Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Zatvaranje sezone 2010. - Nedelja 14.11.2010.  (Pročitano 1789 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bagzi_obr
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT1200Z
Kvalitet: +21 (10%)
Zahvalnice: 1

16 Novembar, 2010, 14:36 Ocena: 0
Ignoriši

Poslednji period sunčanih dana me naveo da još jednom ove sezone napunim “baterije” solo vožnjom. Jedna meni draga osoba je jednom prilikom na putu Obrenovac – Vrnjačka Banja zaključila da sam ja “čovek koji voli brda”. Ovom vožnjom sam nadam se opravdao taj zaključak.

Ustajem oko 7:00, pogledom kroz zavesu vidim sunčano jutro, znak za pokret. Kraće jutarnje spremanje i odlazak po lepšu polovinu. Deonicu sam odredio dan ranije tako da nam je ostalo samo da uskočimo u opremu i krenemo. Krenuli smo u 8:40.
Prvi deo deonice Obrenovac – Lazarevac dosta nezanimljiv jer nema brda ni blizu  Smiley
Svežina novembarskog jutra nas je lepo razbudila na toj deonici. Iz Lazarevca skrećemo prema Aranđelovcu preko Kruševice. Na samom izlasku iz Lazarevca ulazimo u topliju vazdušnu masu što vožnju po odličnom krividavom putu čini izuzetno prijatnom.

U Darosavi skrećemo prema Belanovici prelepim putem punim krivina. Jedan deo fotografija sa deonice Lazarevac - Darosava – Belanovica – Aranđelovac je nekim čudom izostao  Cheesy
Na putu Belanovica – Aranđelovac pravimo prvu kraću pauzu pored jezera u Garašima.

bagzi_obr
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT1200Z

Odgovor #1 - 16 Novembar, 2010, 14:37 Ocena: 0
Ignoriši

Nastavljamo dalje prema Aranđelovcu. Od Aranđelovca idemo dalje dopunjenog rezervoara putem prema Rudniku preko Gornje Trešnjevice.
Jesenja idila svuda oko nas a pošto smo ogladneli odlučujemo se za malo dužu pauzu za doručak na livadi. Naravno posle doručka izležavanje na suncu i uživanje u jesenjem ambijentu oko nas.

bagzi_obr
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT1200Z

Odgovor #2 - 16 Novembar, 2010, 14:38 Ocena: 0
Ignoriši

Vreme za pokret

Nastavak deonice je kroz Gornju i Donju Trešnjevicu do Šatornje. Put odličan za vožnju a vreme kakvo se samo poželeti može. Sve vreme ispred nas na horizontu je Rudnik, a pored puta poznati prizori.  Sunce samo pojačava inako intenzivan miris jeseni u Šumadiji.

bagzi_obr
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT1200Z

Odgovor #3 - 16 Novembar, 2010, 14:39 Ocena: 0
Ignoriši

Izlazimo na put Topla – Rudnik i skrećemo levo prema Topoli. Ubrzo skrećemo prema Stragarima sa idejom da preko Ugljarevca dođemo do Bare i puta Kragujevac Gornji Milanovac.

U Stragarima smo uz pomoć meštana nepogrešivo skrenuli prama Ugljarevcu. Put krivudav i oivičen šumom.

U Ugljarevcu na raskrsnici dilema pored kafane Klisura da li pravo ili levo. Meštana nigde tako da samo morao da posegnem za analognom verzijom GPS-a.

Opredeljujem se za desno iako oba puta vode na put KG-GM jer mi je bilo interesantnije da prođem bliže vrhu Rudnika. Put vodi kroz oranice i sela na obronicma Rudnika. Ne postoji biće koje nije uživalo na novembarskom suncu.

bagzi_obr
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT1200Z

Odgovor #4 - 16 Novembar, 2010, 14:41 Ocena: 0
Ignoriši

Izlazimo na put KG-GM u selu Bare i upucujemo se prema Gornjem Milanovcu. Kraća kofeniska doza u “Rudničkom bregu” posle Gornjeg Milanovca i nastavak vožnje prema Topoli. U Rudniku skrećemo prema Belanovici i uskim i krivudavim putem nastavljamo da uživamo u toplom jesenjem popodnevu.

bagzi_obr
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT1200Z

Odgovor #5 - 16 Novembar, 2010, 14:41 Ocena: 0
Ignoriši

Ubrzo izlazimo na proplanak gde opet pravimo pauzu.

Odmor na kom bi nam mnogi gušteri pozavideli.

bagzi_obr
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT1200Z

Odgovor #6 - 16 Novembar, 2010, 14:43 Ocena: 0
Ignoriši

Međutim koliko god da sunce greje zemlja je hladna tako da smo pauzu brzo završili i nastavili dalje prema Belanovici, Lazarevcu i potom nazad u Obrenovac sa žaljenjem što dan nije duži.

Fotograf u akciji

U Obrenovac stižemo oko 16h punih baterija sa vožnje ukupne dužine 280km.
Doživljaj jeseni na motoru kroz Šumadiju nam je ostavio želju da ovo ipak
nije bila poslednja vožnja ove godine.

Do nekog sledećeg puta...

MICA F
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki zx6r
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +4 (2%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #7 - 18 Novembar, 2010, 20:53 Ocena: 0
Ignoriši

sezona se zatvara za ovaj vikend !!!!
Charuga
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZX10-R...Kawasaki GTR 1400
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +907 (81%)
Zahvalnice: 112

Odgovor #8 - 04 Decembar, 2010, 20:27 Ocena: 0
Ignoriši

clapp I sledeci vikend 21. je bio predivan dan.......mi smo tada zatvorili sezonu..... sa RoH-om...
Panta Zemunac
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +68 (3%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #9 - 04 Decembar, 2010, 20:44 Ocena: 0
Ignoriši

Super... e ako ste obrnuli još koji km...i treba! palac gore
kuglica14
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
VFR 800 PGM-FI - IntercepAtor, Yamha Super Tenere xtz 750
Dipl. analit. zašt. živ. sred.

Kvalitet: -4 (4%)

Odgovor #10 - 19 Februar, 2012, 10:15 Ocena: 0
Ignoriši

Super putopis

Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Putopisi (Urednik: Andreja)  |  Tema: Zatvaranje sezone 2010. - Nedelja 14.11.2010.