Glavni meni

Voznja deteta na motoru ili skuteru

Započeo Tamanitu, 08 Novembar, 2011, 01:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tamanitu

Zna li neko tacno da li u Srbistanu Sme da se prevozi dete na 2 tocka? Koliko godina il sta vec treba da ima dete i uz kacigu na glavi, jel treba jos nesto da ima? Mozda neko specijalno sediste, sto dodatno komplikuje stvar naravno? Da li neko od Vas praktikuje ovo? Ja sam ranije dok sam imao skuter vozio ispred sebe malu decu-svoju, al sad em je veliki nervozan motor em ne znam da li bi popasao bodove i novcane kazne ako bi se usudio na ovako nesto...
Sta mislite, vi ostali roditelji MotoManijaci?

Lazic

do 12 godina zabranjeno po novom zakonu, ali posto drzava nema mehanizam da utvrdi koliko neko dete ima godina, macku o rep...

Tamanitu

Kako Lazicu nema, pa provere preko mene, tj roditelja podatke o deci, il tako nesto... A treba ubediti i dete da laze pandure...na vreme da se uci

Gašpar

Pa to je uvodni cas zivotne skole - Koliko god da si kriv, pred sudom i policijom tvrdi suprotno  ;D

Pa policija nema sanse da utvrdi koliko dete ima godina. Podaci o detetu su, sve dok ne izavi licnu kartu, u opstini, tj kod maticara, a taj sektor nije pod policijskom kontrolom..

Tamanitu

Znaci, tvrdite da mora imati 12 godina i kacigu, i sve je po PS-u?

Bori¹a

Ако дете буде имало кацигу неће те дирати, неће они да се муче да траже твоје изводе да виде колико ти дете има година...

Major

Zakonom je za ovaj prekr¹aj predviðena novèana kazna od 15.000 do 30.000 dinara, ¹est kaznenih poena, kao i oduzimanje vozaèke dozvole u trajanju od tri meseca do godinu dana. Ukoliko se pri tom izazove saobraæajna nesreæa, zapreæena je i kazna zatvora do 30 dana. Ista kazna predviðena je i za vo¾nju deteta mlaðeg od 12 godina na motociklu.

Vule

Pa mogli bi da vide koliko dete ima godina preko zdravstvene knjižice,a o5 po nekom razmišljanju,verovatno ako voziš dete na motoru,ponećeš mu zdravstvenu u slučaju "nedaj Bože"...
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Lazic

Ali ne moras da pokazes zdravstvenu knjizicu policajcu... Dakle, protiv mlacenja prazne slame, moja deca vec godinama imaju 12 godina i uopste me ne grize savest sto sam ih naucio da se zakonu ne govori istina... Ali zato i vec godinama znaju da se na motor ne seda bez opreme, znaju kako izgleda padanje(doduse vise u mestu ili pri 5kmh), videli su mene posle padanja... Mislim da je bitnije, nego da li dete ima 10 ili 12 godina...

Vule

Citat: Lazic poslato 08 Novembar, 2011, 09:49
protiv mlacenja prazne slame, moja deca vec godinama imaju 12 godina
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

ЯЭВОЛУТИОН

jA MOG KLINCA OD 5 VEC TRI GODINE CELO LETO VOZIM U VRTIC SKUTEROM.... e sad nije vrtic daleko, ali uopste me ne zanima sta oni kazu...ucim dete da gleda levo desno, da koci na svakoj raskrsnici dok ne utvrdi da li je bezbedno..bolju obuku od toga nece dobiti....ako ga ja ne naucim da vozi motor, ucice ga ulica....a ja sam prosao tu skolu vise puta.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

icatenej

Mog starijeg klinca, koji je juèe napunio 6 god, zadnjih godinu dana povremeno provozam na motoru tu po kraju, par puta do vrtiæa i slièno - uglavnom sporednim neoptereæenim ulièicama... I ja i ¾ena smo se slo¾ili da je bolje da sa mnom do¾ivi saobraæaj na motoru od malih nogu i da mu to bude ne¹to normalno nego da za koju godinu kad mu proradi pubertet i hormoni bude ¾eljan dva toèka i da ga ulica uèi vo¾nji... Kaciga se podrazumeva... Tako æemo i sa mlaðim kad napuni nekih 4-5 god... A zakon, jbg., o¹tar je po tom pitanju, a s obzirom na op¹te stanje saobraæajne kulture kod nas rekao bih i da ma smisla...

prpa_zr

èitam i zgra¾avam se..

Moj naslednik ima 2.5 godinice i jo¹ ga ne vozam na motoru jer ne mogu bezbedno da postavim na isti.. kad sedne ispred mene jo¹ uvek mu je daleko korman a nije mi ba¹ bezbedno da se dr¾i samo za tank (jo¹ je mali - popustiæe mu pa¾nja)

A moja gospoða da me vidi da sam dete stavio na motor verovatno bi mi presudila nekim tupim predmetom (po moguæstvu na spavanju pa jo¹ s' leða) pa bi bilo  [zena] [zena] [zena]

i na kraju  [pop]

Gašpar

Aj da se vratimo n temu. Slika govori vise od reci, na slici sam ja  :D


Phoenix

#14
Citat: Gaspar poslato 09 Novembar, 2011, 14:05
Aj da se vratimo n temu. Slika govori vise od reci, na slici sam ja  :D



imash + za fotku ali samo zato shto i dalje pozirash na motoru umesto da ga vozish  [rofl]

Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

veki.sd

u zakonu stoji 12 godina.ali posto mi imamo veoma pismene uniformisane osobe,tesko da bi se oni u pustali u neku dalju proveru.medjutim,ja mog klinca vozim po srbiji vec tri -cetiri godine unazad,uz svu opremu i nema problema.ali kad vidim da stave klince na motor bez kacige ja se najezim,da li oni razmisljaju o deci uopste.

ЯЭВОЛУТИОН

A jel ti dete seda na bicikl bez kacige...ili to vazi samo za motor
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Tamanitu

Letos sam video debelog baju na nekom maksiju, ispred malo dete, iza jos jedno starije, i +jos jedno na kraju...?! 3 komada sa njim, niko slem, a jedva se pridrzavaju blentavo! Kuku i lele!

Gašpar

Auuu, pa vi niste videli "maj femili" negde 95-6.. Nas cetvoro na motoru, niko kacigu  :D

Lazic

Samo se ti hvali... A pubovi na sve strane... :D