Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

A kako ce to da spreci ovog sto je odlucio da se ubije ali pre toga da pobije sto vise komsija moze?

Mislis da njega briga da li je 5 ili 20 godina kazna kad je vec resio da umre?

Poenta je zaustaviti ga pre nego sto policija dodje i on pobije njih 20+ a to tesko da ces moci ako i sam nemas oruzje

Slaninar

Citat: UFF poslato 09 April, 2013, 12:23
A kako ce to da spreci ovog sto je odlucio da se ubije ali pre toga da pobije sto vise komsija moze?

Tako ¹to neæe imati pu¹ku u kuæi pre nego re¹i da se ubije. Misli¹ da je juèe nabavio kala¹?!

Misli¹ da bi ga kom¹ije spreèile da ih poubija? Prisustvovao sam obukama vojske i policije (nisam gledao previ¹e gangstere, dodu¹e) - tu je pola ljudi opasnije po sebe, nego po druge, sa oru¾jem. Mogu misliti kako bi kom¹ija Sima reagovao u situaciji kad mu neko puca po dvori¹tu. Koliko bi metaka bilo u napasniku, a koliko po okolnim prozorima i kom¹ijama.

Ako ne¹to mo¾e da poðe naopako, poæi æe naopako - nikada ne gubi veru u ljudsku glupost!

Citat: Ga¹par poslato 09 April, 2013, 12:21
Taj ko dr¾i crno oru¾ije u kuæi, ne razmi¹lja tako. Veruj mi.

Znam da ne razmi¹lja.  Ne razmi¹lja zato ¹to je zakon blag i ne sprovodi se. Al' da direktora banke smotaju na 20 godina jer je zaboravio da preda staru dedinu kuburu na topljenje, nikog vi¹e ne bi bolelo uvo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

slazem se da ima previse budala i da bi poslo odobrenja oruzja za svaku kucu broj ubistava skocio milion % ali onda si bar imao fer sanse da se odbranis jer tak ko hoce da te ubije ce da nabavi pistolj a ti nit znas da ce to da uradi nit smes da ga nabavis da se odbranis

i ako je komsa vec krenuo na killing spree nije fora da izrokas sa prozora ceo okvir na slepo i samo ga upozoris na opasnost i privuces mu paznju vec jedan na tenane precizno da zavrsi u glavi ili bar grudima pa se onda sakrijes dok ne stigne murija

Major

Citat: Slaninar poslato 09 April, 2013, 12:26
Misli¹ da bi ga kom¹ije spreèile da ih poubija? Prisustvovao sam obukama vojske i policije (nisam gledao previ¹e gangstere, dodu¹e) - tu je pola ljudi opasnije po sebe, nego po druge, sa oru¾jem. Mogu misliti kako bi kom¹ija Sima reagovao u situaciji kad mu neko puca po dvori¹tu. Koliko bi metaka bilo u napasniku, a koliko po okolnim prozorima i kom¹ijama.

Mislim da je u takvoj situaciji, kad moras da branis svoje bliznje i sebe, mnogo bolje da imas neko oruzje nego da gledas kako ti porodica strada.

UFF

Hmmm samostrel nije lose resenje, ako je manja kazna za njega nego za pistolj :D

zato ja imam katanu a nemam dvoriste pa kad pokusa da udje u sobu ode ruka zajedno sa tim pistoljem  [rofl]


al sam se iskenjo za sve pare

Slaninar

Citat: UFF poslato 09 April, 2013, 12:30
slazem se da ima previse budala i da bi poslo odobrenja oruzja za svaku kucu broj ubistava skocio milion % ali onda si bar imao fer sanse da se odbranis jer tak ko hoce da te ubije ce da nabavi pistolj a ti nit znas da ce to da uradi nit smes da ga nabavis da se odbranis

Ako ti vatreno oru¾je ne stoji tako da ga u svakom trenutku mo¾e¹ ispaliti na metu u roku od 2 sekunde, onda ima¹ veoma malo ¹anse protiv napadaèa s vatrenim oru¾jem. Misli¹ da æe ti barabe dati fer ¹ansu?  Dove¹æe druga dvometra¹a, pa te tek onda zvati na basket.

Citat: UFF poslato 09 April, 2013, 12:30
i ako je komsa vec krenuo na killing spree nije fora da izrokas sa prozora ceo okvir na slepo i samo ga upozoris na opasnost i privuces mu paznju vec jedan na tenane precizno da zavrsi u glavi ili bar grudima pa se onda sakrijes dok ne stigne murija

Dobra strana oru¾ja je ¹to slabijem omoguæava da se odbrani od jaèeg. ©to omoguæava jednom da se odbrani od vi¹e njih. ©to barabe nisu 100% sigurne je li "plen" naoru¾an. Ipak, kad je oru¾je legalno i rasprostranjeno, kad ga svi imaju, onda se sve prednosti gube - baraba æe birati kad njemu odgovara, vreme i mesto, sigurno ima puno vi¹e ve¾be od proseènog graðanina.


Ne znam kako je u BG, ali u NS, u bilo kom delu grada, u bilo koje doba dana&noæi, puno je veæa ¹ansa da se oru¾jem povredi dete, da pijana budala uzme da puca (kad veæ ima oru¾je), da ga izgubi, zaturi, nego ¹to æe biti situacija da neko nekom spasava ¾ivot oru¾jem. U 99,99% sluèajeva, oru¾je je samo pravilo sranja. Osim u rukama policije, mada i tu bude dosta gre¹aka.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Phoenix

Citat: UFF poslato 09 April, 2013, 12:35
Hmmm samostrel nije lose resenje, ako je manja kazna za njega nego za pistolj :D

zato ja imam katanu a nemam dvoriste pa kad pokusa da udje u sobu ode ruka zajedno sa tim pistoljem  [rofl]


al sam se iskenjo za sve pare

stanislave preterano seres
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Hohštapler

I u Zrenjaninu ubistvo i samoubistvo jutros...
da nije do horoskopa?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

rtaku

Citat: Slaninar poslato 09 April, 2013, 12:26
Tako ¹to neæe imati pu¹ku u kuæi pre nego re¹i da se ubije. Misli¹ da je juèe nabavio kala¹?!

Ti si bre ...., pa jel mislis da sa nozem nije mogao da uradi isto i mozda jos gore pogotovo u 4.00 ujutro.

Slaninar

Citat: rtaku poslato 09 April, 2013, 13:13
Citat: Slaninar poslato 09 April, 2013, 12:26
Tako ¹to neæe imati pu¹ku u kuæi pre nego re¹i da se ubije. Misli¹ da je juèe nabavio kala¹?!

Ti si bre ...., pa jel mislis da sa nozem nije mogao da uradi isto i mozda jos gore pogotovo u 4.00 ujutro.

Od no¾a se uglavnom lak¹e pobegne nego od metka.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

dzimika

tek si sada video ovu vest? :D
ja znam gde je zavrsila :D

Plazma Keks

mmmmmmm... nutelaaaaaaaaaaa

misa-pei

Citat: Slaninar poslato 09 April, 2013, 11:47
Citat: UFF poslato 09 April, 2013, 11:40
eto pa posle drzava nek brani pravo na oruzje, da su ga komsije imali mozda bi samo prvu kucu zatekao nespremnu i to je sve a mozda ne bi stigao ni sve clanove te porodice da pobije, neko bi se vec dokopao pistolja

Da je kazna za dr¾anje oru¾ja 20 godina robije, bez prava na pomilovanje, ne bi taj lik ni imao oru¾je u kuæi. Prevelik broj ljudi je previ¹e neodgovoran da bi im se dala moæ da pritiskom dugmeta ubiju nekog.


Ajde prvo proèitaj, èuj sve èinjenice, pa onda donosi presude. Ubica je imao dozvolu za posedovanje oru¾ja i oru¾je je bilo legalno. Nije pokazivao nikakve znake poremeæenosti i nije postojao nikakav razlog da mu oru¾je bude oduzeto.

Inaèe, u sudskoj praksi su najredji sluèajevi da se krivièno delo sa predumi¹ljajem poèini registrovanim oru¾jem. Ubistvo na mah, nesreæa itd se èe¹æe de¹ava. A svako ko naumi da ne¹to uradi, sigurno neæe da krene sa oru¾jem za koje ima dozvolu i za koje se zna da je kod njega.

A lièno smatram da je itekako potrebno da svaka kuæa ima oru¾je za samoodbranu (¹to je najpraktiènije pi¹tolj) i da svako ima pravo da upuca nepozvanog u svom dvori¹tu (ili umlati, isecka, nahrani svinje dotiènim). Zloupotrebe tog zakona su druga tema.

Slaninar, imam utisak da ti (naivno) ima¹ previ¹e poverenja u dr¾avu i njene organe. Da æe oni da te za¹tite, da ti pomognu (¹to je teoretski ono zbog èega i postoje), ali ti kao da nisi ni video ni do¾iveo ni¹ta u poslednjih, recimo 20 godina. D od dr¾ave nema, ne ide se u tom pravcu, a koliko vidim i u "demokratskim dr¾avama" koje se busaju "demokratijom" sve se manje po¹tuju i ljudska prava i individualne slobode zarad "nacionalne bezbednosti" i radi toga da se "neko" ne naðe uvreðenim. Ne valja ti to, po tebe ne valja, jer ako se i na tren osloni¹ na to da æe dr¾ava da uèini ne¹to za tebe, kao pojedinca, gotov si.
Država je najveći neprijatelj naroda

El Jefe

Naj naoruzanija nacija na svetu su Svajcarci.
Друштво за заштиту од животиња

misa-pei

©to je opet, vrlo zanimljivo. Èitao sam da kad ©vajcarac hoæe nekog da ubije, ne uzima oru¾je koje je zadu¾io od vojske (oni svoje oru¾je za sluèaj rata èuvaju kod kuæe), nego ode u radnju i kupi pi¹tolj. Zanimljiv narod. Red se zna.
Država je najveći neprijatelj naroda

Slaninar

Citat: misa-pei poslato 09 April, 2013, 14:00
Ajde prvo proèitaj, èuj sve èinjenice, pa onda donosi presude. Ubica je imao dozvolu za posedovanje oru¾ja i oru¾je je bilo legalno. Nije pokazivao nikakve znake poremeæenosti i nije postojao nikakav razlog da mu oru¾je bude oduzeto.

Po sada¹njem zakonu. Ukinuti, zabraniti - nema oru¾ja. Vatrenog.

Citat: misa-pei poslato 09 April, 2013, 14:00
Slaninar, imam utisak da ti (naivno) ima¹ previ¹e poverenja u dr¾avu i njene organe.

Ako misli¹ na Srbiju, ja je nazivam "dr¾ava", a ne dr¾ava. Toliko imam poverenja. Bahatost, nesposobnost, anarhija, korupcija, mafija.

Ni o ostalim dr¾avama nemam preterano lepo mi¹ljenje - dr¾ava je aparat koji ¹titi interese bogatih, dr¾eæi ostale u pokornosti.

Citat: misa-pei poslato 09 April, 2013, 14:00
Da æe oni da te za¹tite, da ti pomognu (¹to je teoretski ono zbog èega i postoje), ali ti kao da nisi ni video ni do¾iveo ni¹ta u poslednjih, recimo 20 godina. D od dr¾ave nema, ne ide se u tom pravcu, a

Apsolutno se sla¾em. Samo vatreno oru¾je kod kuæe nije nikog uèinilo bezbednijim - puno vi¹e bude sranja, nezgoda (nepa¾nja, bahatost i sl.). Vi¹e ¾ivota se izgubi zbog nezgoda s oru¾jem, nego ¹to ih se spasi zbog tog istog oru¾ja.

Citat: misa-pei poslato 09 April, 2013, 14:00
koliko vidim i u "demokratskim dr¾avama" koje se busaju "demokratijom" sve se manje po¹tuju i ljudska prava i individualne slobode zarad "nacionalne bezbednosti" i radi toga da se "neko" ne naðe uvreðenim.

To se sad de¹ava i kod nas. Tri poluge:

1) zdravlje (zabrana pu¹enja, alkohola, droge...)

2) pedofilija, za¹tita dece (me¹anje u porodicu, rasturanje iste, deca mogu da tu¾e roditelje zbog ¹amara...)

3) terorizam (skidanje gaæa na aerodromima, prislu¹kivanje i praæenje, li¹avanje slobode zbog sumnje...)

Preko te tri prièe, sve u ime prava i za¹tite, najstra¹nije se su¾ava sloboda svima u svetu, a vidim da sti¾e i kod nas.


Pored svega toga, oru¾je u proseènom domaæinstvu je velik rizik za sranje. Ja bih to sve zabranio.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: El Jefe poslato 09 April, 2013, 14:03
Naj naoruzanija nacija na svetu su Svajcarci.

no¾iæima...? :D


Inaèe sla¾em se sa Uffom da treba legalizovati oru¾je i samoodbranu po amerièkim standardima, kao i da se tamo nakenjao za sve pare...:D

El Jefe

Citat: Laziæ poslato 09 April, 2013, 14:19
Citat: El Jefe poslato 09 April, 2013, 14:03
Naj naoruzanija nacija na svetu su Svajcarci.

no¾iæima...? :D


Inaèe sla¾em se sa Uffom da treba legalizovati oru¾je i samoodbranu po amerièkim standardima, kao i da se tamo nakenjao za sve pare...:D
Ne samo nozicima.Svajcarci kompletnu vojnu opremu i naoruzanje drze kuci.Svaki vojni obveznik  ide jednom godisnje na vojne vezbe gde vrse bojeva gadjanja.Ako je sprecen ,recimo time da zivi visoko u planinama.duzan je da sam obuce uniformu i izvrsi gadjanje.
Друштво за заштиту од животиња