Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Plazma Keks poslato 29 Maj, 2013, 15:50
slazem se. ali jedni nemaju toliki arsenal naoruzanja da ravnaju citave gradove i koji jos i upotrebljavaju...

Naravno, i treba im jebati sve po spisku zbog toga, ali opet æe najvi¹e stradati deca...[facepalm]

Slaninar

Citat: Plazma Keks poslato 29 Maj, 2013, 15:50
slazem se. ali jedni nemaju toliki arsenal naoruzanja da ravnaju citave gradove i koji jos i upotrebljavaju...

Izrael je u prilièno specifiènoj situaciji. Taj deo, West Bank, je deo prete¾no naseljen Palestincima. Kao na¹e Kosovo.

Sad, tu ima tri opcije:

1) Da ga priznaju, prihvate kao deo Izreala.
Onda bi dobili puno glasaèa Palestinaca, pa bi za 5-10 godina predsednik Izraela bio Palestinac. Naravno, ne daj Bo¾e da ukinu demokratiju, onda bi ih Ameri jebali, pa nek im je 100 jevrejskih lobija.

2) Druga opcija je da dignu ruke od tog dela.
To je zajebano jer je onda Izrael praktièno prepolovljen. Imaju nekih 100 km kopna do obale na sredini zemlje. Jedan organizovan tenkovski napad i ode dr¾ava na pola, pa posle trt-mrt-smrt.

3) Treæa opcija, koju su izabrali.
Ne priznaju West Bank kao deo Izraela, ali kad god krene tu da se gomila oru¾je, vojska, oni upadnu i razjebu.



Surovo, ali to je na neki naèin borba za opstanak. Ne bi ni Palestinci njima ni¹ta bolje, da im prepuste West Bank... tako bar veæina Izraelaca misli.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


Lazic

@slaninar:
Jevreji su odande najureni pre vi¹e hiljada godina, ¹to i nije bilo dobro jer su se rasuli po svetu i zraèili... Ne ka¾em da ih je trebalo pobiti, ali celo sranje je nastalo kad su jebeni englezi koji su upravljali Palestinom, obeæali Palestincima nezavisnost i u isto vreme obeæali Jevrejima nazad "njihovu" teritoriju koju im je obeæao "njihov" bog...[facepalm]


@rtaku:
Ako je ono taèno(a verujem da jeste), vide li kako puèe fukara od jednog pogleda jednog seljaka kome su uzeli sve i koga je boleo kurac...:o

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 29 Maj, 2013, 17:06
@slaninar:
Jevreji su odande najureni pre vi¹e hiljada godina, ¹to i nije bilo dobro jer su se rasuli po svetu i zraèili... Ne ka¾em da ih je trebalo pobiti, ali celo sranje je nastalo kad su jebeni englezi koji su upravljali Palestinom, obeæali Palestincima nezavisnost i u isto vreme obeæali Jevrejima nazad "njihovu" teritoriju koju im je obeæao "njihov" bog...[facepalm]

Upravo tako. Englezi, govorim o spoljnoj politici, politièarima, su najljigavija, najprljavija stoka. Ameri su male mace za njih.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

pa sta je tu cudno, pola sveta su porobili dok su se ameri krckali u jajima

Lazic

Druga polovina sveta, pojma nema da su u stvari englezi i holanðani krivi za sva zla, pa mi tako malo æaskamo na tu temu...:D

farbach

Samo sam hteo da kazem da nismo ni veca ni manja govna nego neka druga govna. A to, kada neko kaze mi smo govna mi je samo lakmus da je covek u konfliktu i da projektuje napolje ono sto je unutra. Ako je ovde tako lose i ljudi su tako primitivni, to mi samo govori da covek koji to tvrdi nije takav, da je bolji. Pa sta se ceka, pasos i gas, svet jedva ceka takvu velicinu. Kada vec zagovara trzisnu utakmicu, hajde da ga vidim da prodaje jos nekom muda za bubrege. Na zalost taj posao se naplacuje samo u Srbiji i na zalost moramo da suzivotarimo.
Definicija im je - ljeba harèe, od njih'ljeba nema.

Setio sam se stare pesmice o cedi jovanovicu, pa da se podsetimo:

POVRATAK ÈEDAJA

Sitnu knjigu tro¹na ruka gradi
Ostarjelog Vo¾da sorabskoga
Pobratimu Knjazu od Vostoka
Od Vostoka, laðe kosmièeske
Krvcom tavnom iz srèanih klijeti:
'E, da mi je mio pobratime
Da se s' tebom u lice i¾ljubim
Da ti svoje pripovjedim jade
©to me, aman, stara spopanu¹e
U zlo doba i na gorem mjestu.
Evo ima nekol'ka godina
Te sam ludo s' pa¹om zavoj¹tio
Sa Salihom, turskom perjanicom,
Mastermajndom elektronske vojne
Sad me tuèe uzdu¾ i poprijeko
Vas mi flotu na èetvero razbi
©atlove mi lake u prah sasu
I radarski sistem zamaðija
Da ne vidim oklen mi kidi¹u
I o glavi pobijeljeloj rade
Ja ti ¹'njima iziæ' na kraj neæu
Niti iznijet' na ramen'ma glavu
A jo¹ manje na glavi kacigu
No mi ¹ilji ubojnog deliju
Ognjenoga Zmaja od Èedaja
©to zaludan na Vostoku sjedi
U azotu teènom ladi jaja
Ra¹èepljuje sojke orbitalne
U mene su tri nejaka sina
I u sva tri srca kano bijeli
Od kuniæa sisanca bubrezi
Mati ih je bagljave rodila
'Ljeba harèe, od njih'ljeba nema.
Hitri telal supraluminalni
Oèas knjigu sitnu liferuje
Galaktièkog s' kraja na kraj ¹ara
A na ruke Knjazu od Vostoka
Kako knjigu protolmaèi Knja¾e
Pusti suzu niz bijelo lice
Sve u ruse brke èekinjaste
I pod njima bradu brenovanu.
'Aoj meni, mio pobratime
Ko te s' pa¹om na mejdan napujda
Nema sile, i nema junaka
Da je pa¹u nadbio Saliha
Tog su, vele, zadojile vile
Te¹kom vodom Rosom sa Vlasine
U njega je snaga gigawattna
A um o¹tar k'o je¾eva bruèka
Od takvoga tebi spasa nema.
Slu¹a Knjaza dijete Èedaj mlado
Pa mu'vako stade besjediti:
Ne budali, Knja¾e od Vostoka
Bri¹i suze pa s' u kolo vataj
I smörgasbord kne¾evski rasprostri
Da namiri¹ tovnoga juno¹u
I njegovog hrta Karavana
Jer æemo ti sjutra baldisati
Izgoneæi kurvu Salih-pa¹u
Iz mi¹ije rupe ðe se skrio.'
Kad to zaèu Knjazu srce skoèi
Izleti mu iz nabreklijeh prsa
Kako mu je lako poskoèilo,
Tako ga je s nogu ukinulo
Mrtav pade Knja¾e od Vostoka
Od dragosti slu¹ajuæ ðetiæa
Kura¾noga Zmaja od Èedaja
Gdje prosipa trice i kuèine
Od labuda prodaje testise.



Lazic

Imenjaèe da oprosti¹, kenja¹...:P Boli mene æo¹e za engleze i ostala govna, mene boli du¹a kad se neko "moj"(navodim jer se osaæam stanovnikom planete zemlje) pona¹a kao govedo...[hello] Da li je to èeda ili neko trie's treæe govno, nije bitno...

MIGE

Citat: Laziæ poslato 29 Maj, 2013, 18:38
Imenjaèe da oprosti¹, kenja¹...:P Boli mene æo¹e za engleze i ostala govna, mene boli du¹a kad se neko "moj"(navodim jer se osaæam stanovnikom planete zemlje) pona¹a kao govedo...[hello] Da li je to èeda ili neko trie's treæe govno, nije bitno...
znas, [blahblah] bre lazicu da sam poceo kao ti da razmisljam...juce me put naneo u trsic,rodno mesto gosn Vuka..i tako ja malo sa gospodzom mojom pricam na celularni i pocnem da joj postavljam neka pitanja u stilu lazica....kako je vuk mogao da obidje celu srbiju za kratko vreme i prikupi toliko umotvorina i prica kad ja cele jebene nedelje ne mogu da stignem da popijem pivo na trafou sa kumom i ortacima i dragisom gancijem???  :o nemam vremena ni da serem ko covek a kamoli nesto drugo...jes kitu on isao i prikupljao...ja mislim da je on vanzemaljac bio il je dosao iz buducnosti,to mi je nekako logicnije....pa onda kao sreo i filipa visnjica i onda su kao peglali nesto zajedno...jeste,milion  :o :P kako ga je sreo??naisao na njega i kao poceli da se druze???pa ja bre ne mogu da nadjem morovic sa navigacijom a oni se kao nasli...ma daj bre,to su sve vanzemaljci  ;)

Lazic

Bata Mige, a da malo do'vati¹ gospoðu, ne zvuèi¹ ba¹ najbolje...:o [rofl] :-*

UFF


UFF


Lazic

Citat: UFF poslato 30 Maj, 2013, 01:40
lazicu kad ces ovo da probas?

http://www.24sata.rs/vesti/svet/vest/novi-trend-opijaju-se-udisanjem-alkohola/91530.phtml

Probao pre 22 godine, ni¹ta posebno, kratko radi, pih... ©mrkanje hloroforma je mnogo bolje, samo nema da se kupi...:D

juga

Mo¾e i eter, nekada je takodje kori¹ten za anesteziju, mo¾e da se nadje , ali je opasan!!!!!

Lazic


MIGE

Citat: Laziæ poslato 30 Maj, 2013, 01:24
Bata Mige, a da malo do'vati¹ gospoðu, ne zvuèi¹ ba¹ najbolje...:o [rofl] :-*
to mi je i ona rekla  [rofl] [rofl]

Lazic


mrle



Pitanje:
 
- Da li bi And¾elina D¾oli odsekla sebi glavu, da je imala 87% ¹ansi da dobije rak mozga?
 
Ovo izgleda kao pitanje za zezanje, ali videæete da to ba¹ i nije tako naivno.




And¾elina D¾oli je deo mudro osmi¹ljene PR profitne ¹eme u industriji gena!

 
©ta se u stvari de¹ava iza javnog istupa And¾eline D¾oli i koji su pravi razlozi za pa¾ljivo skrojenu PR kampanju raspirivanja straha, i za èiji interes?

Izjava And¾eline D¾oli da se podvrgla duploj mastektomiji (hirur¹ko odstranjivanje obe dojke), iako nije imala kancer dojki, nije nevin, spontan, "herojski èin" kako se to portretisalo u medijima. Natural News je sagledao èitav niz sluèajnosti dobrog tajminga za profitnu korporativnu PR kampanju, koja je planirana mesecima, pa se onda dogodilo da koincidira sa dolazeæom odlukom amerièkog Vrhovnog suda u vezi sa validno¹æu patetnih prava na BRCA1 (breast cancer gene).
 
Ovo istra¾ivanje su vodeæi mediji odbili da pipnu. Ovde se vide korporativne finansijske veze, investitori, udru¾enja, vlasnici patenata na ljudske gene, sudski sluèajevi, ¹irenje medicinskog straha, i trilioni dolara dovedenih u pitanje.   

Svi putevi vode na poèetak ¹eme: urednièki uvodnik Njujork Tajmsa pripadne ispoliranom, oèigledno znalaèki napisanom tekstu And¾eline D¾oli, sa pa¾ljivo skrojenim poentama koje se pozivaju na "izbor" kao politièki vrednu kljuènu reè, uz oèiglednu podr¹ku i sopstvenog mu¾a, Breda Pita, koji pa¾ljivo opisuje celokupno iskustvo koristeæi se reèima "ojaèati", "ponos" i "porodica".

Ipak, grm u kom le¾i zec je èinjenica da se objava And¾eline D¾oli naizgled spontatno poklapa sa naslovnicom najnovijeg Pipl Magazina - èasopisa koji je obièno zavr¹en i spreman za ¹tampu tri nedelje pre nego ¹to se pojavi u prodaji. Ta naslovna prièa, ne i zaèudo, koristi isti jezik koji pronalazimo u Njujork Tajmsu: "Njen hrabar izbor", i  "To je i trebalo uraditi". Rasko¹ni jezik prava na izbor nije sluèajnost.

To dokazuje da je And¾elinina objava veoma dobro planirana korporativna  PR kampanja, sa pa¾ljivo skrojenim porukama, dizajniranim tako da utièu na javno mnenje. Ali, na ¹ta bi D¾oli ¾elela da utièe?
 


Pa¾ljivo biran jezik u objavi And¾eline D¾oli, nosi èetiri primetna uticaja



1) Proizvodi strah kod ¾ena ¹irom sveta od raka dojki kroz objavljivanje la¾ne statistike koja uteruje strah u kosti svakome ko ima grudi.


2) Utièe da ¾ene po¾ure da urade proceduru testiranja na BRCA1 gen. Sluèajno se desilo da je to testiranje patentirala visokoprofitna korporacija pod nazivom "Myriad Genetics". Zbog patentnih prava, jedno takvo testiranje ko¹ta 3,000-4,000 USD. Samo testiranje je dolarski multi-milijarderski biznis, ali, samo ako uspeju da zadr¾e prava na patent na osnovu odluke Vrhovnog suda SAD.

3) Prouzrokovalo je vrtoglav skok cena akcija Myriad Genetics (MYGN), najvi¹i u poslednje 52 nedelje.

4) Senzibili¹e javno mnenje koje bi moglo da utièe na odluku Vrhovnog  suda u korist vlasni¹tva jedne koropracije nad ljudskim genima.

Sve ¾ene sveta su navedene da podr¾e And¾elinu D¾oli, a da pojma nemaju ¹ta ona u stvari radi - prodaje te iste ¾ene profitnoj  kancer-industriji. Ali, da bi bolje razumeli ¹ta se dogaða, moramo zaroniti dublje.

Myriad Genetics posti¾e vrtoglavu cenu svojih akcija zahvaljujuæi  And¾elini D¾oli
 
"Kompanija iz Salt Lejk Sitija, Myriad Genetics (MYGN) dr¾i patentna  prava na testove koji su pokazali da glumica ima 87% ¹ansi da dobije rak dojki", pi¹e MarketWatch.com.

I to je samo poèetak. Ako Vrhovni sud bude pod uticajem vrednosti ovog patenta, to bi moglo da znaèi stvaranje industrije vredne trilione dolara u samo nekoliko narednih godina. ©ta vi¹e, MYGN je, kako se navodi u medijima koji se bave finansijama, zrela za spajanje, zato ¹to je deo vruæe industrije ljudskih gena.

"Najveæi svetski prizvoðaè DNK testova i sredstava za analizu, Life Technologies Corp. ka¾e da je spreman da ga preuzme Thermo Fisher Scientific za rekordnih 13,6 milijardi dolara", pi¹e MarketWatch.com
http://anonym.to?http:/www.marketwatch.com/story/genomics-companies-ripe-for-flurry-of-mergers-2013-04-16

©to vi¹e porastu cene deonica MYGN, biæe profitabilnije spajanje za sada¹nje vlasnike. Tako da se majstorski PR And¾eline D¾oli ba¹ potrefio sa nezamislivim milionima dolara va¾nih za neke ljude, koji potra¾uju monopol na patent gena raka dojki koji je nastanjen u ¾enskim telima.
 
Sluèajnost?
Te¹ko.

Patentirati ljudske gene je ogroman biznis!

Danas su oko 20% svih na¹ih gena veæ patentirale velike korporacije i univerziteti.
Kako se obja¹njava u ACLU, "vlasnik patentnog prava na gen ima pravo da sve druge spreèi da prouèavaju, proveravaju ili èak i posmatraju gene. Kao rezultat toga, nauèna istra¾ivanja i testiranja gena su odlo¾ena, ogranièena ili èak prekinuta zahvaljujuæi brizi za patentnim pravima na gene."

To znaèi da korporacije koje imaju u vlasni¹tvu patentna prava na gene, gu¹e nauèna istra¾ivanja, dok poklanjaju sebi monopol koji je iznad "intelektualnog prava" koje vi imate zahvaljujuæi sopstvenom DNK! 

To bi znaèilo da ako Vrhovni sud odluèi da presudi protivno pravima Myriada na patent nad genima, nastao bi presedan koji razoru¾ava celokupnu industriju patentiranog gena, pogaðajuæi trilione dolora buduæeg profita.

Ovo je, verujem, pravi razlog koji stoji iza izjave upuæene javnosti koju je dala And¾eline D¾oli.
To je iskreirano tako da budi emocionalne reakcije kod ¾ena i stvara plodno tle za podr¹ku korporacijama-vlasnicima gena, i tako obezbedi tim korporacijama da Vrhovni sud odluèi da im osigura trilione profita u buduænosti.



Ovo je profitni PR nastup koji poku¹ava da zavede ¾ene i navede ih da podr¾e korporativni sistem patentnih prava i monopola koji æe posle potra¾ivati prava na deo tela svake ¾ive ¾ene na svetu.


La¾ljiva statistika: And¾elininih preteranih 87% rizika

Ima jo¹ ne¹to u prièi koja se tièe BRCA1 i BRCA2 gena. And¾elina D¾oli napadno koristi zabludu statistike da bi zapla¹ila ¾ene tako da poènu da misle da æe ih sopstvene dojke ubiti.

U uvodniku Njujork Tajmsa, D¾oli tvrdi da su joj doktori rekli da ima 87% rizika da dobije rak dojki. Ali, ono ¹to nije rekla, to je da se taj procenat ne odnosi na celu populaciju: to je, zapravo, stari podatak koji je izveden iz konkretnog sluèaja porodica koje imaju u istoriji bolesti zabele¾en veoma visok rizik od nastanka raka dojke.

 
Studija objavljena u National Human Genome Research Institute
http://anonym.to?http:/www.genome.gov/10000939 ,
koju su sproveli nauènici Nacionalnog instituta zdravlja, i otkrili su da je rizik od dobijanja raka dojke povezan sa BRCA1 genom, ali da je ta moguænost znaèajno ni¾a od onoga èime je mahala D¾oli na javnim medijima.

Zapravo, u velikoj sobi sa 600 ¾ena, samo jedna bi mogla da ima mutiran BRCA gen u svom genetskom kodu.
I, ta jedna od 600 koja ima mutaciju, ima rizik od 56% a ne 78%, kako je tvrdila D¾oli.

Tako da ono o èemu stvarno govorimo, to je da jedna od 600 ¾ena ¾ivi sa mutiranim BRCA genom, da manje od polovine razvije rak zbog toga. 
Drugim reèima, samo jedna od 1200 ¾ena sa mutiranim BRCA genom æe dobiti rak dojki.
 
Sada, zahvaljujuæi And¾elini D¾oli i njenom ¹irenju straha preko medija, ¾ena ¹irom zemlje su prestravljene zbog uverenja da ih njihove sopstvene dojke mogu ubiti i da je najbolji naèin da se to predupredi - odseæi ih!

Ovo je su¹tina ovog raspirivanja straha.
Ova moguænost pogaða manje od jedne desetine jednog procenta ¾ena, ali je sada predstavljena kao nacionalna kampanja straha koja æe nahraniti profit na polju dijagnostike i leèenja raka, da ne pominjemo kartele koji dr¾e monopol na ljudske gene.

To je ono ¹to se zaista ovde dogaða.
Ne oèekujte da to proèitate u Njujork Tajmsu.


brm-brm