Glavni meni

Нов ауто, да или не?

Započeo vitez_koja, 14 Oktobar, 2011, 02:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Ma jebes kola na prvom mestu... Treba praviti odraslu decu da mogu odmah na motor i sve je u redu...

Gašpar

Nikad vise nov ni motor, ni auto.

Uzeo sam auto star 3 godine za 5500 evra, a da sam uzeo nov bilo bi - 14.090 evra  [ludak]

Motor sam uzeo nov, pa napravio katastrasnu gresku  [glavazid]

Plazma Keks

ako hoces kola ili motor koji ce da ti se isplate, onda kupis superauto od bar 500.000e i koji je vrlo redak i slavan. ne moras da ga vozis i posle 4-5 godina ga prodas za recimo 1.000.000e. ali posto nemam te pare, ici cu peske ;D

Dragan_kineziolog

Do koliko si para spreman da se pruzis?
Ako hoces da vozis kao covjek
http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/695382_Mercedes_C_220_1998_god
http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/805768_Mercedes_E_220_1997_god
Ako porodica zahtjeva karavan
http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/808208_VW_Passat_2000_god
Ili
http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/810568_BMW_320_2000_god
Ovo sam slucajnim odabrimo stavio, koje god auto da kupujes moras da vidis kad je radjen servis, kad je sta mjenjano, da nebi odmah poslije kupovine pao jos 500eura na gluposti... A nov auto, ko sto je neko rekao, samo neku ekskluzivu od pola miliona pa kad postane trazen prodas za milion :D Ostalo samo gubis pare...
Tezak je zivot nas nindzi

mrle


mrle

opasno ru¾an, ali mnogo praktièan za vi¹eèlanu porodicu.
http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/797689_Fiat_Multipla_2002_god
planiram ga na proleæe

UFF

Eeee sad ce wolverine da te ubeljuje kako nije ruzan vec je lep i kako je to jedini auto koji je u MOMA muzeju u NY  (mada sam aj bio tamo i nisam ga video-mora da me laze)

Gašpar

Kako to da si zaboravio mene da spomenes u kontekstu sa Multiplom?  :D

PRELEP AUTO  [balavi] [balavi] [balavi]

easy

mogao si da je vidis jedino ako si bio za vreme bombardovanja - 1999, jer je bila u okviru izlozbe, ne u stalnoj postavci.
inace, auto je po izboru TOP GEAR-a bio najbolji od svih klasa u 2000, a jos 4 godine je bio najbolji porodicni auto, dok je od strane gledalaca TOP GEAR-a bio proglasen za najruzniji auto 1999. :)

meni licno je fenomenalno osmisljen, zanimljiv, nepretenciozan, funkcionalan, neobican i uzasno sharmantan. ljudi koji ga ne kapiraju takodje ne kapiraju da pojam dizajn ne znaci da je nesto lepo po opstim standardima. ne znam koliko je kostao u poredjenju sa automobilima oko 2000 g., ali mislim da je bio ubedljivo jeftiniji od konkurencije


mi¹ko_kolo

Да сам у могућности (као што нисам) увек бих узео нов ауто. Зашто? Нема рационалног објашњења. Зато што могу, зато што хоћу први да прднем у седиште... Јесам ли рекао зато што могу? И мислим да највећи број људи купује нове аутомобиле зато што им се може.

Gašpar

Kad smo se vec raspisali, hajde da "razresimo" i vecitu dilemu.

Dobar polovnjak ili nov Zunto/Logan?  :D

vitez_koja

Добар, очуван, ауто вреди исто као нов пунто или дачија.
Разлика у квалитету постоји, у опреми коју добијамо за исти новац такође.
За мене ту нема дилеме, глас дајем за полован.

Kanarinac

To moze da bude dilema samo kod zadrtih matoraca preko 50.

Sto se mene tice nikad punto/logan, nikad u bulju, nikad za partizan!

mazzi

Da se nadovezen ... iz licnog iskustva. Pre tri godine kupio golfa 1.9 TDI 2001 godiste. Ima klimu i tempomat znaci nista posebno od opreme. Kostao kao nov punto ili dacija. Za tri godine ako ne racunam ulje i gume imao izdatak samo za "veliki servis" nekih 350e i prednje diskove ne znam koliko je bilo :). Udobnost, pouzdanost, snaga motora ne moze da se poredi sa puntom ili dacijom. Mislim da danas opet mogu da ga prodam i da dobijem vise nego sto bi dobio za 3 godine staru daciju ili punta. Moja prednost je bila sto sam ga kupio od drugara tako da je bio dosta pazen pre mene.

Gašpar

Slazem se u potpunosti sa vama povodom tog izbora, ali me sve vise zabrinjava razmisljanje mladih ljudi koji se vode time - kupicu Punta, nov auto je ipak nov auto. Vecina tog punta ne bi ni pogledala, a kamo li uzela kao izbor prilikom kupovine.

vitez_koja

Citat: Gaspar poslato 14 Oktobar, 2011, 17:43
Slazem se u potpunosti sa vama povodom tog izbora, ali me sve vise zabrinjava razmisljanje mladih ljudi koji se vode time - kupicu Punta, nov auto je ipak nov auto. Vecina tog punta ne bi ni pogledala, a kamo li uzela kao izbor prilikom kupovine.

Верујем да је једини разлог кредит који може да се добије за пунта.
Ако сам добро схватио, стотинак еура месечно и без неког великог учешћа.
А ко има лову у џепу, сигурно ће да узме полован.

Dragan_kineziolog

Ima istine u toj Fordovoj izjavi, najbolje je auto "novo auto". Mada je on vjerovatno mislio nov ford, pa da svi kupe :D Ali ako neko to bukvalno shvati, onda ne valja, jer kako porediti novog Punta (kragujevackog) koji od opreme ima rezervni tocak i kojeg je rjetkost vidjeti da je presao preko 200000, a i ako jest, pokvario se jedno 5 puta, sa autom tipa mercedes, bmw...
Neko je spomenuo da kupuje novo auto jer mu se moze. U pravu je ako kupi novo auto od 25000eura najmanje, tad mu se moze. A ako mu se tad moze i ako ima toliko para, nebi postavljao pitanje na forum i razmisljao se. U evropi je uvjek bilo, kupis novo, vozes 5 godina, pa prodaju ovamo nama...i tradicija se nastavlja. Zasto mjenjati stvari koje funkcionisu :D
Tezak je zivot nas nindzi

DaChaS

Citat: Gaspar poslato 14 Oktobar, 2011, 17:25
Kad smo se vec raspisali, hajde da "razresimo" i vecitu dilemu.

Dobar polovnjak ili nov Zunto/Logan?  :D

Uvek ali uvek dobar polovnjak .....inace secam se tako  kad je od drugara cale sa razmisljalnjem novo je novo kupio stojadina zastavu - belog inspektorskog :D za nekih 7.000 dem auto se raspadao onako sastavljen iz fabrike :D

K_A_W_A

#38
Moj auto je star 4 godine. Da sam ga kupio novog, platio bih ga oko 80.000e. A posle tri godine me je izasao manje od polovine te cifre. A i sada nema ni jednu jedinu tacku i spolja i unutra je kao nov. Tako da se u mom slucaju nov auto nikako ne isplati. Sto se tice motora, postoje dve varijante, dali hoces da imas prvi i najnoviji model, onda moras da das puno para ili ako ti to nije bitno, cekas da cena padne, pa onda kupis polovan od par godina i ostane ti par hiljada u dzepu. Jas sam do sada pola motora kupovao sa godinu dana starosti ili sam ih uzimao skroz nove. Na ovim novima sam najvise pucao ;D ;D ;D  Jer hoces odmah i opremu da imas, pa tako da sam za Akrapovice morao 2009-te da idem direktno u SLO, jer tada kod nas za moj motor nije bilo nista da se kupi. I to su cene bile paprene, jer je sve bilo najnovije.

MILJAN

Citat: vitez_koja poslato 14 Oktobar, 2011, 02:15
Питање које ме одувек мучило:
Да имам могућност (под тим се не подразумева Лото,Бинго и остале магије) да ли бих купио нов или добро очуван полован ауто?
Породица се проширила и на пролеће сам планирао да заменим ауто који тренутно возим.
Главни и једини разлог је што ми треба ауто са 4/5 врата, а садашњи има 2/3.
Да разјасним одмах, не планирам куповину новог, али ме интересује како би ви одлучили.
Ауто који возим улази у 9. годину тј. 2003. је годиште.
Код мене је три године, и за то време са уложио одређену суму новца у његово одржавање.
Кад ставим на папир колико сам га платио, и на то додам колико сам уложио, долазим до закључка да му је вредност до дана данашњег опала за више од 50%.

Да ли се више губи куповином новог или половног возила?

Да вас чујем.....
novo je najbolje, osim ako nije Jugo
Cave ab homine unius libri