Glavni meni

Restaurirani klasièni motocikli

Započeo Gašpar, 17 Oktobar, 2011, 18:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Odusevim se uvek kada vidim stare doterane motore, sada sam naisao na gomilu slika i prica o njima, pa bih to da podelim sa vama.

Za pocetak jedna CB750F uradjena u cast Freddie Spancera, nazvana "Pearly Spencer". Ovaj motor je uradjen u maloj Belgijskoj radionisi The First Notion, a sam motor je poboljsan koliko god je to moglo.

Cela prica o ovoj Hondi je na ovoj adresi -
http://www.thefirstnotion.com/honda-cb-750-pearly-spencer-a-true-freddie-spencer-classic-superbike-replica/

Gašpar

#1
I ako nisam preveliki ljubitelj BMW-a, moram priznati da je ovaj R75/5 veoma lepo uradjen. Posto su BMW motocikli ove generacije veoma retki u Spaniji, tj skoro da ih nema, vlasnik ovog motocikla, Juan Ramon Ortega dovezao ga je iz Belgije i pre dve godine poceo sa sredjivanjem. Pogledajte kako je ispao

Gašpar

#2
Aukcijska kuca sa Novog Zelanda ponudila je ovaj dragulj. Rec je o Bulltaco TSS Raceru iz 1968. godine. Vozio ga je Ginger Moloy. Ovaj motocikl je zavrsio sampionat 1968 godine na trecem mestu, iza dve Yamahe - Phil Read i Bill Ivy.
Na aukciji ce biti 19. oktobra, a procenjen je na oko 50.000 $

AndreyRR


Gašpar

#4
E tako, kafa skuvana, pa mozemo da kuckamo dalje  ;)

Beneli SEI 900 - 1981 godiste

Gašpar

#5
Ducati SCD iz 1967 godine. Vozio ga je Bruno Spaggiari u italijanskom prvenstvu 1968. godine.

Mad Max

tema je  [thumb_up] [clapp] [clapp], kako je extra beneli, a i ducati, onaj sto bubreg vredi dati i vredi da znas. treba uzeti nekog kineza (za delove) pa mu izvadit oba  bubrega ;D i pravac po dukca
Brzi od smrti, Jaci od bola

Gašpar

Meni je ova Spancer replika najlepsa. Ali i svi ostali dolaze u obzir. Bice ih ovih dana jos  ;)

sibin

za onaj dukati i dva bubrega dati...

ЯЭВОЛУТИОН

zasto...jel to zato sto su ovi preko glupi pa ne znaju, ili su ovde glupi pa ne znaju.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Ne, to je nemoguæe. BMW ne mo¾e to da izvede :P :P :P
Država je najveći neprijatelj naroda

WOLVERINE


Gašpar

#13
Evo i jedne makete - rc166

Gašpar

Rep i "jaje" prednja maska su najlepsi deo ovih motora  [thumb_up]

AndreyRR


Plazma Keks

Citat: Gaspar poslato 18 Oktobar, 2011, 19:05
Evo i jedne makete - rc166
nmg da verujem da je ovo maketa!!
pola toga ne moze da se izlije sve CNC i to onaj sto je precizan decimalu iza mikrona

Gašpar


Plazma Keks

onda su lako napravili, mislio sam da je nesto mnogo malo

sibin

zbog takvog izgleda sam i kupio monstera :)