Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

niki64 i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

U Èajetni nikad niko nije bio ni za Milo¹eviæa, odlazio tamo 90-ih, kao na drugoj planeti da sam bio... Fenomenalni ljudi, nije ni èudo ¹to av pizdi zbog njih... Treba pobiti govna, nema druge...

ЯЭВОЛУТИОН

u cajetini niko nije bio nizakoga osim za njih same....otprilike svi puteki ka crnoj gori su bili njihovi...skoro da su reket udarali...kad prodje koridor onda ce biti za onog ko im odgovara....napravili su zarkovo od zlatibora...alava govna na pare....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Stamat je vec dugo trn u oku sns-u, covek i redak politicar koji se prema narodu odnosi s dozom odgovornosti.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Glava Dole

@rev i idiJote nas, slazem se sa vama da ima tu nerealnih stvari ali je isto tako i nerealno da svi imaju istu penziju, samo nuznu za zivot, bez obzira na to kako su se skolovali, zrtvovali, koliko radili u zivotu i zaradjivali. Penzija od 120.000 jeste neralna jer je onda plata morala biti bar 300-400.000 a to retko ko moze da nakamci postenim radom. Ali zamisli da ti kopas i rukama i nogama da zavrsis fax npr, radis redovno i prekovremeno, da ceo zivot gledas u tu razliku izmedju bruto i neto isplate i onda ti pod stare dane daju isto kao i nekom ko nista nije ulagao... ali da se kod nas to realno sortira-nije ali tek ne bi bilo fer da je po revovom ;) Dozivecete valjda, zdravlje Boze, i vi tu penziju i doci u te godine... hocete li i tad tako pricati? Necu ono sto sam uplacivao, samo koliko da prezivim? Aj ne zajebavajte ;)

megaidiot

ako dozivim to ce biti go kurac od penzije sa kojom sigurno necu moci da prezivim posto tu razliku od bruto i neto plate uglavnom nisam ni imao

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 Februar, 2019, 20:05
u cajetini niko nije bio nizakoga osim za njih same....otprilike svi puteki ka crnoj gori su bili njihovi...skoro da su reket udarali...kad prodje koridor onda ce biti za onog ko im odgovara....napravili su zarkovo od zlatibora...alava govna na pare....
Naroèito su Èajetinci napravili ®arkovo od Zlatibora...

@Milomir22:
Èim moj brat ne mo¾e da ga vidi na oèi, taj Stamatoviæ mora da je super lik...

balavurda

Citat: Glava Dole poslato 01 Mart, 2019, 00:32
...Penzija od 120.000 jeste neralna jer je onda plata morala biti bar 300-400.000 a to retko ko moze da nakamci postenim radom...

Za ovo poslednje pojma nemas koliko nisi u pravu. Znam masu ljudi, u glavnom inzenjera, koji ovoliko sabijaju. Na belo.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: balavurda poslato 01 Mart, 2019, 11:07
Citat: Glava Dole poslato 01 Mart, 2019, 00:32
...Penzija od 120.000 jeste neralna jer je onda plata morala biti bar 300-400.000 a to retko ko moze da nakamci postenim radom...

Za ovo poslednje pojma nemas koliko nisi u pravu. Znam masu ljudi, u glavnom inzenjera, koji ovoliko sabijaju. Na belo.
vidim proputovali ste sveta.....do coska i nazad....jako retko se desava da u nekoj drzavi penzioner ima vecu penziju nego sto je prosecna plata....ma koliko da je izdvajao....a uglavnom nece niko da izdvaja previse jer kako vam rekoh penzioni fond vam obracuna koliko ces da zivis i uvek te iskrajcuju....da li mislis da je neki general zaradio vise u zivotu nego rudar....ajde objasni mi kako je zaradio....staje proizveo i koju je zemlju odbranio....a otisli su neki u penaziju i sa 45 godina,,,koliko je taj inzinjer u ovoj drzavi investirao u sebe a koliko drzava ....da li znas da godina na ozbiljnom faksu preko kosta od 30 do 50000 evra....cetri godine faksa koja drzava plati i posle se zaposli u nekoj drzavnoj firmi koju unakazi i pokrade ili se zabode u neki lezilebu da te jeden institut koji se bavi izucavanjem nicega....i na kraju ode u penziju ....koja je njegova zasluga.

dao sam ti matematicki zadatak....20 godina penzije puta 12 pa puta 120000 je 29000000 dinara ...da li znas koliko se od dohodka izdvaja za penziono a koliko su ostale stavri....26% od bruto dohotka...ako uzmemo da ima 45 godina radnog staza....matemakika kaze da je za tu penziju morao da izdvaja mesecno 53300...sto znaci da je imao platu preko 200000 ceo zivot....ovde su ljudi radili za platu sa mngo manje nula ....

pri svemu tome dok je zaj inzenjer radio imao je velu platu...recimo i 200000 pa je mogao da izdvoji deo novca svakog meseca za kupovinu nekih akcija , kupovinu nekretnine....mada se uglavnom pare trose na skupa kola i putovanja...jer se jednom zivi....ali jos nemas dovoljno godina da shavtis da ja necu doziveti penziju a ti ces moci da mastas o njoj jer je fond pio ispraznjem i umesto da se uvecava svake godine drzava sve vise dotira penzije....ne dotiraju oni one do 40000 vec one od 120000 njih ima previse....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane


dzimika

#25849
pa kako, svi bivsi su losi

ps: zato o bivsima sve najbolje, imali su bar malo ukusa :D



El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

K0le



ЯЭВОЛУТИОН

ko nas jebe kad smo kosti ostavljali pa vrletima koje nisu nase....trebali smo ih dati italijanima i austijancima....ali i tito je bio alav kao i karadjordjevici, misleci da velicina teritorije cini velicinu vladara....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

El Jefe

А тек што је покојни деда Васа волео мото трке, само није имао ко да му тури РИП у Гардијан. А није ни волео Продиџи, за њега је Тозовац био  закон.
Друштво за заштиту од животиња

zVuk

RIP za deda Vasu...
Ko se ljuti, uleti mu kruti