Glavni meni

problem sa paljenjem kad je motor vruc

Započeo SSZGO, 11 Novembar, 2010, 01:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

nije garancija istekla, nego nisam bio na proveri nakon 6 meseci, koja je navodno obavezna

crko je posle 11 meseci a 12 meseci je garanacija
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

Citat: UFF poslato 11 Novembar, 2010, 14:53
Acc na mom motoru kosta 200e ali sam ga posle totalnog praznjenja samo dopunio i teraj dalje
I jos kad se napuni on iskljuci struju i pocne da pisti da obavesti vlasnika da je sit  :D  (znaci ima i alarm u sebi)  LOL


Nemoj samo jednog dana kad bude gladan, da pocne da gricka odozdo... [rofl] [rofl] [rofl]

zodiac

Nije ovo akumulator, i nema veze sto je od renomiranog kineskog proizvodjaca kung-fu. Da jeste, ne bi verglao normalno kad se ohladi. Mislim da je problem u tim namotanim namotajima. Tim pre sto smrdi, ogoreva lak izolacija. Ako je za utehu, nece jos dugo tako. Uskoro ce potpuno prestati da radi ;D
Prijatelj je zao drug

misa-pei

Vidi, problem mo¾e da bude i krajnje jednostavan...

Labavi konektori na anlaseru. On je praktièno u sklopu ma¹ine, poku¹ao bih da oèistim te kontakte i dobro stegnem, ne da otkinem:D. Ako nastavi da zeza, a punjenje je potpuno ispravno, onda mo¾e da bude pitanje u samom anlaseru, zapravo u njegovim le¾ajima/biksnama.

Ovo sa namotajima je moguæe ali... Namotaji nemaju nikakvu ulogu u samom verglanju, tako da ako se akumulator ispraznio, a na samoj je granici svojih moguænosti, postoji verovatnoæa da se sam "odmori" i regeneri¹e za desetak minuta da bi mogao da napravi tih okretaj, dva, koliko normalnom motoru treba da se upali.

Ono ¹to bih ja uèinio:
1. prekontrolisao kontakte
2. prekontrolisao punjenje
3. zamenio akumulator ako je ono prethodno u redu.
Država je najveći neprijatelj naroda

GhostMile

Citat: misa-pei poslato 11 Novembar, 2010, 21:09
Vidi, problem mo¾e da bude i krajnje jednostavan...

Labavi konektori na anlaseru. On je praktièno u sklopu ma¹ine, poku¹ao bih da oèistim te kontakte i dobro stegnem, ne da otkinem:D. Ako nastavi da zeza, a punjenje je potpuno ispravno, onda mo¾e da bude pitanje u samom anlaseru, zapravo u njegovim le¾ajima/biksnama.

Ovo sa namotajima je moguæe ali... Namotaji nemaju nikakvu ulogu u samom verglanju, tako da ako se akumulator ispraznio, a na samoj je granici svojih moguænosti, postoji verovatnoæa da se sam "odmori" i regeneri¹e za desetak minuta da bi mogao da napravi tih okretaj, dva, koliko normalnom motoru treba da se upali.

Ono ¹to bih ja uèinio:
1. prekontrolisao kontakte
2. prekontrolisao punjenje
3. zamenio akumulator ako je ono prethodno u redu.

Koliko je presao taj motor?
Simptomi upucuju na lezajeve anlasera, ali njima treba dosta da se pojedu.

zodiac

Pa sto smrdi na paljevinu ako je lezaj? A valjda bi i zvizdao bar malo?
Prijatelj je zao drug

GhostMile

Pa smrdi anlaser koji ne moze da se okrece, a htio bi. Anlaser sisa veliku struju.
Meni ovo pada na pamet, a to ne znaci da je to i uzrok.

zodiac

Jeste, to mi nije palo na pamet. Lezaj glavi kad se rasiri od temperature. Ali tako strada i zica, kad pokusava, a fizicki je sprecen rotor da okrene. Zato smrdi. Hej, sszgo, imas najmanje dva kvara umesto jednog, nije lose  ;D
Prijatelj je zao drug

Havarisan

Poznato je da je na R1 kao tvom boljka namotaj. Posto kazes da je vec motan, znam dosta ljudi kojima su motali raznorazni majstori i lak nije odgovarajuci pa zbog toga probija. Nije to ono najgore sto ne radi punjenje nego sto taj lak usisa uljna pumpa pa onda strada i radilica! Veruj mi ne pisem ovo BEZVEZE! Znam nekoliko slucajeva kojima je otisla radilica zbog toga.

SSZGO

namotraji su motani na proverenom mestu, svi su ih nahvalili, zaboravio sam ime ali su na bezaniji

sutra pocinjem sa merenjem pa cemo videti sta kaze...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

kako merish ako smem da pitam ?
to jest sa cim ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

imam servisnu knjizicu i pomocu unimera moze da se izmeri  da li postoji neki problem u regleru, akumulatoru, alternatoru, nisam siguran za alnaser
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

Citat: Havarisan poslato 11 Novembar, 2010, 23:48
Poznato je da je na R1 kao tvom boljka namotaj. Posto kazes da je vec motan, znam dosta ljudi kojima su motali raznorazni majstori i lak nije odgovarajuci pa zbog toga probija. Nije to ono najgore sto ne radi punjenje nego sto taj lak usisa uljna pumpa pa onda strada i radilica! Veruj mi ne pisem ovo BEZVEZE! Znam nekoliko slucajeva kojima je otisla radilica zbog toga.

Verujem ti, ali bre da jebem kovanu japansku radilicu ako ce da je  pokvari, malo laka od namotaja... Osim ako mrvice laka ne zapuse kanale za podmazivanje, sad mi pade pored pameti...

DebeliZmaj

Citat: sszgo poslato 12 Novembar, 2010, 01:11
imam servisnu knjizicu i pomocu unimera moze da se izmeri  da li postoji neki problem u regleru, akumulatoru, alternatoru, nisam siguran za alnaser

hm... ti merish Voltazu ? ... mozda ne bi bilo loshe da nabavish neki JAK ampermetar i postavish ga izmedju akumulatora i potroshacha svih...
i vidish koliko ti povuche u piku kad je hladan koliko kad se zagreje ... ako ti zabode skalu kad je vruc onda ti negde probijaju namotaji ...
povlachim paralelu sa kolima ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

misa-pei

Vidi, teoretisanje mi je jaèa strana, pa sad...

Ako mu je oti¹la biksna u anlaseru pa on glavi, isto tako æe da zakuca kazaljku ampermetra. Povlaèi se ogromna kolièina struje i to je to, mogu da budu i namotaji ali mo¾e i ovo.

Jedino ¹to mo¾e da se izmeri, na najpouzdaniji naèin, je da se meri NAIZMENIÈNA struja izmeðu faza sa alternatora, kad je motor hladan i posle kad je vruæ. AKo pokazuje iste vrednosti, onda definitivno nisu namotaji.

Isto tako, jako je bitno da li se prilikom paljenja vruæeg, kad neæe da zavergla, sijalice na instrument tabli ugase skroz, malo ¾mirnu ili im se ni¹ta ne de¹ava.

Mada, sve je ovo teoretisanje, dok ne uzme ampermetar u ruke (¹to ka¾e Debeli Zmaj- analogni), ta¹ko da æemo taèno naæi kvar preko tastature.
Država je najveći neprijatelj naroda

mrle

Citat: misa-pei poslato 12 Novembar, 2010, 12:08
Vidi, teoretisanje mi je jaèa strana, pa sad...


Jedino ¹to mo¾e da se izmeri, na najpouzdaniji naèin, je da se meri NAIZMENIÈNA struja izmeðu faza sa alternatora, kad je motor hladan i posle kad je vruæ. AKo pokazuje iste vrednosti, onda definitivno nisu namotaji.

vec sam pisao, i otpor namotaja

Havarisan

Citat: misa-pei poslato 12 Novembar, 2010, 12:08


Ako mu je oti¹la biksna u anlaseru pa on glavi, isto tako æe da zakuca kazaljku ampermetra. Povlaèi se ogromna kolièina struje i to je to, mogu da budu i namotaji ali mo¾e i ovo.

Za alnaser mogu da garantujem 100% da je ispravan! Naravno ako ga neko nije cackao do sad, a verovatno nije.

SSZGO

evo ovako:

hladan motor

13 V u akumulatoru dok je ugasen

palim motor, puni od 14 do 14.10 V

puni sve vreme isto, bio hladan bio topao

na 103C pali ventilator, tu malo padne voltaza, 13.95, pa poraste na 14.00

ugasim motor, temperatura oko 100C

akumulator 13.10 pokazuje

pokusam da palim, nece da vergla, tj krene pa cvrc

voltaza na akumulatoru u trenutku verglanja padne na koliko mi se cini 9V (kad povuce struju), nakon prestanka verglanja je 12.60 i lagano se vraca gore

posle minut dva je na 12.80 V i lagano raste

malo kasnije, 80C temperatura, pokusam da palim, opet isto, nece, ali kao da je mogao malkice vise da vergla

kontakti na akumulatoru su dobro stegnuti

kada se ohladi, 60,65C, pali iz prve

dakle, misljenja?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mrle

akumulator.
Probaj to kada neæe da pali, da ga "stavi¹ na kablove", ako upali, akumulator je sigurno.

misa-pei

Izvini, niko ne reèe... Jel si punjenje merio sa upaljenim svetlima? Ako nisi, probaj pod njima, pa javi rezultat. Obavezno poku¹aj i ovo ¹to Mrle ka¾e, dodaj mu akumulator kad je vruæ
Država je najveći neprijatelj naroda