Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Citat: Burazer poslato 06 Jun, 2013, 23:45
Izvrcu nam istoriju od pre 10-20 godina, a mi raspravljamo kako je bilo pod turcima..
Nazalost ovo je istina ali i sustina. Ako ne mozemo da se slozimo, a ne mozemo (imamo polarizovano javno mnjenje oko skoro svega) oko toga sta nam se pred ocima desavalo i desava, cemu onda price o tome sta je bilo prije nekoliko vijekova.

balcan girl

svi srbi pod jednu sljivu :D kako rece kremansko prorocanstvo :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

A taman sam pomislio da razumijem sustinu autorskih prava...

monsterbnt

Eto.....englezi su odlucili da se prave englezi i da odjebu sve..... Sad vise nije tvoje osim ako ne latis da bude tvoje, i ako ti bilo ko uzme nesto sto si stvorio moze da ga preprodaje bez da cak i pita a kamoli da ti da pare..... Bas me zanima koliko ce ovim nasim idiotima trebai vremena da iskopiraju...
Smrt SVIMA!!!!

dzimika

kod nas je odavno vec tako
drugar pre par godina otisao u sokoj ili koja je vec institucija za muziku, pita ga ona zena tamo sto to radi, on joj kaze da hoce da zastiti svoju pesmu
kaze mu ona, dzabe to radis, kovac ce da uzme 2/3 a ostatak malo da preradi i ti mu nista ne mozes

monsterbnt

Muziku je najteze zastititi, fotografiju je najlakse. Svaka izmena se jasno vidi, i dolazi kao dodatna stavka na tuzbu.....
Primer kod nas.... Cifre su standardne koje sud dodeljuje ali u nekim slucajevima, ako jedini imas takvu sliku ili je neka zestoka eksluziva mogu biti i visestruko vece
1. - Kradja fotografije - 50.000 din
2. - Nepotpisivanje autora - 30.000 din Al cak i da potpises to ne znaci da nisi ukrao....
3. - Unistavanje fotografije - 30.000 din - bilo sta da se promeni u odnosu na originalnu sliku - crop, levelsi, doterivanje boje....cak i peglanje lica
4. - Arhiviranje ukradene fotografije - 50.000 din.... Znaci ne samo da si ukrao nego si i stavio u arhivu sa namerom da je ponovo koristis..... Svako ponovno objavljivanje se racuna po toj cifri....

U jednom momentu su nasi fotografi popizdeli i poceli sve zive da tuze za kradju tako da je to sada uglavnom prestalo da se radi.....
Jedini izuzetak je RTS koji masovno krade, stavlja na svoj sajt, gubi tuzbe ali nikada ne dobijes pare..... Drzava njima jedinima NECE da radi prinudnu naplatu.... Tijanicu CRKNI!!!
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Citat: mi¹ko_kolo poslato 06 Jun, 2013, 23:32
Citat: Laziæ poslato 06 Jun, 2013, 23:27

Ne branim nikoga, ali ja od roðenja ¾ivim pod okupacijom... Prvo komunisti '45-te do 2000-te, pa njihova deca u raznim oblicima do dana dan¹njeg... [facepalm]

Kom¹o, to se zove diktatura a ne okupacija. Okupacija je ne¹to drugo. Ni meni se ta diktatura ni malo ne dopada ali nikako da se naðe kritièna masa...


Okreni obrni ne valja...

pit

Citat: Laziæ poslato 07 Jun, 2013, 09:53
Citat: mi¹ko_kolo poslato 06 Jun, 2013, 23:32
Citat: Laziæ poslato 06 Jun, 2013, 23:27

Ne branim nikoga, ali ja od roðenja ¾ivim pod okupacijom... Prvo komunisti '45-te do 2000-te, pa njihova deca u raznim oblicima do dana dan¹njeg... [facepalm]

A sta bio ti Lazicu hteo da zivis u nekoj komuni...e pa ne moze bato...ima placas bre sve ovde i poreze i tv pretplatu ,struju cak....

Kom¹o, to se zove diktatura a ne okupacija. Okupacija je ne¹to drugo. Ni meni se ta diktatura ni malo ne dopada ali nikako da se naðe kritièna masa...


Okreni obrni ne valja...


El Jefe

Citat: monsterbnt poslato 07 Jun, 2013, 09:49
Muziku je najteze zastititi, fotografiju je najlakse. Svaka izmena se jasno vidi, i dolazi kao dodatna stavka na tuzbu.....
Primer kod nas.... Cifre su standardne koje sud dodeljuje ali u nekim slucajevima, ako jedini imas takvu sliku ili je neka zestoka eksluziva mogu biti i visestruko vece
1. - Kradja fotografije - 50.000 din
2. - Nepotpisivanje autora - 30.000 din Al cak i da potpises to ne znaci da nisi ukrao....
3. - Unistavanje fotografije - 30.000 din - bilo sta da se promeni u odnosu na originalnu sliku - crop, levelsi, doterivanje boje....cak i peglanje lica
4. - Arhiviranje ukradene fotografije - 50.000 din.... Znaci ne samo da si ukrao nego si i stavio u arhivu sa namerom da je ponovo koristis..... Svako ponovno objavljivanje se racuna po toj cifri....

U jednom momentu su nasi fotografi popizdeli i poceli sve zive da tuze za kradju tako da je to sada uglavnom prestalo da se radi.....
Jedini izuzetak je RTS koji masovno krade, stavlja na svoj sajt, gubi tuzbe ali nikada ne dobijes pare..... Drzava njima jedinima NECE da radi prinudnu naplatu.... Tijanicu CRKNI!!!
Zaboravio si jednu stvar.Slikanje osobe bez njene dozvole i objavljivanje te slike  100.000
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Citat: pit poslato 07 Jun, 2013, 09:55
A sta bio ti Lazicu hteo da zivis u nekoj komuni...e pa ne moze bato...ima placas bre sve ovde i poreze i tv pretplatu ,struju cak....

E neæu i ne plaæam ni¹ta od navedenog...:P



@Monster:
vide li Tijaniæa skoro, bio bi jednom nogom u grobu da mo¾e da doðe do njega...:o

monsterbnt

Citat: El Jefe poslato 07 Jun, 2013, 10:04
Citat: monsterbnt poslato 07 Jun, 2013, 09:49
Muziku je najteze zastititi, fotografiju je najlakse. Svaka izmena se jasno vidi, i dolazi kao dodatna stavka na tuzbu.....
Primer kod nas.... Cifre su standardne koje sud dodeljuje ali u nekim slucajevima, ako jedini imas takvu sliku ili je neka zestoka eksluziva mogu biti i visestruko vece
1. - Kradja fotografije - 50.000 din
2. - Nepotpisivanje autora - 30.000 din Al cak i da potpises to ne znaci da nisi ukrao....
3. - Unistavanje fotografije - 30.000 din - bilo sta da se promeni u odnosu na originalnu sliku - crop, levelsi, doterivanje boje....cak i peglanje lica
4. - Arhiviranje ukradene fotografije - 50.000 din.... Znaci ne samo da si ukrao nego si i stavio u arhivu sa namerom da je ponovo koristis..... Svako ponovno objavljivanje se racuna po toj cifri....

U jednom momentu su nasi fotografi popizdeli i poceli sve zive da tuze za kradju tako da je to sada uglavnom prestalo da se radi.....
Jedini izuzetak je RTS koji masovno krade, stavlja na svoj sajt, gubi tuzbe ali nikada ne dobijes pare..... Drzava njima jedinima NECE da radi prinudnu naplatu.... Tijanicu CRKNI!!!
Zaboravio si jednu stvar.Slikanje osobe bez njene dozvole i objavljivanje te slike  100.000

To ne spada pod zakon o autorskim pravima, vec pod zakon o informisanju koji je kod nas prilicno skaredan i omogucuje svma da te tuze za bilo sta sto objavis a da im se ne svidja.... Naravno to NE vazi ako  si na javnom dogadjaju ili na javnom mestu. I tu ne strada onaj ko je napravio fotografiju nego onaj ko je objavio, tako da je fotograf ipak koliko toliko zasticen i ne dolazi u situaciju da bira dal ce dobije otkaz ili tuzbu. Znaci nije kaznjivo slikanje osobe bez dozvole nego objavljivanje fotografije.


@Lazic: Ko ga jebe nije bolje ni zasluzio.....izotima ogromne pare od naroda za reprize repriza i najgori program usvetskoj istoriji, a prilikom toga ne daje, ili daje jadne pare zaposlenima......
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Naravno, samo ¹to ne mogu vi¹e da ka¾em stoka debela, osu¹io se k'o suvarak... Inaèe, pored æaleta novinara ne volim ga veæ 25 godina...:D

UFF

evo mene je slikao i objavio jedan fotograf sa foruma i sad mi dodje 100k za to :D

[attachment deleted by admin]

Plazma Keks

pa ne dodje ti, ako tu sliku nije objavio  :P  [srednjiprst]

Lazic

Citat: UFF poslato 07 Jun, 2013, 11:45
evo mene je slikao i objavio jedan fotograf sa foruma i sad mi dodje 100k za to :D

I nije slikao tebe nego cicu iza, samo si upao u kadar...:P

zVuk

objavio je na sajtu....tj postavio je da se vidi javno......i to sve tri slike....i to znaci da mu dodje 300k a ne 100 kako uff misli.......uffe kad idemo na pivo....??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

dzimika

a ne ne, sad se sjebao, sad kad je uff objavio javno ne dodje mu vise nista :D

Plazma Keks

uff je javno objavio tri slike od fotografa sa foruma koje nisu potpisane i to javno! znaci, uff-a sada mogu da tuze

Lazic

Pogotovo ona riba iza...[rofl]