Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 02:36
pazi vidi napoleona kao i nemce je sjebala zima ...
od tada se promenilo mnogo toga ...

jel se promenilo samo kod napoleona i kod nemaca ili i kod Rusa?
promenila godina,valuta,zastava.....pomrli neki pevaci....bem ga....isekli neku sumu ovde kod mene u selo...zmaju,stvari se ne poredjuju tako...neces znati ko ce dobiti buduci rat (ili rat u buducnosti) i ko ce ga i zbog cega izgubiti,da bi povukao paralelu unapred.

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 02:36
dakle rusiju da bi neko napao prvo mora da je unishti
iznutra, da obori cenu nafte gasa da ista ne moze da
tima finansira vojsku, zapravo pravi zalihu kesha i sirovina
za dugotrajan sukob ...

nema potrebe da je napadne,unistice se ona sama....na dobrom su putu amerikanci i putin da sjebu Rusiju
necu vise da pevam istu pesmu,ali koja to drzava radi na obecanjima???
"dozvolicemo amerikancima da naprave raketni stit na granicama Rusije ali ako obecaju da nije okrenut protiv rusije"
alo bre?da li bi iko na zemaljskoj kugli dozvolio da neko izjavi ovakvu glupost???
domaci novac u inostranim bankama VAN Rusije,kupuje obveznice u dolarima,gas bagatela.....sve moze samo nas ponovo zagrlite volite braco amerikanci....

i da,tako je,njihov plan (americki) nije da Rusi vrate krim preko noci i sta ti ja znam da bi im ukinuli sankcije,vec im je da traju sto duze...da oporavak posle njih bude sto duzi....da ekonomija ode u kurac,da se jednostavno unazade,pa ako prdnu bez pitanja amerikanaca,eto im sankcija opet nazad.
nasli su ranu i sada ce je iskoristiti da iskrvari Rusija,koliko god budu mogli.....i dokle god lavrov bude izrazavao duboku zabrinutost!


Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 02:36
to koliko ko ima vojnika gledano stajacu vojsku i jeste
i nije bitno, nekad 200 specijalaca moze zavrshi posao umesto
1000 ili 5000 vojnika ... a opet nekad ti treba trupa na
terenu ...

sto se Rusa tice izuzetno je bitan broj vojnika,oni su navikli da u ratu daju 20 Ruskih vojnika za jedan neprijateljski.....zasto ici glavom kad mozes da im das pusku u reuke i nek nasrnu na neprijatelja.
koliko je Rusa poginulo u ratu a koliko nemaca? (opet moram da se vracam na staro ;) )

a ti specijalci koje pominjes,jeste istina je da mogu da zavrse vise od 1000 ili 5000 vojnika...ako poredjujes americke specijalce i specijalnu jedinicu mugabea nsogbea iz shashaluma plemena


http://img.rtvslo.si/upload/Svet/zgodbe/busman.jpg


Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 02:36
poucheni u siriji rusi malo menjaju koncepciju sukoba i
prelaze na mobilnije ratovanje grupacija nivoa ojachana
ceta eventualno bataljona ( kao kod nas ) umesto da
sukob svaki bude na nivou brigade ... :)

pouceni u siriji?  [clapp]  ;D ;D
daj neki podatak,snimak,tekstove,slike....hocu da vidim ruske mobilne grupacije u siriji kako ratuju
mani se samo da prepisujes neke nebuloze sa nekakvih putinoidnih forumova

a zaboravili smo i peskovu cuvenu "u siriji,odgovorno tvrdim, da nema Ruskih vojnika niti tehnike"  [rofl] [rofl] [rofl]


Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 02:36

pogotov ovi asimetrichni ratovi ...
zapada, pre svega amerikanci imaju taktiku brzog prodora
jedinica za posebne namene, rendzeri, delta, itd ... i one
kad naidju na otpor, ne upustaju se u sukob ako ne moraju
to propuste jedinicama koje dolaze ize .. oni idu na prodor
i bitne ciljeve ....

procitaj dva posta iznad....ta delta,sigma,mega,giga pije vodu samo u sledecem:

1. americkim filmovima
2.naucnoj fantastici
3.americki specijalci protiv specijalne jedinice Mugabea Nsogbea iz shashaluma plemena
4.americkoj propagandi
5.americkim medijima

a ne pije vodu u recimo skobu sa bilo kakvom ozbiljnijom vojskom.....mozda ce odnos biti 1:1 ili 1:1,2 ali ono tipa rambo,chak noris vam te nam te...zaboravi zmaje....
pa oni nisu smeli u Srbiji da salju vojsku kopneno jer su znali da ce biti samleveni debelo a kamoli u neku ozbiljniju zemlju (izgubili bi mi mozda rat u kopnenoj borbi ali bi to bio pakao i za njih i za nas)
pa oni u Iraku imaju basnosnovne gubitke ali naravno to neces naci toliko u javnost kao ni po yt jer kad americki apache ubija 50 talibana onda je to senzacija na yt a kad taliban prosfira mozak americkim teroristima onda mora da se "rimuvuje" zbog "vajolensa"



Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 02:36
pogledajte evo ukrajina ... i jedna i druga strana gine ..
gadjaju se buk sistemima ... tamo i dalje postoji sukob
e sad rusi su se izuzeli iz direktnog sukoba donjeck itd..
videli su da relano mogu uzmu krim gde imaju 70-80
stanovnika jer su to vecinom vojna lica, bivsa vojna lica
i njihove porodice dakle proruski ... ovo ostalo gde god
je nekih 40 posto stanovnistva za neprijatelja tu je vec
frka ..

sato se Donbasa ili Novorusije tice,mogu da ti organizujem seminare ili vecernju skolu :) :) :)

ovakvih gluposti se nisam nacitao ni na putinovskim forumima da ti iskreno kazem
ako ti uopste poznajes populaciju i istoriju krima kao i Donbasa ja sam Nikola Tesla :)

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 02:36
tako i da ona ko bude kenuo na rusiju ce prvu
takve vatre pali da rus mora da angazuje trupe

ovo kad pokusavam da procitam zababababababa-guje mi mozak....stvarno ne razumem sta si napisao,to jest sta si mislio...


Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 02:36
.. pa
onda ce bockati bockati ... e sad rusi imaju nuklearke
ok ali im je stanje sistema napada na neprijatelje
zastareo ... dal su obnovili ne znam .. mozda verovatno

atomska gde padne tu ce generacije da idu u rikverc i da svetle zeleno u mraku...koliko da je stara,moze da promasi zgradu....pa i blok.....ali drzavu nece a i da oce,veruj mi pasce opet na neprijatelja,jer je neprijatelj stigao svuda oko Rusije,zahvaljujuci ovakvim kilavim vodjama Rusije!

i kad bi doslo do rata izmedju amerike i Rusije ili bilo koga i Rusije,svako bi se zapitao (ko bi se dodatno umesao u rat) da li zeli da im neka nuklearka tj atomska tj radioaktivna tj balisticka tj interkontinentalna pala ili pukla inznad glave,zato se se potkacili neki drugi....razmisli malo logicno,nije ovo nauka.
atomske sluze da bi onaj penzioner imao o cemu da prica na klupi u parku,jer je mlad svet prezauzet poslom i zadrzavanjem istog.....tj,nezainteresovani su za ratovanje.....


Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 02:36

ok imaju podmornice.. sjajno ali svaka od njih ima
po 12 valjda projektila ... sve to zajedno moze ali
i nemora da nanese fatalne gubitke americi i saveznicima
a ako pogledate oni svojim bazama i teatrima sukoba
lagano okruzuju ruse
... :)

ocigledno samo bagra iz kremlja to ne vidi jer su svi ostali to vec ukapirali i vide sta se desava.
bitno je samo da je rejting njegove svetost putina skocila na istorijskih 126%....dakle ne vidjen uspeh!sve ostalo je nebitno....

necu vise zalaziti u dalju polemiku jer joj nema kraja :)

balcan girl

vi ste u nekom zaostalom ratu oèigledno :D :D :D :D voleæe se rusi i ameri najvise na svetu kad im mudzahedini zakucaju na vrata :D :D :D :D po procenama u zadnjih pet godina svih hrisæana zajedno znaèi i katolika i pravoslavaca i ostalih pièkih materina sekti ima duplo manje od muslimana prema tome bice samo alahu akbar :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DebeliZmaj

eclipse .. vidish li ti sta pishe meni u potpisu :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4

to sto si napisao nije stav vec dezinformacije i nebuloze (sa par reci  istine) :)

DebeliZmaj

to je tvoj stav on je ne bitan :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4

ovo je samo tvoj stav,meni nebitan :)

Lazic

Znam jo¹ jednu osobu koja bi pojela govno samo da ne bi priznala da su 2+2=4 i tvrdila da to ¹to ja ka¾em da su dva i dva èetiri je samo moj stav... ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Morate razlikovatu Rusiju i Ameriku...dva principa, dva razlicita pristupa.....Amerika je vec prezaduzena....Kina je poverilac......Kinezi su tezina koja vuce na neciju stranu....trenutno je balans kko bo mogli da rade sta hoce....uzurpiraju ostrva u juznom kineskom moru i sl.....rusi ima trebahu zbog resursa a amerika zbog trzista,,,,,resursa nikad dosta a trziste....ako se desi neki ozbiljniji kolaps na americkom trzistu, kinezi vec imaju druga osvojena....mislim da je proslo vreme ratova oruzjem....cak i sankcijama....jer je svet podeljen da tri velike intresne sfere,,,,,

Eclipse misli da zna sve o Dombasu.....internet znalac....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 15 Jul, 2016, 21:46
Morate razlikovatu Rusiju i Ameriku...dva principa, dva razlicita pristupa.....Amerika je vec prezaduzena....Kina je poverilac......Kinezi su tezina koja vuce na neciju stranu....trenutno je balans kko bo mogli da rade sta hoce....uzurpiraju ostrva u juznom kineskom moru i sl.....rusi ima trebahu zbog resursa a amerika zbog trzista,,,,,resursa nikad dosta a trziste....ako se desi neki ozbiljniji kolaps na americkom trzistu, kinezi vec imaju druga osvojena....mislim da je proslo vreme ratova oruzjem....cak i sankcijama....jer je svet podeljen da tri velike intresne sfere,,,,,

Eclipse misli da zna sve o Dombasu.....internet znalac....

Jeste, al' ameri uzmu od kineza kredit i naprave par nosaèa aviona vi¹e. Pa kinezi imaju papir na kojem pi¹e da ne¹to duguju amerima, a ameri imaju nosaèe aviona. I naftu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Znaci Balcan,bacamo se na bakljave,tuljumbe i hurmasice!! Nema dalje!!!   ;D ;D
jin-jang

balcan girl

jebi ga ne volim tuljumbe :D volem krempite i strudlu s makom :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mali_zmaj

Krempite zakon,ni ja im bas ne volim ni tulumbe ni hurmasice...
jin-jang

stilgar

Citat: Slaninar poslato 15 Jul, 2016, 21:48
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 15 Jul, 2016, 21:46
Morate razlikovatu Rusiju i Ameriku...dva principa, dva razlicita pristupa.....Amerika je vec prezaduzena....Kina je poverilac......Kinezi su tezina koja vuce na neciju stranu....trenutno je balans kko bo mogli da rade sta hoce....uzurpiraju ostrva u juznom kineskom moru i sl.....rusi ima trebahu zbog resursa a amerika zbog trzista,,,,,resursa nikad dosta a trziste....ako se desi neki ozbiljniji kolaps na americkom trzistu, kinezi vec imaju druga osvojena....mislim da je proslo vreme ratova oruzjem....cak i sankcijama....jer je svet podeljen da tri velike intresne sfere,,,,,

Eclipse misli da zna sve o Dombasu.....internet znalac....

Jeste, al' ameri uzmu od kineza kredit i naprave par nosaèa aviona vi¹e. Pa kinezi imaju papir na kojem pi¹e da ne¹to duguju amerima, a ameri imaju nosaèe aviona. I naftu.
vidi slaninar al na tom nosacu su pederi koji su dosli u vojsku da bi imali gay company, za rat su potrebni ljudi pravi, zdravi, muskarci. Kad si cuo za neku uspesnu akciju americke vojske na kopnu u zadnjih 20 godina. Irak ne racunam jer i tu su ih tukli izdaleka a dosli kad je sve razruseno, Sadam i nije imo neku vojsku osim po porodicnoj liniji, a i tad su ameri imali samo afere kako su karali arape po zatvorima. Jesu snimali i film o svojoj sramoti onaj Black Hawk Down? Znas koliko kineza ima u americi i koliko ce ih doci po raznim osnovama. Tako da ti nosaci u kineskim vodama bez satelita koje ce kinezi da obore ne znace mnogo, a i treba vremena ljudi i resursa da se potamani milijarda ljudi konvencionalnim naoruzanjem. Duboko verujem da niko ne zna u potpunosti sta sve kinezi imaju od naoruzanja. Ja bi u slucaju sukoba tipovo na Kinu. Mogu kinezi da pozovu vjetnamce malo da potsete amere kako su prosli. :)  

mali_zmaj

Ja bih rekao svim tim Kinezima da se vrate u Japan.....  he he
jin-jang

balcan girl

da li eclipse stvarno mislis da bi bilo koji vojnik kroèio nogom na tudju teritoriju a da je pre toga nisu bombama sravnili sa zemljom :D :D davno je proslo vreme ratovanja prsa u prsa :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mali_zmaj

Sad ratove vodi avijacija i obavjestajne sluzbe i naravno propaganda,kakav vojnik,kakva pjesadija...
jin-jang

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 15 Jul, 2016, 21:46
Eclipse misli da zna sve o Dombasu.....internet znalac....

da...pogotovu kako je isis u siriji zbog nafte
i da su oborili cenu nafte na svetskom trzistu  
zaboravih da dodam kako ce Rusi da sprze tursku i celu siriju zbog porusenog aviona...a zavrsilo se zabranom uvoza pilecih krilca iz turrske i zavranom izvoza svinjskog mesa u tursku...

internet,znalac

[rofl] [rofl]

Citat: balcan girl poslato 15 Jul, 2016, 22:07
da li eclipse stvarno mislis da bi bilo koji vojnik kroèio nogom na tudju teritoriju a da je pre toga nisu bombama sravnili sa zemljom :D :D davno je proslo vreme ratovanja prsa u prsa :D :D :D

balkan,govorim ono sto su ameri u to vreme i najavili dakle maksimum nedelju dana bombardovanja a zatim kopneni ulaza.....pa im se sve to oduzilo a o kopnenim silama vise nisu ni govorili (sto je vreme vise odmicalo)

naravno da smo tada imali maketu s300 mozda ne bi oni ni avionima na nas,hvala bogu sad nan sveti aca pickousti obezbedio maketu...

Boban_m

Citat: balcan girl poslato 15 Jul, 2016, 22:07
da li eclipse stvarno mislis da bi bilo koji vojnik kroèio nogom na tudju teritoriju a da je pre toga nisu bombama sravnili sa zemljom :D :D davno je proslo vreme ratovanja prsa u prsa :D :D :D
Mmmm...prsa u prsa ;D

stilgar

Citat: balcan girl poslato 15 Jul, 2016, 22:07
da li eclipse stvarno mislis da bi bilo koji vojnik kroèio nogom na tudju teritoriju a da je pre toga nisu bombama sravnili sa zemljom :D :D davno je proslo vreme ratovanja prsa u prsa :D :D :D
da bi nesto osvojio mora ziva sila da udje na teriroriju osim ako nemaju kiborge :)

balcan girl

pa naravno da æe ziva sila da udje al kad vise na toj teritoriji ne bude èitav kamen na kamenu :D :D :D ima samo da usetaju :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!