Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit


mi¹ko_kolo

Neæe biti da su bili manjina. U toj Srpskoj vojvodini samo je Rumuna po zvaniènim podacima bilo vi¹e nego Srba. I to zato jer se teritorija prostirala duboko u sada¹nju Rumuniju.
A za vreme obe seobe, austrijski car je dao teritorije koje su ionako bile slabo naseljene - puste. A Srbi su bili potrebni za odbranu od Turaka.  1+1=?

pit



  Slabo danasnj i klinci znaju svoju istoriju.....vise im odgovara zapadna i komunisticka titova.

Hohštapler

Citat: farbach poslato 12 April, 2013, 22:44
a pre Habzburske monarhije nema istorije? Oni su tu dosli macem, tako su i otisli. Tako ce otici i ovi sto su danas najjaci, a pre toga ce da naprave krsa koliko mogu. Prosli put su Rusi od Nemacke napravili livadu, pa nije pomoglo. Sada ce napraviti rupu i napuniti vodom.

I pre Slovena ovde je bio neko...
Ne smemo biti kruti u pogledu na svet. Nije samo jedna strana crna, druga bela...

Granice su ¾iva stvar, ni jedna nije ucrtana za sva vremena...
Po meni, jedan od razloga smanjenja na¹eg "uticaja" na Kosovu i jeste ta centralizacija dru¹tva, gde je veæina raje oti¹la za hlebom u prestonicu, a ¹to bi ostali kad ¾ivota tamo nema. Nigde industrije, nigde posla... posle su samo oni uzeli ono ¹to su videli da mogu da uzmu... na¾alost, ali tako je.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pit

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 April, 2013, 22:55
Citat: farbach poslato 12 April, 2013, 22:44
a pre Habzburske monarhije nema istorije? Oni su tu dosli macem, tako su i otisli. Tako ce otici i ovi sto su danas najjaci, a pre toga ce da naprave krsa koliko mogu. Prosli put su Rusi od Nemacke napravili livadu, pa nije pomoglo. Sada ce napraviti rupu i napuniti vodom.

I pre Slovena ovde je bio neko...
Ne smemo biti kruti u pogledu na svet. Nije samo jedna strana crna, druga bela...

Granice su ¾iva stvar, ni jedna nije ucrtana za sva vremena...
Po meni, jedan od razloga smanjenja na¹eg "uticaja" na Kosovu i jeste ta centralizacija dru¹tva, gde je veæina raje oti¹la za hlebom u prestonicu, a ¹to bi ostali kad ¾ivota tamo nema. Nigde industrije, nigde posla... posle su samo oni uzeli ono ¹to su videli da mogu da uzmu... na¾alost, ali tako je.


   To je evrosko kosmopolltsko razmisljane ...upravo kako zeli Amerika i E ngleska....ti kao Srbin mora da razmiljas u pravcu ocuvanja srpstva i srpske drzave a ne rasparcavanja iste.Sto englezi ne daju ircima Severnu irsku ili Maldive.

serbduck


Ne bih puno da se mesam ali, ... kad ne bi bilo te Vojvodjanske skupstine koja dnevno trosi   X dinara, pa to pomnozis sa 30 dana...i dobijes jednu mnogo lepu cifru s kojom se nesto moze uraditi... dakle, te pare bi mogle doci do lokalnog nivoa, tj do nas ili vas obicnih ljudi...

  Na zalost, nama ili vama treba ta skupstina, da bi vam neko pricao - kako vas neko drugi krade...

Pa ko vam ( nam ) je kriv? Nek vam ( nam ) ovi pricaju da vas ( nas ) oni kradu ...dok i jedni i drugi zive na vas ( nas ) racun.

  Ipak cini mi se da su za dlaku bezobrazniji ovi u Vojvodjanskoj skupstini jer su kopija ove "vaznije" skupstine...

  Ko ti bre kriv kad ne umes da raspolazes svojim parama, pa moras da napravis skupstinu da ti ona kaze kako ces njima da das, a onda ce oni tebi da vrate qrac da izbijes oci...

  Ko vam ( nam ) je kriv. Kakav narod - takva vlast.

    [cheers]

A ko je kad i gde dosao...sve se to menja... svakih 50 - 100 godina se promeni sastav stanovnistva iz ovih ili onih razloga...

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Hohštapler

Citat: mi¹ko_kolo poslato 12 April, 2013, 22:51
Neæe biti da su bili manjina. U toj Srpskoj vojvodini samo je Rumuna po zvaniènim podacima bilo vi¹e nego Srba. I to zato jer se teritorija prostirala duboko u sada¹nju Rumuniju.
A za vreme obe seobe, austrijski car je dao teritorije koje su ionako bile slabo naseljene - puste. A Srbi su bili potrebni za odbranu od Turaka.  1+1=?

Ne seæam se taènih podataka o odnosu broja stanovni¹tva ali dobro...
Èinjenica je da je ta teritorija zvanièno i realno pripadala Austrijskoj kraljevini.

Taèno je da su Srbi namerno stavljani u pograniènu zonu i slu¾ili kao svojevrsna odbrana kraljevine.
Ne mogu sad da se setim koji je akt bio propisao  taj njihov vladar kojim je definisao njihov status, davno be¹e srednja ¹kola, iako sam imao strogog profu ;)
Kolko se seæam, dobili su zemlju, bili su seljaci, bili su osloboðeni poreza, dobili su velika prava za èuvanje vere (da zidaju crkve), al su morali u ratu da uèestvuju na strani Austrije.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Citat: pit poslato 12 April, 2013, 22:58.ti kao Srbin mora da razmiljas u pravcu ocuvanja srpstva i srpske drzave a ne rasparcavanja iste.Sto englezi ne daju ircima Severnu irsku ili Maldive.

...a odakle tebi da ne razmi¹ljam o tome?
Samo ¹to smatram da rat trenutno nije pametan naèin za to.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pit


           Mozda mi se ucinilio.

monsterbnt

Citat: eclipse4 poslato 12 April, 2013, 21:27
Citat: monsterbnt poslato 12 April, 2013, 20:22
........ali pun mi je kurac kojekakvih dodjosa i skorojevica, izbeglica, socijalno verski i rasno ugrozenih, koji svi pojedinacno imaju veca prava od svih nas koji smo rodjeni u ovom gradu!!!..........

polako drug nemoj se nerviras bez razloga ;)

ja bih ovde dodao da ti u licnoj karti pise srbin a ne beogradjanin,i prema tome nemas nikakva veca prava ni od koga,kome u licnoj karti pise srbija.....pa da si rodjen i na glavnom trgu u beogradu ;) ;) ;)
zar smatras da ti u beogradu kao rodjeni beogradjanin imas vise prava na nesto od recimo nislije kad dodje u beograd? ;)
imas na svoj auto,motor,stan ;)

a o pravima da bi bilo lakse da shvatis pogledaj na to kao recimo kad vidis prazno parking mesto al obelezeno za invalide,s jedne strane moras da potrazis drugo mesto jer na to mesto ima veca prava od tebe onaj koji je recimo bez obe noge.....a sa druge strane,budi srecan sto ih ti imas.....

ebi ga zivot je takav.


a sto se "ne pljacka vas beograd nego vlast tice"....istina......vlast pljacka za svoj dzep ali i za beograd,pogledaj realno,ako hoces,i zapitaj se realno,zasto se srbija ne razvija vec samo beograd?
zasto se srbija ne razvija ravnomerno kao recimo austrija,sto,samo beogradjani pametni umeju da stvaraju a ostala srbija glupa ili sta?

zasto je u beogradu plata tri put veca nego bilo gde u srbiji?jer treba svi da se selimo u beograd?i poljoprivredu ce da radi ko?podpredsednik vlade sa belarusom iz 76 godine?ciji hleba da se jede i od cega da se pravi,da se uvozi?

zasto cela srbija treba da da po jednu mesecnu platu kako bi se videla raskos u beogradu za novu godinu,ja je odavde ne vidim,i ne mogu da uzivam u njoj,zasto bi moji unuci bili u dugu i praunuci jer je u beogradu izgradjen most preko dunava ili ko zna gde a ja i moji unuci necemo preci 5 puta preko njega.....

a to sto pricas da bi se beograd odvojio od svih,istini......bi......jer misli da je strasno jak,ali kad abi svi okrenuli ledja beogradu za maksimum dva dana nastao bi gradjanski rat.

zato nemoj da gledas bas tako na to......svi pljackaju i ponasaju se kao da srbija ne postoji vec samo beograd.....e onda vidis sve ovo stvara gnev u narodu i prema beogradu.
bas zato sto se sve radi za beograd a nista za srbiju.

al jebi ga ni ja ni tu nista nemozemo promeniti pojedinacno.
i misljenja sam da politiku treba definitivno iskljuciti sa foruma ;)

i jos nesto da dodam "jer u ovakvim temama najbolje je da se ogradis kako se neko ne bi uvredio",kad god i gde god sam pomenuo beograd,nisam mislio na zitelje,vec bukvalno na grad......jer ne teras ti nekog da ti okace sijalice za novu godinu po ulici,nit si naredio nekom koliko da plati most,koje sam uzeo za primer.
zato smatram da niko pojedinacno a ni grupno ne treba da bude uvredjen   [cheers]


Beogradjani od sve te pljacke nemaju nista......samo jos vecu kurcinu u bulji......cigan iz kosovske mitrovice ne placa struju, ne placa stan, ne placa registraciju za ''vozilo'', ne placa kazne, ne placa porez, ne placa telefon, ne placa vodu......kad pokrade kablove mi placamo popravku......studentski domovi prepuni crnogoraca i bosanaca na budzetu dok srpska deca to DEBELO placaju.......gej na ulici moze da ti drkne samarcinu i da ne smes da mu vratis da ne budes uhapsen.........izbeglica iz hrvatske koji zivi u centru ima besplatan prevoz...... NARAVNO CAST IZUZECIMA KOJIH JE SVE MANJE!!!

Ljudi ovde rade neprijavljeni, za mizerne plate, bez prava na odmor, bolovanje, slobodne dane, praznike.....devojke moraju da potpisuju ugovore da nece da se udaju i da radjaju decu da bi uopste dobile posao........zivot u beogradu je vise puta skuplji nego bilo gde drugde u srbiji.....kad neka stranka oce pravi sranja dovede kojekakve umno zaostale pristalice iz cele srbije da sruse beograd, a stetu placaju beogradjani......a kad treba da se pljuje onda smo svima prvi na tapetu......te nove godine i ostala sranja placaju BEOGRADJANI a ne srbija, a koliko vidim i po unutrasnjosti se ucenama otimaju pare za trandibale i koncerte moralno politicki podobnih pojedinaca..... (SVIMA POZNAT SLUCAJ IZNUDE MINISTRA MRKONJICA ZA KONCERTE NJEGOVE ''DRAGE'')

E zato mi sve to ide na kurac jer ako mislis da te vlast pljacka onda kazes VLAST PLJACKA a ne Beograd......
A svi koji misle da mi ovde hodamo po zlatnim locnicima i ne znamo sta cemo sa parama jer za sve nas radi tamo neki jadnik iz unutrasjnosti neka probaju da zive ovde onako kako mi zivimo.....SA SVIM POSTOVANJEM GRADA U KOJI DODJU!!!
Smrt SVIMA!!!!

pit


mi¹ko_kolo

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 April, 2013, 23:02
Citat: mi¹ko_kolo poslato 12 April, 2013, 22:51
Neæe biti da su bili manjina. U toj Srpskoj vojvodini samo je Rumuna po zvaniènim podacima bilo vi¹e nego Srba. I to zato jer se teritorija prostirala duboko u sada¹nju Rumuniju.
A za vreme obe seobe, austrijski car je dao teritorije koje su ionako bile slabo naseljene - puste. A Srbi su bili potrebni za odbranu od Turaka.  1+1=?

Ne seæam se taènih podataka o odnosu broja stanovni¹tva ali dobro...
Èinjenica je da je ta teritorija zvanièno i realno pripadala Austrijskoj kraljevini.

Taèno je da su Srbi namerno stavljani u pograniènu zonu i slu¾ili kao svojevrsna odbrana kraljevine.
Ne mogu sad da se setim koji je akt bio propisao  taj njihov vladar kojim je definisao njihov status, davno be¹e srednja ¹kola, iako sam imao strogog profu ;)
Kolko se seæam, dobili su zemlju, bili su seljaci, bili su osloboðeni poreza, dobili su velika prava za èuvanje vere (da zidaju crkve), al su morali u ratu da uèestvuju na strani Austrije.
To i ja tebi ka¾em. Dobili su atonomiju u zamenu za glave koje æe dati u odbrani carevine protiv Turaka. A porezi i prirezi opet idu u carsku kasu. Za ¹ta sada Srbima i ostalima (jer Srba i dalje ima najvi¹e) u Vojvodini treba autonomija? I od koga?! To stalno pitam. Sada smo svi u jednoj dr¾avi. Ili nismo?! Ili mo¾da ne bi trebalo da budemo?!

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 12 April, 2013, 23:19

To i ja tebi ka¾em. Dobili su atonomiju u zamenu za glave koje æe dati u odbrani carevine protiv Turaka. A porezi i prirezi opet idu u carsku kasu. Za ¹ta sada Srbima i ostalima (jer Srba i dalje ima najvi¹e) u Vojvodini treba autonomija? I od koga?! To stalno pitam. Sada smo svi u jednoj dr¾avi. Ili nismo?! Ili mo¾da ne bi trebalo da budemo?!

Zbog toga ¹to vlast u BG otima previ¹e. Bolje su Austrijanci gazdovali, iako nisu "na¹i".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit


Kakvih sve govana autonomaskih ovde sve nema.

rtaku

@monsterbnt
Kad se neko ne krece kazu ogranicen. Izadji malo i pogledaj, otvori te jebene oci.Ljudi prodaju sve da bi dete poslali u bgd jer samo tu vide sansu. Prodaju imanje da im kupe stan, odvajaju od usta da bi ih prehranili. Sve te pare ostanu  ovde i mi od njih zivimo. To sto oni imaju laznu sliku prosperiteta je bolje za nas. Smes da se kladis da cemo svi bezati odavde kod istih tih seljaka i to veoma brzo.

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 12 April, 2013, 23:23
Citat: mi¹ko_kolo poslato 12 April, 2013, 23:19

To i ja tebi ka¾em. Dobili su atonomiju u zamenu za glave koje æe dati u odbrani carevine protiv Turaka. A porezi i prirezi opet idu u carsku kasu. Za ¹ta sada Srbima i ostalima (jer Srba i dalje ima najvi¹e) u Vojvodini treba autonomija? I od koga?! To stalno pitam. Sada smo svi u jednoj dr¾avi. Ili nismo?! Ili mo¾da ne bi trebalo da budemo?!

Zbog toga ¹to vlast u BG otima previ¹e. Bolje su Austrijanci gazdovali, iako nisu "na¹i".
A od i zbog te "ljubavi" Austrijanaca svi slovenski narodi (a i oni koji nisu, a bili su pod njihovom vla¹æu) jedva doèekali priliku da ih skinu sa grbaèe. ;)

misa-pei

Mada se koliko znam, Slovenci i Hrvati ba¹ nisu ne¹to pretrzali od napora da se ujedine sa slovenskom braæom.  [neampojma] [neampojma]
Ali, bilo je dobro da izbegnu pla¾anje ratne od¹tete. A Srbi preèani, na sav glas su tra¾ili ujedinjenje, tra¾ili jo¹ od Karaðorða, ali kad god je bilo gusto, slabo su se pokazali. To im je i Sterija malo nabijao na nos, u "Rodoljupcima".
Država je najveći neprijatelj naroda

monsterbnt

Citat: rtaku poslato 12 April, 2013, 23:27
@monsterbnt
Kad se neko ne krece kazu ogranicen. Izadji malo i pogledaj, otvori te jebene oci.Ljudi prodaju sve da bi dete poslali u bgd jer samo tu vide sansu. Prodaju imanje da im kupe stan, odvajaju od usta da bi ih prehranili. Sve te pare ostanu  ovde i mi od njih zivimo. To sto oni imaju laznu sliku prosperiteta je bolje za nas. Smes da se kladis da cemo svi bezati odavde kod istih tih seljaka i to veoma brzo.

Krecem se ja malo vise nego sto si mozes i da sanjas.......jako dobro znam kako ljudi zive po celoj srbiji a i sire i zato i znam da ovde u Beogradu obicna raja ne zivi NISTA bolje..... Ljudi bre umiru od gladi u Beogradu isto kao i u vojvodini, juznoj srbiji, raskoj.....samo o tome ne sme da se pise po novinama da se ne bi vlast pokazala kao pljackaska i nesposobna.....moje jebene oci su odavno otvorene....

A velika je razlika izmedju seljaka i seljacine......seljak oznacava zanimanje i nacin zivota, u 99% vredan i posten....takav i kad dodje u Beograd uglavnom je poslom i uglavnom itekako postuje mesto gde je dosao...seljacina je karakterna osobina, i tu ja ne mogu da ti pomognem....
Smrt SVIMA!!!!

clutch&brake

1+1=3 to je matematika u srbiji. svi su srbi i beogradjani i nislije,novosadjani,crnogorci samo sto se sami drugacije nazivaju.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Joker

Sto mrzim kada se ukljucim kasno.... Ajmo smirite strasti... Pit i Slaninar, zuti kartom za obojicu... Ako ne znate da iznostite misljenja onda nemoj ni da to radite...

(na ovo ne zelim odgovor)

[cheers] [cheers] [cheers]
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...