Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 20:56

        Tako da meni i dalje nije jasna tvoja zelja za autonomijom i zelja za otcepljenjem....ne kapiram kako bi to Vojvodjanima bilo bolje....a na stranu sto bi vas anektirala Madjarska za kratko vreme.
       

Kad sam ja rekao da ¾elim otcepljenje?

Lo¹ domaæin je sjebao sve. Najvi¹e je opljaèkano tamo gde je bilo najvi¹e da se opljaèka. NA du¾i rok su svi gubitnici - Ni¹, Beograd, Novi Sad - svi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit



   
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 21:12
Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 20:56

        Tako da meni i dalje nije jasna tvoja zelja za autonomijom i zelja za otcepljenjem....ne kapiram kako bi to Vojvodjanima bilo bolje....a na stranu sto bi vas anektirala Madjarska za kratko vreme.
       

Kad sam ja rekao da ¾elim otcepljenje?

Lo¹ domaæin je sjebao sve. Najvi¹e je opljaèkano tamo gde je bilo najvi¹e da se opljaèka. NA du¾i rok su svi gubitnici - Ni¹, Beograd, Novi Sad - svi.

            Ma slazem se ja sa tobom ...ali ti kako to interpretiras ispada da je uzeto tebi a dato meni....tj opljackana Vojvodina da bi pare preusmerene ka Srbiji ...sto nije tacno.Pare su opljackane a ko ih je uzeo to je sada manje bitno...pa sta radi Pajtic trenutno a iz Vojovodine je .Da ne radi mozda za dobrobit naroda.

Slaninar

Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 21:20
            Ma slazem se ja sa tobom ...ali ti kako to interpretiras ispada da je uzeto tebi a dato meni....

To ja nisam rekao. Pare su preusmerene u d¾epove lopova. Srbijanci su dobili jeftinu prièu ("srbija iz tri dela opet cela"), da ne skontaju da æe i oni biti sjebani i da podr¾e celu budala¹tinu. Pro¹lo sve po planu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit


MIGE

Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 21:24

Jbg ..i sta sad ?
nadjemo drugu temu da se posvadjamo...od ove nema vajde...vis kaki smo tolerantni  [rofl]

Ripley

Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 21:24

Jbg ..i sta sad ?
Ih ¹to volim kad nastupi kriza, sve poskupi, a pojeftini p....   [rofl]  [rofl]  [rofl]

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

 [rofl] [rofl] [rofl]Mozemo da se svadjamo kolko ocemo al lopovi su zavrsili posao...krivo mi samo sto ce proci nekaznjeno..a prost narod umesto da radi baulja okolo. [ljutko]

pit


Ripley

Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 21:28
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 21:27
Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 21:24

Jbg ..i sta sad ?

Ne znam, ja æu pivo. :)

           Moze ...crno mlako. [cheers]
Nema deèko, ima burek-bured¾ika, sirek-sired¾ika i zeljanica. I nemoj da mi mrvi¹  ;D

MIGE

Citat: Ripley poslato 18 Oktobar, 2012, 21:30
Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 21:28
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 21:27
Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 21:24

Jbg ..i sta sad ?

Ne znam, ja æu pivo. :)

           Moze ...crno mlako. [cheers]
Nema deèko, ima burek-bured¾ika, sirek-sired¾ika i zeljanica. I nemoj da mi mrvi¹  ;D
e kad pomenu burek,sledece nedelje idem za nis pa cu da svrnem da probam cuveni burek  ;)
incognito  [flashing]

pit



               Pa dogovorili smo se vec...ceka te kilo sa mesom.

Ripley

Ja dolazim, al u 2. smenu  [zvizdi]

pit


       Dzavole jedan.

Uncle Bob

Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 20:56
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 20:49
Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 20:43
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 19:48
Citat: pit poslato 17 Oktobar, 2012, 17:01
               Aj ispricaj nam tu drugu pricu o autonomiji iz ugla jednog vojvodjanina bas me intereseuje.Nisam sarkastican i necu prepucavanje samo objasnjenje ako moze.


   
Da¹ novèanik, kuæu, kola, privatan posao - sve na raspolaganje i upravljanje siroma¹nijem roðaku. Da ti da koliko treba, uzme koliko hoæe. Sve æe ti se samo kasti.

Dosta su dobri tekstovi Dimitrija Boarova iz devedesetih na temu gazdovanja i ekonomske politike. Ako ima¹ volje i ¾ivaca i ako i ima na Netu uop¹te.

          To o bogatom i siromasnom rodjaku je mozda pilo vodu u komunisticko vreme sada ne....sada je skoro sve privatizovano i sav profit ide u privatne dzepove.Ako mislis na povracaj PDV-a i poreza ...mislim da Vojovodina ne dobija nista manji procenat od recimo niskog okruga ili bilo kog okruga U Srbiji.
          Vojovodjanski seljak je u 100 puta boljem polozaju od seljaka u ostalom delu Srbije.Evo jednog primera od pre 15 godina.
          Bio sam u jednom selu okolina Apatina i upoznao coveka koji ima po slobodnoj proceni oko 400 svinja a hrana za njihj ga tada nije kostala NISTA.Kako?
           Svinje su obitavale na jednom drzavnomsumskom zemljistu gde je imalo hrane kolko oces ...trave ,zira ...i jedina obaveza ovog coveka (koji je inace penziju stekao u Bg pa se vratio u selo) je da ujutru i uvece odnese po dve korpe kukuruza ...da bi odrzao svinjama naviku da dolaze na to mesto.
          Interesantno je da je svaka dolazila kod njega kuci da se prasi (3km od stanista svinja).
         A kukuruz je bio potpuno besplatan    ....posle berbe on je isao sa prikolicom i skupljao stya je ostalo.....a ostajalo je dosta toga.
          I ne vidim kako je Srbija njemu mogla bio sta da uzme.
       

Eto. Znaèi Vojvodina nije opljaèkana. Hvala ¹to si mi otvorio oèi! :)

     Cekaj bre majstore pa opljackana je cela Srbija pa ne kukamo tolko kao ti....mislis da Nis nije oljackan...pa privatizovana je Duvanska industrija i prodata Filip Morisu za 500 miliona dolara ili evra i sve su pare otisle u Beograd ...a Duvanska je niska fabrika duvana...osnovana u Nisu ...na niskoj teritoriji...svi zaposljeni iz Nisa a opet sve pare otisle za Beograd.
        Tako da meni i dalje nije jasna tvoja zelja za autonomijom i zelja za otcepljenjem....ne kapiram kako bi to Vojvodjanima bilo bolje....a na stranu sto bi vas anektirala Madjarska za kratko vreme.
       
Pite prike a ko od tolke slne pare pokupova stanove i lokale po Ni¹ a mora ja iz Obrenovca da sam do¹ao aj nemo se lazemo moja biv¹a ta¹ta od otpremnine kupila stan na Paliluli.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

pit

Citat: UNCLEBOB poslato 18 Oktobar, 2012, 21:42
Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 20:56
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 20:49
Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 20:43
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 19:48
Citat: pit poslato 17 Oktobar, 2012, 17:01
               Aj ispricaj nam tu drugu pricu o autonomiji iz ugla jednog vojvodjanina bas me intereseuje.Nisam sarkastican i necu prepucavanje samo objasnjenje ako moze.


   
Da¹ novèanik, kuæu, kola, privatan posao - sve na raspolaganje i upravljanje siroma¹nijem roðaku. Da ti da koliko treba, uzme koliko hoæe. Sve æe ti se samo kasti.

Dosta su dobri tekstovi Dimitrija Boarova iz devedesetih na temu gazdovanja i ekonomske politike. Ako ima¹ volje i ¾ivaca i ako i ima na Netu uop¹te.

          To o bogatom i siromasnom rodjaku je mozda pilo vodu u komunisticko vreme sada ne....sada je skoro sve privatizovano i sav profit ide u privatne dzepove.Ako mislis na povracaj PDV-a i poreza ...mislim da Vojovodina ne dobija nista manji procenat od recimo niskog okruga ili bilo kog okruga U Srbiji.
          Vojovodjanski seljak je u 100 puta boljem polozaju od seljaka u ostalom delu Srbije.Evo jednog primera od pre 15 godina.
          Bio sam u jednom selu okolina Apatina i upoznao coveka koji ima po slobodnoj proceni oko 400 svinja a hrana za njihj ga tada nije kostala NISTA.Kako?
           Svinje su obitavale na jednom drzavnomsumskom zemljistu gde je imalo hrane kolko oces ...trave ,zira ...i jedina obaveza ovog coveka (koji je inace penziju stekao u Bg pa se vratio u selo) je da ujutru i uvece odnese po dve korpe kukuruza ...da bi odrzao svinjama naviku da dolaze na to mesto.
          Interesantno je da je svaka dolazila kod njega kuci da se prasi (3km od stanista svinja).
         A kukuruz je bio potpuno besplatan    ....posle berbe on je isao sa prikolicom i skupljao stya je ostalo.....a ostajalo je dosta toga.
          I ne vidim kako je Srbija njemu mogla bio sta da uzme.
       

Eto. Znaèi Vojvodina nije opljaèkana. Hvala ¹to si mi otvorio oèi! :)

     Cekaj bre majstore pa opljackana je cela Srbija pa ne kukamo tolko kao ti....mislis da Nis nije oljackan...pa privatizovana je Duvanska industrija i prodata Filip Morisu za 500 miliona dolara ili evra i sve su pare otisle u Beograd ...a Duvanska je niska fabrika duvana...osnovana u Nisu ...na niskoj teritoriji...svi zaposljeni iz Nisa a opet sve pare otisle za Beograd.
        Tako da meni i dalje nije jasna tvoja zelja za autonomijom i zelja za otcepljenjem....ne kapiram kako bi to Vojvodjanima bilo bolje....a na stranu sto bi vas anektirala Madjarska za kratko vreme.
       
Pite prike a ko od tolke slne pare pokupova stanove i lokale po Ni¹ a mora ja iz Obrenovca da sam do¹ao aj nemo se lazemo moja biv¹a ta¹ta od otpremnine kupila stan na Paliluli.

             To je otpremnina i nema veze sa 500 miliona evra.Duvanska od nekadasnjih 2500 radnika jedva da ima 400 .Nekada su imali plate po 2000 maraka sad 300-400 evra.
             Ti zaboravljas da je to bila fabrika za pravljenje para....najaca i najprofitabilnija fabrika u Srbiji a i sire...tako da je ta otpremnina sto je isplacena radnicima smesna cifra koju fabrika zaradi za kratko vreme...da ne lupam sad za koliko.

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 21:22
Srbijanci su dobili jeftinu prièu...

Izvini, ali to "Srbijanci" izuzetno iritantno zvuèi u u¹ima Srbina sa desne strane Save i Dunava. A razlog jer je uvek kori¹æeno u pogrdnom i posprdnom smislu od Srba (mada i drugih) s leve strane istih reka.

pit

Citat: mi¹ko_kolo poslato 18 Oktobar, 2012, 22:16
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 21:22
Srbijanci su dobili jeftinu prièu...

Izvini, ali to "Srbijanci" izuzetno iritantno zvuèi u u¹ima Srbina sa desne strane Save i Dunava. A razlog jer je uvek kori¹æeno u pogrdnom i posprdnom smislu od Srba (mada i drugih) s leve strane istih reka.

            A moras da priznas da ga je upotrebio u pravom trenutku....kad mu je nestalo argumenata za raspravu.

mi¹ko_kolo

Ma ne smeta mi ni "Ged¾e", "Gegule"... Ali to "Srbijanci" tako para u¹i da to nije normalno. To mi je kao kad ti mlaði od tebe ka¾e "deèko" a tonom kao da se obraæa detetu.

pit

Citat: mi¹ko_kolo poslato 18 Oktobar, 2012, 22:22
Ma ne smeta mi ni "Ged¾e", "Gegule"... Ali to "Srbijanci" tako para u¹i da to nije normalno. To mi je kao kad ti mlaði od tebe ka¾e "deèko" a tonom kao da se obraæa detetu.

        Aj da nas nazove tako neki Madzar pa i da mu ne zameris ...posto ne kapira najbolje jezik ali kad te tako nazove srbin iz Vojovodine koji nece da se zna da je srbin onda je to meni smesno ...mislim smesni su mi ti pokusaji da sebe izdignu iz porekla svoga.