Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

voli on i kobaje  ...kaze da je ono braonkasto SENF
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DaChaS

pa to je ono kao zaradjuje pare al dzaba sve kad ga puca emocija za kucom :D

mkt


mkt


UFF

ma da resenje je da ga ispisete iz skole pa nek bude necij drugi problem
a vi ste trebali da ga obrazujete??

Plazma Keks

sistem: brigo moja predji na drugoga

UFF



zemunboy


Phoenix

Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Slaninar

Citat: UFF poslato 15 Novembar, 2012, 00:52
ma da resenje je da ga ispisete iz skole pa nek bude necij drugi problem
a vi ste trebali da ga obrazujete??

Kako obrazovati narkomana dok je navuèen?

©kolski mi je profa u srednjoj, pa slu¹am dosta prièa. Devojka radi u osnovnoj. Koliko sam shvatio, sad profesori ne smeju ni¹ta. Ne smeju da izbace dete sa èasa, ne smeju da ga prozovu kad je nemirno (diskriminacija neka, tako nekako), ne smeju da daju jedinice, minuse - ni¹ta. Znaèi samo psihologija, ali nemaju nikakvu realnu KAZNU koju mogu da primene. To je lepo kad su deca normalna. Kad je dete nevaspitano, bezobrazno, a jo¹ ga kod kuæe nauèe da ima svoja prava, da mu profesori ne smeju ni¹ta - onda ima¹ problem. Niko ne mo¾e ni¹ta da nauèi na èasu. Plus ¹to poveæavaju broj èasova po jednom profi, plus poveæavaju broj uèenika po razredu. Katastrofa. Taj klinac æe verovatno iæi u neku specijalnu ¹kolu, po¹to je ovisnik. Tako je bolje i za njega i za drugu decu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 15 Novembar, 2012, 18:00
Citat: UFF poslato 15 Novembar, 2012, 00:52
ma da resenje je da ga ispisete iz skole pa nek bude necij drugi problem
a vi ste trebali da ga obrazujete??

Kako obrazovati narkomana dok je navuèen?

©kolski mi je profa u srednjoj, pa slu¹am dosta prièa. Devojka radi u osnovnoj. Koliko sam shvatio, sad profesori ne smeju ni¹ta. Ne smeju da izbace dete sa èasa, ne smeju da ga prozovu kad je nemirno (diskriminacija neka, tako nekako), ne smeju da daju jedinice, minuse - ni¹ta. Znaèi samo psihologija, ali nemaju nikakvu realnu KAZNU koju mogu da primene. To je lepo kad su deca normalna. Kad je dete nevaspitano, bezobrazno, a jo¹ ga kod kuæe nauèe da ima svoja prava, da mu profesori ne smeju ni¹ta - onda ima¹ problem. Niko ne mo¾e ni¹ta da nauèi na èasu. Plus ¹to poveæavaju broj èasova po jednom profi, plus poveæavaju broj uèenika po razredu. Katastrofa. Taj klinac æe verovatno iæi u neku specijalnu ¹kolu, po¹to je ovisnik. Tako je bolje i za njega i za drugu decu.

Kad se samo setim onih lepih vremena kad su plju¹tali ¹amari po ¹kolama. Svaki konflikt se re¹i oèas posla. Bitno je da i nad popom ima pop.
Nekad, ako zakasni¹, te bilo strah da se pojavi¹ uèiteljici ili nastavnici na oèi, a danas od po¹tovanja nije ostalo ni¹ta.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

misa-pei

Citat: UFF poslato 15 Novembar, 2012, 00:52
ma da resenje je da ga ispisete iz skole pa nek bude necij drugi problem
a vi ste trebali da ga obrazujete??


Vaspitanje deteta je stvar porodice, u ¹koli se uèi radnim navikama i socijalizaciji. Ako u ¹kolu dolazi raspu¹teno dete, a profesori danas kao ¹to ka¾e Slaninar , nemaju prava (ne smeju) da kazne dete, kako da ga onda vaspitaju i od raspu¹tenog pubertetlije (èitaj nedokazanog kretena), naprave èoveka?

Porodica je jednini i osnovni temelj za vaspitanje. Sve dr¾avne institucije su tu samo kao pomoæ vaspitanju, a ne kao osnova istog.
Država je najveći neprijatelj naroda

UFF

Nemaju sva deca porodicu kakvu bi trebalo da imaju
a neka nemaju nikakvu
hajde da im onda zbog toga zabranimo da idu u redovnu skolu i da se osecaju normalno
to ce da im pomogne da se ulope u drustvo i razviju u normalnu licnost umesto u psihopatu

ЯЭВОЛУТИОН

Izbaci ga sa nastave zbog ometanja casa....svi ostali ispastaju jer je od jedne budale nemoguce organizovati nastavu....ne razumem zasto je skola obavezna....ako neko zeli da mu dete ide u skolu, ona je besplatna, ali ako smatraju da je skola losa po njihovo dete, zasto je problem da deca ostanu kuci....sad ce neko reci zbog socijalizacije....i onako su rezultat asocijalni ljudi, ukinuli su sve oblike socijalizacije a hoce decu da socijalizuju...
Ma kako govorili kako je obrazovanje bitno, ne mogu da nadjem nikakvu bitnost u sadrzaju romana Cica Gorio, ili koliko ovaca se uzgaja u nigeriji, ili koliko drzava ima USA ili koliku povrsinu zauzima Srbija....Programe za decu pisu nadobudni debili koji nikako da razdvoje bitno od ne bitnog, pa deca ne znaju sve reke u Srbiji a zato znaju da postoji neki Kolorado, ne znaju na karti da naju Frusku goru, a znaju da je najvisi vrh Evorpe Mont Blanc,......koliko puta sam u zivotu koristio diferencijalnu jednacinu....Imaginarni broj.....koliko puta mi je trebalo da u bilo kojoj prilici iskoristim gomilu nebitnih podataka.
Engleski jezik sam naucio sam a ne u skoli....estetika, koja bi trebala da se uci u osnovnoj skoli se svela na floskulu profesora:"sedis crtas imas pet" , je bila predmet mog licnog intresovanja, kao i filozofija, istorija, Muzika....kako da vam kazem, nekada je bilo sramota slusati narodnjake...bio si automatski seljak...a posto je nisam hteo da budemu masi, onda je alternativa bila jedini izbor.....kasno sam poceo da slusam jazz i blues...bukvalno kroz rokenrol se provuklo i to.
Da se ne lazemo provodio sam veceri sa ekipom u Skadarliji uz starogradsku muziku i ponekog Tomu Zdravkovica....lesili smo se od spricera.
Vikende smo provodili makljajuci se ispred KSTa, SKCa ili Masinca sa nekim....nismo bas birali sa kim....Akademija je bila afterhour....kad se sve zavrsi onda oko 3 na akademiju, da se naduvamo ko zmajevi i doradimo do crnih rupa.
A ja sam vaspitano dete :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: Phoenix poslato 15 Novembar, 2012, 17:50
e sad je Uff najebao,da vidim kako ce gologuz da bezi i gde ce da sakrije tablicu  [rofl]
http://www.mondo.rs/s266945/Info/Hronika_i_Drustvo/Za_svalere_kazna_20000_dinara_ili_zatvor.html

inace mene su vec navatali na jednom zamracenom mestu u kolima

zato sam i zatamnio stakla i sad jebem iskljucivo preko dana na javnom parkingu ili u podzemnoj garazi :D

delta city, tc usce i slicno

Slaninar

Citat: UFF poslato 15 Novembar, 2012, 18:36
Nemaju sva deca porodicu kakvu bi trebalo da imaju
a neka nemaju nikakvu
hajde da im onda zbog toga zabranimo da idu u redovnu skolu i da se osecaju normalno
to ce da im pomogne da se ulope u drustvo i razviju u normalnu licnost umesto u psihopatu

Naravno da nemaju. Ti koje sam spominjao u prethodnom postu ka¾u da im, kada je dete problematièno, sve postane jasno kada upoznaju roditelje. Porodica, ili nedostatak iste su od najveæeg uticaja na decu do puberteta. Tek kasnije okolina uzima primat i tu je borba.

Elem, ka¾u da su sa decom sa posebnim potrebama (psihièki problemi, na primer), jako dobri rezultati u specijalnim ¹kolama. Devojka mi je skoro prièala o devojèici koja se osetila vrednom i superiornom tek kad je oti¹la u specijalnu ¹kolu sa sebi sliènima. Vole je deca, pa dolaze, prièaju svoje prièe. Devojèica se preporodila. A jedva su uspeli da je "izbace" iz redovne ¹kole. Redovna ¹kola je za proseènu decu. Za previ¹e pametnu, ili previ¹e problematiènu, bolje je ne¹to posebno.

Daleko od toga da je i jedna institucija kod nas kako treba, ali ¹ta ti misli¹ da je bolje? Da li bi voleo da to dete sedi sa tvojim u klupi? Kako misli¹ da narkoman pazi na èasu? ©ta raditi s njim?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


Hohštapler

#2618
@revolucija
Svaka ti je ' Njego¹eva...

Inaèe, ima jedan ruski baja, Ivan Iljiè mislim da se zvao, koji je napisao kultno delo "Dole ¹kole", koje ba¹ govori o tome kako je ¹kola najgori moguæi naèin obrazovanje ljudi... da ne ulazim u filozofiju dela, al mene je odu¹evilo, i od tad drugaèije gledam na svet i svakim danom viðam dokaze te njegove ideje.
Nismo svi isti, nisu nam svima ista interesovanja, umesto da se posvetimo pojedincu i njegovim potencijalima, mi ga bacimo u masu, uèimo ga isto ¹to i HILJADE drugih i onda kad zavr¹i ¹kolu onda mu ka¾emo "idi snaði se u ¾ivotu, nemoj biti kao drugi, budi pametniji".
Ovo se posebno vidi kod  ¹kolovanih "umetnika", slikara, muzièara... Muèe se posle ceo ¾ivot da naðu sebe, kroz pravila...
Retki zadr¾e svoje "ja"...
Ti budu progla¹eni nesta¹nima...

Na istoku imaju jo¹ uvek i gurua, uèitelja...
A ima i evropa svojih primere, Sokrat->Platon->Aristotel->Aleksandar...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

AndreyRR

dubokoumno,ameri taj sistem odavno koriste.posle kazu onakvi su ovakvi su
i ja bi voleo da mene kude kao amerikance  ;D ;D