Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zeljkamp

Ok, kupicu to ulje, nije ono 100 dukata.
TwinZ Auto & Moto

mkt

a jel ima neko half link chain kao za bmx
jedino tako mogu da teram, posto sam slomio nosac menjaca, pa da napravim singl
a ne poklapa mi se sa obicnim lancem

Plazma Keks

@slaninar
ortak mi je poslao oglase coveka koji prodaje te delove za fiksije. zove se Sasa

http://www.cikloberza.com/listing.php?member_Id=1412

Popsy

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

sremac

da li mi mo¾ete preporuèiti neku dobru sajlu za vezivanje za bicikl, a da nije ba¹ udaranje po u¹ima ?
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Slaninar

Hvala Bambi za link.

Ovaj lanac valja, dugaèak je da mo¾e¹ lako vezati za banderu i sl, a dosta lako se nosi na biciklu:

http://shop.jankovic-comp.rs/proizvodi/brave_za_bicikle/452

Brava, jaèina èelika, spoja - to sve je zadovoljavajuæe. Nisam uspeo naæi u slobodnoj prodaji ne¹to tog kvaliteta za manje para.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sremac

lepo lepo, samo ta ko¹ta 1/3 cena bajka, mislio sam na ovako ne¹to

http://www.prodaja.vector-bikes.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=601&category_id=37&option=com_virtuemart&Itemid=1 

¹ta ima od tih nekih jel ima u tom cenovnom rangu , budzet 2 000 rsd , imam gara¾u, sajla bi bila za ispred prodavnice i neka kraæa zadr¾avanja do petnaestak minuta , ¹ta da gledam kod tih brava ?
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Slaninar

#667
Deluje kao ¹ kvalitet i da se seèe za par sekundi iole pristojnim kle¹tima.

Najbolje je imati jeftin bajs i skup (ali i dobar) lanac. Bez 60ak rokvela èvrstine èelika i 10 mm, po moguænosti ¹estougaoni profil - ne bih se pouzdao u lanac.

Idealno 12mm, ali to je dosta te¹ko za no¹enje. I lanci debljine 10mm i pristojne du¾ine su dosta komplikovani za no¹enje na bajsu, zato je onaj ABUSov patent super stvar - lako se smota, a pristnojno radi posao. U rangu pristojnih "potkovica", ali omoguæava vezivanje i oko drveta, debljih bandera i sl - to mu je glavna prednost.

Uz to je dobro imati i pristojnu sajlu, za prednji toèak i, ako je moguæe, jo¹ jedno mesto vezivanja za banderu/drvo.


Èak i to kupuje max 15 minuta cimanja lopovu, ali ako je bajs bolje zakljuèan od bicikala oko sebe i nije puno skuplji, verovatno æe njega preskoèiti.


Naravno, ti odluèuje¹. Dovoljno ru¾an i jeftin bajs (2-3 hiljade dinara) sam zakljuèavao tim jeftinim sajlama i nisu bivali ukradeni, èak ni u NS.



Za socijala varijantu, batali te jeftine nazovi brave. Uzme¹ ovakav katanac:



Sa ovakvim kljuèem:



I naði dobru, jaku, sajlu (za liftove i sl). Èeliènu, upletenu. Stavi¹ oko nje neki jak termo-bu¾ir, da ne grebe ram. Krajeve da¹ dobrom majstoru da napravi omèe koje se ne mogu lako razvezati (sa èeliènim okovom, ne uvezane ¹rafom). Mislim na savijanje sajle oko ovoga:



Sa metalnim okovom na kraju, da se ne mo¾e lako i brzo razvezati.


Katanac bira¹ da bude knap, kad te dve u¹ice proðu kroz njega. Ako je prevelik, otvara mesto za polugu i neæe veæi biti bezbedniji.

Ti Elzet katanci su pristojnog kvaliteta i idu od 1 do 3 hiljade, zavisno od velièine (spram debljine sajle æe¹ to birati). Sajla je badava, samo treba naæi dobru.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sremac

sad si mi dao ideju, da mo¾da kombinujem dve za¹tite U-lock, i neki jaèi katanac i sajlu , otiæu do gvo¾djare da vidim èime raspola¾u. Hvala puno
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Slaninar

Citat: sremac poslato 16 Jul, 2013, 01:25
sad si mi dao ideju, da mo¾da kombinujem dve za¹tite U-lock, i neki jaèi katanac i sajlu , otiæu do gvo¾djare da vidim èime raspola¾u. Hvala puno

To je odlièna ideja!  

Sajle i èvrste veze (u-lock ili lanac) tra¾e obièno malko razlièite alate. Tj. sajla se te¾e lomi udarcem, a lanac se malo te¾e seèe seèicama. Zato je idealno imati kombinaciju.

VELIKA mana U-locka veoma ogranièen po pitanju vezivanja - ako nema¹ tanku, a jaku ¹ipku zabetoniranu u asfalt, tebi bajs nije obezbeðen (uvek se mora vezati ram, kroz toèak i za ne¹to "usidreno", ¹to se isto te¹ko seèe. Zato sam preporuèio onu Bordo ABUSovu bravu - ¹titi kao pristojan U-lock (ili lanac), vezuje se na dugaèko, kao lanac, a na bajsu se lako spakuje na nosaè (kao U-lock).


Inaèe, ja koristim uvek tu sajlu ¹to sam ti opisao, domaæa radinost, a na poslu gde du¾e ostavljam bajs mi stoji vezana lanèina, kaljena, debela, te¹ka, koju je ultranepraktièno vuæi na bajsu, ali je super da stoji tu gde èesto noæu ostavljam bajs.


P.S. Kada kupuje¹ lanac (ako bude¹ kupovao lanac), proveri da bude kaljen i u samom jezgru, ne samo spolja. To obièno proizvoðaè navodi (ako ne reklamira, znaèi da nije). Èesto prave foru da ga okale samo na povr¹inskom sloju, pa ti kad ga zaseèe¹ testerom, on izgleda kao kaljen, a pod jaèim seèicama puca samo tako. To su obièno fore na tim jeftinim, a moænoizlgedajuæim :)   lancima.   Takoðe, najbolje je kad su alke ¹estougaonog preseka, jer seèice veæom povr¹inom nale¾u na njih i samim tim se te¾e seku. Debljina min 10mm, idealno 12. Èvrstoæa, ¹to reeetko koji proizvoðaè napi¹e, osim ozbiljnih, bi bilo dobro da je 60 i vi¹e rokvela.  U gvo¾ðarama toga te¹ko da ima - ne znam kakva je situacija sa sajlama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt



URAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!
Smrt SVIMA!!!!

mkt


monsterbnt

jok ti si  [djavo] [djavo] [djavo] [djavo]

cak sta vise vec sam uspeo i da padnem...... jbmti kosi beli ivicnjak......
Smrt SVIMA!!!!

mkt

daj sliku  iz sobe iz krveta sa terase  jbte kapiram da bi ga i u wc terao veceras hahah

monsterbnt

Identican ko na slici koju sam okacio...... Slikacu ga sutra lepo napolju
Smrt SVIMA!!!!

mkt

jebote aj se nakaci na skype i msn pa da se i tamo dopisujemo hahahaha

Plazma Keks

vec si pao? glupane jedan glupavi...
koji smo Q isli da kupis to?! nije  za tebe to...

monsterbnt

Pa kretencina naleti na onaj niski kosi beli ivicnjak..... i to pod lepim uglom....... papak nikad nece nauciti da se taj ivicnjak nikako ne slaze sa kramponkama..... al sto lepo DHX4 i 6.6 pozvacu stepeniceeeeeeeeeeeee...... manje vise ko po ravnom da se spustam....
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

sad se samo zaletis punom brzinom niz stepenice pa tek onda da vidis sta je filing ;)

monsterbnt

Pa to sam i radio.... na platou samo sleteo niz one velike a preleteo one male..... da sam to uradio sa prethodnim bajkom, samo bi zakuco amort do kraja i razlupao zadnjicu o sediste....
Smrt SVIMA!!!!