Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

Citat: despic poslato 15 Avgust, 2020, 16:00
A ko ce da investira u vesala?
mislim da æe trebati velika investicija

sasa ns 1

¹to se tièe i gradjevinskih investitora oni su najveæa bagra jer trajno i nepopravljivo uni¹tavaju,sela gradove i prirodu.Propisi se donose da bi oni zaradili a bole ih ki.za sve ostale.

DebeliZmaj

sasa: a kako drugacije da se sire naselja? uvek je neko morao bude investitior ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1

Citat: DebeliZmaj poslato 15 Avgust, 2020, 23:21
sasa: a kako drugacije da se sire naselja? uvek je neko morao bude investitior ...
treba da se ¹ire ka spolja kao ¹to reè ka¾e ali ne ko rak ¹to se ¹iri iznutra.To je naroèito izra¾eno zadnjih 15 godina gde se recimo neka ulica sa kuæama pretvara u tzv.koko¹injac -neka¾e se d¾abe ¾ivi ko u koko¹injcu.Zgrada od 5 spratova na mestu jedne kuæe ima 25-30 stanova .Znaèi gustina stanpvni¹tva se poveæala za tolko puta.
Ti novonaseljeni ¾ive gore od svih svojih predaka sve do peæine makar to njima to tako ne izgleda.
Osnovna vrednost urbanizma su svetlost i prostor a tamo toga uop¹te nema.©iri centar beograda kad je zidan je bio ne¹to potpuno drugo nego sad.Ljudi su se budili sa petlovima,automobili nisu postojali i ulice su bile samo sa pokoju koèiju i pe¹ake.Niko se nije drao ni u kuæi ni na ulici, kom¹ijama i nepoznatima su se javljali,nisu udisali smrdljivi dizel,na ulici su bili skroz opu¹teni.
Moderno vreme je donelo mnogo toga dobrog-struja,voda  ,kanalizacija ali to ¹to se koko¹injci prave ¹to bli¾e centru umesto na njivi za sirotinju koja mora tako da ¾ivi je  samo zbog toga da bi investitiri ¹to vi¹e zaradili.Samnonom u klupi je dedeo biv¹i ministar za urbanizam i kad ga pitam gde je tu struka on mi odgovi,,INVESTITORI SU VR©ILI PRITISAK,,
a ZNA SE  kako se to radi prvo parama pa onda silom sve do likvidacije ko neæe.E onda narod krene da spominje ve¹ala.

sasa ns 1

#28745
©iri centar beograda kad je zidan je bio ne¹to potpuno drugo nego sad.
mislio sam da je potpuno isto izgledao zgrade i to ,a bez automobila i sa manje od 50000 stanovnika i to ceo grad a centar bez auta i sa mnogo manje ljudi

dzimika

Jeste ali dok su urbanisti drzali sve pod kontrolom i dok nisi imao nalet ljudi iz unutrasnjosti kojima je njive i posla na njivi preko glave pa misli da ce se u vecim gradovima usreciti radeci za 30k dinara

Pricam prosle godine sa jednim Ruminom koji radi ovde u BG vec godinama, kaze ocekivao sam da kad je krenuo bg na vodi i ostali veci projekti da se cene rente spuste a doslo je upravo do suprotnog, cena rente stanova je drasticno skocila
tako dolazis do trenutka da su lokali po periferiji jeftini a stanovi skupi iako je cena gradnje donekle ostala ista ili cak i pojeftinila jer je recimo cena gvozdja pala za vreme korone pa cak i pre toga cene stanova su skocile malo, doduse za vreme vanrednog cena kuca je skocila ali stanovi nisu pali, ovde u Srbiji je bas cudan nacin kretanja cena, dok u inostranstvu se prave kompleksi po periferiji gde imas dovoljno mesta i za parking i za park i za zelenilo, za vrtic, skolu, kod nas se gleda kako da se izgradi zgrada od 6 spratova nad zemljom (najmanje 3 ispod zemlje) na 4 ili 5 ari placa kako bi mogao preko noci da zaradi neke vece pare, jbg, kvm u centru i sirem centru od 2000 do 3000e, na Vracaru i po 3600e (provereno znam da je lik prodao dva najveca stana odmah u novoj zgradi u Nevesinjsoj)
Da mene neko pita ja bih u centru zabranio gradnju kao i na NBG jer tamo su krenuli sada izmedju zgrada da grade sto je sumanuto, zivi bili pa videli kad budu krenuli da uvode lagano dozvole za parkiranje ako nemas parking

DebeliZmaj

vi sa periferije to ne kapirate, centar sam po sebi je skup zbog dostupnosti infrastrukture, svega ...
supe rje zarkovo, al se klackas pola sata do centra, i jos ako uvedu da ce u centru preko dana moci samo
da se parkiraju automobili iz centra.... booom ... :)

gradnja u centru uopste nije problem, problem je sto se ne obezbede parking mesta u dovoljnom broju ...

vremenom ce vecina velikih firmi da ode iz centra, bas zbog parkinga, evo primer drugar programer, 2500e plata,
dobio je jos bolju ponudu ai u centru, ma sjajni perkovi, klopa, maseza, spa sve ... ali nema parking ...
dakle morao bi ide drugim prevozom ... a covek nije u fazonu da deli zivotni prostor sa ljudima u gradskom prevozu
ili da ide taksijem gde ne zna ko se sve vozio unutra ... dakle moze mu se da ne prihvati posao ..

stan u francuskoj ulici je i pre krize ima problem prijatelj da iznajmi... na vracaru koji se pominje, ili imas parking mesto
ili prostor iza zgrade ( ha! ... i to kapija sa daljincem ) ili zaboravi da ces ozbiljan stan da iznajmis nekome ...
ili ce ti isti trazi a se tu prijavi da bi mogao da tu prijavi saobracajnu da bi uzeo zonu za stanare ... a nije bas svako
rad da mu se prijavljajuju u stan ljudi...

a to da na periferiji ima mesta za vrtic, skolu itd... pa ok :) ... ali gde su ti vrtici i skole i kvalitet istih ?
zasto ljudi vode decu u skole na vracaru i ako zive daleko, ili prijave decu kod baka i deka po centru da bi tu
isla u skolu... pa zato sto tamo gde je sirotinja tamo je i populacija po skoli takva... sori but jbg...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Ви сте колега баш добили свраб за писање
Друштво за заштиту од животиња

dzimika

A koji cu ja koji kurac u centru ako sa poslom sam negde drugo, da nije centar
ja dok sam radio posle srednje centar nisam video dok ne odem uvece da se prosetam sa devojkom jednom u godinu dana :D Nisam imao nikakvu potrebu da budem u centru niti tamo bilo sta da trazim
to sto neki vode decu u vrtice i skole moze da bude iz dva razloga, prvi da je uz put do posla ili blizu posla a recimo da nije bilo mesta u vrticu u svom kraju a skola opet kao lakse da se kontrolise ako je blizu posla ili drugi razlog da roditelji pate od idiotizma tj kompleksa pa deca moraju da idu u odredjeni vrtic ili skolu (vecinom je ovo)

Vrtici i kvalitet istih na periferiji, pa prvo imaju velika dvorista sto retko koji vrtic/skola u centru moze da se pohvali, imaju terene za skoro svaki sport a ne samo jedan ako pricamo o skolama
Za tvoju informaciju vecina stanovnika centra je veca sirotinja nego ljudi na periferiji, oni koji barataju ozbiljnim parama ne zive u centru u stanu u francuskoj ili bulevaru vec u velikoj kuci sa velikim dvoristem
Nisi skoro bio po periferiji pa ne znas a tek nisi skoro bio po skolama i vrticima po periferiji pa da vidis sirotinju cija deca idu u drzavne vrtice i sto se ta "sirotinja" bori da deca idu u drzavni a ne u privatni vrtic

mali_zmaj

Jedva èekam da odem na periferiju,ja sam na pet minuta hoda od centra,i postalo je nemoguæe ¾ivjeti ovdje. Ista prièa kao i kod vas,sru¹e jednu kuæu,naprave zgradu,parking mjesta prodaju...,kupci stanova iste ne kupuju,no parkiraju kod moje zgrade,gomila lokala,kad svi parkiraju,ja se mogu slikati. Ljeti spavanja nema..,auto izubijan..
Prvo kupujem plac van grada..,pa lagano,stan æe se iznajmljivati,da plaæa rate za kuæu...

poslato sa nove rupovke kurblom
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

santa monica je u centru LA kao i beverly hills
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Citat: DebeliZmaj poslato 16 Avgust, 2020, 19:21
jos ako uvedu da ce u centru preko dana moci samo
da se parkiraju automobili iz centra.... booom ... :)
Ako se ovo ikada desi krenucu u crkvu da se zahvaljujem bogu svaki dan
klasican divljak

DebeliZmaj

Citat: dzimika poslato 16 Avgust, 2020, 21:18
A koji cu ja koji kurac u centru ako sa poslom sam negde drugo, da nije centar
ja dok sam radio posle srednje centar nisam video dok ne odem uvece da se prosetam sa devojkom jednom u godinu dana :D Nisam imao nikakvu potrebu da budem u centru niti tamo bilo sta da trazim
to sto neki vode decu u vrtice i skole moze da bude iz dva razloga, prvi da je uz put do posla ili blizu posla a recimo da nije bilo mesta u vrticu u svom kraju a skola opet kao lakse da se kontrolise ako je blizu posla ili drugi razlog da roditelji pate od idiotizma tj kompleksa pa deca moraju da idu u odredjeni vrtic ili skolu (vecinom je ovo)

Vrtici i kvalitet istih na periferiji, pa prvo imaju velika dvorista sto retko koji vrtic/skola u centru moze da se pohvali, imaju terene za skoro svaki sport a ne samo jedan ako pricamo o skolama
Za tvoju informaciju vecina stanovnika centra je veca sirotinja nego ljudi na periferiji, oni koji barataju ozbiljnim parama ne zive u centru u stanu u francuskoj ili bulevaru vec u velikoj kuci sa velikim dvoristem
Nisi skoro bio po periferiji pa ne znas a tek nisi skoro bio po skolama i vrticima po periferiji pa da vidis sirotinju cija deca idu u drzavne vrtice i sto se ta "sirotinja" bori da deca idu u drzavni a ne u privatni vrtic


oni koji imaju para vode decu u privatnu skolu...
OOS Ribnikar ... ima DVE sportske sale ogromne, i pooooveliko dvoriste u dva nivoa ...
usput francuski se uci od prvog razreda... hteo ne hteo avoir i etre naucis ...
dolazis centar poslom, dolazis u centar do ozbiljnih bioskopa osim ako te ne triluju oni uzasi u delti :)
za svasta nesto doazis u centar ... nazalost problem je sto se svepravi u centru ... a ne prave
van centra jer se ne isplati...

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Avgust, 2020, 22:24
santa monica je u centru LA kao i beverly hills

a ti zivis u USA ? pa sta se tripujes onda da si u Malibu ... nisi nego si na predgradju Beigrad, sa divnim pogledom
na ... autoput ...

Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 00:10
Ako se ovo ikada desi krenucu u crkvu da se zahvaljujem bogu svaki dan

o ovome je jos Djilas the zuthi pricao ... u  planu je da se odredjene zone skroz zatvore za prilaz vozilia koja
nisu od stanara iz te zone, departmanski fazon iz pariza ... a zabrana parkiranja valjda u 1. 2.1 2.2 zonama skroz
ko nije iz tih zona ... dole valjda i dorcol itd... al neki prsten prevoza metroa itd prvo mora se napravi
i veliki parkinzi itd...
kako god ... mene bi ovo radovalo isto ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

Zmaje,
ovo ¹to si napisao za centar mo¾da nekom odgovara.
Npr, moji su imali stan salonac u Èubrinoj pored francuske ambasade, saborne crkve... pokojni deda bio slabo pokretan, nije iza¹ao napolje nekoliko godina, gde æe da pro¹eta? Jo¹ onda nisam mogao spontano na brzaka da obiðem babu i dedu jer nisam mogao da naðem parking. Prodali ga, kupili kuæu na lepom mestu na Vo¾dovcu sa èetriri stana, jedna vertikala. Eno baba 91 godina, malo sedi kraj ograde, napolju je, prièa sa kom¹ijama... velika razlika.
Mlaði brat mi je zavr¹io pomenutu osnovnu ¹kolu, ba¹ od tog francuskog se ovajdio :) Ceo ¾ivot ¾iveo u Admirala Geprata. Stalno neka frka oko parkinga iako su u zgradi imali svoj sa rampom. Odem do brata, cimanje da svratim na 15 minuta, ako pola sata tra¾im parking. Ili da njega èekam (posle mi uradio kljuè) da parkiram na parkingu zgrade. Seljaèine iz zgrade se posle par puta pobunile, èiji je to auto na parkingu!!! Æale im jebao kevu, lepo rekao :"Auto je od mog starijeg sina". Uvek neko drkanje. Èim se brat osamostalio, prodao taj i kupio pd 90+ kvadrata u zvezdarskoj ¹umi.
O buci, zagaðenju da ne prièam. O odrastanju dece u tom delu, tek je proma¹aj.


Da dodam da mi je æale zavr¹io osnovnu u Kralja Petra, jer su onda imali stan u Rajiæevoj.

Ali sada da sebe zamislim sa decom na tim lokacijama... nikad.

DebeliZmaj

mrle ... nemam problem sa komsijama... imao sam samo jednu raspravu, dolazila je hitna i policija i posle vise nikad\nijednu raspravu u dvoristu
oko parkiranja ... skoro je buraz imao raspravu sa dvojicom komsija opet jedan u urgentni a meni policija na vrata ... kao sto rekoh problemi su
resivi ... dodju mi ljudi parkiraju itd... kolega po mene dolazi firminim kolima redovno te ima primerak daljinca, sestra koja previja caleta dodje ima
daljinac dobila ... stvarno niko problem ... ja sam trenutno bez kola dok si na nadjem nesto da mogu da stanem a da je automatik a da nije nisko
dakle neki suv pa cu i ja da se  parkiram ...

moji izadju predju ulicu i u parku su ... predjem ulicu i 30m bucko, ili orao ili ... :)

dakle nije svaki centar isti ... kao sto napisah ako nemas praking ... sranje je ... e sad ni ja se nisa ovajdio posebno od francuskog... cak ga i ne volim
nesto ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zVuk

ima tog djubreta od brze hrane i na periferiji....a za zivot je uvek bolja cak i mala kuca, nego veliki stan...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

despic

Za zivot jeste...al nazalost skolstvo (drustvo) na periferiji i u centru je nebo i zemlja. btw ja u periferiju racunam i nbg, karaburmu, zvezdaru...a krnjaca, borca, kaludjerice, zemuni, bezanije i banova brda su dalja periferija. Nemoj neko da se nadje uvredjen al tako je.
klasican divljak

dzimika

Nije me zmaj shvatio, oni koji znaju oni odu na periferiju, oni koji imaju komplekse jure centar pa posle jure parking ili parkiraju kao stoka
Ja retko kad idem do centra osim do tebe :D sve ostalo se zasniva da samo prodjem kroz centar jer realno nema nista sto meni treba u centru, dok sam radio u centru pre 10god pizdeo sam svaki put ako sam morao kolima do posla

zVuk

Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 11:45
Za zivot jeste...al nazalost skolstvo (drustvo) na periferiji i u centru je nebo i zemlja. .

u kom smislu..??  zar ne bi trebalo da rade po istom programu..??  mada, skolstvo je bitno tek kad se upise fakultet...

jedino cega na periferiji nema su galerije, muzeji, pozorista....ali to i onako ne zanima vecinu stanovnistva beograda...
Ko se ljuti, uleti mu kruti