Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Iske

Zivim u kuci za sada ali bajs drzim u sobi. Jbg, malo sam bolestan oko tih stvari. Treba motor da mi vidis :)
Imam trening plan kojeg se drzim pa mi je zato gubljenje vremena da po potrebi rasklapam bajs. Sednem odradim i to je to. Kad dodje vreme izbacim ga napolje i onda vozim kakvo god da je vreme. Operem, obrisem, nauljim...

Kad vozim napolju lanac bude crn od prasine i sranja pa me mrzi da zboj jedne voznje perem lanac. Samo zato. U nekom planu je drumas bas za trening po ravnom, ili bar jos jedan bajs.
Ducati mi je lep, al' Hondu teram!
Motor vozim, a bicikl derem!

Plazma Keks

nemoj cesto rasklapati i sklapati bajs, stetis navoje...
ako imas full sus bajs, jednom godisnje ga rasturis kompletnog i podmazes sve i zamenis ako nesto treba. mozes cak i suspenziju jednom godisnje da servisiras ili ako dosta vozis pa da pises bas na koliko sati mora da se menja ulje.

Iske

Ne servisiram ja bajs, dam drugaru ima i alat i stalak za tocak. RIS Cyling iz NSa. To je i ovlasceni servis za FOXa pa ako ti treba da znas, ima sve delove i alat za foxa.
Ja pred sezonu uradim servis vile, pregledam i podmazem i to je to, pali radi ide. Menjam posle samo pakne, gume i lance. Lanci mi se nesto bas brzo trose to me nervira. Jesenas sam stravio i vec zvekece. Nemam onaj subler za lanac ali znam da je gotov.

Znam da su full sus zeznuti, lezajevi,  caure. Drugar slomio La pierra bas na klackalici, moze da baci ram.
Ducati mi je lep, al' Hondu teram!
Motor vozim, a bicikl derem!

Plazma Keks

znam za risa.... nece da prodaje rezervne delove i alat. tako da moze da se tera u Q.
suspenziju sam popravljam i servisiram. ako nemam alatku, napravim je ;D jer ni fox alat nije nista specijalan

monsterbnt

Ris nece ni da mi proda caure za dhx4.0 nego traze da im posaljem amortizer da urade oni servis..... Lopovcine...
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

pa, stite brend. zato ja lepo narucim od preko i dobijem za duplo manju cenu. PRC!

monsterbnt

#966
Ma stitim im $%^*%$!@*&^%#@!(*&^%@!&^.... Reklamira deo na sajtu, a kad oces da kupis onda te odjebu..... da im malo ^&%$!@*&^%#!(&

EDIT: Nemaju vise ni na sajtu....
Smrt SVIMA!!!!

Hohštapler

Citat: Plazma Keks poslato 18 Februar, 2014, 10:05
duplo manju cenu

Upola manju cenu.
Kad je ne¹to duplo mo¾e biti samo veæe.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Iske

Pa Boris i ja smo drugari, morate razumeti i njega, od toga zivi. Nemojte ga zvati lopovcinom ako ga ne poznajete. On je zastupnik za FOX pa i njega Slovenci deru poprilicno, jos plus on to mora legalno da uvozi, carini itd. Cene novog Foxa u radnji su jezive. Ja njega pitam ko to kupi, kaze skoro niko, a on da bi odrzao zastupnistvo mora da ima uvek nove modele na lageru, koje naravno on mora da kupi. Nije mi jasno kako se isplati.

Ali slazem se sa tobom Plazma, mozes sve sam da uradis. Koliko sam ja video samo alat za bushinge ti treba, ostalo radis obicnim alatom, manje vise. Ja jos uvek nisam otvarao moju rebu. Serivs kod Firge u Capriolu je 1500dinara mali servis (ciscenje i zamena ulja), veliki je nesto skuplji ali ne mnogo. Nisam nikad radio, ali kad sam uspeo vile od motora da prevalvujem ne vidim zasto ne bih ni ovo.
Ducati mi je lep, al' Hondu teram!
Motor vozim, a bicikl derem!

Plazma Keks

za rock shox nije problem. lako se nadje kompletno servisno uputstvo na SRAM sajtu. recimo za totem, njega sam popravljao jer je bio zaglavio u donjem polozaju... itd itd
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.605255329486511&type=1

monsterbnt

Pa nek proda lepo deo i zaradice. Deo koji je napolju 12 eu on prodaje za 20 sto je 80% zarada, i tu nemam nista protiv, njegova radnja - njegova cena, i ja sam spreman da je platim. Na to oce da mi doda ruke, a samu cauru moze samo prstom da ubaci, osim ako mu posaljem ceo bajk u kom slucaju mora da odsrafi i zasrafi 2 srafa.... Izvini al to itekako mogu sam da uradim....
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

carina i pdv su kako sam zadnji put cuo 32%. a ris koliko vidim, nijednu viljusku ne prodaje ispod 1000e, naravno da niko nije lud da kupi viljusku kod njega u tom slucaju. mozes i sam da narucis sa CRC-a pa te izadje jeftinije. mozda i on hoce da se ugradi 100e na jednu viljusku. sto se mene tice, ionako me ne zanima fox suspenzija, samo gledam da je se sto pre otarasim

Iske

Naravno i ti si u pravu. Da ne ulazimo u dalju raspravu, njegova radnja njegova pravila, a ti mozes da kupis napolju gde je jeftinije. Pa i ja se snalazim za delove, ne kupujem kod njega, ako mogu porucim od napolje ili ganjam popuste preko biciklistickog kluba.
Ducati mi je lep, al' Hondu teram!
Motor vozim, a bicikl derem!

Iske

Ovo je cenovnik FOXa u sloveniji:
http://www.cult.si/2013/Fox_13.pdf

Meni je to sve preskupo ako mene pitate, a nisam siguran da je bas toliko strava koliko kosta. Ja sam moj bajs kupio u planetu i dosao je sa Rebom RL Dual air. Takav amortizer je oko 300+ eura za te novce je super. Radi bolje nego sto ja umem da vozim.
Ducati mi je lep, al' Hondu teram!
Motor vozim, a bicikl derem!

Plazma Keks

naravno da nije strava.. zato i zelim da prodam ova fox cuda sto imam.. lako cu naci kupca i kupicu sebi nesto jeftinije

monsterbnt

Nisam bas nesto preiskusan ko vas dvojca al znam jednu stvar.. Na prethodnom bajku sam imao Fox Talas. Dobar je i nivo stelovanja me je odusevljavao. Mozes jako lepo da je podesis prema sebi. Sad imam marzocchi 6.6 koji ima samo osnovno podesavanje. Ne bi ga nikad menjao za fox.... Progutace apsolutno sve sto bacis pod njega...
Smrt SVIMA!!!!

Iske

Pa nisam ni ja nesto iskusan. Znam da svi hvale tu Talas seriju, i da su raniji foxovi bili bolji nego ovi danas.

Iskreno ja se lozim na Carbon krutu vilu na MTBu. :). Samo da je lagan. :) Naravno uvek treba gledati kupiti best buy.

Recimo voleo bih da vozim XTR drivetrain, ali XT radi posao isto a 3x je jeftiniji od XTRa. Doduse i nesto je tezi ali ne toliko. XT kaseta je oko 50 eura a XTR oko 150. Da sam vrhunski vozac i da mi sponzor kupuje delove onda OK, ovako posto sam sebe finasiram onda bas i nije tako. Bajs se bas trosi na trci. Vozim ko da je tudje, zeznem se pa krljam lanac, menjace, ma ne razmisljam uopste. Posle mi bude zao. Vise me kosta odrzavanje bajsa nego motora i kola zajedno. Malo sam se smorio od toga pa hocu samo maratone da vozim.
Ducati mi je lep, al' Hondu teram!
Motor vozim, a bicikl derem!

Plazma Keks

ma SRAM X-0 i bog da te vidi ;D

Citat: monsterbnt poslato 18 Februar, 2014, 11:20
Nisam bas nesto preiskusan ko vas dvojca al znam jednu stvar.. Na prethodnom bajku sam imao Fox Talas. Dobar je i nivo stelovanja me je odusevljavao. Mozes jako lepo da je podesis prema sebi. Sad imam marzocchi 6.6 koji ima samo osnovno podesavanje. Ne bi ga nikad menjao za fox.... Progutace apsolutno sve sto bacis pod njega...
prva prilika za marzocchi viljusku i mrs u Q sa foxom ;D
jeste da je talas 36 RC2, ali bomber je bomber ;D

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

mkt

ja se razmisljam dal da ujurim neku novi igracku, samo se plasim da necu imati kad da vozim