Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nika

Ulièni.
Njoj se na primer svidelo ovako ne¹to:

https://www.venerabike.com/Bicikl/Eli261kk-2619-explorer-summer-tirkiz-roza-narandzasto-beli/4992/

Ah - da. Sad sam se setio - jedan od glavnih kriterijuma je da ima korpu. Brzine i koènice i ne mora - ali bez korpe neæe da vozi  [nono]
;D

S tim ¹to bih ja gledao da joj kupim polovnu, pa neka je sama oslika kako joj se svidi - ima dara za to... Sad - na ¹ta kod polovne obratiti pa¾nju?
Ima li veze koliki su toèkovi (tipa kao kod kola i motora - neka dimenzija je reða, pa su skuplje gume).
Svakako bih gedao da ima brzine - ne mora 21, njoj bi i 5 zavr¹avalo posao.
Korman mora da bude za opu¹tenu vo¾nju - znaèi penzos stil  ;D


@Oki:
Biæu ja kriv kako god da okrene¹...  [zena] [prebicute] [bejzbolka] - veæ sam i oguglao  ;)

Nego - ona najèe¹æe ne zna ¹ta hoæe. Mislim - zna - ali to ¹to ona hoæe najèe¹æe ne postoji. Ona bi htela neku idealizovanu biciklu kakvu je ona zamislila u glavi.

Uop¹te i vo¾nja bicikle - ona je zamislila usporenu sliku kako se vozi u prirodi, ptièice cvrkuæu, vetar joj lagano (kao na usporenom snimku) talasa kosu, pedale se same od sebe okreæu, sve je idilièno.
I bicikla i ona su se naprosto stvorile na tom idiliènom mestu, niko nije morao
- da je izvadi iz prostorije,
- snese niz stepenice (jer, naravno, lift ne radi)
- bicikla se sama ubacilla u auto / namestila na nosaè,
- u blizini idiliènog mesta je bilo 389 parking mesta, a od toga samo 3 zauzeta,
- bicikla se sama izvadila iz kola / si¹la sa nosaèa
...

Kada krene da je vozi - videæemo ¹ta æe se desiti... Iskustvo je pokazalo da se njena zamisao ne podudara ba¹ svaki put sa realizacijom (hoæe neko da kupi ¾enske rolere - vo¾ene 3-4 puta?), ali - zarad mira u kuæi, kreæe se u realizaciju lepe ideje...


Pazariæemo verovatno i za mene bajs (ako pretekne para  [neampojma] ) a ja bih veæ gledao ne¹to drugo, i za vo¾nju u prirodi, tamo gde bi sigurno bilo i cvrkuta ptièica, i vetra u kosi, samo ne bi bilo asfalta... Ali o tom potom - prvo da re¹imo prioritet :)


monsterbnt

O gospode..... Gledaj samo da ima alu ram laksi je znatno. Ponike i ta govna izbegavaj, prestaro, pretesko, jedva ide...
Smrt SVIMA!!!!

Andreja

Nika napisao najjaèi post na forumu danas :D :D :D

Ponike mogu lepo da se voze, samo treba naæi neku kojoj toèkovi nisu u problemu (èelièni su, znaju da istrule iznutra, niple i ¾ice mogu vrlo lako da popucaju prilikom dotezanja; moguæe je kupiti nove, alu toèkove), pogon, taènije le¾aj je debelo zastareo u odnosu na dana¹nje standarde a ne mo¾e da se u¹rafi bilo ¹ta modernije, delova jako malo ima... Ukratko, izvodljivo je voziti poniku ali zahteva entuzijazam.

______________________

Prednost ima alu ram ali ne mora, nije ba¹ tolika razlika. Ono ¹to mrzim da vidim na biciklu su plastiène ruèice koènica (kao i same poluge - èeljusti V-brake-a). Menjaè mo¾e biti kakav god, neki standard za jeftinije bajseve je 3x6 ili 3x7, delovi nisu skupi.

Mada, po tvom postu, rekao bih ti, uzmi bilo ¹ta da lièi na ne¹to, kakav god da je bajs, neæe mnogo preæi pa nije bitan kvalitet :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

mom drugaru zena skocila na grbacu pre par godina///

da ti uzmem ovakav pa se jebi sama////

https://www.motorfun.biz/bicmov-pics.html
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mrle

Citat: Nika poslato 15 Mart, 2018, 11:44


@Oki:
Biæu ja kriv kako god da okrene¹...  [zena] [prebicute] [bejzbolka] - veæ sam i oguglao  ;)

Nego - ona najèe¹æe ne zna ¹ta hoæe. Mislim - zna - ali to ¹to ona hoæe najèe¹æe ne postoji. Ona bi htela neku idealizovanu biciklu kakvu je ona zamislila u glavi.

Uop¹te i vo¾nja bicikle - ona je zamislila usporenu sliku kako se vozi u prirodi, ptièice cvrkuæu, vetar joj lagano (kao na usporenom snimku) talasa kosu, pedale se same od sebe okreæu, sve je idilièno.
I bicikla i ona su se naprosto stvorile na tom idiliènom mestu, niko nije morao
- da je izvadi iz prostorije,
- snese niz stepenice (jer, naravno, lift ne radi)
- bicikla se sama ubacilla u auto / namestila na nosaè,
- u blizini idiliènog mesta je bilo 389 parking mesta, a od toga samo 3 zauzeta,
- bicikla se sama izvadila iz kola / si¹la sa nosaèa
...






preseli se u blok45 po moguæstvu u stan u prizemlju...  :) :) :)

kovac85

Citat: kovac85 poslato 25 Decembar, 2017, 11:21
Citat: OKi poslato 25 Decembar, 2017, 09:18
A za¹to si je postavio na dva mesta ???
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,23582.msg814263/topicseen.html#msg814263

pa ima neko ko ne gleda oglase a mozda neko trazi a ne lista ceo forum ....ako smeta nek se slobodno izbrise ;)

i dalje u ponudi samo sada cena snizena 390eur i nije fix :)

mkt

spalih veceras 50km na bajsu


slaninar da li imas mozda neki amort za mene 1.1/8  sa duzim hodom 150 mm a da nije 20mm osovina, ne bi da pucam lovu sad i za nablu i pletenje zica
treba mi nesto sa duzim hodom, sav se iskrivih

Slaninar

Hoæe¹ du¾i hod amorta da bi podigao prednji deo? Ili vozi¹ po takvim putevima da se amort sabija do kraja i ne mo¾e da isprati?

Ako je prvo, onda probaj za poèetak podesiti polo¾aj sedenja:
https://www.bikegremlin.com/2017/07/20/podesavanje-udobnog-polozaja-na-biciklu/

Ako je drugo, isto kao i kod motora (ako je kr¹ten amort), probaj prvo podesiti predoptereæenje, brzinu sabijanja i vraæanja, pa ako ni tad ne mo¾e da radi kako treba, gledaj svakako bolji (vi¹e odgovarajuæi) amort.

Treba voditi raèuna i o ramu, veliko odstupanje u du¾ini hoda amorta, u odnosu na fabrièku preporuku, mo¾e poremetiti nekoliko stvari:

Dobija se veæe meðuosovinsko rastojanje, pogon se podi¾e, dok se cev sedla pomera za par stepeni u nazad. To znaèi da æe kljun sedla morati iæi za par stepeni na dole (da se opet poravna i bude vodoravan), kao i da æe se sedlo morati pomeriti malo ka napred (obja¹njeno pode¹avanje u postavljenom linku), kako pedale ne bi bile previ¹e izbaèene ka napred, da sedi¹ kao na Harliju.  :)

Predtrag vilju¹ke se produ¾ava, pa æe bicikl biti stabilniji na spustu, ali se sporije i te¾e obarati (skretati/zakretati), pri pedalanju stojeæi æe vi¹e skretati levo-desno (bez da ti ¾eli¹), otkljuèana vilju¹ka æe crpeti vi¹e snage (vi¹e usporavati bajs) na ravnom (osim ako je stara, kraæa, ba¹ kr¹ koji ¹eta prelako gore-dole).

U ekstremnim sluèajevima mo¾e doæi i do o¹teæenja rama - ovo zavisi i od konstrukcije i uslova vo¾nje, ali ako je ram projektovan za 100 mm vilju¹ku, a ti stavi¹ 180 mm, te¹ko da æe biti dobro.

Do 20 mm du¾eg/kraæeg hoda uglavnom bude OK, ne remeti puno.

O geometriji rama, predtragu vilju¹ke, visin pogona itd. u sitna crevca:
https://www.bikegremlin.com/2016/01/06/geometrija-rama-bicikla/
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Napraviste nauku od toga. Ja sednem na mog bugarina i okrecem pedale. To je to :D

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 18 Avgust, 2018, 10:20
i okrecem pedale. To je to :D

Ovoga se nisam setio. Probam danas, pa javljam utiske!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt

hocu duzi hod kao prvo da bih podigao malo prednji  kraj :)  jer distancerima nisam uspeo, a i sabijam do kraja amort koji je realno neka niza klasa (Sr Santour) i ne obecava puno :(  jer je mucenik sinoc ispisao malo ulja po stapovima
jesam ga maltretirao solidno a nije napravljen za takvo mucenje, ima hod 100mm mozda malo vise
vozio bih ga po offu ali ni blizu downhilla
geometrija samog rama niej za street i dirt,  mada kad se setim mojih prvih ramova i sta sam sve stavljao na njih izdrzace nekih 140mm a da ne otkinem ram, mada i ako ga sjebem uzecu neki drugi
resio sam da napakujem ovaj bicikl da bude koliko toliko pristojan, pa koliko izdrzi
Stavio sam siri korman i lulu koju sam dobio i koji mi je dosta olaksao polozaj, cekaju me pedale i amort
evo kako sad izgleda





bigbad86

Ja stavio prednju i zadnju lampu, kupio kod kineza i neki far koji moze da se skida. Dosta :)

mkt

hahahaha pa jest za bugarina je to sasvim dovoljno

Slaninar

Probaj za poèetak pomeriti sedlo malo u NAZAD - ima sve detaljno obja¹njeno kako & za¹to na linku koji sam postavio.

Ako to ne pomogne (a i svakako treba menjati vilu), gledaj da ne ide¹ na 150 mm ako je ram za 100. Probaj naæi dobru sa hodom od 120 mm, ali nemoj skraæivati vrat na du¾inu na kojoj je vrat ove vilju¹ke, veæ ostavi za barem 5 cm vi¹e (lako æe¹ ga posle jo¹ skratiti). Doda¹ par spejsera, namesti¹ i vidi¹ kako ti odgovara.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Naravno, kad sve zavr¹i¹, proda¹ to govno od trakotra i uzme¹ kr¹tenog druma¹a...   [rofl]

Nisam mogao odoleti, nemoj zameriti.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt

znam to cu veceras sa sedistem da probam, morao sam sve da iscitam dva puta
u pavu si za vilu 130mm max bi islo
hahahha ma ne zameram nego sam ja i uzeo bajs za relativno mirnu voznju, cak sam na proslom stavljao i tanje obruce nego se zaborravim pokrivim i isturpijam sve na njemu i samo ga posaljem u kantu
zato sam sad uzeo kao satro neku zlatnu sredinu pa cemo videti
maloo sam omatorio da dirt i street jump pa je to sinoc rezultiralo sa istegnnucem ligamenata i sjebavanjem lezajeva u kormanu tj, ahead-u al sam zato pregazio 50km
danas odmaram pa cu veceras da se zezam sa sedistem i da vidim kako cu da resim lezajeve
ne znam samo da li cu morati da menjam soljice ili samo lezajeve

Slaninar

Le¾ajevi ne bi smeli da odu tek tako ako su dobri i dobro pode¹eni & podmazani. Smrt za le¾ajeve kormana su:
- prljav¹tina (voda, ali na prvom mestu prljav¹tina) - to ih vremenom ubije, ako se ne otvaraju, èiste & podmazuju. Ovo je izra¾enije kod MTB. Zato donji ranije strada, ne zbog toga ¹to "trpi vi¹e udaraca" kako mnogi pogre¹no misle.
- brze vibracije na pravcu - tj. brzi spustevi na asfaltu. Vibracije izme¹taju lubrikant izmeðu kuglica, a korman se ne zakreæe ne¹to znaèajno da bi se novi sloj lubrikanta mogao razmazati. Ovo je izra¾enije kod druma¹a.

Oba efekta se postepeno de¹avaju i nezamislivo mi je da ispravan le¾aj posle 100 km postane problematièan. Kada se jednom jave brazde na stazama kojim idu kuglice, eksponencijalnom brzinom se o¹teæenja poveæavaju, ali to isto daje postepen oseæaj pod rukama - da le¾aj ima sve vi¹e lufta i, pogotovo ako se dotegne, da se ne okreæe glatko.

Kod tebe su, èini mi se, interni (ZS) le¾ajevi. Èesto budu sa ketrid¾ ("industrijskim") le¾ajevima. Mo¾e¹ se cimati da stare izvadi¹, montira¹ nove. Ali ni komplet ¹olja nije previ¹e skup, a manje su ¹anse da ne¹to pogre¹i¹.

O le¾ajevima kormana, u sitna crevca:
https://www.bikegremlin.com/2018/02/08/standardi-lezajeva-solja-upravljaca-bicikala/

Na poèetku teksta ima¹ linkove ka uputstvu (sa slikama) ¹ta i kako meri¹, a u ovom èlanku pi¹e ¹ta tra¾i¹ u radnji.  :)
Interne le¾ajeve (ZS) veæina prodavaca i biciklista u Srbiji zove "integrisani" (IS, taj standard je kratko trajao i nema previ¹e bajseva sa istim - kako njega zovu po radnjama je tek lutrija :)  ) i niko ih neæe ubediti u suprotno, tako da mo¾e¹ uzeti i "integrisane", ali obrati pa¾nju na oznake.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt


monsterbnt

Slaninar kad bi video kako je moj scott setovan verovatno bi mi pucao u koleno da vise nikad ne sednem na njega... Inace konacno sam doziveo prvi kvar tj pucanje dela... Pukao je sraf koji drzi sediste za sticnu....
Smrt SVIMA!!!!

ZEMZEM

Imam jedno pitanje vezano za bajs. Koliko bi ovakav bajs mogao da se proda kod nas, da li neko zna mo¾da.
Stigao iz Londona star mislim 2 godine, koliko sam video u jako dobrom stanju, ne smem da tvrdim jer nisam stavio ðozle dok sam slikao  8).
Cela linija je XT.
Ima jo¹ slika, da vidimo jel se isplati prodati ovde ili da ga vraæamo za London. ®enin stric ga doneo da se vozi ovde ali mu samo stoji.