Glavni meni

zveckanje lanca bregaste

Započeo Ivan 1986, 31 Oktobar, 2011, 04:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

AndreyRR


Ivan 1986

Nije sajla kvacila,sigurno. Moze li malo objasnjenje o tome,hidraulicni spaner?
Znam gde je Markovac,cuo sam za jednog majstora dobrog ali mislim da je svilajnac u pitanju,to je blizu.Kako se zove?

jager

Citat: revolution poslato 01 Novembar, 2011, 17:55
kwaransaki je genralno mana...

Eeeeeee, da se konaèno ti i ja veæ slo¾imo oko neèega. Jes' da nema veze sa temom, al' nema veze ;D

DR Goran

Citat: Ivan 1986 poslato 03 Novembar, 2011, 02:12
Nije sajla kvacila,sigurno. Moze li malo objasnjenje o tome,hidraulicni spaner?
Znam gde je Markovac,cuo sam za jednog majstora dobrog ali mislim da je svilajnac u pitanju,to je blizu.Kako se zove?

Skines rezervoar imas na sred motora spaner ka zadnjem tocku evo ti kako izgleda http://www.google.com/search?q=cbr+f2+cam+chain+tensioner&hl=en&safe=off&client=opera&hs=y4r&rls=en&channel=suggest&prmd=imvnsfd&source=lnms&tbm=isch&ei=iziyTqzEEtSQ8gP9lOCWAQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=632&sei=%20kjiyTsn2GJK18QOouqGeAQ


Na novijim ima sraf na ledjima pa moze da se nategne...tvoj je hidro pa ne moze . Mozes da probas da ga skines , potopis u motorno ulje i malo "pumpas" polugu...ako izlaze baloncici onda je prazan ...tim pumpanjem ce se napuniti uljem pa ce mozda prestati da zveci ..to vec zavisi i koliko je lanac rastegnut
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

bokilic

brmmmm

Ivan 1986

E hvala vam....sad mi je dosta jasnije u cemu je problem.Jos 1 pitanje,taj hidraulicni,moze li samo da se zameni mehanickim,tj. da kupim mehanicki samo i zamenim?Ja sad ne mogu da dotegnem sa hidraulicnim,jel da?

Havarisan

moze samo sa se zameni mehanickim, a moze i tvoj da se prepravi. npr. mogu ti ja prepraviti taj tvoj spaner za dzabe samo ga posalji ako hoces na moju adresu. javi se na PP ako si zainteresovan.

ipak je ovaj forum jedno mesto gde ljudi treba da se pomazu!

Veljko79

Cao, ja sam nov u motomanijacima ali znam o cemu se radi! imam  imam hondu a na njima se to cesto desava na svakih 40000km.U PITNJU TI JE SPANER LANCA BREGASTE! JA SAM SEBI I DRUSTVU  UMESTO 160 E NABAVIO OPRUGU SPANERA ZA 50 DIN I SAM JE ZAMENUO I OD TADA RADI KAO SAT
EVO VEC TRECA GODINA NEMA PROBLEMA A  TO STO SE CUJE JEDINO JE RUZNO ZA CUTI INACE NISTA MU NESMETA
TAKO SU BAR MENI REKLI KADA SAM BIO U SERVIS!TAKO DA SAM BIO SAM SVOJ  MAJSTOR ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Veljko79 poslato 20 Decembar, 2011, 16:24
Cao, ja sam nov u motomanijacima ali znam o cemu se radi! imam  imam hondu a na njima se to cesto desava na svakih 40000km.U PITNJU TI JE SPANER LANCA BREGASTE! JA SAM SEBI I DRUSTVU  UMESTO 160 E NABAVIO OPRUGU SPANERA ZA 50 DIN I SAM JE ZAMENUO I OD TADA RADI KAO SAT
EVO VEC TRECA GODINA NEMA PROBLEMA A  TO STO SE CUJE JEDINO JE RUZNO ZA CUTI INACE NISTA MU NESMETA
TAKO SU BAR MENI REKLI KADA SAM BIO U SERVIS!TAKO DA SAM BIO SAM SVOJ  MAJSTOR ;D

Pa sto si menjao ako ne smeta...ne smeta dok ne prezupci a onda malo ventila, ako imas srece ne crknr ni jedna vodjica....rad ne racunam....pozdravi majstora koji ti to rekao.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

paja021

 
    Na sledeæim slikama imate sve "sa¾vakano",samo vam treba strugar koji ima bar malo"kliker",malo kvalitetnog Al i ¹raf u kvalitetu.Honda je CBR600F2,92 god.©paner sam napravio pro¹le sezone a Honda od tada samo ¹apuæe!Na slikama su i mere,izvinjavam se na (ne)kvalitetu,slikao sam mobilnim,a skicirano je iz ruke u radionici,da bi strugar imao predstavu ¹ta treba da napravi.
   Inaèe,prvi originalni ¹paner je dr¾ao 30-tak hiljada,drugi  2500 km,a treæi 5000 km!!!!!

   P.S. Pridru¾ujem se ¾eljama Revolutiona!!!
   
   Evo slika pa kome treba neka pravi:











Veljko79

mozda nisam dobro napisao ali kad sam zamenuo oprugu nije se nista culo, masina samo prede. zveckanje je bilo pre zamene opruge spanera lanca.!!! a opruga je od apena 6 od zanje kocnice orginal  i stvarno 3 godine jos nema problema! :D
mada majstora sam promenuo cim sam video staru oprugu kako je nastavljao i  podmetnuo 2 platne! a bivsem vlasniku uzeo 50 evra  za 2 platnice,a nista nije uradio!da se razumemo opet mi je na prvom mestu da mi masina bude sigurna i da prede  ;D
pun mi je k.... majstora koi samo poprave privremeno nesto i oderu te a nameste pri tom jos veci kvar
!!

Veljko79

ovaj patent ti je super vidjao sam ga kod ortaka na kle 500  stvarno sljaka savrseno iako je  on to malo  fuserski odradio  ali isti patent. jedino kod njega se primeti da mu suzi ulje na  tom srafu kojim steluje  lanac.
svaka cast majstore

Gavrolini

i meni se cuo lanac na cbr1000f. Ja sam je vozio tako jer se cuo samo dok je hladan i na leru...to je prvi stadium, kad pocne  da se cuje stalno onda je vec alarmantno. Inace na en500 se cuo lanac isto i dok je radio na leru pukao i pokrljao dobar deo masine unutra

Veljko79

da ali meni se vise necuje lanac  mada sam zabrinut da li postoji mogucnost da i meni zvizne lanac??? Samo mi jos to treba  u voznji da pukne  pa  da letim u 3 lepe.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Veljko79 poslato 15 Januar, 2012, 20:48
ovaj patent ti je super vidjao sam ga kod ortaka na kle 500  stvarno sljaka savrseno iako je  on to malo  fuserski odradio  ali isti patent. jedino kod njega se primeti da mu suzi ulje na  tom srafu kojim steluje  lanac.
svaka cast majstore
zato sto nije stavio bakarnu podlosku ispod tog srafa.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Brrka

Da li se spaner moze cuti na nekih 7-8 hiljada obrtaja ili ne dok na leru radi ok?
Nesto mi nema logike jer na obrtajima kad se lanac brzo vrti trebalo bi da se zategne dok bi na manjim obrtajima trebalo da se cuje, ili gresim?
Sumnjivo mi je da nisu u pitanju letelci lezajevi.
I kako bi mogao da budem 100% siguran da je hidraulicni spaner 100% ispravan i da je lanac zategnut kako treba?

ЯЭВОЛУТИОН

lanac se ne moze cuti na 7000 nikako....hidrospaner moze da popusti, ali kad se motor zagreje sve bi trebalo da prestane....ako se zagrevanjem pojaca onda je nesto u maleru.....leteci lupaju na dodavanju gasa,

kad skines opklopac bregaste pritisnes lanac na dole, ako nije zategnut, mrtav hidrospaner...na cemu to zveci ...odavno turaju hidrospanere normalne firme.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DR Goran

Moram da dodam da kod honde cbr 600 f4 kad im spaner knori ne prave nikakav zvuk na leru...izmedju 4 i 5000 u voznji pocne da zveci i da zvoni motor mislis da je prolupao....vozio je 5 god pa znam...da mi je neko pricao ne bi mu verovao .

E da i ako je cisto uljni hidro spaner bez nepovratnog ventila kao sto hidro podizac ima (npr opeli imaju to ) kad je motor ugasen nemaju nikakav specijalni otpor pa moze to da zavara ..zavisi koji motor je u pitanju neki imaju i one reckice il feder i sl da ne bi bas opustio kad se razglavi klip
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Lazza

Citat: AndreyRR poslato 01 Novembar, 2011, 09:16
Znam ja dobrog majstora u markovcu ako te ne mrzi da oteras motor
nekih 60km u jednom pravcu. ;D ;D

Da nije Sale?
I may be dumb, but I'm not stupid.

AndreyRR