Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

niki64 i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Зависи од зараде. До одређене суме иде на терет послодавца а преко ње иде на терет запосленог.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: bobangsxr poslato 24 Jun, 2018, 21:49
Koliki je porez na zaradu u Srb
veliki za one koji zaradjuju malo...koliko god da je...ako ti drzava uzme 80 % od 5 milina usd koje zaradis godisnje, cini ti se mnogo ali ti ostane , a kada u srbiju uzme 20% od 5000 evra koliko zaradis godisnje, uzme ti mnogo iako je procenat mali....da ne uzmemo u obzir da oni koji zaradjuju jako mnogo porez ni ne placaju....miskovic ne placa nikakav porez na zaradu jer ima bednu platu...zapravo na ivici oporezive....ali zato svi troskovi idu na firmu....i hrana i skolovanje dece i automobili i gorivo....jel mislis da moze tako u americi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Jun, 2018, 18:24
Druze predsednice...jebo bi vam majku ali sam u strahu da ne rodi jos jednog kretena poput vas i brata.....jebo bi vam oca ali nisam siguran koji je pravi....jebo bi vam sve po spisku ali je spisak dugacak pa se plasim da ne ostanem nedorecen...

otac mu siptarin karao mu kevu dok su radili u kancelariji zajedno.....to je kopile siptarsko

eclipse4

#23543
Citat: petar357 poslato 24 Jun, 2018, 09:43
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Jun, 2018, 18:24
Druze predsednice.......jebo bi vam oca ali nisam siguran koji je pravi...

Au, prigradski mehanicar usao u evropske trendove, kaze da bi voleo da se jebe i sa muskarcima.  [clapp]
Verovatno je, kao samouki filozof, dosao do lakonskog zakljucke - rupa je rupa.



meni ovaj petar vec mirise na ulje i tovatnu mast  [rofl] [rofl] [rofl]


Citat: Hurricane poslato 21 Jun, 2018, 12:22
https://www.blic.rs/vesti/politika/vucic-moj-sin-danilo-nije-ucinio-nista-lose-nije-mi-lako-da-mu-objasnim-zasto-su-ga/yypw253

znaci govna se vec razmnozila...trebalo bi pustiti vodu sto pred dok smrad ne zarazi Srbiju

mareskin

Citat: bobangsxr poslato 24 Jun, 2018, 21:49
Koliki je porez na zaradu u Srb

Ima neoporezivi deo, a ima deo na teret zaposlenog i deo na teret poslodavca. U su¹tini je sve na teret poslodavca po¹to toliko treba da se isplati sa raèuna :)

Otprilike da bi primio na raèun 27400 din. plati se doprinosa i poreza 16160 din.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

jbg mora neko da namiri one s 2000 i vise eura platom(za sta se zna, a gde je tek ono za sta se ne zna) koji pritskaju dugmice po skupstini a obican narod ko jebe... kao i direktore sa 10K+ platom... opet samo sto se zna... udri po sirotinji, a narod ih jos vise gotovi... tako ti je to...

Slaninar

Citat: mareskin poslato 24 Jun, 2018, 21:08
Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2018, 15:53
....
Zamisli doðe neko po¹ten na vlast: poru¹i (nam) svima nelegalno izgraðene kuæe & stanove, krene naplaæivati porez svima za sve ¹to je propisano, ka¾njavati za sve prekr¹aje revnosno... A para vi¹e ne bi bilo dugo, dugo, ako smo uop¹te u poziciji da se ikada mo¾emo izvuæi iz govana, dugova - ima preko 3 decenije kako smo izgubili korak sa svetom. Bilo bi to bar nekih 5 godina op¹te panike (ako te po¹tene neko ne ubije) dok se ne dovedu stvari na svoje mesto i ljudi ne nauèe kako se radi & ¾ivi u ureðenoj, po¹tenoj zemlji.

A zamisli da taj neko po¹ten bude "i po¹ten i racionalan i pametan". Pa, smanji porez na zarade, ali pojaèa i ozbiljno ka¾njava za neprijavljene radnike, pa dozvoli lagalizaciju kuæa izgraðenih na sopstvenoj zemlji koje ne ugro¾avaju planirane puteve ili bilo ¹ta od dr¾avne imovine, onda smanji poreze generalno, daje subvencije domaæim firmama za zapo¹aljavanje (veæ i daju, ali strncima daju 10000 puta vi¹e), subvencioni¹u poljoprivrednu proizvodnju, ali i uvedu red u to, uproste evidencije koje firme moraju da vode, uvedu poresku slu¾bu koja æe biti saradnik privredi, a ne sudija i d¾elat. itd.itd. Nabrajam na brzinu, mo¾da sam ne¹to lupio, ali poznajem poslovanje mnogih firmi i jasno mi je da bi stvari mogle da budu bolje, ali dr¾avi nije interes. Mnogo puta je opro¹ten dug za porez velikim "biznismenima". Toliki iznosi su u pitanju da ispada da hiljade preduzetnika ne bi ni morali da plate porez.
Kada dr¾avni aparat bude radio u korist svog naroda, koji je u stvari dr¾ava onda æe biti mnogo bolje.

Mislim da novca ima, ali da se rasipa i krade.

Da li je moguæe ovo ¹to sam nabrojao? Mislim da jeste. Mo¾da zvuèl kao utopija, ali postoje dr¾ave koje tako funkcioni¹u.

Ima svakako naèina da se (u)radi bolje, ali bilo bi puno "bolnih" stvari. Seæam se jo¹ komentara penzo¹a posle 5. oktobra: "Zamisli, hoæe da ukinu ¹verc! Pa od èega narod da ¾ivi?!" Po¹tena vlast, da kojim èudom doðe, bila bi progla¹ena najveæim zloèincima.

©to se poreza tièe, u USA je, koliko znam, isto situacija da bogati plaæaju i procentualno manje poreza od sirotinje. Mislim da je u (veæem delu) EU situacija drugaèija.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

...dr¾ava je svakako aparat za kontrolu  sirotinje i za¹titu bogatih... feudalac je feudalac samo su smislili jako lep naèin da sirotinja misli da se i ona ne¹to pita (demokratija  [rofl]) i taj prividan oseæaj da  su i oni sami doprineli tome kako im je sad je zapravo ono ¹to ih i spreèava da se pobune...
kmet dobija 10% dok je sveta i veka..
pomeri se da parkiram majbaha...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

El Jefe

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Jun, 2018, 20:42
realno se moze postaviti pitanje i da li su kosovski junaci zadojeni ideologijom svesno zrtvovali svoje zivote...a bogami i spartanci....kad si slabiji jednostavnomoras primentiti drasticne mere....kad amrikanci bombarduju muslimane pametnim bombama onda je to valjda humano a kad pametni  navodi avion na svetski trgovinski centar onda je to teroristicki akt....neko ce pomenuti nevine zrtve...ima ih na obe strane...ako neko pomene versku notu kod muslimana...pomenucemo ekonomsku notu amerike....ne postoji u ratu moral....ali postoje zlocini a zlocin je ubiti blo koga ko nema oruzje jer on ne ucestvuje u ratu....amerikanci su bacili ne jednu vec dve atomske bombe....kao da ona prva nije bila dovvoljna....
Бацили су на Јапан две атомске бомбе, различитог типа, на два града за различитом врстом терена. Дакле да би их испробали. Јапанци ће чекати вековима ако треба да им те бомбе врате, А Јапан се предао зато што су их Руси самлели у Манџурији дивизијама које су пребачене на исток после пада Берлина.
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Japan se predao jer bi im inaèe bacali bombe brzinom kojom su ih pravili... Recimo na 7-10 dana... Takav je bio plan amerièke vojske ako se ne predaju...

ЯЭВОЛУТИОН

i onda isis teroristi....lako je tudjim kurcem po koprivi mlatiti.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 25 Jun, 2018, 10:32
Japan se predao jer bi im inaèe bacali bombe brzinom kojom su ih pravili... Recimo na 7-10 dana... Takav je bio plan amerièke vojske ako se ne predaju...

Japan su svakako gazili polako i Rusi - nije im bilo spasa. Cilj je bio:
a) da se poka¾e kako imaju atomsku i da æe svima jebati mater ako ih ne slu¹aju
b) da se japanci predaju njima, a ne Rusima - kako bi stavili ¹apu i na Japan.

Ruzvelt je bio umro i bogati su vratili svog èoveka na kormilo, pa nastavili raditi ono ¹to i danas rade.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Odakle ti ideja da Ruzvelt nije bio njihov èovek?

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 25 Jun, 2018, 15:37
Odakle ti ideja da Ruzvelt nije bio njihov èovek?

Koliko sam ispratio, dosta im je terao kontru - gledali su da ga sklone. I njegovog izabranog potpredsednika (zamenika - Henri Volas) su na silu preglasali i smenili kad se Ruzvelt razboleo i kad je bilo jasno da æe se postavljati novi predsednik.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

misa-pei

Postoje osvajaèki i odmbrambeni ratovi. Japan, Nemaèka i Italija su u Drugom sv. ratu vodile osvajaèke ratove. Nisu birale sredstva da bi pokorili osvojene teritorije. Zverstva koja su japanci èinili po Kini i Mand¾uriji i svuda gde su se pojavili kao osvajaèi su bila neporedivo gora od onih nacistièkih (èak su imali i vrlo sliène logore). Zato ne vidim razlog da budu po¹teðeni samo zato ¹to su vraæeni na svoje tlo. Njih je trebalo vratiti u srednji vek, Nemaèku rasparèati i raseliti da se nikada vi¹e ne oporavi, a Italijani su sami sebi dovoljni da ne funnkcioni¹u kao sila. Mada je i njima trebalo jebati sve po spisku pa da budu rastureni kao u vreme pre Garibaldija.

Civili su ginuli u Evropi. Obe strane su nemilosrdno zatirale civile. Nemaèka je bombardovana danju i noæu (potra¾ite koliko je civila nemaca ubijeno u vazdu¹nim napadima saveznika) , Engleska takoðe. Nas je bombardovao kako je ko hteo, èim ima vi¹ak bombi ili iole valjan razlog, ospu po Beogradu i Srbiji (Ni¹, Kragujevac, Stalaæ...). Jedino ¹to (po meni) spada pod ratni zloèin je ubijanje "jedan na jedan", streljajna, logori, muèenja, ubistva, i¾ivljavanja nad stanovni¹tvom (opet to mo¾e da radi samo okupatorska vojska, mada je kod nas to uredno radila i oslobodilaèka).

Zato ne vidim ikakav razlog da ¾alimo nad onima koji su zadojeni mr¾njom i napunjenih glava o tome da su "vi¹a rasa" èinili pokolje.
Država je najveći neprijatelj naroda

monsterbnt

Citat: Laziæ poslato 25 Jun, 2018, 10:32
Japan se predao jer bi im inaèe bacali bombe brzinom kojom su ih pravili... Recimo na 7-10 dana... Takav je bio plan amerièke vojske ako se ne predaju...

Imali su samo te dve. Nadali su se da ce japan da proguta blef. Medjutim japan je na kolena bacila crvena armija isto kao i naciste...
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: misa-pei poslato 25 Jun, 2018, 18:09
streljajna, logori, muèenja, ubistva, i¾ivljavanja nad stanovni¹tvom (opet to mo¾e da radi samo okupatorska vojska, mada je kod nas to uredno radila i oslobodilaèka).

Opasno je izjednaèavati ovakve stvari.
http://www.rosalux.rs/sites/default/files/publications/Kazna%20i%20zloc%CC%8Cin.pdf

Citat: misa-pei poslato 25 Jun, 2018, 18:09
Zato ne vidim ikakav razlog da ¾alimo nad onima koji su zadojeni mr¾njom i napunjenih glava o tome da su "vi¹a rasa" èinili pokolje.

Meni je uvek ¾ao barem dece. Bombe ne pitaju, ali oni koji ih bacaju bi bilo dobro da razmisle.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Svakako bih volio da neko detonira jednu na tlu SAD-a.  Cisto malko da okuse.... I ne,ne bi ih zalio dva odsto!!!   Posto bez ikakve potrebe,sem ekonomske, vode ratove,glume serife,rasturaju drzave, svugdje po svijetu,sem na svojoj teritoriji,jer ih niko ne napada,pod izgovorom uvodjenja demokratije bla,bla....
jin-jang

El Jefe

Убили су за Ускрс 1944. више народа у Београду него Немци 6. априла 1941. Погодили су и породилиште, што су поновили 1999.
Друштво за заштиту од животиња