Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Kakav je beninac 2.0 u e39? Jel to onaj isti stari agregat iz e34-e36?  Kakav bude sa potrosnjom na benzinu i jel moze pristojno da nosi tu karoseriju? Valja li u njega roknuti plin?

Grof

Imao sam 528 e39 koji je i¹eo kao zmaj ali je i tro¹io u zavisnosti kako ga tera¹, a vozio sam drugarov 520 u e39 i kontam da je taj prvi e39 520 sa 150ks malo slaba¹ak za tu karoseriju oni kasniji 2.2 sa 170ks (mislim da je 2.2 posle 2001 tj restajling)su bolji. Slab motor=veæa potro¹nja, no èuo sam da taj 2.2 blok ima problem sa srpskim gorivom posle odreðene kilometra¾e  [neampojma]

I mene trenutno greje prièa da zamenim trenutni auto za e39 ali me takoðe brine balans izmeðu cene registracije i odr¾avanja i ¾elje i potreba za BMW-om. Kontam da je prava mera za e39 2,3 ili 2,5 benz mada bih oku¹ao sreæu i sa 2,5 tds jer za 2,5 commonrail nemam para a nam da je to prava prièa no to su snovi od 4000+ eura dok 2,3 ili 2,5 benz iz serije 1996-2001 mo¾e kontam da se naðe dobar za do 3000e.  [zvizdi]


Gavrolini

I ja sam prvo hteo tds ali ga svi zivi napljuvase

bigbad86

Ja ne znam kako BMW-ov dizel moze da ne valja... Nemam pojma koji je taj TDS al tesko da je sranje... Jos je dizel velike kubikaze, tu ne moz da ima greske? Aj ako neko moze da napise sta mu konkretno fali?

Gavrolini

Ja sam mislio da je taj tds nesaranjiv , znam da je isao i u omegu B. Ali u zadnje vreme sve cesce ga pljuju jbg ni ja ne znam sto. Mada kad bih naleteo na dobar 96 ili dugo registrovan 97 mozda bih ga i uzeo jer sledecu registraciju izlazi iz luksuza

Purec

Citat: bigbad86 poslato 09 Januar, 2016, 12:19
Ja ne znam kako BMW-ov dizel moze da ne valja... Nemam pojma koji je taj TDS al tesko da je sranje... Jos je dizel velike kubikaze, tu ne moz da ima greske? Aj ako neko moze da napise sta mu konkretno fali?

Moze i te kako. Isto kao i e46 320d sa 100kw u koji su se mnogi kleli pa eno kod mene u servisu 3 slomljene radilice :D
Sa commonrail dizelima nema ni priblizno problema.

bokilic

Taj tds je dobar prvih pola miliona,a posle svaki vrate na 200.000km,pa kao crko na 300.000km,
Dodu¹e ako prokuva par puta oæe i ranije da crkne..
Moja zena vozi e39touring,2.0.ide lepo,10l plina na otvorenom,13tak po gradu,mada da je525 .bio bi jo¹ bolji,i manje bi tro¹io..
e28mi je parkiran.2,4dizel,svega 600.000km,jos radi ko sat..ja sam ga uzeo sa 90.000km..sreæa pa nije td,i drzi se bolje nego neki mladji auti,netro¹i jos uvek ulje,pali na dodir,sta  ja znam,ti stariji bmw.i su od gvo¾dja,ovi noviji plastièni ..nekako su bez..stila..
Ah da,bez6cilindra nema bmw,a tek v8😆😈 radost😆
brmmmm

bigbad86

To i ja mislim. Mislim da su svi ti TDS presli boga oca i onda naravno vracana kolometraza za 500 000 (preso 700 000) i onda kad crkne na 300 000 ( u stvari 800 000) onda kao ne valja. PA moja budjava FIAT ARGENTA presla 500 000 bez otvaranja agregata, kad smo je prodali samo bregaste bile pojedene, trosila vise goriva ali je lepo radila. I sad neko da mi kaze da BMW dizel od preko 2000 kubika crkne pre 500 000. Oce kurac.

Hurricane

Citat: bokilic poslato 09 Januar, 2016, 15:16
Taj tds je dobar prvih pola miliona,a posle svaki vrate na 200.000km,pa kao crko na 300.000km,
Dodu¹e ako prokuva par puta oæe i ranije da crkne..
Moja zena vozi e39touring,2.0.ide lepo,10l plina na otvorenom,13tak po gradu,mada da je525 .bio bi jo¹ bolji,i manje bi tro¹io..
e28mi je parkiran.2,4dizel,svega 600.000km,jos radi ko sat..ja sam ga uzeo sa 90.000km..sreæa pa nije td,i drzi se bolje nego neki mladji auti,netro¹i jos uvek ulje,pali na dodir,sta  ja znam,ti stariji bmw.i su od gvo¾dja,ovi noviji plastièni ..nekako su bez..stila..
Ah da,bez6cilindra nema bmw,a tek v8😆😈 radost😆

R6 - V8 pravi bmw-i  [thumb_up]
©to stariji to bolje, samo ta logika u vezi sa bmw-om..

Nove trojke, petice, keèeve, èetvorke i sl ne primeæujem na ulici uop¹te a mnogo volim bavarce..

Ali zato ¹esticu belu sa bbs felnama na ®arkovu kad vidim parkiranu, usporim, ma skoro stanem i obilno izbalavim..

Naravno skinem ¹e¹ir..

Gavrolini

Pa ajd sad ako moram da biram e39 2.5tds ili 2.0 benz sta je bolji izbor?

bokilic

Pa,ja nekako ljubim benzinca vise od dizela,a i od tog 2.0moze sva¹ta nesto da se napravi malo jaèe 😆
To veæ bmw forum pa listaj.ide taj tds mnogo dobro kad je ok motor..al 2.5benzin je mama 😆
brmmmm

Gavrolini

Citat: bokilic poslato 09 Januar, 2016, 17:26
Pa,ja nekako ljubim benzinca vise od dizela,a i od tog 2.0moze sva¹ta nesto da se napravi malo jaèe 😆
To veæ bmw forum pa listaj.ide taj tds mnogo dobro kad je ok motor..al 2.5benzin je mama 😆
Jeste 2,5 mama ali ih u e39 ima jako malo bar kod nas i za pristojne novce.

Grof

Gavro svi su izgledi da su mahom sve e39 2,5 tds pre¹le bogaoca, zato im i crkava bo¹ pumpa tj elektronika na istoj, a i agregati sad veæ sa upitnih 500000+ km su zreli za otvaranje, a generalna za 6 cilindara ko¹taaa t.j. 6 klipova, hlizni, milion le¾ajeva radilice i tako dalje i tako bli¾e...
Mene od 2,5 tds odgovaraju drugari koji su radili i rade po jaèim servisima u NS a izmðu ostalog su radili i kod raduloviæa da li treba da ti spomenem da su pri tom ljubitelji BMW-a?  

Gavrolini

Pa to je ono sto i mene savetuju. E sad imam u ponudi dobar 530d ali mi je mnogo registracija za njega a kontam da bi to bio pravi izbor.

bokilic

brmmmm

Zeljkamp

TDS je dobar motor ali su retki koji su ostali u dobrom stanju. Sto zbog kilometraze, sto zbog loseg odrzavana.
TwinZ Auto & Moto

Grof

...ili da nadje¹ invalida na kog æe¹ da ga registruje¹.....

Gavrolini

Cale je blizu..... Jedino ja jos malo da ga osakatim :)

Dzoks

Мени је 3 некако мамара :) а е46 врх и то баш тај од 320д од 100 киловата :)  . . . али контам сваки ауто ако му душу вадиш, мораш једном и да успеш.
Мангулице рулз :)

Grof

Gavro jeftino ti opizdim æaleta nekim neidentifikovanim yugom gde nema kamera zarad jeftinije registracije... mo¾da èak krenem i seriski jer ovaj drugar ima neku e39 2,8 koji merka a keva mu je 78% invalid  [rofl] ;D ;D [cheers]