Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

farbach

paz da ne kaze kako. to se ne prica nego progaje. Ako radi.

farbach

Sada sam malo bolje pogledao

Petroviæ je u Srbiji zavr¹io Ma¹inski fakultet i radio kao profesor u Tehnièkoj ¹koli u Kragujevcu, bio je potpredsednik Go¹e u Palanci i Beogradu, a potom je postao tehnièki direktor kragujevaèke firme Romanija. Davne 1972. godine oti¹ao je u Frankfurt gde je za samo ¹est meseci postao ¹ef Manesmanove ispostave u Manhajmu. Bio je i ¹ef razvoja in¾enjeringa u koncernu Krup u Esenu, koja zapo¹ljava 180.000 radnika. Za dve godine je doktorirao u Ahenu. Napisao je 55 nauènih radova, a ima i 36 patenata. U Srbiju se vratio 1998.


ne bih se kladio da prica gluposti.

doktor

Koliko je meni poznatao, cuvanje energije bi trebalo da se obavlja po sistemu reakcije koja oslobadja toplotu koju on pretvara u el. energiju...
Bikers work is never done!

Dragan_kineziolog

@doktor
Mislis na sledeci nacin
"Profesor im je pokazao da sunèevu energiju, koja je dostigla 300 stepeni Celzijusa, mogu da èuvaju èetiri do pet meseci. Nakon tog vremena temperatura je bila 200 stepeni, iako je spoljna temperatura padala i na minus 28 stepeni."
Tezak je zivot nas nindzi

ЯЭВОЛУТИОН

Po pravilu, ma sta mi mislili o sebi, retko ko zajebe bracu Srbe.....Da li se secate price o ORBITALNOM motoru...na kraju covek otisao u Australiju i temo krenu da radi sa nekim velikim proizvodjacem...koji je posle toga propao...koliko se secam....u pitanju je bio revolucionarni dvotaktni motor....
Na to mi smrdi i ova prica....verovatno je ideja dobra, ali za sada me nije uverio da osim konstrukcionog resenja , koncentracije suncevih zrakova u jednu tacku, koja je vec izvedena na hiljadu varijacija...da tu ima nesto.
Da vas podsetim na F1 tim koji je neki nas muljator kupio u zelji , da kao, ucestvuje u F1 karavanu.....
Licno poznajem coveka koji je pre trideset godina napravi mini centralu u Valjevskoj Mionici.....i na kraju uspeo da je prikaci na energetski sitem....tada je bilo reci da u Srbijimoze da se napravi preko 10000 mini centrala...pa nista.
Kao drzava nije mogla da napravi univerzalni projekat i da prepusti nekome da ih pravi...tu nije potreban neka velika akumulacija, niti remeti ekosisteme mnogo, a korist je velika.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu



Hohštapler

Citat: farbach poslato 24 Novembar, 2012, 17:53
paz da ne kaze kako. to se ne prica nego progaje. Ako radi.

Kad ne¹to izmisli¹ i patentira¹, nema¹ bojazni da æe ti to neko oteti. Svakako to ne mo¾e ostati tajna.
A ako je izmislio ne¹to revolucionarno, ¹to on tvrdi, onda æe mu i svet odati priznanje i dobiæe nagrade i sve, opet mu niko ne mo¾e oduzeti izum...

@ Revolution
postoji beskrajan spisak potencijala koje na¹a dr¾ava ima a ne koristi ih, jer nekom to odgovara... Ne samo energerstki...
Samo u Vojvodini ima¹ ogroman broj (mislim oko 300, moja devojka ima diplomski rad o tome, ako te ba¹ interesuje, pogledaæu, termalnu kartu je izdao NIS pre 2 godine) termalnih izvora od kojih se mo¾da 3-4 koristi, i to trivijalno... A ulaganje potrebano da bi se taj termalni izvor koristio ne prelazi par stotina hiljada evra, ¹to je dr¾avi siæa (potro¹e toliko na jelkice za kola)...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

To o cemu pricas je tehnologija koja postoji i da neko trazi od drzave prava za koriscenje, ovi bi trazili reket, pa se niko ni ne upusta u to....ovo o cemu ja pricam je trazenje pomoci od drzave, o to jako tesko ide bez dokaza da to radi....ne samo u srbiji....Ni Amerika kao drzava nije stala iza Tesle, vec privatnik koji je finansirao sve da bi na kraju komercijalizovao samo 1 posto Teslinih izuma....
Da sve to radi kako je doticni gospodin naveo, a meni izgledom ne uliva poverenje a ni predhodnim portfoliom (dokazuje da je umesan u manipulaciji tehnikom i ljudima), vec bi se oko toga otimali....ne bi on to ni nudio nama da moze da proda pricu nekom drugom za velike pare.
Kako neki mudri ljudi rekose "patriotizam ima svoju cenu" .
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Citat: revolution poslato 25 Novembar, 2012, 13:29ovo o cemu ja pricam je trazenje pomoci od drzave, o to jako tesko ide bez dokaza da to radi....ne samo u srbiji....Ni Amerika kao drzava nije stala iza Tesle, vec privatnik koji je finansirao sve da bi na kraju komercijalizovao samo 1 posto Teslinih izuma....
Da sve to radi kako je doticni gospodin naveo, a meni izgledom ne uliva poverenje a ni predhodnim portfoliom (dokazuje da je umesan u manipulaciji tehnikom i ljudima), vec bi se oko toga otimali....ne bi on to ni nudio nama da moze da proda pricu nekom drugom za velike pare.
Kako neki mudri ljudi rekose "patriotizam ima svoju cenu" .

I ja imam isto mi¹ljenje.... to sam i napisao, mlati praznu slamu sve vreme... Sve u superlativu a ni u jednom momentu KOLIKO i KAKO.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

farbach

Kako god bilo, skor je 36:1. Do sada ima 36 patenata koji rade. Ovo je prvi corak, koji ne utice bitno na rezultat.
Da vas podsetim, da je vladika Nikolaj kada se vratio u Srbiju, kao najobrazovanoji Srbin u zemlji, sa dva svetska doktorata, morao da radi kao seoski ucitelj jer nije polozio veliku maturu. Gde je sada Nikolaj, a gde su cinovnicke ustve. Ko misli zemljom reci se da su svi u zemlji, a ja cu reci da je besmrtan, jer Molitve na jezeru ce postojati, dok poslednji covek hoda ovom planetom. Iza nas nece ostati ono sto smo skupili, vec ono sto smo dali.
Moj dobar prijatelj radi mozaike. Hteo je da uradi jedan i pokloni gradu. Mitrovica je sagradjena na Sirmijumu, i rimski mozaik u centru grada bi bio lepa prica. Zapelo je kada je smrad iz opstine trazio svoj deo. Ortak kaze, poklanjam, ne zaradjujem, a smrad kaze, ne interesuje me. Dok sam ja ovde neces to postaviti.
Zamislite koliko traze politicari iz prve lige, radilo to cudo na sunce ili ne.

ЯЭВОЛУТИОН

@farbach
Sve ja to prihvatam, znam coveka koji u FMPu ima trideset patenata...otisao u penziju ni zdravo mu Covic nije rekao....jedan dan sam gledao taj spisak patenata...sve je covek lepo praavio, sve male izmene, korekcije radi boljeg proizvoda, i sve patentirano...ali nista revolucionarno i do sada ne vidjeno.....zamisli i onu flasu od caca cole patentirali, ko da neko hoce da ukrade dizajn...
Nemacka je cudna zemlja, a njihova preduzeca svasta patentiraju da im neko ne bi ukrao ni deo kolaca.....ne kazem da covek nije inventivan, ali kazem, da da je nabo nesto bezobrazno dobro, nasao bi se vec neko da sabije kesh koji ce se vratiti brzinom svetlosti...
p.s.
Secate li se pronalazaca, japanca, koji je izmislio masinu za ves na ultrazvuk...pre petnaest godina....otkupile firme prava i nista...kome posle da prodaju deterdzente...tako bi se i ovde nasao vec neki Vik Hamovic puta 100 da otkupi patent i cuti ko zaliven.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a


mareskin

Citat: Bori¹a poslato 25 Novembar, 2012, 23:09
http://www.medio.rs/51714_Muz-%2862%29-penisom-isamarao-zenu-jer-nije-htela-seks.html

ozbiljno povredjena haahhaahahahahaahahaahahhaah ;D ;D ;D ;D [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Kako je to uop¹te moguæe bez njene delimiène asistencije? ;D

Mislim, pretpostavljam da nije velièine batine.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 25 Novembar, 2012, 23:52
Citat: Bori¹a poslato 25 Novembar, 2012, 23:09
http://www.medio.rs/51714_Muz-%2862%29-penisom-isamarao-zenu-jer-nije-htela-seks.html

ozbiljno povredjena haahhaahahahahaahahaahahhaah ;D ;D ;D ;D [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Kako je to uop¹te moguæe bez njene delimiène asistencije? ;D

Mislim, pretpostavljam da nije velièine batine.

Mozda ima malu glavu. [neampojma]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

zemunboy


perlx


Major

Citat: Bori¹a poslato 25 Novembar, 2012, 23:09
http://www.medio.rs/51714_Muz-%2862%29-penisom-isamarao-zenu-jer-nije-htela-seks.html

"Besan ¹to nije dobio ono ¹to je tra¾io izvadio je oru¾je iz gaæa i i¹amarao."

Ko pise ovakve tekstove..