Glavni meni

Menjam BMW E46 za BMW E46

Započeo UFF, 11 Oktobar, 2011, 21:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

da inace je "siv" ?

hehe pa pogledaj kakvi su ostali automobili unutra
mozes i japance da gledas
sve sama tvrda kuvana plastika

Kengur

Sivo i jeftino za taj auto i tu klasu.

Volan nije penzionerski nego praistorijski. Znaci mora trokaki. Dugmici isto... Nista promenili nisu 20 god...

Mora da ima trokaki volan i dobra sedista a ne ova ''bedna'' ko iz golfa... 

U principu sva ta ''prosecna'' oprema meni deluje isto, ko da ih jedan kinez pravi... A nekako mi ne ide da u outo sa ovakvim dizajnom idu ona ruzna sedista... Mora bre da ima dobru opremu... :)

gojko

Trenutno vozim E46 320d i auto je do jaja. trosi 5.5l na 100km i ide ko benzinac.
MANE: Ima malo mekane trapove, termostata ima dva i crkavaju bez razloga i neke klapnice na usisu treba da se menjaju na 150tkm jer ako se ne promene upadnu u motor i naprave veliko sranje, a mogu i da se odstrane.
Sto se tice multifunkcionalnog volana - moze da se montira i kosta oko 50e da se poveze instalacija.
Pre njega sam imao  740IL automatik i mercedes automatik, al sam u nekim servisima cuo da je automatski menjac na E46 lo¹.

Kengur

#43
Citat: gojko poslato 12 Oktobar, 2011, 10:41
Trenutno vozim E46 320d i auto je do jaja. trosi 5.5l na 100km i ide ko benzinac.
MANE: Ima malo mekane trapove, termostata ima dva i crkavaju bez razloga i neke klapnice na usisu treba da se menjaju na 150tkm jer ako se ne promene upadnu u motor i naprave veliko sranje, a mogu i da se odstrane.
Sto se tice multifunkcionalnog volana - moze da se montira i kosta oko 50e da se poveze instalacija.
Pre njega sam imao  740IL automatik i mercedes automatik, al sam u nekim servisima cuo da je automatski menjac na E46 lo¹.


Ide bre bolje nego benzinac... :)

Drugar vozi 3ku 2005, ubacili su neki besan cip, znaci auto leti, ali bukvalno... Mislim da su ubacili cip na 180 konja... Kazu da je taj bmw dizelas odlican...
Komsija vozi lend rovera FRILENDER koji nosi isti motor valjda T4(ako je ta oznaka nisam siguran) i covek je prezadovoljan... Kaze da mu je servis mali oko 5000/6000din...

EDIT TD4  sad pogledah

UFF

Koliko se secam 320d bio proglasen za najbolji dizel agregat na svetu kad je izasao

gojko

Citat: Kengur poslato 12 Oktobar, 2011, 10:46
Citat: gojko poslato 12 Oktobar, 2011, 10:41
Trenutno vozim E46 320d i auto je do jaja. trosi 5.5l na 100km i ide ko benzinac.
MANE: Ima malo mekane trapove, termostata ima dva i crkavaju bez razloga i neke klapnice na usisu treba da se menjaju na 150tkm jer ako se ne promene upadnu u motor i naprave veliko sranje, a mogu i da se odstrane.
Sto se tice multifunkcionalnog volana - moze da se montira i kosta oko 50e da se poveze instalacija.
Pre njega sam imao  740IL automatik i mercedes automatik, al sam u nekim servisima cuo da je automatski menjac na E46 lo¹.


Ide bre bolje nego benzinac... :)

Drugar vozi 3ku 2005, ubacili su neki besan cip, znaci auto leti, ali bukvalno... Mislim da su ubacili cip na 180 konja... Kazu da je taj bmw dizelas odlican...
Komsija vozi lend rovera FRILENDER koji nosi isti motor valjda T4(ako je ta oznaka nisam siguran) i covek je prezadovoljan... Kaze da mu je servis mali oko 5000/6000din...

EDIT TD4  sad pogledah
Servis je smesan.. Filter ulja 850din, goriva 950din, klime 2000din, vazduh 2000-5500din (zavisi koja marka), ulje sintetika castrol edge 5w-30 oko 5l  4000din. Menjam ga na 15tkm i ne otvaram haubu do servisa ;)
Jedina skuplja stvar je neki separator uljnih isparenja - to je neki mali filter koji se menja na svaki drugi servis ili 30Tkm i kosta oko 60e.
I malo su im reostati losi - kao regler na Hondi (to je elektronika koja pali ventilator u kabini i izgleda kao je¾ - cena oko 75e nov)

nadam se da sam malo pomogao ;)

Plazma Keks

Uff ce da kupi bemwea, bemwea rodjaci. ;D

zemunboy


Cubric

I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

UFF

Citat: Cubric poslato 12 Oktobar, 2011, 16:34
http://www.polovniautomobili.com/oglas741039/bmw_320_d
boja +
dizel +
automatik +
felne +
m tabla +
volan +
harman kardon ++
zuti migavci -
koza -
cena -


Citat: Cubric poslato 12 Oktobar, 2011, 16:34
http://www.polovniautomobili.com/oglas1510241/bmw_320_m_paket
boja +
dizel +
automatik +
koza +
m volan +
prednji branik -
cena -

evo kengure ovaj je siv bukvalno od sive prevrnute koze u kadicama jel taj moze kod tebe da prodje a? :)

Cubric

Jbg. To ¹to ti tra¾i¹, najbolje je da potra¾i¹ sam u inostranstvu i uveze¹, tako je moj drugar uradio, i na¹ao auto boli glava, a ko¹tao ga koliko i proseèan auto na placu kod nas. To je jedina varijanta gde uz sve ¹to tra¾i¹ mo¾e¹ da uklopi¹ i cenu. Ko god uvozi kola on nema vremena da tra¾i, kupuje ono ¹to se najvi¹e nudi, to se onda najlak¹e i proda. Onaj ko i pristane tako ne¹to da ti doveze po narudzbini on æe to i fino da naplati, jer njega to ko¹ta dodatno vreme i novac. Jedan moj drugar ima plac i plus dovozi i po narudzbini, ali ja ne pamtim da je neki naruèen auto na¹ao za manje od mesec dana, aktivne potrage, i to su uvek bile cene boli glava [zvizdi]. De¹avalo se da ljudi onda odustanu, a on puko telefona, goriva i vremena. I taj rizik uraèunaju.

Ili da èeka¹ da te ukenja, da neko ima ba¹ to ¹to ti tra¾i¹, a da mu je hiæa za pare.
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

UFF

sve tacno

cekacu jbg, kad sam ga cekao do sad mogu jos malo

ili cu sam da odem po njega, nadjem ga i doteram nazad

ne svidja mi se ta ideja da kupujem auto preko slike i da ga neko drugi za mene gleda i proba a ja da mu verujem na rec da nije krs i da me ne ceka gomila ulaganja kad mi ga doveze

pit



             2002 godiste su sve krsevi....mozda od 100 nadjes 2 ili 3 da vrede.Mislim koje lud da ti proda auto koji je presao ispod 100000 za male pare.Preko ako hoces dobar auto mora dobro i ds platis ...sve sto nadjes povoljno zna se zasto je to tako i kraj price.

Cubric

Citat: UFF poslato 12 Oktobar, 2011, 22:05
sve tacno

cekacu jbg, kad sam ga cekao do sad mogu jos malo

ili cu sam da odem po njega, nadjem ga i doteram nazad

ne svidja mi se ta ideja da kupujem auto preko slike i da ga neko drugi za mene gleda i proba a ja da mu verujem na rec da nije krs i da me ne ceka gomila ulaganja kad mi ga doveze

Ma ja preko slike ne bih kupio ni burago 1/43. Na¹ao ga na netu, ©vabo vlasnik, kontaktirao ga za detaljnije informacije, oti¹ao u Nemaèku pogledao ga i kupio sam. Dodu¹e on se ogrebao za prevoz do Nemaèke, sa drugarom kome majka ¾ivi u Nemaèkoj.
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

Major

To ti je najbolje resenje. Odes preko, pogledas i dovezes.
Proci ces jeftinije, a dobices sigurno kvalitetniji auto.

Ja cu sledece godine verovatno doteravati auto iz USA i to Ford Escape.

KIZA69

assumption is the mother of all fuck up...!

KIZA69

Citat: Kengur poslato 12 Oktobar, 2011, 10:46
Citat: gojko poslato 12 Oktobar, 2011, 10:41
Trenutno vozim E46 320d i auto je do jaja. trosi 5.5l na 100km i ide ko benzinac.
MANE: Ima malo mekane trapove, termostata ima dva i crkavaju bez razloga i neke klapnice na usisu treba da se menjaju na 150tkm jer ako se ne promene upadnu u motor i naprave veliko sranje, a mogu i da se odstrane.
Sto se tice multifunkcionalnog volana - moze da se montira i kosta oko 50e da se poveze instalacija.
Pre njega sam imao  740IL automatik i mercedes automatik, al sam u nekim servisima cuo da je automatski menjac na E46 lo¹.

neznam,imao sam mnogo vrsta i modela.. od volvoa 740gle iz 80-ih,do s500,a 8 ,golfa 5 iz 206-7...ali sa dva bavarca sam ga najebo ko nikad pre,i reko sam da ga u zivotu vise nikad necu uzeti makar ga dobio na poklon koliko sam ogorcen  na njih,mada sam imao i 850csi,vecina je ipak dosta unistena..retko ko hoce ili ima sredstava  da ih odrzava,jer cim nastanu prvi kvarovi,odmah se ratosiljaju,pa kome zapadne..dosta dugo zam u zabariji i imam mnogo losih iskustava sa njihovim vozilima jer ljudi jednostavno sve koriste dok pokriva garancija,onog momenta kad istekne-zdravo..a kad naletis na tako nasminkan auto,padas sigurno,i nesluteci da ispod te silne sminke lezi govno!!..sretno sa kupovinom..:)
assumption is the mother of all fuck up...!

gane


Mito_Maniac

Ljudi potrebna mi je jedna informacija ako neko zna.
Koliko otprilike(+- 100-200e) izadje carina za BMW-a 320d E46 2003god?A i za onaj noviji 320d E90 model?
GSXR-The world fastest four letter on the planet
                     MK WARRIORS SERBIA

Kanarinac

Za e46 izadje izmedju 1500-2000 evra,. Mislim da mu je u katalogu vrednost 6 ili 7000 evra. Pa to mnozis sa 10% carine cini mi se i onda taj iznos sa carinom mnozis sa 18%.