Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

petar357

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 April, 2018, 11:14
 
....procitah brdo nekih knjiga , izmedju ostaloh i "main kampf" koja nije nista manje filozofska od drugih....
 
 
vidis da sam filozof ...od svega mogu da napravim filozofiju....da pogledam stvar sa neke druge strane i da obrazlazem stavove....do veka....e to je flozofija....

 
Citao si Mein Kampf? ( pri tome ako vec pises u originalu ne pise se main, ako ne znas onda napisi na srpskom majn...)

I to je filozofska knjga? Jedna od najglupljih konstatacija napisana na forumu. Filozofska je jedino u delovima u kojima se direktno naslanja na neke istrgnute fragmente Niceovog opusa, ali trebalo bi prvo poznavati Niceovu filozofsku misao da bi se uocilo koji su delovi Mein Kampf-a plagijat. E, to je vec za samozvanog filozofa - previse.
 
Simptomaticno je kako medju moto (i auto) mehanicarima ima veliki broj filozofa. Pocevsi od Radeta Kocke, preko Spaleta (ne¹to èu ti reèi...), pok. Stankare pa i Marinkovica itd...itd...da ne nabrajam ostale, pa onda tu ni prigradski majstor uopste ne zaostaje. Kao, prica je, svako im prolazi kroz radnju pa su postali i psiholozi... Nisu oni psiholozi, nego psiholoski (psihijatrijski) slucajevi, svako od njih bi bez po muke dobio dijagnozu na pregledu kod pravog psihologa ili psihijatra.
 
Svojevremeno u klasicnoj gimnaziji imali smo predmete kao sto su sociologija, logika, psihologija, cak i astronomija, i onda tek u cetvrtoj godini - filozofija. Tako nekako ide i na fakultetu, koliko znam. Zasto? Zato da sagledamo stvari sire, da posle par lekcija ili posle par procitanih filozofskih knjiga ne pomislimo da smo filozofi. Da izbegnemo tu zamku da sebe proglasimo filozofima, koju prigradski mehanicar nije uspeo da izbegne.


friziderdzija

Citat: Boban_m poslato 25 April, 2018, 20:16
http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:724155-Nacrtan-muski-polni-organ-preko-celog-terena-za-fudbal-FOTO  ;D
ma seljaèka posla...oba kluba, a i ostali iz okoline, su ''kukuruz liga'' pa u nedostatku sportskih sposobnosti jedni drugima prave ovakve smicalice...

Hattrick

Citat: friziderdzija poslato 25 April, 2018, 23:36
ma seljaèka posla...oba kluba, a i ostali iz okoline, su ''kukuruz liga'' pa u nedostatku sportskih sposobnosti jedni drugima prave ovakve smicalice...

! No longer available

balcan girl

kuku, nisam ni znala koliko sam ¹kolovana dok ovde nisam proèitala :D e sere mi se od vas filozofa i majstora i doktoranata i politièara i poltrona i ostalih pièkih materina, ajd pro¹la zima sedi vozi idi jedi ili jebi i sja¹ite vi¹e sa filozofskim izjasnjavanjima :D ovo je tema za novine :D
http://centralmedia.rs/na-djurdjevom-brdu-kod-jagodine-potraga-za-identitetom-obesene-tridesetogodisnjakinje/

elem, morala sam da se javim da nisam ja :D sto reèe moj brat stefan brate da ne znam koliko volis sebe zabrinuo bi se :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mi¹ko_kolo

Znamo da nisi ti. Ova ima 30 godina. ;D

petar357

Citat: balcan girl poslato 26 April, 2018, 00:51
... e sere mi se od vas filozofa i majstora i doktoranata i politièara i poltrona ...

Tvoj problem je bar lako resiti - idi i seri, nemoj da trpis, kazu da nije zdravo...
Sere se i drugima po nekad, pa ne objavljuju tu svoju potrebu po forumima.


Hohštapler

Citat: MIGE poslato 25 April, 2018, 18:25
Citat: Hattrick poslato 25 April, 2018, 17:53
Ne bih da budem pogresno shvacen, ali ako je vrhunac doktorata, magistrata, i uzvisene filozofske misli, odlaziti trolom na fakultet svako jutro kao prosecan sljaker, i drviti godinama istu stvar studentima koji te ne slusaju, i ne jebu 2%, dok salju slike golih guzova na instagram, i sve to za 400€ mesecno, ceo svoj zivot, onda mi se vise svidja drkanje srafova, raspaljivanje rostilja, i raspravljanje jel bolji 10w40 ili 15w50. Pa taman i da ne znam da li je starija snicla ili karabatak. Koga boli kurac. Al jebiga, mozda masim poentu, jer nisam filozof.
pa bolja je sintetika  [rofl]

Motul ili motorex??
Ja naso shell, za sad ok... ti? ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: balcan girl poslato 26 April, 2018, 00:51
kuku, nisam ni znala koliko sam ¹kolovana dok ovde nisam proèitala :D e sere mi se od vas filozofa i majstora i doktoranata i politièara i poltrona i ostalih pièkih materina, ajd pro¹la zima sedi vozi idi jedi ili jebi i sja¹ite vi¹e sa filozofskim izjasnjavanjima :D ovo je tema za novine :D
http://centralmedia.rs/na-djurdjevom-brdu-kod-jagodine-potraga-za-identitetom-obesene-tridesetogodisnjakinje/

elem, morala sam da se javim da nisam ja :D sto reèe moj brat stefan brate da ne znam koliko volis sebe zabrinuo bi se :D :D
odmah smo znali da nisi ti...dragana obacala pivo i zezanje....mozda se samoubijes za koji mesec...gde da propustis zezanje i alkohol :)

a jel imamo mi pravo da kenjamo ili samo ti ?
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Ovo me čisto teoretski interesuje.
Recimo da je neko konobarisao dok je studirao filozofiju (ili bilo koji drugi fakultet) da li posle toga može da čuva ovce i nazove sebe čobaninom ili čuva ovce kao filozof?
Završena škola ili obrazovanje nemaju uvek direktno veze sa poslom koji se obavlja. Samo pogledajte našu vladu i ministre i šta u završili, a čime se bave.
I da bi razumeli zašto se mešam u temi o filozofiji samo da kažem da mene zovu Ajnštajn zato što sam bildovao dok sam bio mlađi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe


Доктор медицине, бивши саветник председника државе, власник агенције за маркетинг који не зна да су краве животиње а пчеле инсекти. Звали су га Курац на факсу зато што је глуп ко курац. Једно његово философско размишљање о посту.
Друштво за заштиту од животиња

TEEfqd

Citat: mareskin poslato 26 April, 2018, 10:55
Ovo me èisto teoretski interesuje.
Recimo da je neko konobarisao dok je studirao filozofiju (ili bilo koji drugi fakultet) da li posle toga mo¾e da èuva ovce i nazove sebe èobaninom ili èuva ovce kao filozof?


Onda si prosao sve od navedenog, dakle nije ti palo na pamet posle par procitanih knjiga das sebi nadimak filozof i da na osnovu toga ocekujes i druge da te prihvate tako kako si zamislio u svojoj glavi.
Ovo sto Revolucija radi je kao kada bi izasao napolje i prolazio niz ulicu i svima pricao kako si najlepsi najbolji najpametniji, normalno da bi ljudi rekli gledaj ovu budalu.
Ili kao sto Vucic radi i prica kako smo napredovali napravili pomake ovde onde, kao navijena ploca prica da je sve naj naj. Pa valjda ja treba da osetim da mi je naj naj ne da mi neko daje laznu sliku o realnosti.

Citat: mareskin poslato 26 April, 2018, 10:55
Zavr¹ena ¹kola ili obrazovanje nemaju uvek direktno veze sa poslom koji se obavlja. Samo pogledajte na¹u vladu i ministre i ¹ta u zavr¹ili, a èime se bave.

Svakako je i to uzelo svoj danak pa nam je drzava tu gde jeste. Priucene budaletine.

Citat: mareskin poslato 26 April, 2018, 10:55

I da bi razumeli za¹to se me¹am u temi o filozofiji samo da ka¾em da mene zovu Ajn¹tajn zato ¹to sam bildovao dok sam bio mlaði.


Nadimak je jedno a namerno lazno predstavljanje je drugo

Che

Citat: mareskin poslato 26 April, 2018, 10:55
Samo pogledajte na¹u vladu i ministre i ¹ta u zavr¹ili, a èime se bave.

Zato nam je ovako kako je sada.
Tuzno.

Ivicat

Lako je zavrsiti fakultet kada si mlad. Mnogo je teze kasnije. Vi mislite da je bilo lako tomi diplomi da diplomira pod stare dane. Evo covek izdao 13 knjiga  [neampojma]

Lazic

Jedan Petar banovan skoro do¾ivotno... :D
Crvena senka i Alja da se smuvaju... :D
Drugi Petar da prestane da botuje... :D

I biæe nirvana... :D

ЯЭВОЛУТИОН

od silvane do nirvane....siroko

@lazic

ja ni ribe ne volim nabildovane....ne bi ih ni jebo...mozda onako verbalno....steroidi, hemija i ostale zdrave stvari
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: Ivicat poslato 26 April, 2018, 13:17
Lako je zavrsiti fakultet kada si mlad. Mnogo je teze kasnije. Vi mislite da je bilo lako tomi diplomi da diplomira pod stare dane. Evo covek izdao 13 knjiga  [neampojma]

Najgore mu je bilo ¹to su mu kolege mnogo mlaðe, pa nisu hteli sa njim da se dru¾e.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Laziæ poslato 26 April, 2018, 15:02
Jedan Petar banovan skoro do¾ivotno... :D
Crvena senka i Alja da se smuvaju... :D
Drugi Petar da prestane da botuje... :D

I biæe nirvana... :D

Ali bi bila dosadna nirvana...
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 26 April, 2018, 15:02
Jedan Petar banovan skoro do¾ivotno... :D
Crvena senka i Alja da se smuvaju... :D
Drugi Petar da prestane da botuje... :D

I biæe nirvana... :D

pajser poslao meni i uff-u poruku kako ne moze da pise u temi....j ammu odgovorio da sam hakovao forum i banovao ga...pajser kaze da od pedera otprilike nije ni ocekivao nesto drugo...e eeee ja hakovao....kao da me boli kurac sta on pise....definitivno rodjen i skolovan da razvije retarditet.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

TEEfqd

Misljenje majstora o mom mentalnom kapacitetu. HMMMM DA LI DA SE POTRESAM [rofl]
Ali stvarno, ovo prerasta u klasicno izivljavanje sa uvredama. Ja kada sam nekog uvredio na forumu posteno sam bio banovan, ovaj radi sta hoce zato sto vam je drugar ili sta?

Lazic

#23059
Nema to veze ko je Uffu drugar, DZ je banovan na 15 godina pa i dalje dolazi na sva dru¾enja... Uff ima trenutno va¾nijih poslova nego da gleda koga treba da banuje, ja mislim da bih mogao(ne bih bez odobrenja vlasnika), ali i dalje mislim da treba da iskulirate sami bez banovanja... I jeste Alja drugar, ja se ne ljutim ni kad mi ka¾e da sam pajser, ili da sam glup k'o kurac, ili slièno... :D


I da, govoreæi o formalnim titulama, mr, dr, i slièno, Njego¹ koga ne volim ali tu je ubo k'o prstom u dupe je rekao,
Nema budale bez obrazovana èovijeka... ;D

Poenta je, zato ¹to neko nema neku formalnu titulu ne znaèi da ne mo¾e o neèemu da zna mnooogo vi¹e nego neki profesor... Sad se PetarMG neæe slo¾iti, al' iskreno, zabole me...