Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

SSZGO

Citat: revolution poslato 14 Decembar, 2012, 12:47
Novac koji je presudan kao motiv za odlazak, nestaje za koju godinu....dok je covek sam , ko sszgo, ima para i za za trosenje....nego ajde sad zamislite njega sa porodicom tamo.....samo na hranu i gluposti bi potrosio tih 300 dolara dnevno....sto mu ne smeta da se kurci kako mnogo zaradjuje.....ali danas 300 sutra kurac, pa mozda za koji dan 300 ili mozda i vise....

gresis nemas pojma

ovde je zivot jeftiniji nego u BG
sve je jeftinije...

jedina stavka je renta stana, tako da moras da radis da bi ga isplatio... ali cena stana nije nesto veca od one u srbiji
zavalis 100 kvadrata u srb i kupis ovde 50

a mene renta sad u dobroj kombinaciji izadje 700 eura (nas dvoje delimo ogroman stan za 1450 mesecno)

uglavnom trebas da radis nedelju dana da isplatis sve mesecne troskove, ako imas porodicu, dodaj 3 dana na to
ali dodaj i gospodju koja ce da zaradi dosta kesha tako da ce pre da bude da radis 5 dana za sve troskove

preostalih 25 dana ti je cist profit...

a ja radim oko 5 sati dnevno u proseku
imam vremena za sve sto je bitno


tesko bilo u pocetku, sad je zajebancija

sto se tice porodice, mogu da dodjem kuci svakih nedelju dana ako treba
a sto se porodice tice, radi se i na necemu ozbiljnijem, mozda bude uskoro videcemo :)

najveci gubitak nije u putovanju , ceni karata, to je sve boranija, gubim samo na tome sto ne radim...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor


pit


Uncle Bob

Citat: SSZGO poslato 14 Decembar, 2012, 20:47
Citat: revolution poslato 14 Decembar, 2012, 12:47
Novac koji je presudan kao motiv za odlazak, nestaje za koju godinu....dok je covek sam , ko sszgo, ima para i za za trosenje....nego ajde sad zamislite njega sa porodicom tamo.....samo na hranu i gluposti bi potrosio tih 300 dolara dnevno....sto mu ne smeta da se kurci kako mnogo zaradjuje.....ali danas 300 sutra kurac, pa mozda za koji dan 300 ili mozda i vise....

gresis nemas pojma

ovde je zivot jeftiniji nego u BG
sve je jeftinije...

jedina stavka je renta stana, tako da moras da radis da bi ga isplatio... ali cena stana nije nesto veca od one u srbiji
zavalis 100 kvadrata u srb i kupis ovde 50

a mene renta sad u dobroj kombinaciji izadje 700 eura (nas dvoje delimo ogroman stan za 1450 mesecno)

uglavnom trebas da radis nedelju dana da isplatis sve mesecne troskove, ako imas porodicu, dodaj 3 dana na to
ali dodaj i gospodju koja ce da zaradi dosta kesha tako da ce pre da bude da radis 5 dana za sve troskove

preostalih 25 dana ti je cist profit...

a ja radim oko 5 sati dnevno u proseku
imam vremena za sve sto je bitno


tesko bilo u pocetku, sad je zajebancija

sto se tice porodice, mogu da dodjem kuci svakih nedelju dana ako treba
a sto se porodice tice, radi se i na necemu ozbiljnijem, mozda bude uskoro videcemo :)

najveci gubitak nije u putovanju , ceni karata, to je sve boranija, gubim samo na tome sto ne radim...

Sve je to lepo pod uslovom da si sreæan.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

SSZGO

a sto ne bih bio... imas sve sto ti treba, gospodjica ce valjda uskoro da dodje na duze ovde, porodica kod kuce ok tu su stalno na skajpu, jeste malo smor ovde nema gde da se vozi ili skim da se rola, ali ima milion drugih stvari...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mareskin

Citat: dzimika poslato 14 Decembar, 2012, 19:20
moramo mareskin-a da edukujemo prvom prilikom kad dodje u BG :D

Mo¾e ako edukaciju mogu da platim pivom, a ne u naturi ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

sreca je u glavi a ne u srbiji ili dubaiu

Uncle Bob

Citat: UFF poslato 14 Decembar, 2012, 21:01
sreca je u glavi a ne u srbiji ili dubaiu
Na to sam mislio i na vr¹koj èuki sam umeo da budem najsreæniji na svetu.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

AndreyRR

sreca je u lutriji srbije

Dukags

#3010
Citat: UFF poslato 14 Decembar, 2012, 21:01
sreca je u glavi a ne u srbiji ili dubaiu
Dobro sabra sve mudrosti u kratku prilagodjenu recenicu!  [thumb_up]

Prica mi drug, inace ima servis amortizera -Gotov dan, zatvaram kapiju, bilo dobro zaradilo se suski al' razmisljam sta prvo da li da placam porez, struju i radnike ili da odem do Madjarske da kupim novu dizalicu... i tako ja skoro pa zabrinut sa sta ako i da li ovoono... kad gledam na biciklu ide moj komsija nema pas za sta da ga ujede, vozi se, nasmejan i peva na sav glas... Onda sa zapitam kome je bolje, sutra cu opet juriti pare za nesto drugo... A para i pameti nikad dovoljno, zato ti je ovo tako dobra recenica, ako si nezadovoljan posle nekog vremena, zapravo ubrzo. bice ti malo, nesto ti se nece svidjati i opet ces biti nezadovoljan pa da odes i na kraj sveta i dobijes rudnik zlata. Mada budimo i realni bas ce tebi neko da poklanja rudnik zlata! [cheers]

Uncle Bob

Citat: Dukags poslato 14 Decembar, 2012, 21:37
Citat: UFF poslato 14 Decembar, 2012, 21:01
sreca je u glavi a ne u srbiji ili dubaiu
Dobro sabra sve mudrosti u kratku prilagodjenu recenicu!  [thumb_up]

Prica mi drug, inace ima servis amortizera -Gotov dan, zatvaram kapiju, bilo dobro zaradilo se suski al' razmisljam sta prvo da li da placam porez, struju i radnike ili da odem do Madjarske da kupim novu dizalicu... i tako ja skoro pa zabrinut sa sta ako i da li ovoono... kad gledam na biciklu ide moj komsija nema pas za sta da ga ujede, vozi se, nasmejan i peva na sav glas... Onda sa zapitam kome je bolje, sutra cu opet juriti pare za nesto drugo... A para i pameti nikad dovoljno, zato ti je ovo tako dobra recenica, ako si nezadovoljan posle nekog vremena, zapravo ubrzo. bice ti malo, nesto ti se nece svidjati i opet ces biti nezadovoljan pa da odes i na kraj sveta i dobijes rudnik zlata. Mada budimo i realni bas ce tebi neko da poklanja rudnik zlata! [cheers]
Mozemo o ovome do sutra i niko ni¹ta pametno neæe reæi.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Dukags

 "
Citat: UNCLEBOB poslato 14 Decembar, 2012, 21:56Mozemo o ovome do sutra i niko ni¹ta pametno neæe reæi.
dobro kazes, sve je vec receno i provereno o tome vec hiljadu godina svi velikani ovog sveta rekose svoje, nema sta mi da izmisljamo rupu na saksiji - pa ko sta voli, a sto bi rekao jevtans "ja popadiju jer sam stariji

ЯЭВОЛУТИОН

Evo sad pitanje...
Kada bi SSZGO imao zenu i dacu....morao bi da renta stan sam.,...dakle 1400 dolara....da bi zena radila, morao bi da placa obdaniste...pa bi morao da kupije sve one zajebancije koje malo dete iste....oni koji imaju decu znaju...pa treba da se kupe kola, jer ne mozes dete na motor....pa dete treba i pokupiti i odvesti u vrtic....treba i za klopu kupiti, jer ne moze da se zivi po restoranima....a uz sve to treba racunati na to da dete treba da ide u skolu, pa na fakultet....ah sad sam se setio...dete ce posleti na skolovanje u Srbiju...tamo je dzabe.
Ja sam nekada imao kalkulaciju da je 1000 evra mesecno dovoljno za sve moje zajebancije....a sad to samo podmiruje troskove......predpostavljam da je svuda jeftiniji zivot ne go ovde, ali ne zelim da zivim tamo gde je prosecna devna temparatura u toku godine 30 stepeni...ne volim zatvoren prostor, gadim se peska i asfalta (pesak moze u uskom pojasu oko mora, mada vise preferiram sitan sljunak)
Ja sam proveo neko kratko vreme preko radeci.....i tamo se solo zivi lako a za porodicu je svuda tesko....kad SSZGO zaradi velike pare u Dubaiu, vratice se kuci....cekajte i videcete.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

#3014
Citat: revolution poslato 15 Decembar, 2012, 13:49
Evo sad pitanje...
Kada bi SSZGO imao zenu i dacu....morao bi da renta stan sam.,...dakle 1400 dolara....


ne.. ovaj stan gde sam sad je ogroman, za 4tvoro tj dva para
ako bih hteo da budem sam, uzeo bih manji stan, jednosobni, recimo 900 jura mesecno

Citat
da bi zena radila, morao bi da placa obdaniste...pa bi morao da kupije sve one zajebancije koje malo dete iste....oni koji imaju decu znaju...pa treba da se kupe kola, jer ne mozes dete na motor....pa dete treba i pokupiti i odvesti u vrtic....treba i za klopu kupiti, jer ne moze da se zivi po restoranima....

ovo je sve boranija, 500 eura max mesecno hrana i svi troskovi, + 120 mesecno viza po osobi
kola pristojna su 5-10K one time fee, ja ih nemam jer nemam vozacku za kola jos...
inace ti i ne trebaju, za toliko koliko mi trebaju platim taksi...

deca se ne vode u vrtic niti u skolu, delivery service... sve dobijas na stan, hranu odecu vodu razvoz dece u skolu... besplatno...

mesecno za dvoje, da zivis ekstra dobro bez nekog suludog razbacivanja, nek bude 2000e za porodicu

sto se tice vrucine, srbija je leti toplija od dubaija... ovde nikog nema napolju a unutra je svuda 18C... klimatizacija besplatna...
zimi, idealna klima... pesak, mozes da vidis samo na plazi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Citat: SSZGO poslato 15 Decembar, 2012, 15:12
... ovde nikog nema napolju a unutra je svuda 18C...

Pa govorio ti ja jos pre nego sto si otisao a nisi mi verovao :)

zivis na moru a po ceo dan si u zatvorenom prostoru jbg

SSZGO

Citat: UFF poslato 15 Decembar, 2012, 15:21
Citat: SSZGO poslato 15 Decembar, 2012, 15:12
... ovde nikog nema napolju a unutra je svuda 18C...

Pa govorio ti ja jos pre nego sto si otisao a nisi mi verovao :)

zivis na moru a po ceo dan si u zatvorenom prostoru jbg

mislim na leto, tj period od nekih 4 meseca kad su ogromne vrucine... 4 meseca je toplo tipa 33 prosek sto je sasvim ok, a 4 meseca ideala 25...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dukags

Citat: revolution poslato 15 Decembar, 2012, 13:49
Evo sad pitanje...
Kada bi SSZGO imao zenu i decu....morao bi da ...
eh kad bi baba imala krila ne bi bila baba nego avion... pusti coeka da uziva dok je mlad i kad nemozemo mi [hello]