Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

AndreyRR

nikad nije kasno za hemiju

Uncle Bob

Jojjj plaèem aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-* [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

hpg

 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D


pit


perlx

Spasioci si prona¹li 70 motociklista, nestalih tokom Balikpapan dvodnevne trke izdr¾ljivosti, koja se odr¾ava u d¾unglama Istoènog Kalimantana u Indoneziji.

Ipak, jo¹ dvadesetoro ljudi se vodi nestalo u Tahura d¾ungli, a nacionalna slu¾ba spasavanja i vojska nastavljaju potragu za njima, du¾ trase odr¾avanja trke.

Jedan od takmièara, poreklom iz Australije, preminuo je u subotu. Reè je o 35-godi¹njem Majklu Edrijenu, jednom od ukupno 700 uèesnika ove trke dugaèke 124 kilometara. Nesreæni Australijanac je prema prvim informacijama preminuo zbog dehidracije.

Balikpapan trka izdr¾ljivosti se odr¾ava svake godine, a reè je o jednom od najekstremnijih off-road dogaðaja na svetu.

Izvor.

:o

MIGE


mareskin


http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/368978/Danas-predlog-novog-tarfnog-sistema-za-obracun-struje

Da se ljudi ne bi grejali na struju oni tra¾e poveæanje cene struje. OK, ako se neko greje na struju u tom rasponu koji oni pominju, onda je to jeftinije nego da se uvede centralno grejanje, nabave drva ili ugalj. E sad, ko mo¾e da ulo¾i nekoliko hiljada eura u kotao, radijatore i ogrev za celu sezonu on i ne koristi struju za grejanje. Ako je i koristi plaæa je mnogo vi¹e jer je konstantno u crvenoj tarifi ¹to znaèi i da EPS zaraðuje primetno mnogo na takvim potro¹aèima.
S druge strane svi oni koji uvek i redovno izmiruju raèune za struju su svaki put ka¾njeni jer struja nije naplaæena od svih. A poveæanjem struje æe se popunjavati rupe koje nastaju jer se struja ne naplaæuje svima.
Da li je ikad i¹ta u ovoj zemlji imalo ikakvog smisla? Po mojim seæanjima nikada i nije.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mrle


Hohštapler

Citat: mareskin poslato 22 Februar, 2013, 11:52

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/368978/Danas-predlog-novog-tarfnog-sistema-za-obracun-struje

Da se ljudi ne bi grejali na struju oni tra¾e poveæanje cene struje. OK, ako se neko greje na struju u tom rasponu koji oni pominju, onda je to jeftinije nego da se uvede centralno grejanje, nabave drva ili ugalj. E sad, ko mo¾e da ulo¾i nekoliko hiljada eura u kotao, radijatore i ogrev za celu sezonu on i ne koristi struju za grejanje. Ako je i koristi plaæa je mnogo vi¹e jer je konstantno u crvenoj tarifi ¹to znaèi i da EPS zaraðuje primetno mnogo na takvim potro¹aèima.
S druge strane svi oni koji uvek i redovno izmiruju raèune za struju su svaki put ka¾njeni jer struja nije naplaæena od svih. A poveæanjem struje æe se popunjavati rupe koje nastaju jer se struja ne naplaæuje svima.
Da li je ikad i¹ta u ovoj zemlji imalo ikakvog smisla? Po mojim seæanjima nikada i nije.


Kukala nam majka...  Skuplji gas, skuplja struja... [glavazid]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 22 Februar, 2013, 13:05
Kukala nam majka...  Skuplji gas, skuplja struja... [glavazid]

Èuj, zato barem nadnice pojeftinjuju.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


KIZA73

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 22 Februar, 2013, 13:05
Citat: mareskin poslato 22 Februar, 2013, 11:52

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/368978/Danas-predlog-novog-tarfnog-sistema-za-obracun-struje

Da se ljudi ne bi grejali na struju oni tra¾e poveæanje cene struje. OK, ako se neko greje na struju u tom rasponu koji oni pominju, onda je to jeftinije nego da se uvede centralno grejanje, nabave drva ili ugalj. E sad, ko mo¾e da ulo¾i nekoliko hiljada eura u kotao, radijatore i ogrev za celu sezonu on i ne koristi struju za grejanje. Ako je i koristi plaæa je mnogo vi¹e jer je konstantno u crvenoj tarifi ¹to znaèi i da EPS zaraðuje primetno mnogo na takvim potro¹aèima.
S druge strane svi oni koji uvek i redovno izmiruju raèune za struju su svaki put ka¾njeni jer struja nije naplaæena od svih. A poveæanjem struje æe se popunjavati rupe koje nastaju jer se struja ne naplaæuje svima.
Da li je ikad i¹ta u ovoj zemlji imalo ikakvog smisla? Po mojim seæanjima nikada i nije.


Kukala nam majka...  Skuplji gas, skuplja struja... [glavazid]
Aj neka me neko prosvetli... Zasto kaznjavati nekoga jer trosi vise struje. Pa naplati mu potroseno. Koja je tu ekonomska logika. Svaki proizvodjac je srecan kada treba da proizvede vise jer ce vise i zaraditi, a ovde te kazne jar ce zaraditi. Isto kao za registraciju kola. Ako vozis vecu kubikazu oni te kazne mentolskom cenom registracije umesto da te drze ko malo vode na dlanu jer ce prodavati vise goriva. EEE sljive medju Srbimaaaa...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.


Slaninar

Citat: KIZA73 poslato 22 Februar, 2013, 13:48
Aj neka me neko prosvetli... Zasto kaznjavati nekoga jer trosi vise struje. Pa naplati mu potroseno.

Naplaæuje se potro¹eno. Samo je fora da do odreðenog nivoa struja bude jeftina, kao socijalna kategorija. Ko tro¹i vi¹e od minimuma, plaæa vi¹u cenu. Po¹to su skontali da TA peæi rade dosta noæu, tra¾e da poskupi i noæna, jeftina, tarifa.

Da nam je dr¾ava kao ¹to nije, pa da svi prijavljuju i plaæaju porez na zaradu, onda bi mogle da se naprave tarife prema visini primanja, ovako te¹ko.


Naravno, apsurdno je ¹to kod nas kad duguje¹ miliona otpi¹u kamate i daju ti na rate, oprost dela duga i tako to. ©to je jeftinije nazidati kuæu i sve prikljuèiti na crno, pa posle legalizovati, nego sve raditi po redu. Ispadne¹ budala ako si po¹ten, sve prijavi¹ i plati¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

znaci onaj ko se muci i radi samo zato sto je zaradio treba da placa struju skuplje od onog parazita koji sedi kuci i bole ga qrac za sve?
da to je bas logicno

Hohštapler

Bagra novinarska...  Ljigavci, prevaranti, i varalice. Skrama dru¹tvena.
Ima pravo sve da napi¹e, da "iskrivi" istinu, a ako se drzne¹ da ga nazove¹ la¾ovom kr¹i¹ njegovo PRAVO na slobodu govora i nezavisnost ¹tampe.

Naletim ja juèe na ovaj tekst
http://www.moto-berza.com/moto-vesti/domace-vesti/nedoumice-oko-poreza-za-motocikle/

"Nedoumice oko poreza za motocikle"

Èlanak poèinje ovako:

"Pojeftinjenje poreza za dvotoèka¹e i dalje izaziva brojne nedoumice vlasnika motocikla, a posebno zbog toga ¹to sa raznih strana sti¾u razlièite informacije. Zato koristimo priliku da sve vlasnike motocikala podsetimo da je izmenama Zakona o porezima na upotrebu motornih vozila koji je stupio na snagu 1. januara 2011, zaista sni¾ena cena poreza.


....i onda daju tabelu... a u tabeli, od 6 kategorija motocikala, za 4 kategorije je poskupelo (za one motore kojih ima najvi¹e u Srbiji) a za 2 kategorije sa najveæim kubika¾ama jeste pojeftinilo, ali su cene i dalje neverovatno visoke i proporcionalno daleko veæe nego za one manje kubika¾e, ali nema veze, za 4 od 6 kategorija koje postoje je POSKUPELO, kako mo¾e da bude zakljuèak POREZI SU POJEFTINILI?!
[djavo]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Uncle Bob

Citat: UFF poslato 22 Februar, 2013, 14:01
znaci onaj ko se muci i radi samo zato sto je zaradio treba da placa struju skuplje od onog parazita koji sedi kuci i bole ga qrac za sve?
da to je bas logicno
Pa brate skroz nije u redu al,ovo je Srbija
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM