Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko


eclipse4

za tebe smo zakljucili da si:

Doktor klavijatura vojnog orkestra zdrastveno medicinskog centra krimialistickog odeljenja i sef kabineta za poznate licnosti

dakle prsti seksipil preko krova ;) ;) ;)


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

dzimika

ovo ce da bude zanimljivo :D

Hohštapler

I evo ga...
Upao mu u kuæu, dok su spavali i on i ¾ena i deca...
I kako je mislio da æe proæi?
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/383787/Ubistvo-u-Zarkovu-Nozem-izbo-lopova-koji-mu-je-upao-u-stan-usred-noci
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Plazma Keks

bas me zanima koliku ce kaznu da dobije...
jbm ti sudstvo i pravdu

dzimika

bas bedak, branis sebe i svoje i jos zaglavis u zatvoru zbog toga
jedino mi se to svidja kod amera, mada ni kod njih nije u svakoj drzavi isto

Lazic

#5128
Na vestima jutros su rekli da tu¾ila¹tvo èeka da se zavr¹i uviðaj da vide da li æe uop¹te da podi¾u optu¾nicu protiv èoveka... Meni to zvuèi masu bolje nego pre recimo 10-20-30-40 godina, kada je provalnik realno imao veæa prava nego ¾rtva... Mada je èupavo svakako, sudbina ti u rukama ve¹taka i tu¾ioca...

Nego pitanje za pravnike:
Ako ne podignu optu¾nicu, jel i dalje mo¾e da ga privatno tu¾i porodica pokojnog provalnika...?

Hohštapler

...ako doka¾e da je njega pokojni napao isto no¾em, mo¾da se i izvuèe, ovako, nije smeo da se "brani" no¾em...
jbm ti dr¾avu....  [glavazid]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Pokojni ga je napao ¹rafcigerom... Bar su tako javili...

Burazer

slusao sam neke stavke iz zakona o samoodbrani i ne mogu da verujem da je to tako lose uredjeno.. tipa ako on ima noz i ti mu ga oduzmes, ne smes da ga ubijes jer je njegov aktivni napad prestao cim si mu oduzeo noz??  cirkus ako je to zaista tako, a slusao sam nekog lika na televiziji.. treba uvesti kao u nekim drugim zemljama, cim je na tvom posedu i ugrozavate, ne odgovaras za posledice..
kad ti sreca okrene ledja, sutni je u dupe †∩(◣_◢)†∩

eclipse4

nas zakon je jos uvek tupav,recimo,pozar u zgradi,razbijes prozor i skocis i ti i komsiluk na neki auto kako bi ublazili pad,drzava kaze bravo care super ideja spasao si 10 coveka,ali zato gazda auto kaze,bravo care spasao si 10 ljudi ali te ja tuzim sto si mi unistio auto kao i ostali sa tobom ;)

eclipse4

nazalost ni policija nije u boljoj poziciji,ukoliko neko potegne pistolj na plocajca i puca u pravcu njega,drugi policajac koji je recimo na 5 metara od drugog odnosno ako nije izlozen direktnoj vatri,ne sme upotrebiti svoje oruzije jer nije u opasnosti,znaci uzvraca samo onaj koji je direktno ugrozen.....mada ne verujem da bi iko pametan cekao da opali i na njega da bi izvuko pistolj....al sta ces to je zakon.

takodje ukoliko ti neko na ulici lupa samar,ne smes upotrebiti pesnicu kako bi uzvratio,jer je fakticki odmah prekomerna upotreba sile ccccc......on tebi samar ti njemu samar pa dokle stignete.....

iliti jos glupaviji primer da su kolegi oduzeli oruzje kompletno,iz razloga jer je psovao majku nekom u kafani......i jedan i drugi su svedocili da nije bilo nikakve oruzane pretnje,ali sudija je reko da je ta psovka,mogla biti okidac za mnogo vece posledice....tako da je oruzje oduzeto......al mi nije jasno,kako ne kapiraju da mogu da mi oduzmu svo oruzje,ako ocu nekog da ubijem ubicu ga bre kutljacom,spatulom,crevom za vodu,grabuljom,srpom....... ako treba.....lud narod.

dzimika

moras da skapiras da je njihova duznost da brane statistiku a ne konacan ishod, tipa oni ne zele da ti njega ubijes oruzjem(pistoljem, pusko) vec necim drugim da bi u statistici imali mali procenat ubistava vatrenim oruzjem  [ludak]

Hohštapler

#5135
I sad vidi ovo...
Èovek spavao u kuæi sa porodicom, uleti mu narkomanèina, napadne ga ¹rafcigerom, i on se rva sa budalom, jbg, dohvati no¾ (u glavi mu i ¾ena i dete da ne krene i na njih, proradi mu za¹titnièki instinkt) i ubije govedo, i sad æe jo¹ i na robiji da zavr¹i, bar istra¾no 30 dana...
A ko æe decu 'raniti? ©ta æemo sa tim?
JEBEM TI DR®AVU DA TI JEBEM!

Ajde ba¹ da vidim ko ne bi isto to uradio?!
Ako ga uhapse, treba svi da se dignemo na noge da branimo po¹tenog èoveka, pa stavimo se u njegovu poziciju!
Dokle æe ¹ljam i fukara raditi ¹ta im je volja a po¹ten svet da najebava zbog "pravednog nam zakona"!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pit

Pre 10 godina se desio identican slucaj kod nas dole s tim sto.je vlasnok kuce stigo provalnika i na ogeadi ga izbo nekoliko puta u ledja i ovaj pobego sto metara i umro na ulici...vlasnik kuce je odlezao 4 godine.               

dzimika

iskreno, ja bi se potrudio da ne uspe da pobegne, stavio noz njemu u ruku i rekao da me napao i ja sam se branio

Hohštapler

...nije ba¹ isto, ako ga je on jurio i sustigao i onda izbo...
To veæ nije odbrana sebe veæ napad...

Zajebano je to ¹to je on u¹ao u nameri da ukrade, a ne da ubije, pa onda ti njega napada¹ i ti ispada¹ napadaè...
Dok ne bude ko u Ju¾noj Africi, moj posed je svetinja, nema ti ¹ta da tra¾i¹ tu, moraæe se uvek dokazivati i robijati...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Ivan1979

Nema coveka nema problema  ;)