Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 13 Jun, 2013, 22:40
Ovo je sigurno istina:

"Kako to obièno biva u sluèaju e-novina, srpsko pravosuðe je pokazalo efikasnost koja nedostaje kod kriviènih prijava Dr¾avne revizorske institucije, kriviènih prijava protiv dr¾avotvornih huligana koji diluju, prebijaju i ubijaju, procesuiranja u poplavljenim sudovima, procesuiranja preko fotokopiranih “dokaznih” materijala."


A za ovo znate ti, Bog i Lukoviæ je li taèno:

"U oèajnièkom poku¹aju da spreèim ga¹enje e-novina (4 x 99.000, plus Kusturica = kraj jeretièkog medija) pozvao sam se i na, oèito precenjenu, “pa¾nju dobrog privrednika”, suvi¹ne “dobre poslovne obièaje” i glupo “re¹avanje sporova na miran naèin”. Probao sam, naime, da objasnim da u 50 odsto sluèajeva, desnim klikom na fotografiju ne mo¾ete saznati ime autora remek-dela, da u 100 odsto prilika reagujemo na upozorenja autora koja su po pravilu dvojaka (“Potpi¹ite me”, “Uklonite moju fotografiju”), kao i da tu¾bama, ni u jednom spontanom sluèaju, nije prethodilo nikakvo upozorenje, zahtev za uplatu honorara preko tekuæeg raèuna ili bilo kakvo vansudsko re¹avanje spora."

Lukovic klasicno sere i pravi od sebe navodnu zrtvu..... Pre svake tuzbe se posalje zahtev za vansudsko poravnanje. Ukoliko tuzeni to odbije onda se ide na sud. Tuzbe po povredi autorskih prava se generalno brzo resavaju, samo sto pametni prihvate vansudsko poravnanje koje je obicno duplo jeftinije nego sudsko. Prica o tome kako se na desni klik ne moze videti ko je autor fotografije je obicna budalastina..... na desni klik dobijas samo SAVE IMAGE, a sve slike profesionalnih fotografa su u njihovim medijima potpisane, i da je hteo mogao je da sazna ime fotografa, da ga kontaktira, i pita za uslove koriscenja fotografije. Ako je samo koriscen desni klik znaci nije NI POKUSAO da sazna ime fotografa, plati nadoknadu za neciji rad, ili bar dobije dozvolu za koriscenje. To je potpuno identicno kao kad bi uzeo hleb u radnji i pravio se lud za placanje jer na samom hlebu ne pise cena ni da je radnja vlasnik tog hleba pre nego sto ga platis. To sto pise pored negde cena na etiketi radnje nema veze jer jelte ne pokazuje se ista sama od sebe kad pruzis ruku ka polici, vec moras da skrenes pogled sa hleba....

A za ponasanje i stav gospodina Lukovica znam iz licnog iskustva. Kad mu je trazeno da UKLONI sve moje slike koje je bespravno skinuo sa blicovog sajta gde su inace uredno potpisane, dobio sam odgovor da on to NECE da uradi jer na sta ce da lici njegov sajt bez slika..... U pitanju je tacno 112 fotografija koje je uzeo u zadnjih 5 godina..... I sad ja kao njega ne treba da tuzim i trazim nadoknadu? Inace standardne cifre su i vece od ovoga sto njemu traze....
Svakako, umesto da ovo shvati kao upozorenje i konacno nauci lekciju on izigrava zrtvu, i od ljudi koji samo traze da im se plati njihov rad pravi kriminalce..... Sta ce tek reci kad mu stigne kolektivna tuzba..... Kako su svi fotografi u stvari jedna mafija koja njemu jadnom postenom novinaru oce da lupa reket?

Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

Oderi ga bez milosti [thumb_up]

monsterbnt

Naravno da ce da bude odran......tek treba da mu stigne kolektivna tuzba sa stotinak imena iz cele srbije....
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Ti radi¹, fotka¹, normalno je da naplati¹ svoj posao. Tu nema spora.

Sad, ako sam dobro razumeo: on stavi fotografiju. Ti nazove¹, ka¾e¹ da je tvoja, da ko¹ta toliko i toliko, ili da je bri¹e. On te odjebe? Ako je tako, onda treba da se naplati¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Bukvalno tako. Inace su E-novine nekada imale foto redakciju.... ukinuli su je jer ''zasto da placa fotografe kad je internet prepun besplatnih slika....''
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

E, a pre 16-17 godina sam tako voleo da èitam njegove tekstove protiv re¾ima...[facepalm]

zVuk

#5666
Citat: Laziæ poslato 13 Jun, 2013, 21:37
Citat: zVuk poslato 13 Jun, 2013, 20:53
ko smo mi da se mesamo u njihovu kulturu uzivanja u hrani, ma koliko se nama to ne svidja??

Objasni to onima ¹to su ih izjeli kanibali, kako ne mo¾e¹ da se me¹a¹ u neèiju kulturu u¾ivanja u hrani ili kitovima koji su na ivici istrebljenja, jer se japancima di¾e na njih...:o



psi nisu na ivici istrebljenja.....ovi sto su ih pojeli kanibali su se motali po krajevima gde se motaju kanibali i niko ih nije terao da idu tamo isto tako su mogle da ih pojedu i neke divlje zivotinje......mislim da je njima sada sve jedno ko ih je pojeo.....

....ja volim sve zivotinje  i pse i macke i zmije i insekte....na vikendici sad za vikend sam strsljena sam mlatno novinom i onako omamljenog izbacio iz kuce, nisam ga ubio jer kao sto rekoh volim zivotinje, sve.....ali opet nekako ljudi su ljudi iako su ponekad stoka......

....sto se tice mesanja u kulturu, ja prvi ne bih voleo da mi dodju neki egipcani sa peticijom o zabrani jedenja krava i kravljeg mesa, jer krava je za njih sveta zivotinja....

...mene samo iritira ta histerija i te peticije oko toga.....imamo mi mnogo ozbiljnijih peticija da potpisujemo.....na primer da pisemo turcima da nam vrate glavu kneza Lazara....sto je po meni mnogo bitnije nego na koji nacin ce kinezi u kini da jedu pse....

Kad se spoji ponovo telo sa glavom, po proroèanstvu, sti¾e mir, blagostanje i ugled u Srbiju

....ili da pisemo peticiju da nam ameri plate obnovu svu porusenu infrastrukturu u Srbiji sto su nam izbombardovali......

 
Ko se ljuti, uleti mu kruti


Slaninar

Citat: zVuk poslato 14 Jun, 2013, 07:18
Citat: Laziæ poslato 13 Jun, 2013, 21:37
Citat: zVuk poslato 13 Jun, 2013, 20:53
ko smo mi da se mesamo u njihovu kulturu uzivanja u hrani, ma koliko se nama to ne svidja??

Objasni to onima ¹to su ih izjeli kanibali, kako ne mo¾e¹ da se me¹a¹ u neèiju kulturu u¾ivanja u hrani ili kitovima koji su na ivici istrebljenja, jer se japancima di¾e na njih...:o



psi nisu na ivici istrebljenja.....ovi sto su ih pojeli kanibali su se motali po krajevima gde se motaju kanibali i niko ih nije terao da idu tamo isto tako su mogle da ih pojedu i neke divlje zivotinje......mislim da je njima sada sve jedno ko ih je pojeo.....

....ja volim sve zivotinje  i pse i macke i zmije i insekte....na vikendici sad za vikend sam strsljena sam mlatno novinom i onako omamljenog izbacio iz kuce, nisam ga ubio jer kao sto rekoh volim zivotinje, sve.....ali opet nekako ljudi su ljudi iako su ponekad stoka......

....sto se tice mesanja u kulturu, ja prvi ne bih voleo da mi dodju neki egipcani sa peticijom o zabrani jedenja krava i kravljeg mesa, jer krava je za njih sveta zivotinja....

...mene samo iritira ta histerija i te peticije oko toga.....imamo mi mnogo ozbiljnijih peticija da potpisujemo.....na primer da pisemo turcima da nam vrate glavu kneza Lazara....sto je po meni mnogo bitnije nego na koji nacin ce kinezi u kini da jedu pse....

Kad se spoji ponovo telo sa glavom, po proroèanstvu, sti¾e mir, blagostanje i ugled u Srbiju

....ili da pisemo peticiju da nam ameri plate obnovu svu porusenu infrastrukturu u Srbiji sto su nam izbombardovali......

 

Zanimljiva prièa iz USA kad su èoveku panduri uletetli u dvori¹te (oni SWAT, kao iz filmova) jer je èovek klao prase. Nehumano ubisto, ludak, mo¾da æe posle krenuti po kom¹iluku.   :)

Mada ovo sa videa je stvarno surovo.

Naravno, ima puno ozbiljnijih nama va¾nijih problema. Ima mesta gde ljudi umiru od gladi u mukama (mada nisam siguran da su ljudi bolji od pasa  :)   ).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


Lazic

Citat: zVuk poslato 14 Jun, 2013, 07:18
Citat: Laziæ poslato 13 Jun, 2013, 21:37
Citat: zVuk poslato 13 Jun, 2013, 20:53
ko smo mi da se mesamo u njihovu kulturu uzivanja u hrani, ma koliko se nama to ne svidja??

Objasni to onima ¹to su ih izjeli kanibali, kako ne mo¾e¹ da se me¹a¹ u neèiju kulturu u¾ivanja u hrani ili kitovima koji su na ivici istrebljenja, jer se japancima di¾e na njih...:o



psi nisu na ivici istrebljenja.....ovi sto su ih pojeli kanibali su se motali po krajevima gde se motaju kanibali i niko ih nije terao da idu tamo isto tako su mogle da ih pojedu i neke divlje zivotinje......mislim da je njima sada sve jedno ko ih je pojeo.....

....ja volim sve zivotinje  i pse i macke i zmije i insekte....na vikendici sad za vikend sam strsljena sam mlatno novinom i onako omamljenog izbacio iz kuce, nisam ga ubio jer kao sto rekoh volim zivotinje, sve.....ali opet nekako ljudi su ljudi iako su ponekad stoka......

....sto se tice mesanja u kulturu, ja prvi ne bih voleo da mi dodju neki egipcani sa peticijom o zabrani jedenja krava i kravljeg mesa, jer krava je za njih sveta zivotinja....

...mene samo iritira ta histerija i te peticije oko toga.....imamo mi mnogo ozbiljnijih peticija da potpisujemo.....na primer da pisemo turcima da nam vrate glavu kneza Lazara....sto je po meni mnogo bitnije nego na koji nacin ce kinezi u kini da jedu pse....

Kad se spoji ponovo telo sa glavom, po proroèanstvu, sti¾e mir, blagostanje i ugled u Srbiju

....ili da pisemo peticiju da nam ameri plate obnovu svu porusenu infrastrukturu u Srbiji sto su nam izbombardovali......

 

Nisam ni obratio pa¾nju na peticiju, a ni hteo da te iritiram istom... :-* I opet ponavljam ne sporim kinezima pravo da jedu pse, samo bre prvo ubij veèeru, jel to mnogo te¹ko...??? :o

I krave su svete Indijcima, ne Egipæanima bre, you pillock...:P

A ¹ta æemo sa Japancima i kitovima, kitovi su "samo" 40 miliona godina na planeti, a izesmo ih za 100 godina, dodu¹e ne samo Japanci, ali oni danas jedini odbijaju da prekinu sa lovom i takoðe su im metode za ubijanje vrlo onako ba¹...




zVuk

hvala na ispravci, ali sve jedno kome je krava sveta indijcima ili egipcanima , u svakom slucaju im  ne bih dozvolio da mi sole pamet po tom pitanju.....

...a za japance i njihove kitove prosto ne znam sta da kazem......evo rasplako sam se......mozda bi mogli da napisemo neku peticiju.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic

Jebe¹ peticije, atomska bomba je zakon, pitaj Japance...:P

Plazma Keks

Citat: zVuk poslato 14 Jun, 2013, 13:53
hvala na ispravci, ali sve jedno kome je krava sveta indijcima ili egipcanima , u svakom slucaju im  ne bih dozvolio da mi sole pamet po tom pitanju.....

...a za japance i njihove kitove prosto ne znam sta da kazem......evo rasplako sam se......mozda bi mogli da napisemo neku peticiju.....
indijcima je krava sveta zivotinja, ali itekako vole da se caste sa svetinjom ;D

Lazic

Stvarno, ni to nisam znao...

zVuk

vidi ga ovaj plazma....samo izmislja nesto....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Alchemist

Citat: Laziæ poslato 13 Jun, 2013, 22:52
Citat: Alchemist poslato 13 Jun, 2013, 16:55
[facepalm] [facepalm] [facepalm] [facepalm] [facepalm] [facepalm] [facepalm]

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/gimnazijalci-pomerili-maturu-zbog-jk/21791

Laziæuuuuuuu gde je ta hidrogenska bombaaaaaaaaaaa 

Evo, idem da je tra¾im... [facepalm] ©ta li se tek slu¹a po struènim ¹kolama, kad gimnazijalci imaju takav ukus, ne bi me zaèudilo ni vole da jedu crkotinu, ako slu¹aju ono... [facepalm] [facepalm]

Aj po¾uri, dok nisu poèeli da se razmno¾avaju  [facepalm]
You're just jealous cause voices are talking to me


mareskin

Citat: Laziæ poslato 14 Jun, 2013, 14:02
Jebe¹ peticije, atomska bomba je zakon, pitaj Japance...:P

Slu¹aj `vamo Laziæu!!! Odmori malo od tih cigara dok se ne seti¹ gde si zaturio tu bombu!!! :P
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња