Hokinga) da je polje prostor-vreme zakrivljeno u blizini velike mase (on to zove pita sa vi¹njama) i da vreme teèe br¾e u polju bli¾e masi.. jel to?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

#6055
Ja nemam pojma ¹ta je vremenska diletacija. Znam za teoriju relativiteta i to da vreme protièe sporije ¹to si bli¾e brzini svetlosti, da predmeti izgledaju drugaèije ¹to se br¾e kreæu, ali kontam da ovo nema veze sa tim?

Ima i neka prièa sa klatnom, kad se pomera, ali kroz magluuuuuuuuuuu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Jul, 2013, 13:47
Laziæu, prijatno si me iznenadio èinjenicom da se u slobodno vreme bavi¹ metafizikom...
De' objasni nam malo to oko vremenske dilatacije...
Ja znam (èitao kod Hokinga) da je polje prostor-vreme zakrivljeno u blizini velike mase (on to zove pita sa vi¹njama) i da vreme teèe br¾e u polju bli¾e masi.. jel to?

Sve je to povezano, ono ¹to je meni upalo u oèi sa ovim hiper brzim cunamijem po suncu, je da na tim brzinama je veæ lako merljivo(u teoriji) usporenje vremena u odnosu na statiènog posmatraèa, tj vremenska dilatacija...:D Naravno potreban bi bio neko da surfuje na onom talasu, natovaren atomskim satom koji je sinhronizovan sa istim takvim, samo statiènim...:D Raðeno je to veæ na zemlji, stavljali su atomski sat u avion i izmerili da kasni u odnosu na isti takav na zemlji... Mo¾da najbolji primer su sateliti za gps, na njima satovi namerno ¾ure malo da bi kompenzovali usporenje izazvano brzinom rotacije u orbiti... Da ne ¾ure, gre¹ka u lociranju bi bila 11km na dan...:o

mareskin

Citat: Slaninar poslato 13 Jul, 2013, 13:52
Ja nemam pojma ¹ta je vremenska diletacija. Znam za teoriju relativiteta i to da vreme protièe sporije ¹to si br¾e blizini svetlosti, da predmeti izgledaju drugaèije ¹to se br¾e kreæu, ali kontam da ovo nema veze sa tim?

Ima i neka prièa sa klatnom, kad se pomera, ali kroz magluuuuuuuuuuu.

Oèigledno je da vreme sporije teèe dok si na poslu ili na èasu, a br¾e kad si sa nekom devojkom. Neka nam to Hoking objasni?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

mene bas i ne interesuju te vremenske depilacije....

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti