Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

50000 ce dobiti, ali u Diznilendu. Cuj 50k

Prvo stanje vozila nije A1, ima tu stosta da se uradi. Da je salonski primerak sa predjenih lupam 5000km pa i da razmislja. Dovoljno mi da vidim ovu zardjalu lajsnu oko zadnjeg prozora i sve mi je jasno

Kiro

Po¹to se uskoro spremam u pohod na e46, zanima me mi¹ljenje poznavaoca o agregatu iz 318is. To je onaj od 1995ccm ali I4, sa 143ks. Zvanièna oznaka mu je N42B20. Video sam na netu da ima 16 ventila, Vanos, muda-sarme, ali kakva mu je pouzdanost, potro¹nja, riknjava li itd...

*znam da "ako nije ¹estak nije BMW", ali glea'm auto naspram svojih moguænosti pa mi nemojte stajati na ¾ulj takvim komentarima. :)

Zeljkamp

Ja vozim taj N42 i moram da kazem da on nije nikakav "is". Sto se tice motora, oni su dobri i ugradjivali su se dugo u E90 samo sa oznakom N46. To je u stvari potpuno isti motor sa promenjenom elektronikom i jos nekim sitnicama.

Sto se tice motora, on je 2002. godine, kada je izasao, osvojio nagradu za najbolji benzinski motor do 2000 kubika. Pouzdanost mu je ok ali trazi malo bolje odrzavanje. Znam ljude koji su presli sa tim motorom preko 500.000km i jos uvek se voze. Potrosnja mu je smesna kada se u obzir uzme kubikaza i snaga od 143ks. Kada ga vozis regionalnim putevima brzinama do 100km/h, auto trosi oko 6L, a ako obratis paznju moze cak i manje. Sto se tice potrosnje u gradu, ona je od 8,5-12L, sve zavisi kako i kuda ga vozis. Na primer, ako ga vozis po NBG-u, onda ce ti trositi oko 8L a ako ga vozis po centru u spicu, onda zna da skoci i na 12L. Ja trenutno imam potrosnju od 9,4L na predjenih 250kmk iskljucivo gradske voznje, od koji je 50% NBG a 50% centar i Vracar. Prosecna potrosnja mu je negde oko 7,5L. Napominjem da u njega iskljucivo sipam Premium bezolovni od 95, a kada odem u BiH, onda sipam onaj od 98 oktana.

N42 ima par poznatih mana koje se generalno lako srede i zamene. Kada se sve te stvari saberu, izadju jeftinije nego, recimo, remont Bosch pumpe ili plivajuceg zamajca na dizel agregatima.

Bitno je da uzmes primerak koji je dobro odrzavan i koji ima originalnu kilometrazu. Problem je sto takvi automobili kostaju dosta. Nemoj da te zavaraju cene kod nas jer su obicno jeftinije nego na zapadu.

Mrsko mi da kucam vise, imas moj broj pa me nazovi. Rado cu ti reci sve sto bi trebao da znas o E46 modelima i N42 agragatima. Mogu ti pomoci cak i oko kupovine amozes i da dodjes da vidis i probas moj auto. ;)

P.S. Evo par fotki moje masine.  8)









Evo i jedne sa zimskim setom...

TwinZ Auto & Moto

Kiro

Ja sam mislio da je is po¹to je kod e36 318is imao ~140ks... valjda. Ili opet samo mislim. :) Nije ni bitno, razumeli smo se.

To je, ugrubo, ono ¹to me zanimalo. Sada u oglasima ima jedan sa tu-i-tamo primamljivom cenom, a pre¹ao 335000. S jedne strane, mnogo, ali prosek od 30kkm godi¹nje mi deluje koliko-toliko realno. Sa druge strane ima sigurno i onih sa 120000 na satu, ali odavno je prestala da mi bude sme¹na ta prièa da je neko kupio nov BMW da prelazi sa njim 10000 godi¹nje. Drugar koji trazi auto za sebe je bacio oko na njega, pa æemo mo¾da otiæi ovih dana da ga pogledamo. Ja sam jo¹ uvek nekoliko meseci udaljen od kupovine, ali mi nisu na odmet ovakve informacije.

Hvala ti Zeljkampe, svakako æemo da se èujemo, pa da uz kabezu razmenimo mi¹ljenja. Tj ti da razmeni¹ a ja da saslu¹am.  [cheers]

Zeljkamp

Oprezno pri kupovini, bolje skupi koji euro vise i kupi dobar primerak u koji ces takodje imati ulaganja, nego da kupis nekog jeftinog krsa koga nikada neces dovesti u ok stanje i koji ce ti iskidati zivce i izvuci toliko para da bi mogao nov F30 da kupis.

Englezi to zovu "wallet surgery". ;)
TwinZ Auto & Moto

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

UFF

Ma priznaj da si gume kupio jes imas komplex zrtve marketinga da sjebes pit-a koji tvrdi da nemas ni za polovne a ne za nove  [rofl]

PECA BMW

pa sigurno je to ...

a ja teram kontru pa sam prednju gumu namontirao pozadi ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kengur

Priznaj da si slikao komsijine gume...

Zeljkamp

Klasicna zrtva marketinga...  [farmer]
TwinZ Auto & Moto



PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Bori¹a


mkt


UFF

odlican
steta samo sto je sluzbeni

pit

Citat: mkt poslato 03 Maj, 2013, 03:59
odvezala ti se pertla

   Mozda mu se  odvezala pertla al je i dalje cvrsto pozicioniran tamo gde je.

WOLVERINE


      Evo malo kurcenja................







Plazma Keks

nego, da li je ovo sestak ili petak? vidim da ima pet usisnih cevi ali mi se cini da ima i sestu ali ne prepoznajem od senke... koliko ccm? ispod 2.5 nije sigurno

WOLVERINE

Citat: Plazma Keks poslato 04 Maj, 2013, 23:43
nego, da li je ovo sestak ili petak? vidim da ima pet usisnih cevi ali mi se cini da ima i sestu ali ne prepoznajem od senke... koliko ccm? ispod 2.5 nije sigurno

3.2L  S50B32  iz M3 E36......