Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

pit

Citat: Joker poslato 13 April, 2013, 00:49
Sto mrzim kada se ukljucim kasno.... Ajmo smirite strasti... Pit i Slaninar, zuti kartom za obojicu... Ako ne znate da iznostite misljenja onda nemoj ni da to radite...

(na ovo ne zelim odgovor)

[cheers] [cheers] [cheers]

                 Joker-u da li si ti normalan druze...nije ti prvi put da tolerises uvrede na moj racun....prvi je poceo da me vredja i tim krsi pravilo foruma .Evo ako ga ne znas sad cu da ga iskopiram i da ti ga zakacim.
                Da sam ga ja napusio prvi jedva bi cekao da mi puknes bananu mesec dana.

pit


   
NOVO PRAVILO - zabranjeno je vredjanje drugih clanova
28 Decembar, 2010, 15:55 Ocena: 0
   
Ovde je dozvoljena sloboda u izrazavanju i zajebancija ali posto nekoliko forumasa preteruje ubuduce SVAKO KO BUDE JAVNO I DIREKTNO VREDJAO DRUGOG CLANA (bez obzira na razlog) DOBIJE PRIVREMENI BAN i nisu ga admini banovali vec se SAM BANOVAO
Smatrajte ovo za prvo (trenutno jedino) i najvaznije pravilo ovog foruma

Nemorate da mislite kao i urednici, nemorate ni da se slazete sa njima i mozete o tome slobodno i da pisete ali nemojte to ko seljaci da radite
Ako vam neko smeta a ne umete to kulturno i bez uvreda a mu saopstite onda i nemojte ili mu posaljite pp

Jbg pokusali smo bez toga ali izgleda da ne vredi jer ima clanova koji su previse bezobrazni ili su ovde dosli da takve stvari rade namerno a da bi forum opstao njih moramo u tome spreciti
Tako da ako vam se desi da vam je zabranjen pristup forumu potrazite razlog u kanti za smece-post vam je tamo gde mu je i mesto

Pozdrav i uzivajte u ljudskoj komunikaciji na forumu     

Dodatak:
Automatski ban (dobijen nakon 10 minusa) se NE DUPLIRA.
Ban za uvredu (ban od strane nekoga iz uredni¹tsva) SE DUPLIRA!

pit

 STA TEBI OVDE NIJE JASNO, Ako neces ili nesmes da banujem nisi ni trebao da se prihvatas urednicke funkcije ...tj dezurnog cistaca.I prosli put si rekao da ce banujes onog sto me vredjao danima i SLAGAO SI.

misa-pei

Uèiteljice!!!!  :'( :'( :'( :'( Uèiteljice!!!! :'( :'( :'( :'(

Ajde matori, sladi bre. ©ta te boli uvo? Kad se vidite (a sigurno æete se videti), onda prièa.
Država je najveći neprijatelj naroda

Joker

Pit-e, zamolio bih te da ne preterujes i da spustis strasti jer zaboravljas na jednu stvar koju sam ti vec jednom rekao! Nema sta ja ne smem ili necu kada su ovakvi poslovi u pitanju i zato te glupe komentare zadrzi za sebe jer sledeci put neci imati tolerancije! Zaboravljas da ako vec hoces da reagujem, Slaninar ce dobiti bananu na 48 h a ti na dva meseca! Samo reci ako hoces da reagujem!! Nemoj da vas podsecam koja je moja prava funkcija!
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

balcan girl

sto me nerviraju ovi iz severne koreje majkuuuu muuuu :D pa sta cekaju vise oce li da siknu tu granatu da mi malo odmorimo il nece...sto me nervira to oce kaki nece kaki
mislim da je vreme da se malo drugi igraju rata a mi malo da iskuliramo jbg :D  
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Burazer

ako je siknu, mali ameri ce da broje do 100 na prste :D
kad ti sreca okrene ledja, sutni je u dupe †∩(◣_◢)†∩

misa-pei

Nego, ozbiljno, podseti me Irena... ©ta vi ka¾ete na atomsku frku u Korejama?

Koliko to mo¾e da se odrazi na sve nas? Sigurno æe delovi za japanske motore da poskupe, kao i sami motori, ali, globalno, ako idioti stvarno puknu koju atomsku?
Država je najveći neprijatelj naroda

Joker

Ovo je Slaninarov post u kom je preterao

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,6733.msg405563.html#msg405563

A ovo je tvoj Pit-e

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,6733.msg405592.html#msg405592


Ako sam ja covek da ne odreagujem i lepo ti kazem da iskuliratem, nemoj da mi pljujes u facu i kazem kako ja ne smem da radim svoj posao ovde na forumu! Bezobrazan si i teras me da ja odeagujem istom merom a ne zelim da se spustam na taj nivo..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

pit

Citat: Joker poslato 13 April, 2013, 01:04
Pit-e, zamolio bih te da ne preterujes i da spustis strasti jer zaboravljas na jednu stvar koju sam ti vec jednom rekao! Nema sta ja ne smem ili necu kada su ovakvi poslovi u pitanju i zato te glupe komentare zadrzi za sebe jer sledeci put neci imati tolerancije! Zaboravljas da ako vec hoces da reagujem, Slaninar ce dobiti bananu na 48 h a ti na dva meseca! Samo reci ako hoces da reagujem!! Nemoj da vas podsecam koja je moja prava funkcija!


             Iskreno da ti kazem zabole me da li ces da me banujes dva meseca....meni niko ne moze da preti i da me vredja tek tako.Nikoga ne vredjam i ne dozvoljam raznim mamlazima da me vredjaju.A ti tolerises uvrede na moj racun i to ne prvi put.
              Otkako smo se dogovorili da se lepo ponasamo NIJEDNOM nikog nisam uvredio....PA U CEMU JE ONDA PROBLEM?Zbog cega ne banujes one koji vredjaju bezbedno zasticeni iza svog kompjutera.
                Ili kazi aj puj pijke ne vazi sto smo se dogovorili i da pocneo da se napusujemo ponovo ko stoka.

Joker

Nema sta ja tebi da odjasnjavam ili da se pravdam da li je neko zasticen ovde na forumu, ako je to tvoje misljenje, onda od sada idemo drugu pricu...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

pit

Citat: Joker poslato 13 April, 2013, 01:11
Ovo je Slaninarov post u kom je preterao

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,6733.msg405563.html#msg405563

A ovo je tvoj Pit-e

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,6733.msg405592.html#msg405592


Ako sam ja covek da ne odreagujem i lepo ti kazem da iskuliratem, nemoj da mi pljujes u facu i kazem kako ja ne smem da radim svoj posao ovde na forumu! Bezobrazan si i teras me da ja odeagujem istom merom a ne zelim da se spustam na taj nivo..

 E aj da ostavimo teske reci ...nemoj da se spustas na moj nivo i NE MORAS VISE NIKOGA DA BANUJES ako me uvredi...javno te oslobadjam te obaveze.A ja cu uzivo da resavam probleme naravno ako budem imao prilike.

eclipse4

Citat: monsterbnt poslato 12 April, 2013, 23:09
Citat: eclipse4 poslato 12 April, 2013, 21:27
Citat: monsterbnt poslato 12 April, 2013, 20:22
........ali pun mi je kurac kojekakvih dodjosa i skorojevica, izbeglica, socijalno verski i rasno ugrozenih, koji svi pojedinacno imaju veca prava od svih nas koji smo rodjeni u ovom gradu!!!..........

polako drug nemoj se nerviras bez razloga ;)

ja bih ovde dodao da ti u licnoj karti pise srbin a ne beogradjanin,i prema tome nemas nikakva veca prava ni od koga,kome u licnoj karti pise srbija.....pa da si rodjen i na glavnom trgu u beogradu ;) ;) ;)
zar smatras da ti u beogradu kao rodjeni beogradjanin imas vise prava na nesto od recimo nislije kad dodje u beograd? ;)
imas na svoj auto,motor,stan ;)

a o pravima da bi bilo lakse da shvatis pogledaj na to kao recimo kad vidis prazno parking mesto al obelezeno za invalide,s jedne strane moras da potrazis drugo mesto jer na to mesto ima veca prava od tebe onaj koji je recimo bez obe noge.....a sa druge strane,budi srecan sto ih ti imas.....

ebi ga zivot je takav.


a sto se "ne pljacka vas beograd nego vlast tice"....istina......vlast pljacka za svoj dzep ali i za beograd,pogledaj realno,ako hoces,i zapitaj se realno,zasto se srbija ne razvija vec samo beograd?
zasto se srbija ne razvija ravnomerno kao recimo austrija,sto,samo beogradjani pametni umeju da stvaraju a ostala srbija glupa ili sta?

zasto je u beogradu plata tri put veca nego bilo gde u srbiji?jer treba svi da se selimo u beograd?i poljoprivredu ce da radi ko?podpredsednik vlade sa belarusom iz 76 godine?ciji hleba da se jede i od cega da se pravi,da se uvozi?

zasto cela srbija treba da da po jednu mesecnu platu kako bi se videla raskos u beogradu za novu godinu,ja je odavde ne vidim,i ne mogu da uzivam u njoj,zasto bi moji unuci bili u dugu i praunuci jer je u beogradu izgradjen most preko dunava ili ko zna gde a ja i moji unuci necemo preci 5 puta preko njega.....

a to sto pricas da bi se beograd odvojio od svih,istini......bi......jer misli da je strasno jak,ali kad abi svi okrenuli ledja beogradu za maksimum dva dana nastao bi gradjanski rat.

zato nemoj da gledas bas tako na to......svi pljackaju i ponasaju se kao da srbija ne postoji vec samo beograd.....e onda vidis sve ovo stvara gnev u narodu i prema beogradu.
bas zato sto se sve radi za beograd a nista za srbiju.

al jebi ga ni ja ni tu nista nemozemo promeniti pojedinacno.
i misljenja sam da politiku treba definitivno iskljuciti sa foruma ;)

i jos nesto da dodam "jer u ovakvim temama najbolje je da se ogradis kako se neko ne bi uvredio",kad god i gde god sam pomenuo beograd,nisam mislio na zitelje,vec bukvalno na grad......jer ne teras ti nekog da ti okace sijalice za novu godinu po ulici,nit si naredio nekom koliko da plati most,koje sam uzeo za primer.
zato smatram da niko pojedinacno a ni grupno ne treba da bude uvredjen   [cheers]


Beogradjani od sve te pljacke nemaju nista......samo jos vecu kurcinu u bulji......cigan iz kosovske mitrovice ne placa struju, ne placa stan, ne placa registraciju za ''vozilo'', ne placa kazne, ne placa porez, ne placa telefon, ne placa vodu......kad pokrade kablove mi placamo popravku......studentski domovi prepuni crnogoraca i bosanaca na budzetu dok srpska deca to DEBELO placaju.......gej na ulici moze da ti drkne samarcinu i da ne smes da mu vratis da ne budes uhapsen.........izbeglica iz hrvatske koji zivi u centru ima besplatan prevoz...... NARAVNO CAST IZUZECIMA KOJIH JE SVE MANJE!!!

Ljudi ovde rade neprijavljeni, za mizerne plate, bez prava na odmor, bolovanje, slobodne dane, praznike.....devojke moraju da potpisuju ugovore da nece da se udaju i da radjaju decu da bi uopste dobile posao........zivot u beogradu je vise puta skuplji nego bilo gde drugde u srbiji.....kad neka stranka oce pravi sranja dovede kojekakve umno zaostale pristalice iz cele srbije da sruse beograd, a stetu placaju beogradjani......a kad treba da se pljuje onda smo svima prvi na tapetu......te nove godine i ostala sranja placaju BEOGRADJANI a ne srbija, a koliko vidim i po unutrasnjosti se ucenama otimaju pare za trandibale i koncerte moralno politicki podobnih pojedinaca..... (SVIMA POZNAT SLUCAJ IZNUDE MINISTRA MRKONJICA ZA KONCERTE NJEGOVE ''DRAGE'')

E zato mi sve to ide na kurac jer ako mislis da te vlast pljacka onda kazes VLAST PLJACKA a ne Beograd......
A svi koji misle da mi ovde hodamo po zlatnim locnicima i ne znamo sta cemo sa parama jer za sve nas radi tamo neki jadnik iz unutrasjnosti neka probaju da zive ovde onako kako mi zivimo.....SA SVIM POSTOVANJEM GRADA U KOJI DODJU!!!

beograd da nema nista od te pljacke iso bi na dole kao i cela srbija, a ne dok sve okolo propada beograd se gradi i zivi punim plucima i apsolutno sve bolje funkcionise nego bilo gde u srbiji,gde god pokazo prstom na karti,jer cela srbija radi za izgradnju beograda....raspitaj se,jer ja necu ni reci ni pisati,koliko od 100% kapitala cele srbije ide u beograd i koliko se vraca nazad u ostalim opstinama,docices do sokantne informacije....ali kao sto jednom vec reko,nisi ti kriv a to nit zitelji beograda.....al to je glavni grad,mora da se vidi raskos.....isti slucaj ko sa rumunima,putevi svetski,za reklamu,al zagrebi malo van puta,beda i jad.

sve ove izbeglice i ostalo sta si naveo,uzmi lepo zapali stan kucu sve sta imas,samo da te ne provale i bices i ti socialni slucaj,isto.....zar ti mislis da to samo u beogradu ima????
pa nas negotinski hotel nemoze da primi dva gosta jer je prepun izbeglicama,umesto da opstina nesto zaradi,nemoze jer je zauzeto sve,i ovde koriste telefone,struju automobile itd za dz.....pa nije to brate sve samo u beogradu,i ovde pederu da lupis pesnicu ides u zatvor,sta mislis to kod nas nema?
i ovde se isto radi za 15.000 dinara  i ovde neki primaju platu 40.000 pa kad podignu pare duzni su da vrate gazdi 25.000,potpisuju ugovori o neradjanju dece i sve to sto si nabrajo da ne ponavljam.....
i ja se iskreno nadam da cemo se videti u negotinu nekada da te sprovedem kroz prodavnice pa da mi kazes da li je skuplje ovde ili u beogradu,ne pricaj drug ako nesto neznas,jer ti mozda ne dolazis u negotin koliko ja u bg i odlicno znam cene i tu i tamo,da ne pominjem markete i mega markete kojih mi nemamo i gde moze da se pazari i na akcijama itd.....

kad neko pravi sranja i razbija prodavnice i nose najke trenerke itd od 100% njih mozda je 0,1% zavrsilo kod nekog van beograda a jos manje kod nekog poljoprivrednika koga patike i ne zanimaju,a sve to sto se porazbije u beogradu placa upravo taj selja koji nema pojma sta se desilo jer nije imao vremena da slusa na vestima.i tu i tamo ucestvuju osiguravajuce kuce.

a evo jednu informaciju da podelis sa nama ;) kazi mi kada si platio neku stetu ti licno sto su drugi porazbijali,jel neko zakucao na vrata i reko "znas sinoc su razbili butik i odneli 50 D&G dukserica,pa morate da date nesto da bi se steta nadoknadila? ;)
nemoj i ti da zezas previse jer nije bas tako.

i ne pljuju tebe brate kao coveka razumes,previse si se uziveo ko da si ti ceo grad,tako pricas,pljuju mozda ime grada,vladu koja se nalazi u njoj,pljuje mozda sto mate vece plate,bolje gorivo,vise prodavnica,gradski prevoz,lepse mostove,vise rasvete,bolje automobile.....i da ne nabrajam.....jer beograd raste srbija propada a raste parama iz cele srbije.....razumes nije niko pljuvo miku mikica nit peru jovanovica a jos manje tebe ako nisi na vlast a bez obzira sto si iz beograda,jer opet kazem nisi ti kriv nit bilo ko od "normalnih" ljudi kriv sto je sve to tako ;)

i jos nesto tu struju kao i novogodisnje trandibale placa srbija ako neznas a samo jedan delic placa beograd,ako ti je lakse da ti obrazlozim ne placa se pola pola,vec cela srbija,koliko ti toliko i ja.
zato je u beogradu od svih nasih para nesto radjeno,znaci realno ako sam dao jednu ciglu u beograd od moj para ta cigla je moja,al neznam gde je ugradjena ;)

a to o zivljenju u beogradu,brate ispade da ste mutirali ili sta,pa samo vi mozete da se snadjete? ;) ;) ;)
zasto mislis da niko ne bi mogao da zivi i da radi u beogradu?sta je tu komplikovano?
bolje je pitanje zasto bi neko dosao da zivi u beogradu?zasto bi neko morao da se seli uopste u beograd?
ako ja imam ovde fabriku gde mogu da radim i imam platu kao sto je tvoja,navedi mi jedan razlog zasto bih napustio rodno mesto i dosao u bg?
ako imate 20 doma kulture u beogradu,zasto mi nemamo ni jedan?zasto nije moglo biti 19 kod vas i jedan kod nas ili 18 kod vas jedan kod nas i jedan negde drugde (ovo je primer samo)......al nemoze,jer je beograd sad koliko pola srbije,(dotle se doslo,ljudi masovno odlaze u inostranstvo,jer se nema) i tu se ubiraju glasovi,skupljaju poeni...mi sve sto dobijemo je krpljenje rupa pred izbore da bi sakupili poene....sela umiru,uvoz sve veci,umesto da para ostane u drzavi,ona putuje i ne vraca se.

i jos da dodam da recimo ovde vidis na selu nema zgrada,nema toplana,kanalizacija...bla bla bla......
vidis kad se pojavi rupa na putu mi cekamo izbore ili smesamo malter pa je zatrpamo,nemamo beograd putevi ili kako se zove firma,zgrade nemamo pa kad se nesto odroni sa kuce krpis je sam,ne dolaze majstori da to bbesplatno odrade...
mi na selu ovde,ali cekaj ajd uzecu sebe za primer,pa mi posle kazi sta ti placas,registracije za 2 automobila,odrzavanje istih i gorivo,3 traktora odrazavanje istih,jel treba da ti kazem koliko hiljada evra ode godisnje na poljoprivredu a da je zarada mizerna,motor odrzavanje i gorivo,struja,ogrev,dvoje dece,porezi....da skratim......
samo struju placam izmedju 10.000 i 14.000 svaki mesec a za 6 meseci moje grejanje na drva kosta oko 1600evra......ali to nije niciji problem vec licno moj...


a meni licno.....meni je ovde ekstra,i kao sto sam jednom reko kad god mi se digne mogu da podjem odavde,al mi nije ekstra sto gledam kako sve propada,kako nema vise omladine,ubistava,kradje,mrznja,zavist,zloba.....eto to mi nije ekstra.a zasto je tako?zato sto ti je drzava sve rasprodala,zato sto ispada da si glup i neznam da napravis neki noviji model juga nego doso italijan da te uci da pravi automobile,zato sto doso samsung da proizvodi televizore jer EI nis nije znao da pravi televizore,zato sto uvozis krompir a seljak svoj baca i da ne nabrajam vise jer je milijardu stvari za nabrajanje,i pored svega toga sve propada beograd se dize i onda nemoj da te zacudi zasto neko pljuje beograd......beograd a ne tebe,a ti ako si se toliko uziveo u ime beograd ja neznam sta da ti kazem ;)

nadam se da sam te bar malo upoznao sa ostatkom srbije..... [cheers]
i iskreno verujem da te  nisam nicim uvredio,ako jesam,izvini,al se malo raspitaj i o ostatku srbije ;)

eclipse4

stvarno ljudi,ja glasam da zaebemo ovu politiku sa foruma,uvek je lepo dok ne dodje politika na red ;)

balcan girl

da se vratimo na severnu koreju elem, nemaju oni to naoruzanje da roknu amerikance steta al jbg, al eto mogli bi npr nesto tu kod njih ovo ono malo bre i mi da danemo dusom valja se :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

eclipse4

meni ta koreja vise lici na curano,samo se sepure a nista na kraju nece da urade......

balcan girl

pa i meni eclipse al sve se nesto nadam jbg sta ces nada poslednja umire :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

monsterbnt

#4617
Citatsve ove izbeglice i ostalo sta si naveo,uzmi lepo zapali stan kucu sve sta imas,samo da te ne provale i bices i ti socialni slucaj,isto.....zar ti mislis da to samo u beogradu ima?huh?
pa nas negotinski hotel nemoze da primi dva gosta jer je prepun izbeglicama,umesto da opstina nesto zaradi,nemoze jer je zauzeto sve,i ovde koriste telefone,struju automobile itd za dz.....pa nije to brate sve samo u beogradu,i ovde pederu da lupis pesnicu ides u zatvor,sta mislis to kod nas nema?

E o tome i ja pricam....jedemo ista govna kao i ostatak srbije......mozda su nam malo drukciji problemi i troskovi al se na kraju sve svede na isto.......SMRADINE IZ SKUPSTINE SE DEBLJAJU DOK SVI MI OSTALI MOZEMO IL DA JEDEMO GOVNA IL DA UMREMO OD GLADI!!!

Citata to o zivljenju u beogradu,brate ispade da ste mutirali ili sta,pa samo vi mozete da se snadjete? namigujem namigujem namigujem
zasto mislis da niko ne bi mogao da zivi i da radi u beogradu?sta je tu komplikovano?

Nisi me razumeo.....nismo mutirali nego ne zivimo nista bolje od ostatka drzave.....

Kao sto sam u jednom od prethodnih postova naveo......zbog posla jako mnogo putujem i jako dobro znam kako zive ljudi po srbiji......znam i koliko je sve unisteno i razjebano, i osim centra grada nije ni ovde bolja situacija......nekad industrijska rakovica koja je mogla da hrani pola grada sad uglavnom zvrji prazna i razjebana.......firme i radnje se zatvaraju.....pucaju cak i prodavnice hrane.....znaci isto ko u ostatku srbije.....Kazes grade se velelepne zgrade....da.....grade ih kriminalci i moralno politcki podobni pojedinci....i vecina tih zgrada zvrji prazna jer nema ko da kupuje te stanove.....svi zivi su pod kreditima i u dugovima koje ce njihovi unuci placati.....kao i u ostatku srbije......Kazes kad sam placao.......kad su pederi prosle godine pravili neku imbecilnu izlozbu.....blizu slavije....naleti grupa goveda i olupa sva kola na parkingu jer ih murija nije pustila da biju pedere.....mom ocu olupana kola......osiguranje nece da pokrije.....posle 3 dana dolazi jebena inspekcija i pise mu kaznu jer nije uklonio krs sa parkinga.....platio je iz svog dzepa popravku, kao i kaznu........ciganima zapaljen ciganomobil.....dobiju od drzave odstetu, cak i stan.....

Citati ne pljuju tebe brate kao coveka razumes
Itekako pljuju.....ko sto rekoh putujem dosta....desavalo mi se da me izbace iz kafane gde sam seo da jedem SAMO ZATO STO SAM IZ BEOGRADA......kako pomenem odakle sam u najboljem slucaju me ljubazno mrze.......

I da....ne mrzim niti pljujem bilo koga zato sto zivi negde drugde.....pljujem samo one koji imaju manje mozga od kiselog krastavca i ponasaju se kao sto sam gore naveo.......nazalost ..to je izgleda bolest koja se po ovoj zemlji (ukljucujuci i BGD) siri neverovatnom brzinom....


I da ne zaboravim.....
Citat: balcan girl poslato 13 April, 2013, 01:46
pa i meni eclipse al sve se nesto nadam jbg sta ces nada poslednja umire :D

IRENAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!


Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

i da je lansiraju,to ce je skinu cim i poleti,gde ce anti raketni sistem da promasi onoliko cudo ;)

Burazer

Sjeverna Koreja dokumentarac, North Korea documentary
odgledao sam ovo pre nego da krene ova frka i reko samo da im ne kvrcne nesto u glavi ima sve da nas pobiju s tom nuklearkom.. i evo ispade show..

kakva pravila imaju dobro ranije nisu prsli

do skoro nisu imali mobilne telefone
od skoro smeju i kola da imaju ali drzava moze da ih oduzme u svakom trenutku
jednu televizijsku stanicu imaju, i po ceo dan se vrte vojni snimci
bicikla je luksuz
ko u toku nedelje ne zadovolji kvotu na poslu cisti trgove
svaki stranac koji dodje u zemlju vodi se u hotel gde prolazi kroz razne procedure
po izlasku iz zemlje svi uredjaji (kamera, mobilni, fotoaparat, diktafon) se turistima uzimaju na proveru i vracaju ako nema niceg spornog
nemaju pristup internetu, vec imaju neki interni internet (njihov ogranicen)
kad ti sreca okrene ledja, sutni je u dupe †∩(◣_◢)†∩