Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: mareskin poslato 13 Novembar, 2018, 16:01
Citat: Hattrick poslato 13 Novembar, 2018, 02:03
Da se skidaju goli za instagram ?  :)

Ja bi ladno mogao to da radim umesto da se muèim svaki dan. Jedino sam ziman, pa bi mi odgovarala toplija klima.
Oslabio si? ;D

Lazic




Lazic

Idiokratija na delu... Mada ono lièi na lo¹ foto¹op, ali svejedno, to su oni, èak i ako trenutno imaju sve zube... Nego nema nam jedinog svezubog Petra veæ neko vreme...

Boban_m

Nije fotoshop, nego 1 rijec otkucana na 2 papira, pa nespretno spojena.

Lazic

Èuj nespretno...

Namesti li klimu?

Boban_m


Lazic

auè

Kako si se brzo amerikanizovao... Ni¹ta zamena kompresora, gasa, popravka elektronike...

MIGE

Citat: Laziæ poslato 14 Novembar, 2018, 17:49
auè

Kako si se brzo amerikanizovao... Ni¹ta zamena kompresora, gasa, popravka elektronike...
oho lepak pa da zalepi  [rofl]

Boban_m

Moras da se adaptiras na postojece uslove i ekonomsku logiku tamo gdje zivis. Stari centralni Carrier sistem od 2 tone (24000 BTU) je bio 18 god star, sto je zavidan zivotni vijek. Spoljasnja jedinica je mogla cini mi se jos toliko ali unutrasnji ormar (evaporation coil) je bio dosta korodirao i poceo je da gubi freon. Da kupim novi coil, napunim sistem i platim ruke bilo bi oko $1600-2000. Ovako novi sistem od 2.5t sa ugradnjom me kostao $3000. Ima vecu SEER (energetsku efikasnost), tako da cu za godinu-dvije otplatiti tu razliku u cijeni izmedju popravke i novog. I pitanje je koliko bi zakrpa drzala. A ruke majstora su skuuuupe.

Hattrick

Kad kazes 2 tone, na sta mislis, na tezinu sistema ?
Jer mi 24.000 btu deluje bas slabo za taj gabarit ?

mareskin

Citat: Laziæ poslato 13 Novembar, 2018, 17:57
Citat: mareskin poslato 13 Novembar, 2018, 16:01
Citat: Hattrick poslato 13 Novembar, 2018, 02:03
Da se skidaju goli za instagram ?  :)

Ja bi ladno mogao to da radim umesto da se muèim svaki dan. Jedino sam ziman, pa bi mi odgovarala toplija klima.
Oslabio si? ;D

Ma jok, bre. Nego raèunam da bi mi bilo lak¹e da se slikam go na nekoj tropskoj pla¾i :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Boban_m

Citat: Hattrick poslato 14 Novembar, 2018, 18:18
Kad kazes 2 tone, na sta mislis, na tezinu sistema ?
Jer mi 24.000 btu deluje bas slabo za taj gabarit ?
Tona je kolicina toplote (vazduha) koju sistem izbaci za sat vremena. 1 tona=12000 BTU.

Hattrick

A, ok, ok. Nisam znao za taj izraz.

friziderdzija

Citat: Boban_m poslato 14 Novembar, 2018, 18:09
Moras da se adaptiras na postojece uslove i ekonomsku logiku tamo gdje zivis. Stari centralni Carrier sistem od 2 tone (24000 BTU) je bio 18 god star, sto je zavidan zivotni vijek. Spoljasnja jedinica je mogla cini mi se jos toliko ali unutrasnji ormar (evaporation coil) je bio dosta korodirao i poceo je da gubi freon. Da kupim novi coil, napunim sistem i platim ruke bilo bi oko $1600-2000. Ovako novi sistem od 2.5t sa ugradnjom me kostao $3000. Ima vecu SEER (energetsku efikasnost), tako da cu za godinu-dvije otplatiti tu razliku u cijeni izmedju popravke i novog. I pitanje je koliko bi zakrpa drzala. A ruke majstora su skuuuupe.
a ti lepo cimne¹ mene da doðem i popravim ti tu skalameriju i uradimo jo¹ par posliæa na divljaka i izvadimo tro¹ak za 12 dana...posle jedemo i pijemo i vozimo motore dok me ne proteraju....

Boban_m

Dodji ti ako hoces da jedemo i pijemo, budes moj gost. Jebes rintanje. Odmah da te udam u Kubu ;D

Lazic

Ovde ima 24000 btu za 350e... :o :D Dodu¹e ne centralna... :D Elem, znam da se ne mo¾e protiv ekonomske logike, moram malo da zezam, ali kojiu se bre majstori skupi kad sve to mo¾e¹ sam... :P :D

Olenji se èovek kad mu nije frka za pare... Osim ako nisi Uff, on nije lenj koliko god para d'ima... Kad veæ glasno razmi¹ljam, kako do sad nije ugradio plin na Golfa...? :D










Evo ne¹to na tu temu, osiguranje procenilo ¹tetu na 30.000$... :o

Da¹ 100.000 ili koliko veæ na R8 i onda èuje¹ da je ovo fabrièka gre¹ka... Mislio sam da je ovo moguæe samo na buðavim Rekordima i Omegama... :o [facepalm]

! No longer available

Boban_m

To su ovi sistemi Lazice. Predstave radi, desno je spoljasnja jedinica koja je visoka oko metar . Ne bih se ja usudio da majstorisem ;D. A i kad ti nesto treba odmah onda moras da platis [neampojma]

2-B-gsx16-aspt-8" border="0

Lazic

Pa sad, ovde trenutno ne treba klima... :P :D

Znam bre sva¹ta o rashladnim sistemima, ne kao Fri¾iderd¾ija, al' nisam lo¹... ;D