Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

castor

Eeee, da su pro¹le samo kroz modele, nego je i preko njih pre¹lo dosta "modela"...
It's the ride that matters, not the bike…

cone


Zeljkamp

Fotka od pre neki dan. U pozadini je Pivsko jezero.  8)

TwinZ Auto & Moto


Hurricane


dr32

Bem ti misa, kako bi ja voleo da ovo mogu... Dal ima vece zabave sa 2 tocka viska ;)
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy



¾arko1983

Nesto sam se gadno istripovao, vozim 320d td 150 ks, model koji ima klapnice u usisnoj grani, desavalo se ljudima da se klapnica otkine i napravi hao u motoru, brdo ljudi skida klapnice cak i vani, od 2005 godista su izbacili klapnice. Kakva su vasa misljenja i iskustva povodom toga??? Ja planiram da ih skinem e sad ne znam kako ce s odraziti na perfomanse auta....

Plazma Keks

pa ti skini, ako ti se ne svide performanse, onda ih vrati ;)

Zeljkamp

Neces nista izgubiti na performansama. Postoji mogucnost da ce ti bez njih auto biti malo bucniji na leru a mozda ni to. Bolje resenje od skidanja je zamena klapni, imas cak da kupis metalne koje su cvrsce od fabrickih i nisu sklone pucanju, ali obe varijante svakako kostaju vise od 30-50e koliko kosta skidanje istih. U normalnim zemljama i servisima te klapne se menjaju na odredjenoj kilometrazi.

Moja preporuka je zamena ili skidanje jer ces tako spreciti stetu od minimum 1000-1500e.
TwinZ Auto & Moto

¾arko1983

Citat: Zeljkamp poslato 24 Jul, 2013, 02:24
Neces nista izgubiti na performansama. Postoji mogucnost da ce ti bez njih auto biti malo bucniji na leru a mozda ni to. Bolje resenje od skidanja je zamena klapni, imas cak da kupis metalne koje su cvrsce od fabrickih i nisu sklone pucanju, ali obe varijante svakako kostaju vise od 30-50e koliko kosta skidanje istih. U normalnim zemljama i servisima te klapne se menjaju na odredjenoj kilometrazi.

Moja preporuka je zamena ili skidanje jer ces tako spreciti stetu od minimum 1000-1500e.
Jel ti bese imas isti motor u tvom BMW-u, sta si ti radio povodom toga?

hagor

njegov je benzinac valvetronic
RIde or Die

UFF

I ovo treba da se menja redovno na nekih 100k samo sto to niko ne radi pa meni za malo da se desi da ostanem bez serva, pumpe, klime i alternatora u povratku sa ohrida  [veryangry]
Eto sad mogu da kazem da sam imao kvar na bmw-u, mada i nije neki kvar jer je potrosan deo u pitanju a i nije me ostavio na putu vec se sjebao pred garazom kod prijatelja u leskovcu :)

Zasto remenica radilice mora da ima ovu hard gumu izmedju?
Zbog vibracija ili da bi se kidala i da bi nam uzimali pare?


http://s23.postimg.org/9vwhrv823/Image9879.jpg

¾arko1983

Uff-e i ostali jel ima neko naslon za ruku kupio bih???

UFF

imam ja kozni ali ne prodajem, 'bes bmw bez naslova, jedva ga nadjoh da kupim.. traze svi po 150e za njega  [ludak] [ludak]

¾arko1983

Citat: UFF poslato 29 Jul, 2013, 13:49
imam ja kozni ali ne prodajem, 'bes bmw bez naslova, jedva ga nadjoh da kupim.. traze svi po 150e za njega  [ludak] [ludak]
Pa to ti kazem, okrenuo par oglasa bruka koliko traze .....

Zeljkamp

Bilo je da se nadje na kupujem prodajem i polovnim za 70-ak eura. Jesi li trazio na ta 2 sajta ?
TwinZ Auto & Moto

hagor

Citat: UFF poslato 29 Jul, 2013, 12:13
Zasto remenica radilice mora da ima ovu hard gumu izmedju?
Zbog vibracija ili da bi se kidala i da bi nam uzimali pare?


zbog vibracija ima tu gumu, ujedno i ti zubi koji se vide (na desnom odlomku remenice) imaju ulogu, u slucaju nestrucnog postavljanja na auto (bez adekvatnog alata) desava se da se polome zubi i onda remenica gubi balans i pocinje da baca, a samim tim relativno brzo se i sjebe o5 ta guma... a nije ni malo jefina investicija s obzirom koliko "prosto"deluje deo...
RIde or Die

MILJAN

Cave ab homine unius libri