Glavni meni

Najbolji putni motor

Započeo UFF, 18 Oktobar, 2010, 06:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

acanokia

FJR1300 ABS jako dobar putni motor, ko nije probao mora, ja slucajno uzeo na 3 dana i nikad ga vise nisam vratio...

Gremlin

BMW R 1200 GS Adventure, nije sto ga ja vozim, ali stvarno pruza maximalnu udobnost pri putnoj brzini 160-180 kms. Odlicna zastita od vetra. Jako udobno sediste, kako za vozaca tako i za suvozaca. Ogromni koferi omogucavaju da se cak i moja zena spakuje (kad smo letos isli kolima na more pitale su komsije da li se selimo  ;D)

Sve u svemu, najprodavaniji motor u Evropi, proverite zasto.








dejankiss


UFF

Citat: dejankiss poslato 20 Oktobar, 2010, 01:23
A Gold Wing???  ;D
idealan
jedino sto bi ja za njega zahtevao da vozac ima C kategoriju  ;D

dejankiss

#24
Taj sam ;D
C upisana :)

Minus strane su: registracija (kod nas) i čovek se lako zaboravi kad sedne pa očas dostigne limit, stigne do granice. (mada to se ne može pripisati motoru) :)
Pluseva ima i ima i podvozan je zbog niskog sedišta pa mu čak ni grad nije stran.
Ali C kategorija ostaje zbog gabarita. :)
I kurs za kompjutere, zbog dugmića :)

zodiac

Citat: dejankiss poslato 20 Oktobar, 2010, 01:27
podvozan je zbog niskog sedi¹ta pa mu èak ni grad nije stran.

Nije, ali samo pod uslovom da ima slobodne dve trake, da moze da prodje. Ili da ide jedan Hummer ispred da mu krci teren :D
Prijatelj je zao drug

dejankiss


UFF

Citat: zodiac poslato 20 Oktobar, 2010, 01:54
Citat: dejankiss poslato 20 Oktobar, 2010, 01:27
podvozan je zbog niskog sedi¹ta pa mu èak ni grad nije stran.

Nije, ali samo pod uslovom da ima slobodne dve trake, da moze da prodje. Ili da ide jedan Hummer ispred da mu krci teren :D

[thumb_up] :D

krsta63

Gabarit nije najveca mana Wing-a,vec tezina.Pri padu se lako okrece oko svoje ose i gnjavi vozaca.Otvorite neki sajt aukcijske prodaje motora od osiguranja iz USA.

dejankiss

#29
Molim za neki link da mi to malo bolje razmotrimo.

Ti Ameri su malo valjuškasti pa nije ni čudo. Ja bih se sigurno podvukao i izašao na drugu stranu. :)
Ništa ti ne brigaj, di je Air Bag, tu je sigurno i neki pojas blizu. Merkaju oni to samo da smisle kako će. :)
Kad je mogao BMW C1 sa onom nadogradnjom i ovi će nekako da ga ututkaju. :)

E da i strašno im zameram što nisu ugradili neki Cool Box, to je neoprostivo. Mora da im se pošalje sugestija i to što pre, 2011. g je blizu. :)

Dzambo

Jedini pravi putni motor koji sam imao prilike da vozim, je moj stari motor, BMW K75RT. To RT je jako bitno, jer oznacava opremu tj oklope koje motor ima u toj verziji tzv "reise touren". Dobar odziv na gas i vrlo predvidljivo linearno ubrzanje je osnovna stvar za touring motor. Dobru autonomiju postize i niskom potrosnjom (4,7-7), a moze i da se napakuje prilicno prtljaga. Za put, meni je ova klasa motora idealna. Jedino sto ja nisam stigao ove sezone nigde ljudski da otputujem.... :(
Motor me je odusevio svojom sposobnoscu da zastiti vozaca od svih vremenskih uslova. Kada je hladno, nije potrebno uopste oblaciti slojeve odece, kada pada kisa opet samo mali deo stigne do vozaca, nije potrebno nositi rukavice po hladnom vremenu, vetrobran perfektno razbija sav vetar usmeren direktno na kacigu.
Medjutim, to je i razlog zbog kojeg mi je motor iskreno i dosadio posle godinu dana. Nekako sam previse zasticen na njemu bio i hteo sam da malo osetim "vreme napolju". Hteo sam nesto malo sportskije. Verujem da cu se vratiti na takvu klasu motora, ali kad budem imao 60god.





UFF

kod novih motora je vazno da budu lepi na oko
e pa ako hoces da bude lep onda neces biti zasticen ko na K75

Dzambo

Pa u sustini jeste nespretno dizajniran, ali nijedan BMW nije preterano lep. On kao da je pravljen oko motora i prenosa, nije dizajniran onako kako se to danas radi. Meni se licno uvek vise svidjala K serija od R, izuzev R850R modela, koji je prefektan vizuelno. Medjutim, to nije touring motor, vec naked.

zodiac

Evo ga i moj bivsi, kratko se zadrzao kod mene. Jeste, taj BMW zaista ima fantasticnu zastitu od vetra, grejanje kolena i slicne zajebancije, ali se meni ipak malo toga dopalo na tom motoru. Agregat je izrazito lenj, vesanje toliko mekano da sam posle 30km voznje na rubu morske bolesti od silnog ljuljanja, prilicno tezak, mnogo visoko teziste, sediste jako siroko, do te mere da se ljudima ispod 180cm tesko popeti na motor. Nisam bio odusevljen ni njegovom ciklistikom. Jedino sto je stvarno za padanje u nesvest je menjac, fantastican komad inzenjeringa.
Prijatelj je zao drug

mirno

Ja vozim st 1100 pan european i mogu vam reci da je to to .
MK OTAD®BINA
  SRBIJA

GhostMile

Citat: acanokia poslato 19 Oktobar, 2010, 20:50
FJR1300 ABS jako dobar putni motor, ko nije probao mora, ja slucajno uzeo na 3 dana i nikad ga vise nisam vratio...

Ista prica..skoro. Ja sam morao da vratim, ali sam se brzo snasao....;)


davidoff

We won't forget you Marco....


lencuga

lepe ste motore naveli, mada komentari na afriku su postali stereotipni gde god pogledas, isto kao i za lc4 agregate [uuups]

jedini sport turer koji ja priznajem je hayabusa, dovoljno ruzan da bude neodoljiv, idealna aerodinamika, polozaj sedenja cisto 10  i brz da ne mogu drugi vozaci ni boju da mu vide kad ih obidje  [thumb_up]
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

WOLVERINE

Citat: davidoff poslato 10 Novembar, 2010, 17:43
Citat: UFF poslato 18 Oktobar, 2010, 17:24




Uff-e mi smo istomisljenici.  [thumb_up]



 Ja sam ZA.  Nisam je nesto puno vozio,, provozao sam par krugova i imam utisak " sto se tice asfalne podloge" da je ovo naj pristupacnije resenje.

bokilic

nepase svakom svaki motor,,nekome odgovara vfr,nekome ne,sve zavisi od visine tezine vozaca,od njegovih navika ,
nekom odgovara bmw,recimo meni ne,vuce se po putu ko da ima 600cm,i manje,tezak,glomazan,itd za put mi vise odgovara nesto sto mogu da cepnem i da drzim bez bojazni 160kmh,1000 do 1100 idealno,kad odsarafis poleti,ide brzo u sitnim obrtajima,itd, da bude malo tezi,da ima zastitu od vetra ,da negreje butine po auto putu, trenutno mi i ovaj suzuki odgovara,ali razmisljam u pravcu big mame yamahe 1200,nabasah na jedan fini primerak,pa videcemo  ;D ;D
mada iskreno sad kontra,,probah i maksi skuter ,fino za put,samo da je od 500cm minimum moze i to
brmmmm