Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt

nemoj mi njega molim te  [stop] [stop] [stop] [stop]

zemunboy

Citat: mkt poslato 22 Maj, 2012, 16:41
nemoj mi njega molim te  [stop] [stop] [stop] [stop]
Subota prikane, u subotu znas sta te ceka...

mkt


The One

everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

maki gsxr 1100

pa dal da mi produzimo na 9 dana druzenje?


The One

upsiæ!  :-[
copyright L. D. (maloletni sin poznatog usera)
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

MILJAN

Cave ab homine unius libri



zmiya

                                                    Romi i u EU ¾ive kao Cigani

U 40 odsto porodica najmanje jedna osoba je oti¹la na spavanje gladna jer nisu imali dovoljno hrane
Gotovo polovina romske populacije u Evropi nema u svom domu kupatilo, struju ili kuhinju, a manje od jedne treæine ima stalan posao, dok samo jedno od ¹estoro dece nastavi ¹kolovanje posle osnovne ¹kole, navodi se u najnovijoj objavljenoj studiji.
U istra¾ivanju koje su zajednièki sprovele Agencija za fundamentalna prava Evropske unije, Program razvoja UN i Svetska banka, navodi se da samo 15 odsto mladih Roma u zemljama Unije ima zavr¹enu srednju ¹kolu ili zanat, prenela je agencija AFP.
Istra¾ivanje je bazirano na razgovorima sa vi¹e od 22.200 Roma u 11 evropskih zemalja – Francuskoj, Italiji, Portugaliji, Grèkoj, ©paniji, Bugarskoj, Èe¹koj, Maðarskoj, Poljskoj, Rumuniji i Slovaèkoj, koje pokazuje da 80 odsto ispitanika ¾ivi u domaæinstvima koja se mogu smatrati siroma¹nim.
Oko 45 odsto Roma ¾ivi u domu bez toaleta, kupatila, struje ili kuhinje, a samo 30 odsto njih ima stalni posao, pokazuju rezultati studije. U 40 odsto sluèajeva najmanje jedna osoba u porodici oti¹la je na spavanje gladna u poslednjih mesec dana, jer porodica nije mogla da kupi dovoljno hrane.
Samo jedno od ¹estoro romske dece u Evropi nastavi ¹kolovanje posle osnovne ¹kole, tako da samo 15 odsto dece ima zavr¹enu srednju ¹kolu ili zanat.
– Ovi rezultati pokazuju sumornu sliku situacije Roma ¹irom EU danas – izjavio je Morten Kjaerum, direktor Agencije za fundamentalna prava EU, i pozvao na nova, dodatna ulaganja u obrazovanje mladih Roma.
Rezultati istra¾ivanja treba da poslu¾e Evropskoj komisiji u kreiranju politike prema Romima, po¹to romska populacija u Evropi broji od 10-12 miliona ljudi.
(trojka.rs/izvor: Tanjug)

Major

CD Romi ili ovi obicni? ;D

AndreyRR

cigani su kao psi kad ga okupas on se posle valja po podu da povrati svoj miris

KIZA73

Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

UFF



K0le


AndreyRR

strah od osvete,ma jebo bi ima mater i njima i osveti,veci si ti retard koji znas sta se desava i cutis  [facepalm]

Aussweis

U Kuriru naslov : "Sub Zero dehidriro"
A ovima ¹to su dr¾ali dete zatoèeno, dao bi da vrte bajs i prave tako struju nekoj siroma¹noj porodici do kraja ¾ivota!
Sve ima cenu ili čast!

mkt